توضیحی درباره حادثه بیشه کلا-اصلاح آیین نامه شورای اطلاع رسانی دولت-دیدار ظریف با وزیرخارجه قطر

14:01 ۱۲۳ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 1,284 0
توضیحی درباره حادثه بیشه کلا-اصلاح آیین نامه شورای اطلاع رسانی دولت-دیدار ظریف با وزیرخارجه قطر

احتمال تغییر در آزمون وکالت سال ۹۹/ تصیمیم گیری درباره ساماندهی وضعیت صدور کارت‌های هوشمند/ ابلاغ وظایف و تکالیف ۹ کارگروه اقتصاد مقاومتی/ توضیح نیروی هوایی ارتش درباره حادثه بیشه‌کلا/ واکنش وزارت خارجه به تلاش آمریکایی‌ها برای مسدود کردن حساب‌های کاربری ظریف در شبکه‌های اجتماعی و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز یکشنبه و دوشنبه، بیستم و بیست و یکم مرداد ماه ۱۳۹۸ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، در جلسه هیات دولت به ریاست رییس جمهور با هدف تمرکز و یکپارچگی ثبت اطلاعات مربوط به یک شخص در کارت ملی هوشمند و استفاده از ظرفیت‌های کارت ملی برای ثبت سایر اطلاعات مورد نیاز، در خصوص ساماندهی وضعیتصدورکارت های هوشمندتصمیم‌گیری شد.

همچنین هیئت دولت در راستای هماهنگی در زمینه اطلاع‌رسانی و اعلام هماهنگ مواضع و نظرات هیئت دولت به مردم، آیین‌نامه «چگونگی تعیین و حدود وظایف سخنگوی هیئت دولت و تشکیل شورای اطلاع‌رسانی دولت» را اصلاح کرد و  مطابق این تصمیمسخنگوی دولت به عنوان رئیس شورای اطلاع رسانی دولتمی‌تواند در کلیه جلسات هیئت دولت و سایر شوراها و ستادهایی که به ریاست رئیس جمهوری یا معاون اول رئیس جمهوری تشکیل می‌گردد، حضور یابد.

معاون اول رییس‌جمهوری هموظایف و تکالیف ۹ کارگروه اقتصاد مقاومتیرا با هدف اجرای منویات مقام معظم رهبری (مد ظله‌ العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب و محوریت توسعه و رونق تولید در سال جاری با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ تحت عنوان سال رونق تولید ابلاغ کرد.

توضیحی درباره حادثه بیشه کلا-اصلاح آیین نامه شورای اطلاع رسانی دولت-دیدار ظریف با وزیرخارجه قطر

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور ضمن اعلام این خبر کهرئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، اواخر هفته جاری به این کشور سفر می کند،گفت: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی برای شرکت و سخنرانی در اجلاس سه جانبه سران ایران، روسیه و آذربایجان که روز چهارشنبه ۲۳ مرداد ماه برگزار خواهد شد، به بندر سوچی در روسیه سفر می کند.

رییس جمهور هم در تماس تلفنی «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه با تبریک متقابل عید سعید قربان به دولت و ملت ترکیه و همه مسلمانان جهان اظهار داشت: جمهوری اسلامیایران برای توسعه روابط با ترکیهبه‌عنوان یک کشور دوست و برادر کاملا آماده است.

وی در تماس تلفنی «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، نیز ضمن تبریک عید سعید قربان، هدفاقدامات برخی کشورهای فرامنطقه ای از جمله آمریکا در منطقه خلیج فارسرا القای ناامنی در منطقه به جهانیان دانست و تاکید کرد که این اقدامات، مشکلات منطقه را پیچیده تر و خطرناک تر می کند.

اسحاق جهانگیری هم در نخستین مجمع اقتصادی خزر که در ترکمنستان برگزار شد، با بیان اینکهثبات و امنیت آبراه‌های بین‌الملی و سواحل شمال و جنوب و تنگه هرمز به عنوان دغدغه اصلی و خط قرمز ایران استو برای آن سال ها تلاش و هزینه کرده است گفت: ما حضور نیروهای خارجی در خلیج فارس را عامل بی‌ثباتی و افزایش تنش می‌دانیم و معتقدیم امنیت منطقه را تنها و تنها کشورهای منطقه می‌توانند و باید برقرار کنند و دخالت و حضور قدرت‌های فرامنطقه‌ای تحت هر نام و ائتلافی را خطری بزرگ برای صلح، ثبات و امنیت منطقه می‌دانیم.

