وجه اشتراک استراماچونی، کالدرون و پپ گواردیولا

14:38 ۸۱ روز و ۵ ساعت پیش ایسنا 695 0
وجه اشتراک استراماچونی، کالدرون و پپ گواردیولا

«خولیو ولاسکو تبدیل به چهره‌ای شده که خواسته یا ناخواسته، ارتباط مستقیمی با دو باشگاه پرسپولیس و استقلال پیدا کرده است.»

ایسنا

به گ زارش ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «از ایران که بروم و بپرسند چطور بود، می‌گویم خیلی تفاوتی با دیگر کشورها ندارد. خیلی‌ها فکر می‌کنند ایران جای بسیار متفاوتی است؛ چراکه فقط اخبار سیاسی را دنبال می‌کنند.» این بخشی از صحبت‌های
خولیو ولاسکو ، چند روز قبل از ترک ایران بود. سرمربی پرآوازه آرژانتینی که برای خودش غولی در دنیای والیبال است، سه سالی را روی نیمکت تیم ملی ایران نشست و بعد به دعوت تیم ملی کشورش پاسخ مثبت داد و ایران را ترک کرد.
خولیو ولاسکو از ایران رفت ولی آثارش برای ورزش ایران هنوز پابرجاست؛ او نه‌تنها «پی» ساختمان والیبال ایران را قرص و محکم کرد، بلکه با صحبت‌های مثبتی که درباره فضای ایران و حس داشتن امنیت در این کشور داشت، نگاه دنیا را به ایران عوض کرد.
خولیو ولاسکو اما حالا تبدیل به چهره‌ای شده که خواسته یا ناخواسته، ارتباط مستقیمی با دو باشگاه پرسپولیس و استقلال پیدا کرده است. او در آمدن سرمربیان جدید این دو باشگاه نقشی کلیدی داشته و آن قدر از ایران و فضای این کشور مثبت حرف زده که هم
استراماچونی و هم گابریل کالدرون ، سبک‌بال به ایران سفر کرده‌اند تا در تهران روی نیمکت داغ پرسپولیس و استقلال بنشینند.
شفر نه، از ولاسکو مشورت گرفتم برای اولین‌بار نام ولاسکو در کنفرانس خبری آندره‌آ استراماچونی ، سرمربی جدید و ایتالیایی استقلال شنیده شد؛ همان‌جایی که از او پرسیدند: «آیا برای قبول هدایت استقلال با وینفرید شفر، سرمربی قبلی این تیم، هم مشورت کرده‌اید یا نه؟» اگرچه مدیر روابط عمومی استقلالی‌ها در عملی غیر حرفه‌ای مطرح شدن این سوال را خارج از عرف دانست، ولی استراماچونی با روی گشاده به این سوال پاسخ داد: «با شفر نه ولی برای آمدن به ایران با خولیو ولاسکو ، سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران مشورت کردم.»
خولیو چند سالی در ایتالیا مشق والیبال را تدریس می‌کرد و به چهره‌ای محبوب در این کشور تبدیل شده بود. حضورش در رأس تیم ملی والیبال ایران دلیلی شد تا
آندره‌آ سراغ او برود و از شرایط کار در ایران بگوید.
استراماچونی و همسرش در فضای مجازی، تصاویری از ایران دیده بودند که چندان خوشایندشان نبود؛ اگرچه عده‌ای با شیطنت یک سری تصاویر خاص با اهداف خاص‌تر را برای همسر استراماچونی فرستاده بودند ولی این سرمربی ایتالیایی تصمیم گرفت به‌جای اعتماد کردن به فضای مجازی به سراغ ولاسکو برود؛ ولاسکو هم آن قدر از خوبی‌های ایران برای آندره‌آ حرف زده بود که او و همسرش تصاویر وحشتناکی را که در فضای مجازی دیده بودند فراموش کردند و سعی کردند با واقعیت کار کردن در ایران کنار بیایند.
