ملکی: نتایج تیم‌های پایه تکواندو در مسابقات جهانی و آسیایی خوب و قابل دفاع بود- با پولادگر مشکل شخصی ندارم

11:52 ۱۱ روز و ۲۱ ساعت پیش تسنیم 394 0
ملکی: نتایج تیم‌های پایه تکواندو در مسابقات جهانی و آسیایی خوب و قابل دفاع بود- با پولادگر مشکل شخصی ندارم

حسن ملکی، سرمربی سابق تیم ملی تکواندو تأکید کرد که با رئیس فدراسیون تکواندو مشکل شخصی ندارد و دیدگاه‌های متفاوت آنها مشکل‌ساز شده است.

تسنیم

- اخبار ورزشی - حسن ملکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، درباره نتایج تیم ملی تکواندو نونهالان در مسابقات قهرمانی آسیا و پیکارهای جهانی گفت: عملکرد نونهالان کشورمان در دو رویداد فوق انصافاً خوب و قابل دفاع بود. در دنیا به رقابت‌های نونهالان به صورت جشنواره نگاه می‌کنند و حضور تیم‌ها در این مسابقات به دلیل ایجاد انگیزه و تشویق صورت می‌گیرد تا در آینده از این ورزشکاران در رده‌های سنی بالاتر استفاده کنند، اما متأسفانه در ایران برعکس است.
وی تصریح کرد: در اکثر رشته‌های ورزشی حضور ورزشکاران در رده‌های سنی پایه در رویدادهای جهانی یا بین‌المللی بایستی با مدال و ایستادن روی یکی از سکوهای قهرمانی همراه باشد. این موضوع باعث فشار و استرس بیش از حد و بعضاً آسیب‌های جدی ورزشی برای این رده سنی را به همراه دارد. موضوع مهم‌تر عدم راهیابی اکثر ورزشکاران در رده سنی پایه به تیم‌های ملی بزرگسالان است.
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو تأکید کرد: با نگاهی به آمار ورزشکارانی که در سال‌های مختلف برای کشورمان در رده‌های سنی پایه در رقابت‌های آسیایی یا جهانی کسب عنوان و مدال کرده‌اند، می‌توان دریافت که مسیر مشخص و برنامه‌ریزی دقیق و هدفمندی برای راهیابی این استعداد‌ها به رده سنی بزرگسالان از سوی فدراسیون‌ها و حتی وزارت ورزش و جوانان تدوین نشده است.
ملکی افزود: بسیاری از ملی‌پوشان نونهال به رده سنی نوجوان راه پیدا می‌کنند و درصد کمی از آنها را هم می‌بینیم که به تیم‌های بزرگسالان راه پیدا کرده و توانسته‌اند برای کشورمان افتخارآفرینی کنند. واقعیت این است که نگه داشتن و رساندن ورزشکار از رده پایه به بزرگسال یک علم است و ساز و کار خودش را دارد و نیاز به تشکیل کارگروه و بررسی همه جانبه این مسائل دارد.
وی در مورد حضور در تمرینات تیم ملی تکواندو و تبریک عناوین قهرمانی تیم‌های پایه  گفت: تمام زندگی من تکواندوست و هیچ مشکل شخصی با کسی ندارم. سابقه ورزشی من کاملاً مشخص است و جز پنج نفر نخستی هستم که خارج از ارتش تکواندو را شروع کردم و تا حالا نیز ادامه داد‌ه‌ام. مشکل من با فدراسیون مشکل دیدگاهی است. خیلی از دوستان از من دلیل حمایتم از تیم ملی را سؤال می‌کنند و برخی نیز گله‌مند هستند و به من ایراد می‌گیرند که چرا از تیم ملی تکواندو حمایت می‌کنم.
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو تصریح کرد: در جواب این دوستان بارها گفته‌ام که فریبرز عسکری برخلاف بعضی از سرمربیان گذشته، اخلاق‌گراست و حرمت بزرگان و پیشکسوتان این رشته را نگه می‌دارد. عسکری به نتایج تیم ملی منصفانه نگاه می‌کند و هرجا نیاز باشد و نتیجه خوب نگیرد عنوان می‌کند که اولین منتقد به عملکردش است. سرمربیان گذشته هر وقت که نتیجه نمی‌گرفتند سعی در توجیه عملکرد خود داشتند، ولی عسکری مسئولیت‌پذیر است.
ملکی با انتقاد از عملکرد کمیته فنی فدراسیون تکواندو گفت: در 20 سال اخیر حتی دو مصوبه هم در کمیته فنی فدراسیون تصویب نشده است که باعث شده باشد تکواندو ایران یک قدم به جلو بردارد. نتیجه‌گرایی آفت ورزش است و متأسفانه این موضوع را در تکواندو هم شاهد هستیم. باید در هدف‌گذاری نتیجه‌گرا نبوده و عملگرا باشیم. سیستم ما مشکل دارد. نباید تنها برد و باخت مهم باشد. ورزشکار باید از مبارزه لذت ببرد، آن وقت است که نتیجه هم حاصل می‌شود.
وی ادامه داد: نباید ورزشکار را مجبور به وزن کم کردن زیاد کنیم. در گذشته برای وزن کم کردن حتی به ما اجازه خوردن آب را هم نمی‌دادند و این موضوع باعث شده بود که شب‌ها خواب آب را ببینیم! وزن کردن زیاد برای رده سنی نونهالان توصیه نمی‌شود و  بسیاری از آسیب‌های ورزشی از وزن کردن‌های غیراصولی است. خانواده تکواندو تنها نتیجه‌گرایی را دوست ندارند. اینکه می‌گویند تکواندوکار نونهال در این رده سنی مانند بزرگسالان پا می‌زند اشتباه است، چرا که این تکواندوکار در آینده دیگر چیزی برای یاد گفتن ندارد و انگیزه‌اش کم می شود.
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در پاسخ به این پرسش که اگر خودش سرمربی تیم ملی باشد قهرمانی را دوست ندارد، گفت: اگر من هم سرمربی تیم ملی بودم دوست داشتم تیمم قهرمان شود، ولی به چه قیمتی؟ این قیمت مهم است. قبول دارم که ورزش ایران نتیجه‌گراست، اما بیشتر از همه این مهم در تکواندو دیده نمی‌شود. باید بررسی کرد دلیل اینکه این همه ورزشکاران ما آسیب می‌ببیند چه چیزی است؟ آیا به این خاطر نیست که وزن زیادی را کم می‌کنند؟!
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در پایان در خصوص اینکه حاضر است در صورت دعوت پولادگر در جلسه کمیته فنی حضور داشته باشد، گفت: من دشمن هیچ‌کسی نیستم و برای پولادگر احترام خاصی قائلم و معتقدم اگر به ایشان بی‌احترامی کنم به خودم این کار را کرده‌ام. من دشمن هیچ شخصی نیستم، اما شاید از لحاظ مدیریت و فنی با پولادگر اختلاف‌نظر داشته باشم. همین جا از آقایان کمیته فنی، سازمان تیم‌های ملی و کادرفنی دعوت می‌کنم در یک جلسه در مورد این موضوع که چرا اکثر نفرات مدال‌آور ما در رده پایه در بزرگسالی گم می‌شوند، بحث کنیم. من هم چرایی این موضوع را می‌دانم و هم راهکارش را بلد هستم و حاضرم با این آقایان بحث کنم.
سروی: عملکرد دختران ما دنیا را به تعجب وا داشت/ باور دارم قهرمانی جهان در رده بزرگسالان دور از دسترس نیست انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