توضیحی درباره حادثه بیشه کلا-اصلاح آیین نامه شورای اطلاع رسانی دولت-دیدار ظریف با وزیرخارجه قطر

به دنبال حادثه درگیری روز شنبه در محمود آباد، دادستان نظامی استان مازندران توضیحاتی در این باره ارائه کرد، با بیان اینکه علت درگیری به یک اختلاف ملکی بین اهالی منطقه بیشه کلا و پایگاه هوایی ارتش بر می‌گردد، افزود:چند تن از کارکنان پایگاه هوایی ارتش در محمودآباد بازداشت شدند.

همچنیننیروی هوایی ارتشجمهوری اسلامی ایران ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار درگذشتگان حادثه روز گذشته در بیشه کلا به تشریح ابعاد و جزئیات بیشتری پرداخت.

توضیحی درباره حادثه بیشه کلا-اصلاح آیین نامه شورای اطلاع رسانی دولت-دیدار ظریف با وزیرخارجه قطر

یک عضو فراکسیون امید مجلس:دغدغه‌ای نسبت به حضور مردم در انتخابات ندارم/نحوه برگزاری انتخابات بر مشارکت اثرگذار است

مسعود پزشکیان:اجازه داده شود نمایندگانی از تمامی سلایق در انتخابات شرکت کنند

رئیس ستاد انتخابات استان تهران:تمامی امور مربوط به انتخابات باید مکتوب و مستند باشد

یک نماینده سابق مجلس:شرکت فارغ از جناح‌بندی‌ها در انتخابات منجر به شکست می‌شود

محمد رضا تابش:شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها، تحت تاثیر فشارهای فراقانونی قرار نگیرد

توضیحی درباره حادثه بیشه کلا-اصلاح آیین نامه شورای اطلاع رسانی دولت-دیدار ظریف با وزیرخارجه قطر

علیرضا رحیمی، در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت که سازمان حج و ⁧بعثه⁩ مسئول مستقیم مذاکرات و توافقات حجدر هرسال است.

توضیحی درباره حادثه بیشه کلا-اصلاح آیین نامه شورای اطلاع رسانی دولت-دیدار ظریف با وزیرخارجه قطر

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درواکنش  به تلاش آمریکایی‌ها برای مسدود کردن حساب‌های کاربری ظریف در شبکه‌های اجتماعی، گفت: محمدجواد ظریف به‌عنوان فرمانده و رئیس اثرگذار دیپلماسی کشور همواره مورد بغض و غضب کسانی بوده است که از شنیدن صدای ایران بیمناک بوده‌اند.

محمد جواد ظریف هم ظریف در دیدار با سخنگوی انصارالله یمن با ابراز تاسف از کشتار مردم مظلوم یمن و محاصره پنج ساله این کشور خواستار توقف هرچه سریع تر جنگ و  رفع محاصره یمن شد و با تاکید بر اینکه راهکار حل بحران یمن سیاسی است افزود: جمهوری اسلامیایران همواره از انجام گفت‌گوهای یمنی- یمنی و اجرای کامل توافقات استکهلم حمایت می کند.

همچنین بنابر اعلام وزارت خارجه قطر ،«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر امور خارجه این کشور عربی شب گذشته با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران که به دوحه سفر کرده است، دیدار و رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به دوحه سفر کرده است دردیدار با محمد بن عبدالرحمن وزیر خارجه قطر،روابط ایران و قطر را در تمامی زمینه ها از جمله در حوزه سیاست و اقتصاد رو به رشد خواند.ظریف امنیت خلیج فارس را مسئولیت کشورهای همین منطقه دانستو نه نیروهای خارجی و بر مسئولیت ایران در حفظ صلح و ثبات منطقه تاکید کرد.

