کیهانی: تقسیم پاداش وزارت در اختیار فدراسیون است- در انتخاب مربی تفتیان دخالت نمی‌کنیم

05:16 ۳۷۷ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 377 0
کیهانی: تقسیم پاداش وزارت در اختیار فدراسیون است- در انتخاب مربی تفتیان دخالت نمی‌کنیم

رئیس فدراسیون دوومیدانی می‌گوید اینکه پاداش وزارت ورزش بین چه کسانی تقسیم شود در اختیار فدراسیون است، بعد از تقسیم حتماً اطلاع رسانی می‌کنیم.

ایسنا

مجید کیهانی در مورد اخطار وادا به نامشخص بودن مکان اردوهای احسان حدادی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: نه اینطور نیست، این‌ها یک موضوع متداول در جهان دوومیدانی و در تمام رشته‌ها است. سازمان مبارزه با دوپینگ ورزشکاران شاخص در هر رشته را انتخاب می‌کند و این نفرات را زیر نظر می‌گیرد. این دلیل بر این نیست که ورزشکاران مشکلی دارند. ورزشکاران باید برنامه تمرینی را به سازمان وادا اعلام کنند تا وادا در این فاصله به صورت رندوم برای تست‌گیری مراجعه کند. گاهی مواقع پیش می‌آید که ما اعلام کرده باشیم ۱۰ تا ۲۱ در تهرانیم و ۲۱ به آمریکا می‌رویم و تا ۲۱ روز بعد در آمریکا هستیم، اما آنها روز ۲۲ برای تست آمده باشند و ما دیگر نباشیم. این حالت‌ها پیش می‌آید، احسان حدادی بیشترین تست دوپینگ را در دو سال اخیر داده است. حدادی قبل و حین بازی‌های جاکارتا تست داده، قبل از قهرمانی آسیای قطر تست خون و بعد از قهرمانی آسیا تست ادرار داده است. آنها در خانه نیز از احسان تست گرفتند. این موضوع را تا مسابقات قهرمانی جهان مدیریت می‌کنیم و مشکل خاصی نیست.
وی در خصوص ادامه تمرینات حدادی گفت: اکنون اردوهایش در آمریکا تمام شده و به ایران بازگشته است. جلسه‌ای قرار است برگزار کنیم تا ببینیم نظر مربی او مک ویلکینز و نظر خود حدادی چیست تا بتوانیم تا مسابقات قهرمانی جهان با تمام توان برنامه‌ها را اجرایی کنیم.
رئیس فدراسیون دوومیدانی در خصوص پیگیری اردوهای تفتیان نیز گفت: به خود تفتیان هم اعلام کردیم که با شرایط اقتصادی موجود امکان جذب مربی خارجی و برگزاری اردوی خارجی را نداریم. اردو و مربی خارجی تنها برای موارد خاص خواهیم داشت که مورد خاص نیز احسان حدادی است و سایر نفرات باید از مربیان داخلی استفاده کنند. اکنون نیز مشکل خاصی برای تفتیان وجود ندارد. او آسیب دیدگی داشت که با همکاری فدراسیون دوومیدانی، دکتر اردیبهشت و فدراسیون پزشکی توانست سلامتی خود را به دست آورد. اکنون هم از او خواستیم مربی داخلی خود را انتخاب کند ما دخالتی نمی‌کنیم. نظر خود ورزشکار برای ما مهم است، به هیأت استان‌اش هم اعلام کردیم. او باید مربی خود را انتخاب کند و برنامه اردوها را هم در داخل کشور، با شرایط فدراسیون مشخص کند. تفتیان ورزشکار شایسته ما است، از او حمایت می‌کنیم. اگر رکورد ورودی که برای جهانی زده است مورد تائید قرار بگیرد حتماً در جهانی شرکت خواهد کرد.
او در پاسخ به این سوال که آیا مسابقه تدارکاتی نیز برای تفتیان در نظر گرفته خواهد شد یا خیر گفت: باید جلو برویم. در جلسه سازمان تیم‌های ملی مطرح می‌کنیم اگر نیاز به مسابقه خارجی بود حتماً اعزام می‌کنیم. مسابقه خارجی در دستور کار ما قرار دارد. تفتیان تاکنون که آسیب داشته، باید اکنون تمرین کند و بعد از آن در مسابقه قهرمانی کشور شرکت کند و نتیجه خوبی به دست آورد. حتماً مسابقه برون مرزی نیز در دستور کار خواهیم داشت.
رئیس فدراسیون در مورد سایر برنامه ملی پوشان دوومیدانی گفت: به این جهت که مسابقات قهرمانی آسیا امسال زود برگزار شد، دیگر مسابقه خاصی بجز قهرمانی جهان پیش رو نیست. در قهرمانی جهان نیز که تنها حدادی و تفتیان ورودی آوردند. بعد از انجام مسابقات قهرمانی نوجوانان، جوانان و المپیاد استعدادهای برتر تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان را مشخص می‌کنیم و از اواسط مرداد آن‌هم در فاصله زیاد تا برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا اردوها آغاز می‌شود. اوایل مرداد ماه هم مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان را داریم و بعد از آن نفرات شاخص در لیگ باشگاه‌ها شرکت می‌کنند و در پایان افرادی که شانس حضور موفق در بازی‌های آسیایی سه سال آینده را داشته باشند به اردو دعوت می‌شوند.
کیهانی در مورد حاشیه‌های مطرح شده در مورد پاداش‌های وزارت ورزش و تقسیم بخشی از آن بین کارمندان فدراسیون گفت: این‌ها موضوعات داخلی فدراسیون است. فدراسیون برای آن تصمیم می‌گیرد و حتماً بعد از تقسیم شفاف سازی می‌کنیم. هنوز تقسیم صورت نگرفته است. اینکه بین چه کسانی تقسیم شود در اختیار فدراسیون است، بعد از تقسیم حتماً اطلاع رسانی می‌کنیم.
به گزارش ایسنا، در مراسم تجلیل از قهرمانان بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی مجید کیهانی رئیس فدراسیون، هاشم صیامی دبیر فدراسیون، تیمور غیاثی سخنگوی فدراسیون در کنار مدال‌آوران این رشته پاداش گرفتند. آن‌ها قرار بود همه یا بخشی از این پاداش را به مربیان شهرستان‌ها بدهند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

