ملکی: نتایج تیم‌های پایه تکواندو در مسابقات جهانی و آسیایی خوب و قابل دفاع بود- با پولادگر مشکل شخصی ندارم

11:52 ۱۶۷ روز و ۸ ساعت پیش تسنیم 1,768 0
ملکی: نتایج تیم‌های پایه تکواندو در مسابقات جهانی و آسیایی خوب و قابل دفاع بود- با پولادگر مشکل شخصی ندارم

حسن ملکی، سرمربی سابق تیم ملی تکواندو تأکید کرد که با رئیس فدراسیون تکواندو مشکل شخصی ندارد و دیدگاه‌های متفاوت آنها مشکل‌ساز شده است.

تسنیم

- اخبار ورزشی - حسن ملکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، درباره نتایج تیم ملی تکواندو نونهالان در مسابقات قهرمانی آسیا و پیکارهای جهانی گفت: عملکرد نونهالان کشورمان در دو رویداد فوق انصافاً خوب و قابل دفاع بود. در دنیا به رقابت‌های نونهالان به صورت جشنواره نگاه می‌کنند و حضور تیم‌ها در این مسابقات به دلیل ایجاد انگیزه و تشویق صورت می‌گیرد تا در آینده از این ورزشکاران در رده‌های سنی بالاتر استفاده کنند، اما متأسفانه در ایران برعکس است.
وی تصریح کرد: در اکثر رشته‌های ورزشی حضور ورزشکاران در رده‌های سنی پایه در رویدادهای جهانی یا بین‌المللی بایستی با مدال و ایستادن روی یکی از سکوهای قهرمانی همراه باشد. این موضوع باعث فشار و استرس بیش از حد و بعضاً آسیب‌های جدی ورزشی برای این رده سنی را به همراه دارد. موضوع مهم‌تر عدم راهیابی اکثر ورزشکاران در رده سنی پایه به تیم‌های ملی بزرگسالان است.
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو تأکید کرد: با نگاهی به آمار ورزشکارانی که در سال‌های مختلف برای کشورمان در رده‌های سنی پایه در رقابت‌های آسیایی یا جهانی کسب عنوان و مدال کرده‌اند، می‌توان دریافت که مسیر مشخص و برنامه‌ریزی دقیق و هدفمندی برای راهیابی این استعداد‌ها به رده سنی بزرگسالان از سوی فدراسیون‌ها و حتی وزارت ورزش و جوانان تدوین نشده است.
ملکی افزود: بسیاری از ملی‌پوشان نونهال به رده سنی نوجوان راه پیدا می‌کنند و درصد کمی از آنها را هم می‌بینیم که به تیم‌های بزرگسالان راه پیدا کرده و توانسته‌اند برای کشورمان افتخارآفرینی کنند. واقعیت این است که نگه داشتن و رساندن ورزشکار از رده پایه به بزرگسال یک علم است و ساز و کار خودش را دارد و نیاز به تشکیل کارگروه و بررسی همه جانبه این مسائل دارد.
وی در مورد حضور در تمرینات تیم ملی تکواندو و تبریک عناوین قهرمانی تیم‌های پایه  گفت: تمام زندگی من تکواندوست و هیچ مشکل شخصی با کسی ندارم. سابقه ورزشی من کاملاً مشخص است و جز پنج نفر نخستی هستم که خارج از ارتش تکواندو را شروع کردم و تا حالا نیز ادامه داد‌ه‌ام. مشکل من با فدراسیون مشکل دیدگاهی است. خیلی از دوستان از من دلیل حمایتم از تیم ملی را سؤال می‌کنند و برخی نیز گله‌مند هستند و به من ایراد می‌گیرند که چرا از تیم ملی تکواندو حمایت می‌کنم.