آندره‌آ وقتی از خولیو ولاسکو چراغ سبز گرفت، تصمیمش برای حضور در استقلال را قطعی کرد. سرمربی سابق اینتر ترجیح داد به جای این که به فوتبالی‌ها و آنهایی که
پیشتر در فوتبال ایران کار کرده‌اند، اعتماد کند، فقط به خولیو ولاسکو و حرف‌های دلگرم‌کننده‌اش اعتماد کند و راهی تهران شود.
کالدرون هم با خولیو مشورت کرد فقط نیمه آبی پایتخت مدیون خولیو ولاسکو نیستند چون همین گابریل کالدرون آرژانتینی هم که روز گذشته با پرسپولیسی‌ها در تهران جلسه داشت، گفت که قبل از آمدن به ایران و انتخاب پرسپولیس، با خولیو ولاسکو ، سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران مشورت کرده است.
کالدرون که صحبت‌های کوتاهی با «ایران ورزشی» داشته، دراین‌باره می‌گوید: «همیشه حضور در ایران برای من جذاب است، چون با تیم‌های عربستانی به تهران آمدم. با
خولیو ولاسکو ، سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران حرف زدم. او مرا تشویق کرد به ایران بروم.
ولاسکو به من گفت در کوچه‌های شهرهای مختلف ایران استعداد وجود دارد و می‌توانم پرسپولیس را به فینال آسیا برسانم. او گفت می‌توانم با تکیه بر استعدادهای ایران به جام باشگاه‌های جهان بروم. نفر دوم هم مارادونا بود. او به من فقط یک جمله گفت: ایران دوستِ دوستان من است. اشاره او به
فیدل کاسترو بود.»
خولیو آن قدر با زندگی در ایران اخت پیدا کرده که حالا به راحتی به کالدرون مشورت می‌دهد و می‌گوید با تکیه بر استعداد ایرانی‌ها می‌توان تا فینال آسیا هم پیش رفت.
گواردیولا هم به خولیو ولاسکو اعتماد داشت در دنیای حرفه‌ای مربیگری، استراماچونی و کالدرون آدم‌های درشتی نیستند. با این حال همین مربیان هم تصمیم گرفتند به‌جای مشورت با فوتبالی‌ها به سراغ مردی از جنس والیبال بروند و با او مشورت کنند. مشورت‌های این دو با
ولاسکو البته بی‌دلیل هم نیست، چون این مربی سابق والیبال ( ولاسکو به‌تازگی از مربیگری در دنیای والیبال خداحافظی کرده است) خودش در تیم‌های لاتزیو و اینتر، مدیر اجرایی و مدیر فنی بوده و خیلی با فضای فوتبال بیگانه نیست. اوج مشورت‌های
ولاسکو اما نصیب پپ گواردیولا، سرمربی مشهور دنیای فوتبال، شده که این روزها هدایت منچسترسیتی را بر عهده دارد. خود
ولاسکو در گفت‌وگویی که پیش‌تر با برنامه ۹۰ داشته، این موضوع را دقیق و کامل توضیح می‌دهد: «وقتی گواردیولا در برشا بازی می‌کرد از من در مورد راه و رسم مدیریت و مربیگری می‌پرسید و یک بار سه ساعت در این خصوص صحبت کردیم. زمانی که مربی اسپانیا شدم، او سرمربی بارسلونا بود و در مصاحبه‌ای اعلام کرد باید از سه آرژانتینی تشکر کند: سزار
منوتی ، بیلسا و ولاسکو . همه تعجب کردند که چرا از یک مربی والیبال و او جواب داد که از من نکات زیادی درباره مدیریت در مربیگری آموخته است. این برای من یک افتخار بود.»