ورزش بانوان در دولت دوازدهم
وزارت ورزش و جوانان در گزارشی به دستاوردهایش ورزش بانوان در دولت یازدهم پرداخت.
کاهش ۱۳ درصدی آمار غرق شدگان نسبت به سال گذشته
رییس فدراسیون نجات غریق با بیان این که نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد کاهش غریق داشتیم، گفت: از ابتدای شروع فصل شنا تاکنون حدود ۱۱۸۲ نفر توسط منجیان‌غریق از غرق‌شدن در سه استان مازندران، گیلان و گلستان نجات پیدا کرده‌اند.
مذکرات نابجا در پاریس
وزیر امور خارجه، دیروز پس از ملاقات با رئیس‌جمهور فرانسه، مذاکرات انجام گرفته را سازنده خواند.
اینفوگرافی - برای مردم جهان، زمین کافی نیست!
اثرات استفاده بیش از حد از منابع زمین باعث نابودی جنگل‌ها، فرسایش خاک، از بین رفتن گوناگونیِ زیستی و افزایش دی‌اکسید کربن در جو زمین شده است که مورد آخر، موجب تشدید گرمایش زمین و به وجود آمدن الگوهای شدید آب و هوایی شده است. شبکه جهانی فوت‌پرینت در تاریخ ۲۹ ژوئیه سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرد که انسان‌ها از سقف حداکثری استفاده از منابع طبیعی در این سال عبور کرده‌اند. رسیدن به این میزان مصرف، آن هم پنج ماه مانده به پایان سال میلادی، نشان می‌دهد که انسان ۱.۷۵ برابر سریع‌تر از توانایی بازسازی منابع طبیعی به وسیله اکوسیستم‌ها، از این منابع استفاده می‌کند.
نمره 15 آقای رئیس به شورای 2ساله!
رئیس شورای شهر تهران در آستانه سومین سال فعالیت شورای شهر پنجم به عملکرد مدیریت شهری نمره 15 داد و گفت: در توسعه حمل ونقل عمومی، نوسازی بافتهای فرسوده و مقابله با آسیبهای اجتماعی نتوانسته ایم مطالبات به حق مردم را پاسخ کافی بدهیم.
نمایان شدن دست چدنی FATF از زیر دستکش مخملی اینستکس
اخبار غیررسمی ‌نشان می‌دهد که دولت دوازدهم در قالب اینستکس در حال انعقاد توافقی محرمانه با اروپا است.
مبارزه با مفسد شرط لازم است نه کافی
یک وکیل دادگستری گفت: مبارزه با مفسد هدف غایی نیست زیرا مفسد معلول یک روندی است که فساد و رانت در آن وجود داشته باشد.
ترقی: اولویت مردم مقابله با مفاسد اقتصادی است
یک فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اینکه مطالبه و اولویت اول مردم، مقابله با مفاسد اقتصادی است، گفت: اگر می‌خواهیم ریشه‌های فساد خشکانده شود باید با عوامل پشتیبان فساد مقابله کرد.
در 40 سالگی هم «انقلاب اسلامی» بی‌نیاز از بنیانگذارش نیست
«امام بر اسلامی شدن دانشگاه تاکید داشتند اما تندروها نظریه اسلامی شدن دانشگاه‌ها ایشان را به صورت افراطی مطرح می‌کردند. »
رزمندگان اقتصادی زیر آتش جست‌وجوی کلید در پاریس!
علت مهم و اصلی درباره اشتباه بودن برجام، در همین عبارت هوک نهفته است؛ «تحریم‌ها در گذشته کارگر افتاده‌اند»، پس «احتمالاً باز هم کارساز خواهند بود.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

