رباتهایی که در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن خواهیم دید

11:00 ۳۴ روز و ۱۰ ساعت پیش ایسنا 545 0
رباتهایی که در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن خواهیم دید

"المپیک ۲۰۲۰ "(۲۰۲۰ Summer Olympics) ژاپن از این حیث که پر از فناوری‌های جالب و ربات‌های کارآمد است، قطعا هیجان انگیز خواهد بود. اکنون اسپانسرهای این المپیک از ربات‌های جدیدی که برای کمک به افراد توسعه داده‌اند، رونمایی کرده‌اند.

ایسنا

به گزارش ایسنا،طی روزهای گذشته تویوتا از خودروی تمام برقی خود برای المپیک ۲۰۲۰ رونمایی کرد. طی مراسمی که در "ورزشگاه ملی"(National Stadium) ژاپن برگزار شد اسپانسرهای این مراسم از تمام ربات‌های خود رونمایی کردند.

تویوتا اخیرا از خودروی تمام برقی خود موسوم به "اِی پی اِم" که مخفف خودروی جابجا کننده افراد است، رونمایی کرد. تویوتا این خودرو را برای بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ طراحی کرده و توسعه داده است.

شرکت تویوتا روز گذشته اعلام کرد که خودروی تمام برقی "اِی پی اِم" را برای بازی‌های پارالمپیک تابستانی ۲۰۲۰(۲۰۲۰ Summer Paralympics) که تابستان سال آینده در توکیوی ژاپن برگزار خواهد شد، طراحی کرده است.

رباتهایی که در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن خواهیم دید

خودروی مذکور مجهز به سه ردیف صندلی است و قابلیت حمل پنج مسافر است و سرعت آن به ۱۲ مایل در ساعت (۱۹.۳ کیلومتر در ساعت) می‌رسد.

هر خودروی "اِی پی اِم" مجهز به "باتری لیتیوم-یون" بوده و با هر بار شارژ قادر است مسافتی در حدود ۱۰۰ کیلومتر را طی کند. از خودروی مذکور برای حمل مسافران به مسابقات مختلف المپیک ۲۰۲۰ استفاده خواهد شد.

شاید برایتان سوال باشد که چرا این خودرو درب ندارد؛ اما نداشتن درب یکی از قابلیت‌های خوب این خودرو است، زیرا علاوه بر افراد سالم افراد معلول نیز می‌توانند با ویلچر خود توسط صفحه برانکار مانند که از زیر خودرو به بیرون می‌آید، به راحتی سوار خودرو شوند.

این خودرو یک وسیله نقلیه تمام برقی مناسب برای افراد دارای معلولیت جسمی، بانوان باردار و افراد مسن به شمار می‌رود.

"ماساکی کومیا"(Masaaki Komiya) یکی از مقامات المپیک توکیو گفت: ژاپن به علت فناوری رباتیک خود شناخته شده است و بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ نیز جای خوبی برای نشان دادن آنها است.

کومیا معاون بخش مدیریت المپیک ۲۰۲۰ توکیو، گفت: ربات‌ها هیچ زمان باعث کنار گذاشتن نیروی کار انسانی نمی‌شوند، ربات‌ها اشیایی هستند که رابطه دوستانه‌ای با انسان‌ها دارند و می‌توانند در انجام بسیاری از امور به افراد کمک کنند.

شرکت خوروسازی ژاپنی "تویوتا"(Toyota) اسپانسر و توسعه دهنده ربات‌های المپیک ۲۰۲۰ ژاپن است.

به گفته مقامات شرکت تویوتا این شرکت ۱۶ ربات موسوم به "ربات‌های دستیار انسان" (human support robots) توسعه داده است و این ربات‌ها در استادیوم ملی همراه با پنج ربات پشتیبانی دیگر مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

رباتهایی که در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن خواهیم دید

از دیگر اسپانسرهای این المپیک تابستانی می‌توان به شرکت الکترونیکی ژاپنی و چندملیتی "پاناسونیک"(Panasonic)اشاره کرد. شرکت پاناسونیک فناوری موسوم به "لباس کمک به افزایش قدرت"(power assist suit) را توسعه داده است که افراد با پوشیدن آن قادر به حمل اجسام سنگین هستند. به گفته این شرکت ۲۰ دست از لباس‌های مذکور برای استفاده در بازیهای المپیک آماده هستند که می‌توانند به مهمانان در حمل چمدان خود و سایر اجسام سنگین کمک کنند.

رباتهایی که در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن خواهیم دید

"هیدیو هیراتا"(Hideyo Hirata)، مدیر خدمات فناوری بازی‌های المپیک توکیو گفت: این المپیک فرصت خوبی برای ما است تا به جهانیان نشان دهیم که چه قدر  ژاپن در زمینه فناوری و توسعه ربات‌ها پیشرفته است.

"مینورو یاماچی"(Minoru Yamauchi) مدیرکل شرکت تویوتا گفت: ما نیازهای افراد را بررسی می‌کنیم تا ببینیم چگونه می‌توانیم به آنها در انجام امور روزانه کمک کنیم و بنابر آن نیازها، ما ربات‌های مورد نیاز را توسعه می‌دهیم.