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو تصریح کرد: در جواب این دوستان بارها گفته‌ام که فریبرز عسکری برخلاف بعضی از سرمربیان گذشته، اخلاق‌گراست و حرمت بزرگان و پیشکسوتان این رشته را نگه می‌دارد. عسکری به نتایج تیم ملی منصفانه نگاه می‌کند و هرجا نیاز باشد و نتیجه خوب نگیرد عنوان می‌کند که اولین منتقد به عملکردش است. سرمربیان گذشته هر وقت که نتیجه نمی‌گرفتند سعی در توجیه عملکرد خود داشتند، ولی عسکری مسئولیت‌پذیر است.
ملکی با انتقاد از عملکرد کمیته فنی فدراسیون تکواندو گفت: در 20 سال اخیر حتی دو مصوبه هم در کمیته فنی فدراسیون تصویب نشده است که باعث شده باشد تکواندو ایران یک قدم به جلو بردارد. نتیجه‌گرایی آفت ورزش است و متأسفانه این موضوع را در تکواندو هم شاهد هستیم. باید در هدف‌گذاری نتیجه‌گرا نبوده و عملگرا باشیم. سیستم ما مشکل دارد. نباید تنها برد و باخت مهم باشد. ورزشکار باید از مبارزه لذت ببرد، آن وقت است که نتیجه هم حاصل می‌شود.
وی ادامه داد: نباید ورزشکار را مجبور به وزن کم کردن زیاد کنیم. در گذشته برای وزن کم کردن حتی به ما اجازه خوردن آب را هم نمی‌دادند و این موضوع باعث شده بود که شب‌ها خواب آب را ببینیم! وزن کردن زیاد برای رده سنی نونهالان توصیه نمی‌شود و  بسیاری از آسیب‌های ورزشی از وزن کردن‌های غیراصولی است. خانواده تکواندو تنها نتیجه‌گرایی را دوست ندارند. اینکه می‌گویند تکواندوکار نونهال در این رده سنی مانند بزرگسالان پا می‌زند اشتباه است، چرا که این تکواندوکار در آینده دیگر چیزی برای یاد گفتن ندارد و انگیزه‌اش کم می شود.
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در پاسخ به این پرسش که اگر خودش سرمربی تیم ملی باشد قهرمانی را دوست ندارد، گفت: اگر من هم سرمربی تیم ملی بودم دوست داشتم تیمم قهرمان شود، ولی به چه قیمتی؟ این قیمت مهم است. قبول دارم که ورزش ایران نتیجه‌گراست، اما بیشتر از همه این مهم در تکواندو دیده نمی‌شود. باید بررسی کرد دلیل اینکه این همه ورزشکاران ما آسیب می‌ببیند چه چیزی است؟ آیا به این خاطر نیست که وزن زیادی را کم می‌کنند؟!
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در پایان در خصوص اینکه حاضر است در صورت دعوت پولادگر در جلسه کمیته فنی حضور داشته باشد، گفت: من دشمن هیچ‌کسی نیستم و برای پولادگر احترام خاصی قائلم و معتقدم اگر به ایشان بی‌احترامی کنم به خودم این کار را کرده‌ام. من دشمن هیچ شخصی نیستم، اما شاید از لحاظ مدیریت و فنی با پولادگر اختلاف‌نظر داشته باشم. همین جا از آقایان کمیته فنی، سازمان تیم‌های ملی و کادرفنی دعوت می‌کنم در یک جلسه در مورد این موضوع که چرا اکثر نفرات مدال‌آور ما در رده پایه در بزرگسالی گم می‌شوند، بحث کنیم. من هم چرایی این موضوع را می‌دانم و هم راهکارش را بلد هستم و حاضرم با این آقایان بحث کنم.
سروی: عملکرد دختران ما دنیا را به تعجب وا داشت/ باور دارم قهرمانی جهان در رده بزرگسالان دور از دسترس نیست انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

