وجه اشتراک استراماچونی، کالدرون و پپ گواردیولا

14:38 ۱۵ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 362 0
وجه اشتراک استراماچونی، کالدرون و پپ گواردیولا

«خولیو ولاسکو تبدیل به چهره‌ای شده که خواسته یا ناخواسته، ارتباط مستقیمی با دو باشگاه پرسپولیس و استقلال پیدا کرده است.»

ایسنا

به گ زارش ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «از ایران که بروم و بپرسند چطور بود، می‌گویم خیلی تفاوتی با دیگر کشورها ندارد. خیلی‌ها فکر می‌کنند ایران جای بسیار متفاوتی است؛ چراکه فقط اخبار سیاسی را دنبال می‌کنند.» این بخشی از صحبت‌های
خولیو ولاسکو ، چند روز قبل از ترک ایران بود. سرمربی پرآوازه آرژانتینی که برای خودش غولی در دنیای والیبال است، سه سالی را روی نیمکت تیم ملی ایران نشست و بعد به دعوت تیم ملی کشورش پاسخ مثبت داد و ایران را ترک کرد.
خولیو ولاسکو از ایران رفت ولی آثارش برای ورزش ایران هنوز پابرجاست؛ او نه‌تنها «پی» ساختمان والیبال ایران را قرص و محکم کرد، بلکه با صحبت‌های مثبتی که درباره فضای ایران و حس داشتن امنیت در این کشور داشت، نگاه دنیا را به ایران عوض کرد.
خولیو ولاسکو اما حالا تبدیل به چهره‌ای شده که خواسته یا ناخواسته، ارتباط مستقیمی با دو باشگاه پرسپولیس و استقلال پیدا کرده است. او در آمدن سرمربیان جدید این دو باشگاه نقشی کلیدی داشته و آن قدر از ایران و فضای این کشور مثبت حرف زده که هم
استراماچونی و هم گابریل کالدرون ، سبک‌بال به ایران سفر کرده‌اند تا در تهران روی نیمکت داغ پرسپولیس و استقلال بنشینند.
شفر نه، از ولاسکو مشورت گرفتم برای اولین‌بار نام ولاسکو در کنفرانس خبری آندره‌آ استراماچونی ، سرمربی جدید و ایتالیایی استقلال شنیده شد؛ همان‌جایی که از او پرسیدند: «آیا برای قبول هدایت استقلال با وینفرید شفر، سرمربی قبلی این تیم، هم مشورت کرده‌اید یا نه؟» اگرچه مدیر روابط عمومی استقلالی‌ها در عملی غیر حرفه‌ای مطرح شدن این سوال را خارج از عرف دانست، ولی استراماچونی با روی گشاده به این سوال پاسخ داد: «با شفر نه ولی برای آمدن به ایران با خولیو ولاسکو ، سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران مشورت کردم.»
خولیو چند سالی در ایتالیا مشق والیبال را تدریس می‌کرد و به چهره‌ای محبوب در این کشور تبدیل شده بود. حضورش در رأس تیم ملی والیبال ایران دلیلی شد تا
آندره‌آ سراغ او برود و از شرایط کار در ایران بگوید.
استراماچونی و همسرش در فضای مجازی، تصاویری از ایران دیده بودند که چندان خوشایندشان نبود؛ اگرچه عده‌ای با شیطنت یک سری تصاویر خاص با اهداف خاص‌تر را برای همسر استراماچونی فرستاده بودند ولی این سرمربی ایتالیایی تصمیم گرفت به‌جای اعتماد کردن به فضای مجازی به سراغ ولاسکو برود؛ ولاسکو هم آن قدر از خوبی‌های ایران برای آندره‌آ حرف زده بود که او و همسرش تصاویر وحشتناکی را که در فضای مجازی دیده بودند فراموش کردند و سعی کردند با واقعیت کار کردن در ایران کنار بیایند.
آندره‌آ وقتی از خولیو ولاسکو چراغ سبز گرفت، تصمیمش برای حضور در استقلال را قطعی کرد. سرمربی سابق اینتر ترجیح داد به جای این که به فوتبالی‌ها و آنهایی که
پیشتر در فوتبال ایران کار کرده‌اند، اعتماد کند، فقط به خولیو ولاسکو و حرف‌های دلگرم‌کننده‌اش اعتماد کند و راهی تهران شود.
کالدرون هم با خولیو مشورت کرد فقط نیمه آبی پایتخت مدیون خولیو ولاسکو نیستند چون همین گابریل کالدرون آرژانتینی هم که روز گذشته با پرسپولیسی‌ها در تهران جلسه داشت، گفت که قبل از آمدن به ایران و انتخاب پرسپولیس، با خولیو ولاسکو ، سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران مشورت کرده است.
کالدرون که صحبت‌های کوتاهی با «ایران ورزشی» داشته، دراین‌باره می‌گوید: «همیشه حضور در ایران برای من جذاب است، چون با تیم‌های عربستانی به تهران آمدم. با
خولیو ولاسکو ، سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران حرف زدم. او مرا تشویق کرد به ایران بروم.
ولاسکو به من گفت در کوچه‌های شهرهای مختلف ایران استعداد وجود دارد و می‌توانم پرسپولیس را به فینال آسیا برسانم. او گفت می‌توانم با تکیه بر استعدادهای ایران به جام باشگاه‌های جهان بروم. نفر دوم هم مارادونا بود. او به من فقط یک جمله گفت: ایران دوستِ دوستان من است. اشاره او به
فیدل کاسترو بود.»
خولیو آن قدر با زندگی در ایران اخت پیدا کرده که حالا به راحتی به کالدرون مشورت می‌دهد و می‌گوید با تکیه بر استعداد ایرانی‌ها می‌توان تا فینال آسیا هم پیش رفت.
گواردیولا هم به خولیو ولاسکو اعتماد داشت در دنیای حرفه‌ای مربیگری، استراماچونی و کالدرون آدم‌های درشتی نیستند. با این حال همین مربیان هم تصمیم گرفتند به‌جای مشورت با فوتبالی‌ها به سراغ مردی از جنس والیبال بروند و با او مشورت کنند. مشورت‌های این دو با
ولاسکو البته بی‌دلیل هم نیست، چون این مربی سابق والیبال ( ولاسکو به‌تازگی از مربیگری در دنیای والیبال خداحافظی کرده است) خودش در تیم‌های لاتزیو و اینتر، مدیر اجرایی و مدیر فنی بوده و خیلی با فضای فوتبال بیگانه نیست. اوج مشورت‌های
ولاسکو اما نصیب پپ گواردیولا، سرمربی مشهور دنیای فوتبال، شده که این روزها هدایت منچسترسیتی را بر عهده دارد. خود
ولاسکو در گفت‌وگویی که پیش‌تر با برنامه ۹۰ داشته، این موضوع را دقیق و کامل توضیح می‌دهد: «وقتی گواردیولا در برشا بازی می‌کرد از من در مورد راه و رسم مدیریت و مربیگری می‌پرسید و یک بار سه ساعت در این خصوص صحبت کردیم. زمانی که مربی اسپانیا شدم، او سرمربی بارسلونا بود و در مصاحبه‌ای اعلام کرد باید از سه آرژانتینی تشکر کند: سزار
منوتی ، بیلسا و ولاسکو . همه تعجب کردند که چرا از یک مربی والیبال و او جواب داد که از من نکات زیادی درباره مدیریت در مربیگری آموخته است. این برای من یک افتخار بود.»


