ارسال برنامه تولید و توسعه موتورسیکلت‌های برقی به دولت؛ به زودی

22:16 ۱۸ روز و ۱۴ ساعت پیش ایسنا 358 0

دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست‌محیطی از تعویق در اجرای مواد ۱۱ و ۱۲ آئین‌نامه فنی قانون هوای پاک انتقاد کرد و از ارائه یک برنامه جامع برای تولید و توسعه موتورسیکلت‌های برقی به دولت خبر داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بهزاد اشجعی دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست‌محیطی سی و هشتمین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا که امروز (۱۲ تیر) در سازمان محیط زیست با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت بهداشت، وزارت کشور، شهرداری تهران، پلیس و… برگزار شد، در مورد اشکالات مربوط به اسقاط خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده، گفت: راه‌اندازی فرایند اسقاط نیاز به تدابیری دارد و باید کاری کنیم که صاحب خودرو یا موتور فرسوده با اشتیاق برای اسقاط مراجعه کند.
وی تاکید کرد: باید ارزش برگه اسقاط را بالا ببریم تا اسقاط برای مالکان خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده جذابیت داشته باشد.
دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست‌محیطی با بیان اینکه ۹ میلیون و نیم موتورسیکلت فرسوده در کشور وجود دارد، گفت: در مصوبه سال ۹۵ وزارت صنعت مکلف شده بود که برنامه جامعی برای تولید و توسعه موتورهای برقی ارائه کند که در دولت شکست خورد. اما با توجه به همان طرح، یک برنامه جامع برای تولید و توسعه موتورهای برقی تدوین و ارائه شده است.
اشجعی با تاکید بر اینکه مشکل عمده در تولید و توسعه موتورسیکلت‌های برقی قیمت بالای این دستگاه است، گفت: تا زمانی که قیمت موتورسیکلت‌های برقی کاهش نیابد انتظار نداشته باشیم که استقبال از آن بالا برود.
وی با بیان اینکه در برنامه جامع تولید و توسعه موتورسیکلت‌های برقی به بحث قیمت و استفاده از موتورسیکلت‌های برقی در قالب ۲۴ ماده اشاره شده است، گفت: برای کاهش قیمت تمام شده موتورسیکلت برقی پیشنهاد کرده‌ایم که مالکیت باطری موتور در اختیار دولت باشد که همین موضوع کاهش ۵۰ درصدی قیمت برای موتور ایجاد می‌کند. افزون بر این پیشنهاد شده که ۵۰ درصد دیگر نیز از طریق بانک‌ها تسهیلات در اختیار مشتریان قرار بگیرد.
دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست‌محیطی با بیان اینکه برای مباحث مربوط به پارکینگ موتورهای برقی، ایستگاه شارژ خانگی و ایستگاه شارژ در مراکز پرتردد پیش‌بینی‌هایی شده است، گفت: پیشنهاد شده که تسهیلاتی برای تردد، عوارض و شماره‌گذاری موتورهای برقی در نظر گرفته شود. همچنین یک کمیته تخصصی برای بررسی طرح و تولید و توسعه موتورهای برقی تشکیل شده است. بعد از نهایی شدن این طرح در کمیته تخصصی به هیأت دولت ارسال خواهد شد.
اشجعی با اشاره به تعویق ماده ۱۲ آئین‌نامه فنی قانون هوای پاک مبنی بر تولید موتورسیکلت‌های برقی گفت: از ابتدای تصویب آئین‌نامه فنی ماده ۲، ۲۰ مورد موتورسیکلت برقی مجوز شماره‌گذاری گرفته‌اند. این اتفاق به این معناست که تعدادی از موتورسیکلت‌سازان به قانون احترام گذاشته و در راستای تولید موتور برقی حرکت کرده‌اند. مسلماً تعویق در اجرای قانون اجحاف در حق این موتورسیکلت‌سازان به حساب می‌آید.
وی تاکید کرد: تصویب قانون هوای پاک و آئین‌نامه‌های فنی مربوط به آن بسیار زمان‌بر بوده است اما موتورسیکلت‌سازان توانستند در عرض یک هفته تعویق ماده ۱۲ آئین‌نامه فنی قانون هوای پاک را از دولت بگیرند. به هر حال از نظر ما این یک تخلف بود که اتفاق افتاد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

