وضعیت اسفناک مهاجران غیرقانونی در اردوگاه‌های مرزی آمریکا

22:19 ۱۸ روز و ۱۵ ساعت پیش ایسنا 132 0
وضعیت اسفناک مهاجران غیرقانونی در اردوگاه‌های مرزی آمریکا

نهاد وابسته به وزارت امنیت داخلی آمریکا گزارشی تکان‌دهنده از وضعیت نابسامان مهاجران در اردوگاه‌های مرزی آمریکا منتشر کرده است که بر اساس آن، مهاجران غیرقانونی از جمله کودکان مهاجر حتی از حمام و خوراک مناسب محروم هستند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، شمار پناهجویان کشورهای آمریکای جنوبی در منطقه مرزی دو کشور آمریکا و مکزیک افزایش بی‌سابقه‌ای یافته است. در همین رابطه وزارت امنیت داخلی آمریکا گروهی را مأمور سرکشی و رسیدگی به وضعیت پناهجویان و مهاجرانی کرده است که در خاک آمریکا و در ناحیه مرزی این کشور با مکزیک در اردوگاه‌ها زندگی می‌کنند.
در این گزارش وضعیت حاکم بر اردوگاه‌مهاجران غیرقانونی "غیرقابل تحمل" اعلام شده است. تهیه‌کنندگان این گزارش نسبت به پر بودن این اردوگاه‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند.
گفته شده است که بسیاری از مهاجران و حتی کودکان مدت‌ها بدون بهره‌گیری از حداقل امکانات در این اردوگاه‌ها به سر می‌برند.
بازرسان وزارت امنیت داخلی آمریکا به پنج اردوگاه مهاجران در منطقه مرزی اعزام شده‌اند. اداره این اردوگاه‌ها با پلیس مرزی آمریکا است.
در این گزارش به بدرفتاری مأموران با مهاجران نیز اشاره شده است. همچنین گفته شده است که اکثر مهاجرانی که در این اردوگاه‌ها به سر می‌برند، به‌رغم اقامت طولانی خود نتوانسته‌اند حمام کرده و ناگزیر همان لباسی را بر تن دارند که موقع بازداشت خود پوشیده بودند.
از غذای گرم خبری نیست و تنها ساندویچ در اختیار مهاجران قرار می‌گیرد. همین موضوع باعث ناراحتی‌های گوارشی شده است. این در حالی است که امکان بهره‌گیری از خدمات درمانی در این اردوگاه‌ها وجود ندارد.
یکی از مسئولان اردوگاه‌ها از وضعیت خطرناک حاکم بر زندگی مهاجران سخن گفته و آن را «یک بمب ساعتی فعال شده» نامیده است.
مهاجرانی که برای رساندن خود به آمریکا به مکزیک آمده و از آنجا تلاش کرده‌اند تا با عبور از مرز وارد خاک آمریکا شوند، عمدتاً شهروندان کشورهای گواتمالا، ال‌سالوادور و هندوراس هستند.
بر اساس گزارش دویچه‌وله، از اکتبر ۲۰۱۸ تا ماه مه ۲۰۱۹ بیش از ۶۷۶ هزار نفر مهاجر غیرقانونی از طریق مناطق مرزی خود را به خاک آمریکا رسانده‌اند. شمار مهاجران غیرقانونی ظرف مدت یاد شده نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، دو برابر شده است.
پلیس مرزی آمریکا اعلام کرده است که هر ماه بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مرز مشترک مکزیک و آمریکا عبور می‌کنند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در مناطق مرزی وضعیت اضطراری اعلام کرده است.
پیش‌تر صدها تن از مردم آمریکا به خیابان‌های واشنگتن آمده و خواستار تعطیلی مراکز بازداشت مهاجران در بحبوبه بحران مهاجرت در مرزهای جنوبی کشور شدند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، معترضان که بنرهایی با این عنوان که "کمپ‌ها را ببندید"، "بازداشت بی پایان شکنجه است"، " آمریکا را دوباره انسانی سازیم" و "انسان باشید" در دست داشتند، در نزدیکی کاخ سفید گرد هم آمدند.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