ابزار جدید اینستاگرام برای گزارش اطلاعات غلط و اشتباه
ایتنا - اینستاگرام قصد دارد ابزاری را در اختیار کاربران خود قرار دهد که می‌توانند به کمک آن، اطلاعات غلط و اشتباه را گزارش دهند.
پیروزی پرگل ریو اوه در شب هت‌تریک طارمی
تیم فوتبال ریو اوه با درخشش مهاجم ایرانی‌اش توانست اوس را شکست دهد تا نخستین پیروزی‌اش در فصل جدید را جشن بگیرد.
علت حذف «بشار رسن» از لیست ۱۸ نفره پرسپولیس؟
دلیل عدم حضور بشار رسن در لیست ۱۸ نفره پرسپولیس در بازی با پارس‌جنوبی مشخص شد.
اتفاقی که باعث شد روحانی با افتخار پشت تریبون بایستد
حدوداً یک‌دهه از آن روز می‌گذرد؛ از روزی که طرف مقابل به بهانه بعضی از تحریم‌های سازمان ملل از واگذاری سامانه پدافندی به ایران خودداری کرد.
وزارت ورزش یا دولت برای حفظ دماوند وارد عمل شوند
یک کوهنورد ایرانی معتقد است که باید درآمد فدارسیون شفاف سازی شود و بارها این موضوع از طرف کوه نوردان درخواست شده است.