اعلام ۶۳ رشته محل جدید ارشد دانشگاه آزاد-ثبت نام تا ۵ مرداد ادامه دارد
مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ضمن صدور اطلاعیه ای درخصوص افزایش رشته محل های کارشناسی ارشد، ۶۳ رشته محل جدید برای این مقطع تحصیلی اعلام کرد.
هنوز در برخی موارد تصمیم‌گیری با دانشگاه آزاد مشکل داریم-تلاش بر تقویت کیفی دانشگاه‌ها است
وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد در برخی موارد تصمیم‌گیری اصرار دارد رویه سابق استقلال خود را طی کند، گفت: پذیرش دانشجو و ظرفیت پذیرش از جمله مواردی هستند که هماهنگی در خصوص تصمیم‌گیری در این زمینه‌ها از سوی این دانشگاه با وزارت علوم به سختی صورت می‌گیرد.
جامعه‌ دانشگاهی، بی‌وجود «سمیعی‌»ها سوت و کور می‌شود
«امروز نوبت سمیعی و فردا نوبت ماست؛ اما به هوش باشیم که جامعه‌ی دانشگاهی کشور بی‌وجود «سمیعی‌»ها سوت و کور خواهد شد.»
ضرورت آشنایی دانشجویان علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی
وزیر بهداشت بر ضرورت آشنایی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی تاکید کرد و گفت:به منظور تحول فرهنگی مناسب در دانشگاه های علوم پزشکی، لازم است دانشجویان با چهره های برجسته عرصه فرهنگ، علم و هنر سرزمین مان ایران آشنا شوند.
برنامه‌های قبلی با قوت اجرایی می‌شوند-اصلاحاتی در روش‌های اجرایی برنامه‌های آموزشی خواهیم داشت
معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر این که برنامه‌ها و اقدامات گذشته معاونت آموزشی این وزارت خانه با قوت وقدرت اجرایی و ادامه خواهد داشت گفت: ممکن است به دلیل تجربیات خود در روش‌ها و شیوه‌های اجرای این برنامه‌ها اصلاحاتی انجام دهم.
نهادهای فرا ستادی، آموزش عالی را به خود واگذارند-دانشگاه آزاد خود را تافته جدابافته نداند
معاون آموزشی سابق وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد نباید خود را تافته جدا بافته از آموزش عالی بداند چرا که جزو زیر نظام های آموزش عالی است، گفت: این دانشگاه باید خود نقش مثبت و منفی خود را در عرصه آموزش عالی بررسی کند و ببیند جه اندازه در این عرصه موثر بوده است.
حل مشکل دانشجویان ستاره‌دار به روایت وزیر علوم
سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره دانشجویانی که مشکلاتی برای ادامه تحصیل داشته‌اند، گفت که طبق گزارش وزیر علوم اکثریت این دانشجویان مشکلاتشان رفع شده است و مانعی برای ادامه تحصیل ندارند.
نقش موثر جهاد دانشگاهی در پیشرفت جایگاه علمی کشور
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند در پیشرفت جایگاه علمی کشور در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی حضور موثر داشته باشد و کمک کند.
امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی
نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ به صورت کارنامه منتشر شده و داوطلبان مجاز تا آخر وقت امروز یکشنبه ۳۰ تیر فرصت انتخاب رشته دارند.
دانشگاه آزاد به دنبال تعلیم و تربیت مدون است-لزوم ارتباط مستمر دانشگاه با نهادهای رسمی کشور
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه این دانشگاه یک بستر جامع برای تعلیم و تربیت است، گفت: این دانشگاه به دنبال تعلیم و تربیت مدون و با برنامه است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماهینی از لیست پرسپولیس خط خورد
سرمربی پرسپولیس سومین بازیکن مازاد تیم را به باشگاه پرسپولیس اعلام کرد.
برخی شرایط ثبت نام که لازم است خانواده‌ها از آن مطلع باشند
رئیس اداره ارزیابی عملکرد، پاسخگویی و شکایات آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به شرایط ثبت نام دانش آموزان در مدارس گفت: یکی از شرایط ، قرار داشتن در محدود جغرافیایی محل ثبت نام است
وقتی با شبکه اجتماعی، «پیر» می‌شویم!
انسان همیشه با سنجش میزان سود و ضرر، کاری را انجام می‌دهد یا از عمل به آن خودداری می‌کند، ولی در برابر موج اتفاقات شبکه‌های اجتماعی نه تنها این منفعت‌سنجی را انجام نمی‌دهد، بلکه بدون، چون و چرا از آن پیروی می‌کند.
این رژیم غذایی ساده سلامت کلیه‌های شما را تضمین می‌کند
برخی از عادت‌ها و مواد غذایی در کاهش عملکرد مطلوب کلیه نقش دارند و در صورتی که هر گونه اختلال در عملکرد کلیه‌ها، بدون درمان رها شود می‌تواند به ازکارافتادگی کامل این عضو حیاتی منتهی گردد.
اجسام عجیبی که یک جراح از معده زن گنابادی خارج کرد + عکس
فوق تخصص گوارش بیمارستان علامه بهلول گنابادی درباره خارج کردن اجسام عجیبی از معده یک زن توضیحاتی ارائه داد.