شورای پناهندگان نروژ: تحریم‌های آمریکا تهدیدی برای آینده امداد رسانی در ایران است

15:11 ۱۱۵ روز و ۱۱ ساعت پیش ایسنا 370 0
شورای پناهندگان نروژ: تحریم‌های آمریکا تهدیدی برای آینده امداد رسانی در ایران است

امداد رسانی به پناهندگان افغان و سیل زدگان ایرانی به دلیل ترس بانک ها از تحریم و امتناع آنان از انتقال پول به سازمان های امدادرسان در معرض خطر قرار گرفته است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش مجله ایرانیان کانادا، شورای پناهندگان نروژ (NRC) از دولت های ارائه دهنده کمک های بشر دوستانه می خواهد تا امکان فعالیت سازمان های بشردوستانه و کمک این سازمان ها به قشر آسیب پذیر در ایران را ایجاد کنند.
جان ایگلاند دبیرکل شورای پناهندگان نروژ می گوید: "این تحریم ها که با انگیزه سیاسی اعمال شده اند، مجازات فقیرترین اقشار جامعه را در پی داشته و مانع از فعالیت سازمان های بشردوست شده اند. ما اکنون یک سال کامل است که در پی یافتن بانک هایی هستیم که قادر و مایل به انتقال کمک های نقدی برای حمایت از فعالیت های ما به نفع پناهندگان افغان و قربانیان فجایع طبیعی در ایران باشند، اما از هر طرف به در بسته خورده ایم".
تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا علیه ایران چنان گسترده است که بانک ها راغب به تسهیل تراکنش های مالی برای اقدامات بشردوستانه نیستند. مسدود بودن کلیه کانال های بانکی به معنای انسداد امدادرسانی به نیازمندان است.
ایگلاند گفته است که ''بانک های نروژی و سایر نقاط دنیا از تحریم های آمریکا می ترسند و به همین دلیل پولی که دولت ها به ما برای امدادرسانی حیاتی پرداخت کرده اند را انتقال نمی دهند."
بیش از سه میلیون افغان، که یکی از بزرگترین جمعیت های پناهجو در جهان را تشکیل می دهند، در ایران زندگی می کنند که برخی از آنها چهار دهه گذشته را در آنجا سپری کرده اند. علاوه بر این، تعداد ۱۰ میلیون مرد، زن و کودک آسیب پذیر در تلاشند تا خود را از اثرات سیل ویرانگر ماه مارس نجات دهند. بسیاری از این افراد نیاز به کمک های بشردوستانه برای دسترسی به غذا، آب و سرپناه دارند.
ایگلاند افزود: "خانواده های پناهجویان به خاطر بحران اقتصادی از وعده های غذایی خود کاسته اند. آنها دارایی های ناچیزشان را برای تامین هزینه های اولیه خود می فروشند. بسیاری از افغانستانی ها که به حرفه خیاطی مشغول بودند، به خاطر بسته شدن کارگاه ها در اثر تحریم، از کار بیکار شدند. پروژه ارسال کمک های نقدی ما این امکان را به هزاران خانواده می دهد تا با این موقعیت که روز به روز بدتر می شود، مقابله کنند. این امدادرسانی نباید متوقف شود."
شورای پناهندگان نروژ (NRC) بزرگترین سازمان غیر دولتی از مجموع پنج سازمان غیر دولتی بین المللی است که در کنار سازمان ملل در ایران کار می کنند. تمام سازمان های امدادرسان تحت تاثیر پیامدهای منفی تحریم های موجود قرار گرفته اند.
"به عنوان امداد رسان های فعال، وظیفه ما این است که توجه ها را به سمت آسیب ها و صدمات که تنش روز افزون میان ایران و آمریکا بوجود آورده است جلب کنیم. دولت های اروپایی و آمریکایی که کمک های بشردوستانه ارائه می‌دهند باید راه هایی پیدا کنند تا سازمان های امداد رسان بتوانند فعالیت های خود را اجرایی کنند. ما نیاز به تمهیدات روشنی داریم که به بانک ها اطمینان دهد که می توانند بدون ترس از مجازات های قانونی، پول های اهدا شده برای اهداف بشردوستانه را به ایران منتقل کنند. ما نیاز به راهکاری داریم تا میلیون ها انسان آسیب پذیر را از سقوط عمیق تر در ورطه فقر و بدبختی نجات دهد."


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.
زمان برای راستی‌آزمایی صداقت اروپا در برجام فرا رسیده است
واکنش پنتاگون به گزارش «اعزام ۱۴ هزار نیرو برای مقابله با ایران»
فواد ایزدی: ایران باید پاسخ جدی‌تری به بدعهدی طرف‌های باقی‌مانده در برجام بدهد
نتانیاهو خواستار افزایش فشار علیه ایران شد
صلح هرمز، جنگ یمن و مذاکرات ایران-آمریکا محور سفر بن‌علوی به تهران
انتقاد نتانیاهو از اروپایی‌ها برای پیوستن به اینستکس
برگزاری هجدهمین مجمع دولت‌های عضو دیوان بین‌المللی کیفری (ICC) در لاهه
بازگشت داعش به عراق جدی نیست -استعفای عبدالمهدی اشتباه بزرگی بود
کنعانی مقدم: آمریکا به دنبال ایجاد خلأ قدرت در کشورهای منطقه است
آیا پیشنهاد بن علوی برای نشست ایران و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس محقق می‌شود؟