"یوشیفومی یوچیدا "(Yoshifumi Uchida) مدیرکل بخش پاراالمپیک پاناسونیک گفت:  یکی از دلایل توسعه فناوری"power assist suit" جمعیت سالمند ژاپن است. این فناوری سبب می‌شود تعداد بیشتری از زنان و جمعیت سالمند بتوانند به عنوان نیروی کار فعالیت کنند. ما می‌خواهیم جامعه‌ای را بسازیم که در آن افراد به دور از محدودیت‌هایی مانند جنسیت و سن کار کنند. فناوری مذکور کارایی افراد را تا ۲۰ درصد افزایش می‌دهد و با هر بار شارژ افراد می‌توانند تا چهار ساعت از آن استفاده کنند. کاربران توسط این لباس می‌توانند اجسامی تا وزن ۱۰ کیلوگرم را به راحتی برداشته و حمل کنند.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

سرنوشت نامشخص طبابتِ ۴۰هزار پزشک در کشور -ˮنهˮپلیس به شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری
افزایش متقاضیان جهش تحصیلی، آخرین خبرها از تولید داخلی واکسن HPV، افزایش ۱۰۰درصدی جرایم قطع درخت، برخورد با بدحجابی و... عناوین برخی از مهم‌ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا هستند.
دو پیمانکار ایرانی، مشغول ساخت اتوبان بین سلیمانیه و اربیل
یک عضو هیات‌مدیره انجمن صدور خدمات فنی و مهندسی با بیان این که احداث اتوبان بین سلیمانیه و اربیل مهم‌ترین پروژه ارتباطی در کردستان عراق است، گفت: دو پیمانکار ایرانی اجرای این پروژه را به عهده دارند و رقم هر یک از قراردادها حدود ۱۴۰ میلیون دلار است.
هفت کلینیک تخصصی کودک در کشور فعال شده است
معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: تاکنون هفت کلینیک تخصصی کودک در کشور فعال شده است.
شوراهای حل اختلاف در کاهش پرونده های ورودی محاکم موثر هستند
رییس دادگستری استان کرمان با اشاره به رویکرد جدید قوه قضائیه در دوره آیت الله رییسی در ارجاع پرونده‌های ورودی به دادسراها به شوراهای حل اختلاف، گفت: این رویکرد در کاهش میزان پرونده‌های ورودی به دادگستری و محاکم موثر خواهد بود؛ بنابراین باید شوراهای حل اختلاف را فعال‌تر دیده و در راستای توسعه آن‌ها گام برداریم.
سرلشکر باقری: سامانه باور ۳۷۳ نسبت به نمونه پیشرفته آمریکایی موفق‌تر است
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سامانه باور ۳۷۳ نسبت به نمونه پیشرفته آمریکایی پاتریوت (pack 3) که بردی بالای ۱۲۰ تا ۲۰۰ کیلومتر دارد، توانسته است در بسیاری از شاخص‌های مختلف موفق‌تر باشد و این نمایشگر موفقیت اراده و همت ایرانی است.
توییت دستیار ظریف درباره انزوای آمریکا در مواجهه با تهران
دستیار ظریف در توییتی با اشاره به مقاله واشنگتن‌پست در توییتی نوشت: دولت ترامپ در مقابل تهران منزوی شده است.
تکرار ادعای منوچین برای مذاکره بدون پیش شرط با ایران
وزیر خزانه‌داری آمریکا بدون اظهارنظر در خصوص عزیمت ظریف به بیاریتز برای بررسی مجدد طرح پیشنهادی فرانسه، بار دیگر بر تمایل آمریکا مبنی بر مذاکره با ایران تاکید کرد.
جزئیات سفر یک روزه ظریف به فرانسه از زبان موسوی
سخنگوی وزیر امور خارجه اعلام کرد که ظریف به منظور بررسی مجدد جزئیات بسته پیشنهادی فرانسه به شهر بیاریتز سفر کرده و امشب دوباره به تهران بازخواهد گشت.
آغاز مذاکرات ظریف و همتای فرانسوی او در محل برگزاری نشست گروه 7
یک منبع در کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) از آغاز مذاکرات ظریف با همتای فرانسوی خود خبر داد.
انصارالله یمن، تعرض صهیونیست‌ها به حریم هوایی کشورهای منطقه را محکوم کرد
«محمد عبدالسلام»، سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رئیس هیأت مذاکره‌کننده دولت نجات ملی در مذاکرات این کشور، نقض حریم هوایی لبنان، سوریه و عراق از سوی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گزینه اصلی جایگزینی برانکو در الاهلی
سرمربی سوئیسی سابق تاتنهام گزینه اصلی هدایت الاهلی عربستان برای جایگزینی برانکو است.
پیش بینی باران یک هفته‌ای در ۱۰ استان
سازمان هواشناسی از بارش باران و رعد و برق در هفته جاری برای ۱۰ استان خبر داد و اعلام کرد در برخی استان‌ها هوا تا ۶ درجه خنک‌ می‌شود.
با ۲۰ میلیون هم می‌توان خودرو خرید؟
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای سواری دست دوم است.
مظنه آپارتمان نوساز در تهران
آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان نوساز در مناطق ۲۲گانه شهری تهران طی مرداد ماه ۹۸ است.
ششمی مجللی در قایقرانی قهرمانی جهان
ملی پوش قایقرانی ایران موفق به کسب مدال در کانو ۲۰۰متر قهرمانی جهان نشد و در رده ششم جهان قرار گرفت.
نحوه تولید و مصرف انرژی سلول‌ها کشف شد
نقش سلول‌های ستاره‌ای در حافظه بلندمدت
بررسی اثرات حرکات خودرو در ایجاد سرگیجه
ابداع رباتی که از سارقان عکس می‌گیرد
استفاده از ابزار کلاغ‌ها را خوشبین می‌کند!
ˮاوبرˮ به پای خود شلیک کرد!
خاطرات چگونه شکل می‌گیرند و از یاد می‌روند؟
ایمنی تاکسی هوایی ˮولوکوپترˮ تایید شد
ربات ۴پای سوئیسی‌ توسعه یافت+فیلم
تسلا انبار آمازون را هم به آتش کشید!