قارداشی: برای کسب سهمیه المپیک عدالت را رعایت می‌کنیم- نمی‌خواهیم بدهی به جا بگذاریم

10:28 ۷ روز و ۷ ساعت پیش ایسنا 136 0
قارداشی: برای کسب سهمیه المپیک عدالت را رعایت می‌کنیم- نمی‌خواهیم بدهی به جا بگذاریم

رئیس فدراسیون تنیس روی میز در مورد اعزام ورزشکاران به مسابقات کسب سهمیه المپیک گفت: بین ورزشکاران عدالت به طور کامل برقرار است و فقط شایستگی را مبنای توجه قرار می‌دهیم. البته باید بودجه و امکانات را تقسیم کنیم.

ایسنا

مهرداد علی قارداشی، رئیس فدراسون تنیس روی میز در گفت‌وگو با ایسنا به مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو اشاره و بیان کرد:  تمرکز فدراسیون برای کسب سهمیه روی همه ورزشکاران است اما باید منابع را بر اساس اولویت‌بندی تقسیم کنیم. قبلا ثابت کردیم که توجهمان معطوف به همه ورزشکاران است. اکنون نیز تیم نوجوانان و جوانان دختر را به طور کامل به مسابقات آسیایی اعزام می‌کنیم. علاوه بر این هر سه رده نوجوان، جوان و بزرگسال با هم در اردو شرکت می‌کنند تا با یکدیگر توپ بزنند و اعتماد به نفس جوان‌ترها بالا برود.
 او در ادامه افزود: بین ورزشکاران عدالت به طور کامل برقرار است و فقط  شایستگی را مبنای توجه قرار می‌دهیم. البته باید بودجه و امکانات را تقسیم کنیم. با این حال شرایط مالی برخی ورزشکاران مثل شهسواری و صامت به گونه‌ای است که در بعضی از مسابقات شرکت می‌کنند. مریم در ماه‌های آینده به تور بلغارستان و شهسواری هم به تور جهانی می‌رود.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز به برگزاری مسابقه انتخابی برای ورزشکارانی که به دنبال کسب سهیمه المپیک هستند اشاره کرد و گفت: برای دختران انتخابی می‌گذاریم. ممکن است چهار نفری که به مسابقات آسیایی اعزام می‌شوند به انتخابی تیمی و انفرادی المپیک هم بروند.
او در ادامه بیان کرد: دور قبل خانم محجوبه عمرانی، مریم صامت، الینا تیتارنکو و ندا شهسواری به انتخابی المپیک اعزام شدند؛ بازی‌های خوبی انجام دادند و تا پای سهمیه هم رفتند اما خانم شهسواری به المپیک راه پیدا کرد چون آسیای میانه یک سهمیه داشت.
در شرایط کمبود بودجه توانایی پوشش ورزشکاران زیادی نداریم قارداشی در واکنش به اینکه پیش از این اعلام شده بود فدراسیون شهسواری را به مسابقات جهانی می‌فرستد، بیان کرد: شرایط مالی فدراسیون‌ها نسبت به قبل متفاوت است. قطعا کمبود بودجه دلیل اعزام انفرادی شهسواری به مسابقات جهانی  است. در شرایط کمبود بودجه مجبوریم مدیریت کنیم؛ در این شرایط شما هم نفرات برتر رنکینگ را اعزام می‌کنید. با این وجود فدراسیون به ورزشکارانی که به صورت شخصی در مسابقات شرکت می‌کنند هم توجه دارد و ۱۰ تا ۲۰ درصد هزینه را به آنها کمک می‌کند. شهسواری هم با هزینه شخصی اعزام می‌شود و فدراسیون به او کمک می‌کند در نتیجه بقیه ورزشکاران هم باید توانایی پرداخت بخش اصلی سفر خود را داشته باشند و علاوه بر این رنکینگشان خوب باشد. در شرایط کمبود بودجه توانایی پوشش تعداد زیادی از ورزشکاران را نداریم؛ یک ضرب‌المثل در این مورد می‌گوید یک ده آباد بهتر از صد شهر خراب است.
او در مورد حضور در المپیک گفت: کار در فدراسیون‌های توپی و راکتی سخت است با این حال ۶ بار پشت سر هم سهمیه المپیک گرفتیم. اگر ادعا می‌کنیم که بهترین فدراسیون هستیم به دلیل کسب مدال‌های تاریخی است و گرنه برخی از رشته‌ها هر دوره به المپیک می‌روند و مدال می‌گیرند اما مدالی که بعد از ۷۲ سال به دست می‌آید ارزش زیادی دارد.
