سعیدی: محوریت کار فرهنگی المپیک 2020 با کمیته المپیک است

11:25 ۷۴ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 178 0
سعیدی: محوریت کار فرهنگی المپیک 2020 با کمیته المپیک است

سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک می‌گوید، در ستاد فرهنگی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ محوریت کار با کمیسیون فرهنگی است و همکاری دستگاه‌های فرهنگی بار هزینه‌ها را برای کمیته ملی المپیک کاهش می‌دهد.

ایسنا

کیکاووس سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی اینکه چرا خود کمیسیون فرهنگی کمیته ملی المپیک مسؤولیت ستاد فرهنگی المپیک ۲۰۲۰ را برعهده نگرفته و آن را به وزارت ارشاد واگذار کرده است، بیان کرد: فرایند تصمیم سازی و تدوین برنامه راهبردی در حوزه فرهنگی بازی‌ها توسط کمیسیون فرهنگی کمیته ملی المپیک که از یک سال پیش تشکیل شده، انجام می‌گیرد. این کمیسیون متشکل از افراد فرهیخته‌ای است که در حوزه فرهنگی صاحب نظر هستند بنابراین از ابتدا در این کمیسیون مباحث فرهنگی و برنامه‌های کلان راهبردی شکل گرفته است.
او ادامه داد: سازمان فرهنگ و ارتباطات که به عنوان متولی قرار شده همکاری کند، زیر نظر این کمیسیون است و با نظارت کمیسیون فرهنگی کار هدایت و راهبری خواهد شد. برنامه‌های فرهنگی متنوع و گسترده‌ای برای المپیک ۲۰۲۰ تعریف شده و در حال تدوین است. قرار بر این است که از مشارکت سایر دستگاه‌ها و نهادها مثل وزارت ارشاد، میراث فرهنگی، شهرداری تهران سایر نهادی‌های فرهنگی مرتبط استفاده کنیم. به نوعی هم‌افزایی این دستگاه‌ها و وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک صورت گیرد و مجموعه برنامه‌های متنوعی در حین بازی‌ها برای کاروان اعزامی، ایرانی‌های مقیم ژاپن و توریست‌ها صورت گیرد.
سعیدی هم‌چنین گفت: تهیه بسته‌های فرهنگی حاوی اطلاعات فرهنگ و تمدن ایران است، تشکیل نمایشگاه صنایع دستی، ایران زیبا و تمدن و فرهنگ ایران در توکیو از جمله برنامه‌هایی است که پیش بینی شده است و با مشارکت این دستگاه‌ها و سفارت ایران در ژاپن صورت خواهد گرفت. البته خود آقای صالحی امیری هم با توجه به سابقه فرهنگی که دارد با حساسیت موضوع را دنبال می‌کند تا در کنار بازی‌های المپیک یک رخداد فرهنگی هم داشته باشیم. از طرفی از بار هزینه‌های کمیته کاسته می‌شود چون بحث مشارکت و همکاری دستگاه‌های فرهنگی کشور وجود دارد از این رو هزینه‌ها کاهش می‌یابد و قطعاً به سود کمیته ملی المپیک است.
سعیدی در پاسخ به این پرسش که چرا مسئولیت کار را بر عهده خود کمیسیون فرهنگی کمیته ملی المپیک گذاشته نشده است، تصریح کرد: محوریت کار درواقع کمیسیون فرهنگی کمیته ملی المپیک است و دوستان یک سال است در این کمیسیون دارند فکر و برنامه‌ریزی می‌کنند. هدف ما هم ایجاد هم‌افزایی در نهادهای فرهنگی است تا در زمینه المپیک مشارکت کنند و ما هم از مشارکت آن‌ها بهره بگیریم.
او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه یعنی مسؤولیت اصلی کار برعهده خود کمیسیون فرهنگی است، تاکید کرد: بله. تولید برنامه به لحاظ محتوایی و فنی و فرهنگی از طریق کمیسیون است و پیشنهادات بررسی می‌شود و اجرایی شدن را باید به کسانی سپرد که توانایی اجرای برنامه فرهنگی را دارند و کارگزار فرهنگی و صاحب صلاحیت هستند.
سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک در مورد اینکه قرار است نماینده‌ای از این ستاد فرهنگی به المپیک ۲۰۲۰ هم اعزام شود، گفت: فعلاً ما بحث برنامه‌سازی، تولید محتوا و پیش بینی‌ها در خصوص فعالیت‌های فرهنگی را داریم و به این بحث‌ها نپرداختیم. هیأت اجرایی و ستاد عالی بازی با محوریت کمیسیون فرهنگی مسائل بعدی را دنبال خواهد کرد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