اعلام ۶۳ رشته محل جدید ارشد دانشگاه آزاد-ثبت نام تا ۵ مرداد ادامه دارد
مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ضمن صدور اطلاعیه ای درخصوص افزایش رشته محل های کارشناسی ارشد، ۶۳ رشته محل جدید برای این مقطع تحصیلی اعلام کرد.
هنوز در برخی موارد تصمیم‌گیری با دانشگاه آزاد مشکل داریم-تلاش بر تقویت کیفی دانشگاه‌ها است
وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد در برخی موارد تصمیم‌گیری اصرار دارد رویه سابق استقلال خود را طی کند، گفت: پذیرش دانشجو و ظرفیت پذیرش از جمله مواردی هستند که هماهنگی در خصوص تصمیم‌گیری در این زمینه‌ها از سوی این دانشگاه با وزارت علوم به سختی صورت می‌گیرد.
جامعه‌ دانشگاهی، بی‌وجود «سمیعی‌»ها سوت و کور می‌شود
«امروز نوبت سمیعی و فردا نوبت ماست؛ اما به هوش باشیم که جامعه‌ی دانشگاهی کشور بی‌وجود «سمیعی‌»ها سوت و کور خواهد شد.»
ضرورت آشنایی دانشجویان علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی
وزیر بهداشت بر ضرورت آشنایی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی تاکید کرد و گفت:به منظور تحول فرهنگی مناسب در دانشگاه های علوم پزشکی، لازم است دانشجویان با چهره های برجسته عرصه فرهنگ، علم و هنر سرزمین مان ایران آشنا شوند.
برنامه‌های قبلی با قوت اجرایی می‌شوند-اصلاحاتی در روش‌های اجرایی برنامه‌های آموزشی خواهیم داشت
معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر این که برنامه‌ها و اقدامات گذشته معاونت آموزشی این وزارت خانه با قوت وقدرت اجرایی و ادامه خواهد داشت گفت: ممکن است به دلیل تجربیات خود در روش‌ها و شیوه‌های اجرای این برنامه‌ها اصلاحاتی انجام دهم.
نهادهای فرا ستادی، آموزش عالی را به خود واگذارند-دانشگاه آزاد خود را تافته جدابافته نداند
معاون آموزشی سابق وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد نباید خود را تافته جدا بافته از آموزش عالی بداند چرا که جزو زیر نظام های آموزش عالی است، گفت: این دانشگاه باید خود نقش مثبت و منفی خود را در عرصه آموزش عالی بررسی کند و ببیند جه اندازه در این عرصه موثر بوده است.
حل مشکل دانشجویان ستاره‌دار به روایت وزیر علوم
سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره دانشجویانی که مشکلاتی برای ادامه تحصیل داشته‌اند، گفت که طبق گزارش وزیر علوم اکثریت این دانشجویان مشکلاتشان رفع شده است و مانعی برای ادامه تحصیل ندارند.
نقش موثر جهاد دانشگاهی در پیشرفت جایگاه علمی کشور
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند در پیشرفت جایگاه علمی کشور در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی حضور موثر داشته باشد و کمک کند.
امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی
نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ به صورت کارنامه منتشر شده و داوطلبان مجاز تا آخر وقت امروز یکشنبه ۳۰ تیر فرصت انتخاب رشته دارند.
دانشگاه آزاد به دنبال تعلیم و تربیت مدون است-لزوم ارتباط مستمر دانشگاه با نهادهای رسمی کشور
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه این دانشگاه یک بستر جامع برای تعلیم و تربیت است، گفت: این دانشگاه به دنبال تعلیم و تربیت مدون و با برنامه است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماهینی از لیست پرسپولیس خط خورد
سرمربی پرسپولیس سومین بازیکن مازاد تیم را به باشگاه پرسپولیس اعلام کرد.
برخی شرایط ثبت نام که لازم است خانواده‌ها از آن مطلع باشند
رئیس اداره ارزیابی عملکرد، پاسخگویی و شکایات آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به شرایط ثبت نام دانش آموزان در مدارس گفت: یکی از شرایط ، قرار داشتن در محدود جغرافیایی محل ثبت نام است
وقتی با شبکه اجتماعی، «پیر» می‌شویم!
انسان همیشه با سنجش میزان سود و ضرر، کاری را انجام می‌دهد یا از عمل به آن خودداری می‌کند، ولی در برابر موج اتفاقات شبکه‌های اجتماعی نه تنها این منفعت‌سنجی را انجام نمی‌دهد، بلکه بدون، چون و چرا از آن پیروی می‌کند.
این رژیم غذایی ساده سلامت کلیه‌های شما را تضمین می‌کند
برخی از عادت‌ها و مواد غذایی در کاهش عملکرد مطلوب کلیه نقش دارند و در صورتی که هر گونه اختلال در عملکرد کلیه‌ها، بدون درمان رها شود می‌تواند به ازکارافتادگی کامل این عضو حیاتی منتهی گردد.
اجسام عجیبی که یک جراح از معده زن گنابادی خارج کرد + عکس
فوق تخصص گوارش بیمارستان علامه بهلول گنابادی درباره خارج کردن اجسام عجیبی از معده یک زن توضیحاتی ارائه داد.
نماینده آمریکایی: شواهدی درباره ارتکاب جرم ترامپ وجود دارد
حضور غیرمنتظره ترامپ در یک مراسم عروسی+ تصاویر
یوکیا آمانو مدیرکل آزانس بین الملل اتمی درگذشت
مدت‌هاست ساعت‌ها در خلیج فارس به وقت انگلیس تنظیم نمی‌شود
گمانه زنی مجری انگلیسی از شکست ترامپ در انتخابات
پیام های تبریک پوتین و اسد
روسیه: روایت تهران درباره توقیف نفتکش انگلیسی متقاعدکننده‌تر از لندن است
رمزگشایی از تقلای آل خلیفه برای پیشگامی در رابطه با صهیونیستها
کارشناسان نظامی روس، در صورت ضرورت به ونزوئلا بازمی‌گردند
جریمه میلیونی گوگل به خاطر نقض قوانین حریم شخصی یوتیوب