ضرورت پیمودن مسیر بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها با سرعت هرچه بیشتر
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست دوره‌ای دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های متولی هماهنگی و پی‌گیری همکاری‌های علمی بین‌المللی تأکید کرد: مسیر بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها باید با سرعت هر چه بیشتر ادامه یابد تا بتوانیم از مزایای علمی جهان بهره‌مند شویم.
نقش موثر نگاه غیرسازه‌ای شهرسازی در کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث طبیعی
مسؤول کارگروه شهرسازی هیات بررسی سیلاب‌های اخیر بر نقش موثر نگاه غیرسازه‌ای در معماری و شهرسازی بر کاهش تبعات ناشی از حوادث طبیعی از جمله سیل در کشور تاکید کرد و گفت: اگر نگاه ما در شهرسازی و معماری غیر سازه‌ای باشد، می‌توانیم هنگام حوادثی نظیر سیل، زلزله و غیره از بروز بسیاری از خسارت‌ها را ممانعت کنیم.
فراخوانی برای ˮجشنواره نانو و رسانهˮ
جشنواره «نانو و رسانه» با هدف معرفی برترین آثار رسانه‌ای در حوزه فناوری نانو، هر ساله به همت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برگزار می‌شود.
ضرورت تاسیس مرکز غیردولتی برای کاهش خسارت‌های ناشی از سیل
مسئول کارگروه محیط زیست سیلاب‌های اخیر بر ضرورت تاسیس مرکز مستقل ساختار غیردولتی در کشور تاکید کرد و گفت: اگر این مرکز تاسیس شود، ظرف چهار تا پنج سال آینده موضوع وقوع سیل دیگر برای ما دردسرساز نخواهد شد.
نقش باروری ابرها در وقوع سیلاب‌ها رد شد
رییس هیات ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها از ارسال پاسخ نهایی به ۱۱۰ سوال رئیس جمهور در خصوص سیلاب‌های اواخر سال ۹۷ و اوایل سال ۹۸ کشور خبر داد و گفت: تاثیر باروری ابرها در وقوع این سیلاب‌ها در کارگروه هیات بررسی سیلاب‌ها رد شد.
رقابت در عرصه جهانی علم و فناوری رقابت در شرایط شبه جنگی است
معاون حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری ضمن تاکید بر برندسازی برای محصولات دانش‌بنیان، گفت: ابتدا باید یک بازار منطقه‌ای و سپس یک بازار جهانی برای محصولات ترسیم کنیم.
رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه ˮثبت اختراعاتˮ اعلام شد
مسئول امور مالکیت فکری و ثبت اختراعات دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت از برنامه‌های آتی این دفتر در حوزه مالکیت فکری خبر داد و افزود: رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه اختراعات بر اساس تعداد اختراعات ثبت شده در http://htdo.research.ac.ir/ در دسترس است.
جزییات جدید حادثه هواپیمای گرگان به تهران
ساعت ۱۳ امروز موتور هواپیمای شرکت هواپیمایی قشم ایر که از نوع فوکر ۱۰۰ بوده قبل از بلند شدن از باند پرواز و اون‌گیری دچار حریق شد.
آیین‌نامه مالکیت فکری دانشگاههای علوم پزشکی رونمایی شد
آیین‌نامه ساختار و خط مشی مالکیت فکری و نوآوری در دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، دکتر شاهین آخوندزاده قائم مقام معاون تحقیقات وزیر بهداشت، حسین وطن‌پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و محمود حکمت‌نیا معاون حقوقی مالکیت فکری وزارت دادگستری رونمایی شد.
تکذیب پلمب منزل مسکونی مداح معروف
شایعه‌ای که اخیراً بدون منبع موثق در فضای مجازی مبنی بر پلمب منزل مسکونی یکی از مداحان معروف (م - ک) در رابطه با پرونده حسن میرکاظمی منتشر شده بود، کذب محض و دروغ‌پردازی ناشیانه در آستانه ایام فاطمیه (س) است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شروع فعالیت انتخاباتى فدراسیون فوتبال
در فاصله کمتر از یک هفته به آغاز ثبت نام نامزدهاى انتخابات نشانه هایى از تحرکات انتخاباتى فوتبال هم دیده مى شود.
ماجرای عقد قرارداد مهدوی‌کیا با استقلال!
مدیرعامل سابق استقلال می گوید مهدی مهدوی کیا قبل از حضور در پرسپولیس با استقلال قرار داد امضا کرده بود.
آتش گرفتن موتور هواپیمای گرگان به تهران
پرواز بعد از ظهر امروز هواپیمای گرگان به تهران به دلیل حریق در سیستم موتور هواپیما دچار سانحه شد.
داوران جشنواره فیلم فجر معرفی شدند
با حکم دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، اعضای هیأت داوران بخش «سودای سیمرغ» از جمله نرگس آبیار، فریدون جیرانی، محمدمهدی عسگرپور و رضا پورحسین معرفی شدند.
چگونه بهترین مقدّرات الهی را برای خود رقم بزنیم؟
حدیث حضرت زهرا (س) درباره چگونگی دریافت مقدرات الهی را اینجا بخوانید.