شیخ زکزاکی در هند هم به طور کامل آزاد نیست

10:10 ۱۱۹ روز و ۱۳ ساعت پیش افکار نیوز 216 0
شیخ زکزاکی در هند هم به طور کامل آزاد نیست

سهیلا ابراهیم زکزاکی فرزند شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی پرس تی وی گفت: پدرم حتی در هند هم به طور کامل آزاد نیست.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،سهیلا ابراهیم زکزاکیفرزندشیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی پرس تی وی گفت: پدرم حتی در هند هم به طور کامل آزاد نیست.
اخبار بین الملل- در ابتدا مجری این شبکه تلویزیونی گفت شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریهبرای معالجات پزشکی وارد هند شد. او با وثیقه از زندان آزاد شده است. زکزاکی همراه با همسرش وارد شهر دهلی نو پایتخت هند شد. شماری از هواداران وی از او استقبال کردند.
شماری از ماموران امنیتی نیجریه وی را همراهی می‌کنند. هفته گذشته به دنبال وخامت حال زکزاکی دولت نیجریه اجازه سفر وی را برای معالجات پزشکی به هند صادر کرد. زکزاکی در سال ۲۰۱۵ به دنبال حمله نظامیان ارتش نیجریه به شهر زاریا و سرکوب طرفدارانش بازداشت شد. او با وجود وخامت حالش در زندان بود. یک دادگاه پیشتر دستور آزادی وی را هم صادر کرده است.
مجری پرس تی وی از دختر شیخ زکزاکی پرسید: آیا از زمان ورود پدرتان به هند با وی تماس داشته اید. آیا توانسته اید که از وضعیت سلامتی مطلع شوید؟
دختر شیخ زکزاکی در پاسخ گفت: از زمان ورود وی به هند نتوانسته ام با وی تماسی داشته باشم. متاسفانه نتوانسته ام با وی صحبت کنم. من با شماری از همراهان وی صحبت کرده ام. آن‌ها به من گفتند که از زمان ورود به هند آن‌ها مورد استقبال شماری از طرفداران پدرم قرار گرفته اند. او هم اکنون در بیمارستان است.
وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: آیا توانسته اید اطلاعاتی درباره سلامتی پدرتان کسب کنید؟ گفت: به نظرم موضوع مهم درباره سلامتی وی به مسمومیت سربی در خون وی مربوط می‌شود. او همچنین ناراحتی چشمی دارد. او همچنین دچار مشکل فشار خون بالا است. او با مشکلات زیادی در رابطه با سلامتی خود روبرو است.
مجری شبکه پرسید: پدر و مادر شما شرایط دشواری را متحمل شده اند. تمامی هواداران وی خواهان بهبود وی هستند. امیدواریم که وی بهبود پیدا کند به نظر شما آینده جنبش اسلامی نیجریه چگونه خواهد شد؟
فرزند شیخ زکزاکی گفت: دادگاهی که دستور سفر وی را به هند داده است خواهان بازگشت وی به نیجریه شده است. او به عنوان یک زندانی برای درمان به هند رفته است. او هم اکنون با وجود حکم دادگاه در سال ۲۰۱۶ مبنی بر آزادی وی هنوز آزاد نیست. او حتی در هند هم آزاد نیست. به او تنها اجازه رفتن به بیمارستان داده شده است. ما وضعیت سلامتی وی را دنبال می‌کنیم. بدیهی است که بی عدالتی درباره وی که از سال ۲۰۱۵ آغاز شده است همچنان ادامه دارد.
او در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: آیا پیش بینی می‌کنید که تظاهرات پس از بازگشت پدرتان به نیجریه و زندان ادامه پیدا کند؟ گفت: قطعا اینگونه خواهد بود، زیرا حقیقتا او آزاد نشده است. به مسائل مهم رسیدگی نشده است. حقیقت این است که ارتش نیجریه مردم را قتل عام می‌کند. پلیس مردم را در جریان تظاهرات می‌کشد. حتی اگر پدرم هم به طور کامل آزاد شود ما همچنان به انتقاد خود از بی عدالتی‌هایی که وجود دارد ادامه خواهیم داد. کشتار‌هایی صورت گرفته است و هیچ اقدامی در این رابطه صورت نگرفته است. هیچ کدام از عوامل این کشتار‌ها به دست قانون سپرده نشده اند.
وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: درخواست شما از دولت نیجریه چیست؟ گفت: بدیهی است که ما خواهان آزادی بدون قید و شرط پدر و مادرمان هستیم. ما همچنین خواهان سپرده شدن عوامل قتل عام زاریا به دست عدالت هستیم. آن‌ها باید پاسخگو باشند. بدیهی است که باید تاکنون به این موضوع رسیدگی می‌شد، اما تاکنون شاهد آن نبوده ایم. باید ارتش در این رابطه پاسخگو باشد. پلیس هم باید پاسخگو باشد. عدالت باید در این رابطه اجرا شود.
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.
بهانه جویی های ناتمام ترامپ از رسانه‌های آمریکایی
خشم شدید ملانیا از کشیده شدن پای پسرش به پرونده ترامپ
اتحادیه اروپا در مقابل آمریکا می‌ایستد
فرانسه در آستانه یکی از بزرگترین اعتصاب‌های سراسری
الخزعلی: داعش آشوبگران را به تظاهرات مسالمت‌آمیز عراق می‌فرستد
درگیری شدید نیروهای کُرد عراقی پیشمرگه و داعش
عقده گشایی صهیونیست‌ها علیه مالزی
آمریکا پس از 23 سال به این کشور سفیر فرستاد
کشته شدن 8 کودک یک ورزشگاه
آغاز جلسه استماع دادرسی جنایات جنگی در افغانستان