انصاریفرد: تاج فشار آورد تا ساکت بیاید

11:14 ۱۱۸ روز و ۵ ساعت پیش افکار نیوز 165 0
انصاریفرد: تاج فشار آورد تا ساکت بیاید

رئیس مستعفی سازمان لیگ فوتسال با بیان اینکه از سوی محمدرضا ساکت تحت فشار قرار گرفته بود، گفت: ۱۵ تیرماه به آقای تاج گفته بودم نیازی به حضور ساکت در کمیته فنی نیست.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، عن محمدحسن انصاریفرد درباره استعفایش از ریاست سازمان لیگ فوتسال و ریاست کمیته فنی فوتسال گفت: روز اولی که برای ریاست کمیته فنی و توسعه فوتسال دعوت شدم، ۲۲ دی ماه سال گذشته بود. خیلی ها گفتند این پست ویژه ای نیست ولی گفتم که دوست دارم در این رشته کار کنم چون در فوتسال تخصص دارم. صحبت های خیلی خوبی با آقای تاج داشتیم. هفت نفر از بهترین متخصصان این رشته را به تاج معرفی کردم تا آنها را به کمیته فنی بیاورد.
اخبار ورزشی- رئیس مستعفی کمیته فنی و سازمان لیگ فوتسال ادامه داد: یک گروه متخصص را معرفی کردیم و بلافاصله احکامشان زده شد و کارمان را شروع کردیم. حدود ۹ جلسه خوب با چالش های فنی زیادی داشتیم. آقای شکوری دبیر کل فدراسیون می گفت این کمیته فنی چقدر پویا است.
انصاریفرد درباره دلایل استعفایش تاکید کرد: آقای کفاشیان که بازنشسته شد، ریاست سازمان لیگ فوتسال به بنده پیشنهاد شد. آقای تاج از همان موقع اصرار داشت کل فوتسال یک سازمان شود؛ یعنی کمیته فنی، کمیته فوتسال و سازمان لیگ «یک کاسه» شود و بنده رئیس سازمان فوتسال شوم. سه جلسه برگزار شد و بی نتیجه ماند؛ البته من هم اصراری نداشتم. خوشبختانه لیگ فوتسال به خوبی برگزار می شود. شاید سال های گذشته جنجال های زیادی بود ولی مدیران باشگاه ها و بازیکنان نهایت همکاری را با ما داشتند.
وی یادآور شد: در جلساتی که با آقای تاج داشتم، گفتند آقای ساکت را به کمیته فنی بیاورید. بنده گفتم کمیته فنی ما از افراد متخصص برخوردار است و برایم حاشیه می شود و به صلاح نیست. فردای آن روز به آقای تاج پیام دادم که چون کمیته فنی ما کارآمد است و بنده تجربه زیادی در فوتسال دارم، به صلاح مجموعه فوتسال و بنده نمی دانم به کمیته فنی بیاید.
انصاریفرد که در برنامه «سلام صبح بخیر» حاضر شده بود، ادامه داد: خود افراد کمیته فنی هم می گفتند تا ما هستیم ضرورتی به حضور ساکت نیست و اگر وی بیاید قطع همکاری می کنم. این پیام را ۱۵ تیر برای آقای تاج فرستادم. تاج پیام را خواند ولی جواب نداد. اخیرا شنیدم آقای تاج این طرح را به هیات رئیسه برده است. روال قانونی کمیته ها اینطور است که اگر کسی بخواهد به کمیته ها اضافه شود، رئیس آن کمیته پیشنهاد می دهد. اینکه طرح را به هیات رئیسه ببرند درست نیست و من هم آنرا قبول نکردم.
رئیس مستعفی کمیته فنی و سازمان لیگ فوتسال در خصوص دلیل اصرار تاج برای حضور ساکت در کمیته فنی، گفت: دلایل خاصی دارد که نمی خواهم آن را بشکافم. دوست داشتم کارم را ادامه بدهم. مجموعه یکدلی داشتیم.
انصاریفرد در پاسخ به این سئوال که آیا ممکن است مهدی تاج به خاطر عدم اعتماد به شما تصمیم به حضور ساکت کرده است؟ تاکید کرد: فکر نمی کنم اینطور باشد. روز اول این صحبت ها نبود. دیشب هم مهدی تاج تماس گرفت و گفت چرا این کار را کردید. آقای تاج گفت ساکت در سازمان تیم های ملی هم حضور دارد و هدفمان این است که بتوانیم اردوهای تیم ملی را به خوبی برگزار کنیم و هماهنگی باشد در حالی که به نظرم این را می شد در فضاهای دیگری کار کرد.
وی درباره اینکه قرار بود ساکت در کمیته فنی زیرمجموعه اش باشد، یادآور شد: بحث این است که بدون اینکه با من صحبت شود، آقای ساکت به کمیته فنی بیاید. من مقابل اجبار ایستادگی کردم و این را به صلاح فوتسال نمی دانستم. تصمیم من تصمیم درستی بود و انعکاسش در جامعه مشخص است.
رئیس مستعفی کمیته فنی فوتسال در خصوص اینکه در بیانیه اش اعلام کرده بود حضور ساکت باعث تضعیف فدراسیون فوتبال می شود، اظهار کرد: اعتقاد دارم وقتی یک مجموعه در فدراسیون فوتبال سالم و بی حاشیه کار می کند، باید مدیریتش تقویت شود.
انصاریفرد در پاسخ به این سئوال که چه کسانی علیه شما کارشکنی می کردند؟ گفت: نمی خواهم اسم ببرم. بعد از پیامی که به تاج دادم، فشارها روی من بیشتر شد. بخصوص کارهایی که از دبیر کل ارجاع می شد. افرادی که خط می دادند تا عرصه را تنگ کنند.
وی در ادامه بدون نام بردن از ساکت از مسئولیت های زیاد او انتقاد کرد و یادآور شد: جبهه ای در فدراسیون علیه من و فوتسال بود. فوتسال جایی بود که داشت مستقل کار می کرد و از زیر سلطه یکسری افراد که ماموریت های زیادی در فوتبال دارند، خارج بود. تاج چه فکری می کند که این همه کار را بر دوش یک نفر می گذارد که می شود با سند ثابت کرد در تمام تیم هایی که بوده، ناموفق بوده است. اصراری که ایشان باید باشد، برایم نامشخص است ولی زیر بارش نرفتم.
رئیس مستعفی کمیته فنی فوتسال گفت: کسی که سرپرست تیم بزرگسالان و رئیس سازمان تیم های ملی است و مسئولیت های زیادی دارد، چطور وقت می کند به کارهایش برسد. آن وقت می خواهند در فوتسال هم دخالت کنند. این برایم قابل قبول نیست.
انصاریفرد در پایان گفت: از تمام اهالی فوتسال حلالیت می طلبم. من برای دفاع از خودم و فوتسال این کار را کردم. فوتسال نباید دست غیر فوتسالی ها باشد.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.
نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
رحمتی به دنبال برد پنجم مقابل استقلال
پیروزی پرگل لیورپول در دربی مرسی ساید
خوب شد استقلال به سپاهان خورد
واکنش ویلموتس به توافق با فدراسیون فوتبال ایران
پایان ویلموتس، آغاز برانکو- پیشخوان
استقلال با استراماچونی مدعی قهرمانی آسیا خواهد بود
تکلیف جدایی علی علیپور از پرسپولیس رسماً روشن شد
بشار همچنان در انتظار عملی شدن وعده باشگاه پرسپولیس