تعطیلی دوباره تورهای دوچرخه‌سواری در ایران به‌دلیل مشکلات مالی
رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری از تعطیلی دوباره تورهای کرمان و میلاد دونور خبر داد.
مجید جلالی در گل گهر سیرجان ماندگار شد
مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی گل گهر سیرجان عصر امروز با استعفای مجید جلالی سرمربی تیم فوتبال این باشگاه مخالفت کردند تا وی به کار خود تا پایان لیگ برتر فوتبال ادامه دهد.
مدیرعامل سپیدرود: شاهین بوشهر اخلاق‌مداری‌ را زیر پا گذاشت
مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت گفت: در گذشته تیم شاهین بوشهر اخلاق‌مداری را راس همه امور خود قرار می‌داد اما اکنون اقدامی غیر اخلاقی و غیر حرفه‌ای انجام داد.
ماکرون ماسک را دوباره اجباری می‌کند
سایه موج دوم کرونا مردم و مسؤولان فرانسه را نگران کرده و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور می‌گوید بار دیگر ماسک زدن در فضاهای عمومی بسته را اجباری می‌کند.
تجهیزات شبکه نسل پنجم شرکت چینی هوآوی در انگلیس جمع می‌شوند
بر اساس اعلام دولت انگلیس تمام ارائه‌دهندگان خدمات تلفن همراه در این کشور از خرید تجهیزات جدید شبکه مخابراتی نسل پنجم (۵ جی) شرکت چینی "هوآوی" پس از پایان سال جاری میلادی منع شده‌اند.
رهبر اپوزیسیون نیوزیلند کناره‌گیری کرد
رهبر اپوزیسیون نیوزیلند بعد از کمتر از دو ماه سر کار بودن و دو ماه مانده به انتخابات سراسری استعفا کرد.
پارلمان اوکراین در پی قانونی‌کردن قمار است
پارلمان اوکراین امروز به تصویب لایحه‌ی قانونی کردن صنعت قمار به‌منظور کمک به اقتصاد و بودجه‌بندی سالانه در کشور پرداخت.
امضای توافقنامه صلح سودان تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد
قرار بود امضای اولیه توافقنامه صلح سودان امروز (سه‌شنبه) در خارطوم، پایتخت این کشور انجام گیرد که طبق گفته یک رهبر "جبهه انقلابی" امضای این توافقنامه به تعویق افتاد و مراسم به جوبا پایتخت سودان جنوبی منتقل شد.
درگیری خونین نیروهای نظامی در مرز جمهوری آذربایجان و ارمنستان
درگیری مرزی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای سومین روز پیاپی ادامه یافت. طی درگیری‌های امروز هفت سرباز دیگر از ارتش جمهوری آذربایجان جان خود را از دست دادند.
موافقت شورای امنیت با تمدید ماموریت هیئت سازمان ملل در الحدیده یمن
شورای امنیت امروز (سه‌شنبه) به اجماع با قطعنامه تمدید ماموریت هیئت سازمان ملل برای حمایت از توافقنامه الحدیده واقع در غرب این کشور به مدت یک سال موافقت کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پنج گام موثر برای تقویت حافظه
برای این که حافظه قوی باشد و به درستی عمل کند، به تمرین‌ها و آموزش‌های به خصوصی نیاز دارد که آن را تقویت می‌کنند.
تساوی ریو اوه با طارمی
ریو اوه که در ترکیب از مهاجم ایرانی اش بهره می برد برابر ماریتیمو مساوی کرد.
آخرین وضعیت برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا
به نظر می‌رسد برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا در نیمه آبان ماه امسال قطعی باشد.
وضعیت سربازی متقاضیان کنکور ارشد و دکتری پس از تعویق کنکور
به دنبال اعلام تعویق در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و دکتری و برخی نگرانی‌های مطرح شده از سوی متقاضیان مشمول سربازی، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را ارائه کرد.
هشدار پلیس به خانواده‌ها؛ به رده بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای فرزندانتان توجه کنید
سرهنگ رجبی درباره آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای برای کودکان در سنین مختلف به خانواده‌ها هشدار داد.
تعطیلی دوباره تورهای دوچرخه‌سواری در ایران به‌دلیل مشکلات مالی
پدر شنا و واترپلوی ایران در گذشت
شهریاری: آماده برگزاری لیگ برتر تیروکمان در شهریور هستیم
جعفری: پایگاه قهرمانی اسنوکر با رعایت موازین بهداشتی بازگشایی می شوند
تست کرونای مدیرکل ورزش خوزستان مثبت شد
رئیس فدراسیون سوارکاری: دوپینگ اسبدوانی را به نابودی کشانده است
کمک ۳۷ هزار یورویی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی به ایران
عمویی: حاضر نیستم تیر بزنم و دوباره کرونا بگیرم
نفرات ملی پوش تنیس‌ روی‌میز تغییر نمی کنند- اعزام تیم اولیه به مسابقات جهانی
به دماوند صعود نکنید- قرارگاه‌های کوه نوردی تا پایان هفته هیچ خدماتی نخواهد داد