معرفی قهرمانان ۴ وزن نخست کشتی فرنگی جهان- درخشش گرجستان با ۲ طلا
قهرمانان چهار وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی ۲۰۱۹ جهان مشخص شدند.
سعید عبدولی به مدال برنز جهان رسید- یک مدال حاصل کار ایران در ۴ وزن نخست
نماینده وزن ۸۲ کیلوگرم ایران مدال برنز رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ در قزاقستان را از آن خود کرد.
مدال برنز جهان از دست دلخانی پرید
نماینده وزن ۶۳ کیلوگرم ایران با شکست مقابل حریف بلند قامت ارمنی از رسیدن به مدال برنز جهان بازماند.
موافقت بریمانلو برای بازگشت به تیم ملی جودو
محمد محمدی بریمانلو ، ملی پوش وزن 73- کیلوگرم جودوی ایران و دارنده مدال برنز جهان پس از آنکه سفرش به رقابت‌های جهانی ژاپن لغو شد از جودو خداحافظی کرد اما پس از مذاکره با رییس فدراسیون بار دیگر به تیم ملی بازگشت.
فینالیستهای ۳ وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان مشخص شدند- توزیع ۱۲ سهمیه المپیک
فینالیستهای ۳ وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان مشخص شدند و ۱۲ سهمیه المپیک بین کشورها تقسیم شد.
رامین طاهری سومین حذف شده ایران- شانس تاب و ساروی برای مدال برنز و سهمیه المپیک
نمایندگان اوزان ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم ایران راهی گروه بازنده ها شدند تا برای کسب مدال برنز و سهمیه المپیک تلاش کنند اما رامین طاهری در وزن ۸۷ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.
قرعه‌کشی ۳ وزن پایانی کشتی فرنگی قهرمانی جهان- مصاف گرایی با کیم هیون وو در دور اول
قرعه کشی سه وزن پایانی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک بعداز ظهر امروز در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد.
شکست ساروی و طاهری در نیمه نهایی قهرمانی جهان- اسامی کشتی‌گیران حاضر در نیمه نهایی
نمایندگان اوزان ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم ایران از صعود به مرحله نیمه نهایی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان بازماندند.
پاسخ مثبت جواد محجوب برای بازگشت به ایران
جواد محجوب به درخواست میراسماعیلی برای بازگشت به ایران و کسب سهمیه المپیک توکیو، پاسخ مثبت داد.
وقتی «علیرضا حیدری» برای خودش قبر خرید!
«ناامیدی سراغ همه می‌آید. دیر یا زود. حتی اگر ستاره باشی. این امر را به‌عنوان اتفاقی طبیعی بپذیریم اما خطر آنجاست که در آنجا توقف کنیم و خیال برمان دارد که هیچ در و دریچه و روزنی نیست.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

پرسپولیس به دنبال عقب نماندن از رقبا، صنعت نفت در رویای شگفتی
هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران، عصر امروز با برگزاری دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان به پایان می‌رسد.
سه‌گانه حاشیه‌ساز بیرانوند در ۵ ماه!
«رفتار ناشایست با نیروی انتظامی»، «برخورد تحریک آمیز با هواداران تراکتور» و «خداحافظی از فوتبال ایران»، سه‌گانه حاشیه‌های دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران است که در چند ماه اخیر از خودش به نمایش گذاشته. بازیکنی که با وجود کیفیت و قابلیت‌های فنی بالا، با بروز حاشیه‌های بی‌مورد، فوتبال حرفه‌ای خود را زیر سوال می‌برد.
سنگ‌پرانی به اتوبوس حامل بازیکنان استقلال
باشگاه استقلال با انتشار ویدئویی از لحظه خروج اتوبوس حامل بازیکنان این تیم از ورزشگاه شهید بهنام محمودی مسجدسلیمان از وضعیت بد امنیتی این ورزشگاه برای کاروان آبی‌های پایتخت خبر داد.
آتش وزارت نفت به جان ۳ تیم لیگ برتری! + نامه
وزیر نفت در ابلاغیه جدیدی به بخش‌های مختلف وزارت نفت تصمیم به حذف ورزش حرفه‌ای از بدنه این وزارت‌خانه گرفته است. او همچنین محدودیت‌های فراوانی برای ورزش‌های قهرمانی اعمال کرده است.
شکایت رسمی استقلال از داور بازی با نفت مسجدسلیمان
باشگاه استقلال از داور بازی این تیم مقابل نفت مسجدسلیمان شکایت کرد.