توضیحی درباره حادثه بیشه کلا-اصلاح آیین نامه شورای اطلاع رسانی دولت-دیدار ظریف با وزیرخارجه قطر

محمد جواد ظریف در صفحه توییتر خود با انتشار عکسی بهخشونت اخیر صهیونیست ها علیه نمازگراران فلسطینیواکنش نشان داد و نوشت :جنایتی که در این عکس نمایش داده شده، درست امروز صبح در الاقصی اتفاق افتاد، در روز مقدس ما.

سید عباس موسوی هم وجود هرگونه پیشنهاد قطعی و قابل اعتنا از سوی فرانسه را برایجبران عملی نشدن تعهدات اروپایی‌ها، رد کرد.

توضیحی درباره حادثه بیشه کلا-اصلاح آیین نامه شورای اطلاع رسانی دولت-دیدار ظریف با وزیرخارجه قطر

پیر محمد ملازهی، کارشناس مسائل شبه قاره با اشاره به تحولات کشمیر تاکید کرد: راه حل مساله کشمیر، سیاسی است و کشورهای مهم منطقه مانند ایران می‌توانند نقش میانجی را بر عهده بگیرند. وی افزود: با توجه به این‌که دو کشورهند و پاکستان دارای سلاح هسته‌ای هستند، احتمال زیاد میان این دو جنگ تمام عیار رخ نخواهد داد،مگر در شرایط استثنائی.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی  هم در تماس تلفنی «عمران خان» نخست وزیر پاکستان با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی در راستای پایداری صلح و امنیت در منطقه و احقاق حقوق ملت‌های مسلمان دریغ نخواهد کرد، گفت:هند و پاکستان از کشته شدن مردم بی‌گناه در کشمیر جلوگیری کنند.

همچنین اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه گفت:وزارت امور خارجه برای مسئله کشمیر و حل و فصل مسائل جاری، اولویت قائل شودو از حقوق مسلمانان کشمیری حمایت کند.

توضیحی درباره حادثه بیشه کلا-اصلاح آیین نامه شورای اطلاع رسانی دولت-دیدار ظریف با وزیرخارجه قطر

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به برخی گلایه‌ها درباره نبود عدالت آموزشی با توجه به اعلام نفرات برتر در کنکور سراسری گفت:نفرات برتر کنکور ملاک درستی برای قضاوت نظام آموزشی نیست. وی با بیان این‌که تنوع در نوع مدارس در راستای عدالت آموزشی نیست، اظهار کرد: تنوع مدارس باید جمع شود؛ چون نتیجه آن به ضرر مدارس دولتی تمام خواهد شد.

در همین ارتباط عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه عدالت آموزشی در کشور کم است، گفت: باید ساز و کار و ساختار آموزشی تغییر کرده و به سمت ایجاد امکانات یکسان برای همه دانش‌آموزان حرکت کنیم تا رقابت در کنکور هم در یک سطح باشد؛ کما اینکهنتایج کنکور از کم بودن عدالت آموزشی حکایت می‌کند.

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز هم ازاحتمال ایجاد تغییراتی در نحوه برگزاری آزمون وکالت سال ۱۳۹۹خبر داد و گفت: ما در این رابطه جلساتی داشتیم اما تصمیمات به این دوره نمی رسد.

همچنین کانون وکلای دادگستری مرکز ظرفیت پذیرش کارآموز وکالترا برای سال ١٣٩٨ اعلام کرد.

توضیحی درباره حادثه بیشه کلا-اصلاح آیین نامه شورای اطلاع رسانی دولت-دیدار ظریف با وزیرخارجه قطر

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در حاشیه تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم قضایی در پاسخ به این سوال که دستگاه‌های مختلفی در اجرای قانون عفاف و حجاب مسئولیت دارند آیا قوه قضاییه به کم کاری برخی دستگاه‌ها در اجرای این قانون ورود پیدا می‌کند؟ گفت: سازمان بازرسی کل کشور مسئول نظارت براجرای مصوبه عفاف و حجاباز سوی دستگاه‌های مسئول است.

همچنین پس از انتشار خبرممنوع الخروجی مدیرعامل سایپاخبرنگار ایسنا در پیگیری صحت این خبر به این نتیجه دست یافت که سیدجواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با حکم بازپرس شعبه ۵ دادسرای کارکنان دولت از اسفندماه سال گذشته به مدت ۶ ماه ممنوع الخروج شده است.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.