به خاطر هزینه بالا، جذب مربی خارجی امکان‌پذیر نیست قارداشی در مورد ادامه همکاری حمیده ایرانمنش  با تیم ملی گفت: خانم ایرانمنش تا اطلاع ثانوی تمام اختیارات سرمربی را دارد، یعنی اگر ۱۰ سال دیگر هم سرمربی نداشته باشیم، خانم ایرانمنش کارش را ادامه می‌دهد و با تعیین سرمربی باز هم در کادر فنی باقی می‌ماند چون از عملکردش راضی هستم. در ۲۵ سال اخیر هیچ وقت رنگینگ زیر ۱۵۰ نداشتیم اما با هدایت و درایت ایرانمنش در مسابقات جهانی شهسواری آن را کسب کرد. در مورد مربی خارجی هم باید بگویم که هزینه‌ها خیلی زیاد است و فعلا شدنی نیست.
باید مدیریت کنیم تا بدهی به جا نگذاریم او در مورد انتخاب سیمین رضایی برای داوری در بازی‌های المپیگ گفت: خانم رضایی افتخار جامعه ورزش است. وقتی وزیر ورزش تصمیم می‌گیرد در حضور وزیر ورزش عراق از خانم رضایی تقدیر کند نشان‌دهنده ارزش بالای کارش است. در تاریخ ۷۲ ساله ایران چنین داوری را نداشتیم و به او افتخار می‌کنیم.
رئیس فدراسیون تنیبس روی میز در واکنش به انتقاد رضایی از  دستمزد کم داوران بیان کرد: باید شرایط کنونی کشور را درک کنیم‌. فروش نرفتن نفت باعث کاهش بودجه دولت شده و به همین نسبت زیرمجموعه‌ها را هم تحت تاثیر قرار داده است. در نتیجه فدراسیون‌ها هم باید منابع خود را مدیریت کنند. این داوران وقتی به سطوح بین‌المللی می‌رسند پول بیشتری می‌گیرند و کسانی که شغل بهتری دارند،  با حق اختیار خود بعضی مسابقه‌ها را قضاوت نمی‌کنند. با این وجود حق‌الزحمه لیگ خوب است و میزان دریافتی به درجه، روز و ساعت بستگی دارد. البته برخی از ادارات نیز مسابقه برگزار می‌کننند که داوران آنجا دستمزد بیشتری می‌گیرند.
او  در مورد بدهی فدراسیون به داوران در سال‌های قبل گفت: در سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ داوران مطالبات حق‌الزحمه خود را که حدود ۱۰۰ میلیون تومان بود، دریافت نکرده بودند، از دی ماه ۹۴ به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شدم و از ابتدای سال ۱۳۹۵ تسویه این مطالبات را آغاز کردم که تا مرداد ماه سال ۹۷ ادامه داشت. یعنی دوسال  و نیم طول کشید تا این مطالبات پرداخت شد بنابراین باید منابعمان را مدیریت کنیم که بدهی به جا نگذاریم.
به نسبت خودمان اسپانسر جذب کردیم قارداشی با بیان اینکه به نسبت خودمان اسپانسرهای زیادی را جذب کردیم گفت: در مجمع عمومی فدراسیون مشخص شد که ۳۰۰ میلیون تومان بیشتر از مبلغی که وزارت برای جذب اسپانسر تخمین زده بود،  به دست آوردیم و همین باعث شده تا در این شرایط اقتصادی به کسی بدهکار نباشیم، اعزام‌هایمان را انجام و حقوق کارمندان را بدهیم.
 او در این مورد افزود: ۷۲ کشور در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۸ سوئد شرکت کرده بودند که از این تعداد فقط ۱۶ کشور دو تیم پنج نفره از زنان و مردان اعزام کردند. ایران هم جزو همین کشورها بود. هزینه پریناز حاجیلو و صبا صفری هر کدام چیزی حدود ۳۰ میلیون تومان شد اما حتی یک گیم هم بازی نکردند و سرمربی فقط از شهسواری‌، صامت و اشتری استفاده کرد. با این وجود تجربه خوبی برایشان بود و بازی ورزشکاران بزرگ را دیدند. در بخش مردان هم این شرایط وجود داشت با این تفاوت که آقای  لطف الله نسب از امین احمدیان و افشین نوروزی استفاده کرد اما حتی یک گیم هم به میعاد لطفی بازی نداد. این ورزشکاران با اینکه بازی نکردند اما زمانی بخواهند رزومه قهرمانی خود را ارادئه دهند عضویت تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهانی ۲۰۱۸ را هم ذکر می‌کنند.
قارداشی به گرانی تجهیزات تنیس روی میز اشاره کرد و گفت: تنیس روی میز، اسکی، تیراندازی و بدمینتون ورزش‌هایی گران هستند و این دست روسای فدراسیون نیست؛ هر فرد دیگری رئیس تنیس روی میز شود باز هم قیمت دو جفت رویه راکت و چوب آن ۶ میلیون تومان است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