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

جزئیات نخستین جشنواره فرهنگی تصویر صادرات اعلام شد
جزئیات برگزاری نخستین جشنواره تصویر صادرات با رویکرد فرهنگی و هنری و حوزه‌های مرتبط اعلام شد.
با تنها نماینده سینمای ایران در لوکارنو ۲۰۱۹ آشنا شوید
مستند «نت‌های مسی یک رویا» در بخش رقابتی هفته منتقدان جشنواره لوکارنو، به نمایش در می‌آید.
تازه‌ترین جزئیات از تیراندازی در خیابان ولیعصر
جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: دو سارقی که گوشی تلفن همراه راننده نماینده مردم اصفهان را به سرقت برده بودند دستگیر شدند.
نصب سامانه مه‌پاش در هواسازهای مترو
مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه گفت: سامانه جدید مه‌پاش در هواسازهای ایستگاه مترو محمدیه نصب و راه اندازی شد.
عتیقه آمریکایی در تهران- عکس
"کوروت استینگری" مدل 1964، شاهکار طراحی شورولت در تهران را در تصویر زیر می بینید.
تهران چند جای پارک خودرو دارد؟
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه پایتخت فقط 126 هزار جای پارک خودرو دارد، گفت: در حال حاضر طبق قانون، شهرداری می‌تواند بر اساس نرخ سال 93 اقدام به اخذ هزینه پارک حاشیه‌ای کند.
آمار انتخاب رشته داوطلبان مجاز کارشناسی ارشد
مشاور عالی سازمان سنجش از انتخاب رشته ۵۵ درصد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد خبر داد.
دانشجویان سفارش دهنده پایان نامه شناسایی می‌شوند
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم از شناسایی محل تحصیل دانشجویان متخلف سفارش دهنده پایان نامه از طریق سازمان سنجش خبر داد.
دپو تریاک در تهران، دستگیری قاچاقچیان در بم
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران گفت: اعضای باند توزیع کننده تریاک در کرمان دستگیر شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهاجم اروپایی که احتمالا پرسپولیسی شود+عکس
باشگاه پرسپولیس برای تقویت خط حملۀ خود، این روزها در حال بررسی گزینه‌های مختلف است.
معاون سیاسی جدید روحانی را بیشتر بشناسید- چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر
وزن و جایگاه واقعی فریدون وردی‌نژاد در حلقه مشاوران و اطرافیان روحانی بسیار بیش‌تر از نمود بیرونی آن است و این امر بیش از هر چیز، به سال‌ها سابقه نظامی-اطلاعاتی این چهره سیاسی-رسانه‌ای باز می‌گردد.
مغانلو: از دعوت به تیم ملی شوکه شدم- اکثر تیم‌های لیگ برتری به من پیشنهاد دادند
شهریار مغانلو، مهاجم تیم فوتبال پیکان گفت که از دعوت به تیم ملی شوکه شده است و ابراز امیدواری کرد که به اردوهای بعدی این تیم دعوت شود.
یک ستاره دیگر از پرسپولیس کنار گذاشته می شود!
پس از آن‌که گابریل کالدرون متوجه شد لیست پرسپولیس برای فصل آینده پُر است، تصمیم گرفت تا برای جذب بازیکنانی که به تقویت تیم کمک می‌کنند، چند بازیکن را از جمع قرمزها کنار بگذارد.
تکمیل تحویل اس-۴۰۰ روسیه تا ۲۰۲۳ به هند
وزیر دفاع هند اعلام کرد روسیه تحویل پنج محموله سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ را به دهلی‌نو تا آوریل ۲۰۲۳ تکمیل خواهد کرد.