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

رتبه اول هشتمین جشنواره ملی فاوا به شرکت آریاهمراه تعلق گرفت
در هشتمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا) که هم‌زمان با برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه الکامپ و نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید برگزار شد، شرکت آریا همراه‌ سامانه، به‌عنوان یکی از پیشگامان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران، موفق به کسب رتبه اول شد.
خرید کالای با کیفیت ایرانی به پشتوانه بانک ملی ایران
با تسهیلات فروش اقساطی خرید کالای داخلی بانک ملی ایران علاوه بر رفع احتیاجات خانوار، از گردش چرخ تولید و اشتغال کارگر ایرانی حمایت کنید.
جشنواره راهکارهای جامع نرم‌افزاری آی‌کن
گروه مهندسی آی‌کن به‌عنوان یکی از پیشتازان حوزه نرم‌افزار و طراحی فرآیندهای کسب و کار، تصمیم دارد جشنواره راهکارهای جامع نرم‌افزاری آی‌کن را با مشارکت گروهی از سازمان‌های مشتری و شرکت‌های همکار در تاریخ ۱۸ آذرماه ۱۳۹۸ در هتل المپیک تهران برگزار ‌کند.
آگهی‌های استخدامی مرتبط با مهارت‌هایتان را هر هفته دریافت کنید!
هنگامی‌که به دنبال شغل می‌گردیم، پیدا کردن آگهی‌های استخدامی اهمیت زیادی برایمان دارد. این آگهی‌ها را می‌توانیم در سایت‌های کاریابی پیدا کنیم.
صندوق امانات بانک دی افتتاح شد
باهدف ارتقای خدمت‌رسانی به مشتریان، صندوق امانات بانک دی در شعب دولت و نیاوران افتتاح شد.
اقدامات لازم در صورت کنسلی بلیط هواپیما
احتمالا برای کسانی که زیاد اهل سفر با هواپیما هستند، کنسل کردن بلیط هواپیما پس از خرید و پرداخت وجه، بنا به دلایل مختلف پیش‌ آمده است.
پرتاب زندانیان سیاسی به دریاچه نمک، واقعیت یا...؟
یکی از خاطرات محمد بلوری که تا به حال چند جا نقل کرده این است که از وزیر «دادگستری کابینۀ دکتر امینی شنیده که در دهۀ ۴۰ خورشیدی برخی از زندانیان سیاسی را از بالا به دریاچۀ نمک قم یا کویر نمک قم پرتاب می‌کرده‌اند. خسرو معتضد اما این روایت را مطلقاً تأیید نمی‌کند.»
بانوی تاریخ ساز وزنه‌برداری: هدف ما کسب امتیاز برای المپیک است
وزنه‌بردار زن تاریخ ساز ایرانی هدف تیم زنان ایرانی را کسب امتیاز برای المپیک دانست.
رایزنی کمیته ملی المپیک با مقامات بین المللی برای رفع تعلیق جودو
کمیته ملی المپیک تصمیم گرفت در رابطه با تعلیق جودو رایزنی های لازم با سازمان ها و مقامات بین المللی ورزشی ذیربط انجام شود.
فینال والیبال قهرمانی آسیا- ایران ۱ – استرالیا صفر
تیم ملی والیبال ایران در فینال رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ تهران به مصاف استرالیا رفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۴ نکته مفید برای تولید محتوای سریع و باکیفیت
برای تولید محتوا نه‌تنها به جریان بی‌پایانی از ایده‌ها نیاز دارید، بلکه باید بتوانید آن ایده‌ها را با سرعت به مقاله، پست‌های وبلاگ، پیغام‌های ایمیلی، اینفوگرافی و غیره تبدیل کنید. اگر می‌خواهید در بازاریابی محتوایی پیروز شوید، باید بازی با کلمات را به‌درستی بیاموزید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مطالب را بر اساس نیاز کوتاه و بلند کنید.
ضرر و زیان چند صد میلیونی سرخابی از داربی
«دو باشگاه تقریبا از بلیت‌فروشی داربی چیزی نزدیک به ۲۵۰ میلیون تومان ضرر می‌کنند؛ قیمت بلیت‌های طبقه بالا ۱۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که حتی اگر همین ۲۱ هزار صندلی را هم فقط مربوط به طبقه بالا دانست باید گفت دو باشگاه در مجموع ۲۱۰ میلیون تومان ضرر کرده‌اند.»
توقف روند نزولی دلار در بازارهای جهانی
افزایش تنش‌ها در سطح جهانی باعث تقویت دلار شد.
صعود بورس‌های اروپا و آسیا در شب تلخ بورس آمریکا
لغو برنامه دیدار هیات تجاری چین با کشاورزان آمریکایی باعث ریزش شاخص‌های بورس آمریکا شد.
پیش بینی باران شدید ۲ روزه در ۷ استان
سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش شدید باران طی امروز و فردا در ۷ استان اعلام کرد: از روز چهارشنبه تا اواخر هفته آسمان کشور صاف بوده و افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور روی می‌دهد.
فینال والیبال قهرمانی آسیا- ایران ۱ – استرالیا صفر
سومی سامورایی‌ها در والیبال قهرمانی آسیا
سرانجام جایگاه بانوان در ۱۲ هزار نفری پر شد- فروش پرچم قرمز و آبی در آزادی
کمیته المپیک کمک کند بسکتبال سه نفره بانوان المپیکی می‌شود
تیم بسکتبال نفت فردا عازم تایلند می‌شود- حضور ستاره‌ها به عنوان یار کمکی
«آشفته» در لیگ والیبال ترکیه ماندنی شد
استرالیا حریف ایران در فینال والیبال قهرمانی آسیا شد
سرمربی تیم ملی والیبال کره: بخاطر اتفاقات بازی شرمساریم
کولاکوویچ: بازی را بردیم اما از نظر من باختیم!
سعید معروف: فدراسیون‌ والیبال بی در و پیکر است