درگیری خطیر در باشگاه استقلال
معاون باشگاه استقلال امروز برای مشخص شدن تکلیف خانه اجاره‌ای که در اختیار وی بوده و همچنین روشن شدن برخی از پرونده‌های مالی در محل این باشگاه حاضر اما اواسط این جلسه به درگیری و تنش منجر شد.
جشن عید سعید غدیر و جشن کودکانه غدیر در آستان حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود
جشن بزرگ عید سعید غدیر، عید ولایت و امامت و برنامه فرهنگی جشن کودکانه غدیر به همت اداره کل برنامه‌های فرهنگی و آموزشی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام برگزار می‌شود.
درآمد باشگاه‌های انگلیسی از اسپانسر پیراهن
منچستریونایتد ارزشمندترین قرارداد اسپانسر پیراهن در بین تیم های لیگ برتری را در اختیار دارد.
استقلال به دنبال مدافع ملی‌پوش عراق +عکس
یکی از رسانه‌های مشهور عراق مدعی مذاکرۀ باشگاه استقلال با مدافع ملی‌پوش تیم ملی عراق شد.
شرایط سفر اربعین اعلام شد
سازمان حج و زیارت اعلام کرد: ثبت‌نام اربعین از اول شهریورماه آغاز می‌شود. با وجود لغو ویزای عراق برای ایرانی‌ها اما خروج از کشور در اربعین، به ثبت‌نام در سامانه سماح منوط شده است. وزارت کشور اعلام کرده است: از دهم ماه محرم برابر با ۱۹ شهریورماه زائران اربعین به شرط ثبت‌نام قبلی، اجازه خروج از کشور را دارند.
شاگرد یحیی پرسپولیسی می‌شود؟
بازیکن جوان تیم شهرخودرو گفت: فکر می‌کنم با توجه به اتفاقات رخ داده بهتر است از شهرخودرو جدا شوم.
ویلموتس: چشم‌های تیم ملی باز خواهد بود
سرمربی تیم ملی فوتبال در آستانه آغاز فصل جدید لیگ برتر ایران پیامی را منتشر کرد.
همکاری دانشگاه‌های شهید بهشتی و امام صادق در زمینه مطالعات میان‌رشته‌ای
در راستای گسترش تعاملات بین دانشگاهی، جلسه مشترکی با حضور دکتر علی اکبر افضلیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید بهشتی و دکتر غلامرضا گودرزی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد.
رئال یا بیمارستان مادرید؟
رئال مادرید در این تابستان شش بازیکنش را به دلیل آسیب دیدگی از دست داد.
تصویب قانون «مالکیت فکری و صنعتی» در کمیسیون قضایی مجلس
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از تصویب قانون مالکیت فکری و صنعتی در جلسه امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عقد تفاهم‌نامه حمایت شرکت آسان پرداخت از فدراسیون دو ومیدانی برای چهارمین سال متوالی
در مراسمی با حضور دست‌اندرکاران فدراسیون دوومیدانی، شرکت آسان پرداخت، ورزشکاران، مربیان، تنی چند از روسای هیات‌های استانی، اهالی رسانه، معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک تفاهم‌نامه ادامه همکاری فدراسیون دوومیدانی و آسان پرداخت برای یک سال دیگر تمدید شد.
توقف بایرن مونیخ در آغاز بوندسلیگا
تیم فوتبال بایرن مونیخ هفته نخست رقابت‌های بوندسلیگا را با یک تساوی ناامید کننده خانگی آغاز کرد.
شکست حریف تیم ملی بسکتبال ایران برابر آمریکا
تیم ملی بسکتبال اسپانیا در دیداری تدارکاتی نتیجه را به تیم ملی آمریکا واگذار کرد.
قوانین جدید صعود به اورست چیست؟- افزایش هزینه مجوز صعود به بام جهان
به دلیل آمار بالای جان‌باختگان صعود به اورست، دولت نپال در صدد آن است که قوانین جدیدی وضع کند.
استقبال ویژه هواداران لیون از بازگشت ستاره برزیلی + فیلم
هواداران لیون از بازگشت جونینیو پرنامبوکانو به عنوان مدیر ورزشی باشگاه خشنود شدند و از او استقبال ویژه‌ای کردند.
آغاز هیجان در فوتسال بانوان- تساوی مدافع عنوان قهرمانی در هفته اول لیگ
راهیابی الناز رکابی به نیمه‌نهایی سنگنوردی قهرمانی جهان
شکست بانوی پینگ‌پنگ‌باز ایران در بخش دوبل تور جهانی بلغارستان
الهام هاشمی: تعداد سهمیه‌های المپیک تیراندازی را افزایش می‌دهیم
فوتبالیست ۱۸ ساله ایران لژیونر شد
خادم‌الشریعه: می‌خواهم جزو ۱۰ نفر برتر بانوان جهان باشم
دعوت دختر پینگ‌پنگ‌باز ایران به مسابقات انتخابی تیم هوپس جهان
قارداشی: برای کسب سهمیه المپیک عدالت را رعایت می‌کنیم- نمی‌خواهیم بدهی به جا بگذاریم