چند خانوار عشایر و روستایی بیمه‌اند؟

10:44 ۳۷۶ روز و ۱۳ ساعت پیش ایسنا 2,321 0
چند خانوار عشایر و روستایی بیمه‌اند؟

رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اظهار کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار در صندوق بیمه اجتماعی کشور بیمه مستمر هستند این درحالی است که حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار روستایی و عشایری کشور برای یک مرتبه خود را در صندوق بیمه اجتماعی کشور بیمه کرده‌اند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، اسدالله رازانی در نشست با کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کرمان تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سال ۸۴ را گام مهم و پر ارزشی دانست و افزود: این مهم در دهه سوم نظام جمهوری اسلامی بر داشته شد و توجه و تمرکز ما بر مهمترین مسائل صندوق است و در سال جاری حرکت صندوق پرشتاب تر و بهتر پیگیری می شود.
رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر عنوان کرد: بین ۱۰ تا ۱۱ میلیون فرد ۱۵ تا ۵۰ ساله از کشاورزان و روستاییان غیر ساکن و عشایر کشور، مشمول بیمه این صندوق هستند.
رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اظهار کرد: این صندوق بر پایه نظام تامین اجتماعی و با هدف رفاه، آرامش و آسایش اقشار روستایی و عشایری تشکیل شده است و مطابق با تعاریف بین المللی خدمات مترقی و استاندارد ارائه می دهد.
وی با بیان اینکه ساختار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بر فعالیت کارگزاران است تاکید کرد: در سند راهبردی صندوق پیش بینی شده تا سال ۱۴۰۵، فعالیت مراکز کارگزاری تقویت شود و سیاست ما حمایت و تقویت کارگزاری‌ها است.
رازانی تصریح کرد: بنای کار ما بر تاسیس مراکز بیشتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در کشور است تا افراد زیادتری از خدمات صندوق بهره ببرند.
وی از برخی مشکلات کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر سخن به میان آورد و عنوان کرد: برای سال جدید تصمیم گرفتیم وام قابل توجهی به کارگزاری ها برای تجهیز دفاتر اختصاص دهیم که در دست تصویب است و کارگزاری ها برای دریافت آن اقدام کنند.
به گزارش ایسنا "محمد جعفری" مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کرمان گفت: یک میلیون و ۳۰۲ هزار و ۵۵۷ نفر بر اساس آخرین سرشماری در روستاهای کرمان زندگی می کنند که ۴۲ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.
وی افزود: ۱۱ هزار و ۷۲۲ آبادی در کرمان وجود دارد که پنج هزار و ۲۲۱ روستا دارای سکنه هستند که گستره وسیعی از استان شامل خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می شوند.
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کرمان بیان کرد: تعداد بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کرمان حدود ۷۵ هزار نفر هستند که ۴۲ درصد از جمعیت روستایی و عشایری استان را تشکیل می دهند. شایان ذکر است که۶۱ هزار نفر از بیمه شدگان این صندوق در کرمان از خدمات بازنشستگی و دریافت مستمری بهره می‌برند.
وی ادامه داد: ۱۱۱ کارگزار روستایی و ۱۱ کارگزار عشایری به روستاییان و عشایر سراسر استان خدمات رسانی انجام می دهند که با توجه به وسعت استان کرمان پوشش بسیار مناسبی دارند. شهرستان کرمان بیشترین و شهرستان رودبار جنوب کمترین کارگزاری را دارند و اغلب مشکلات کارگزاری‌ها در حوزه جنوب و شرق استان است.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

خانواده
خانواده

آخرین اخبار

طرف‌های مورد حمایت ریاض و ابوظبی در یمن به جان هم افتادند
شبه نظامیان یمنی جدایی طلب موسوم به «شورای انتقالی جنوب» که مورد حمایت امارات عربی متحده است، از حمله شدید نیروهای دولت مستعفی یمن به مواضع خود در استان ساحلی «ابین» خبر داد.
جزئبات گفت‌وگوی تلفنی پامپئو و لاوروف
«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه تلفنی گفت‌وگو کرد.
پهپاد پیشرفته جاسوسی آمریکا بار دیگر رهگیری شد
چند جنگنده نیروی هوایی روسیه روز سه شنبه یک پهپاد پیشرفته جاسوسی آمریکا را شناسایی کردند.
نخستین تصاویر از داخل کشتی جنگی آتش‌گرفته آمریکایی
کشتی جنگی «یو اس اس بونهام ریچارد» شامگاه یکشنبه در بندر «سن دیه‌گو» در جنوب غربی ایالات متحده دچار حریق شده بود و پس از سه‌روز آتش‌سوزی در این کشتی جنگی، تصاویری از داخل این کشتی منتشر شده است.
کشف 13 جلیقه آغشته به تریاک در گمرک
13 جلیقه آغشته به مواد مخدر در مرز بازرگان توسط فردی که قصد انتقال آن به ترکیه را داشت، کشف شد.
روسیه جای خالی نفت ونزوئلا را برای آمریکا پر می‌کند
روسیه صادرات نفت سیاه به آمریکا را در شش ماه نخست سال ۲۰۲۰ در رکورد بالایی حفظ کرد تا جای خالی بشکه های نفت سنگین ونزوئلا را که خریدشان در آمریکا حدود یک سال پیش متوقف شد را پر کند.
نتیجه تست کرونای پرسپولیس مشخص شد
تست کرونا بازیکنان و اعضای کادر فنی پرسپولیس منفی بوده است.
گزارش تمرین امروز سرخپوشان
پرسپولیسی‌ها که خود را برای دیدار مقابل فولاد آماده می‌کنند، تمرینات خود را امروز (سه‌شنبه) پیگیری کردند.
شکست سنگین آوس در حضور مهرداد محمدی
آوس در هفته سی‌و‌دوم رقابت‌های لیگ فوتبال پرتغال در دیدار مقابل سانتاکلارا متحمل شکست شد.
شغل جدید برادر زن اوباما
برادر همسر اوباما مدیر اتحادیه مربیان بسکتبال آمریکا شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کشف 13 جلیقه آغشته به تریاک در گمرک
13 جلیقه آغشته به مواد مخدر در مرز بازرگان توسط فردی که قصد انتقال آن به ترکیه را داشت، کشف شد.
روسیه جای خالی نفت ونزوئلا را برای آمریکا پر می‌کند
روسیه صادرات نفت سیاه به آمریکا را در شش ماه نخست سال ۲۰۲۰ در رکورد بالایی حفظ کرد تا جای خالی بشکه های نفت سنگین ونزوئلا را که خریدشان در آمریکا حدود یک سال پیش متوقف شد را پر کند.
نتیجه تست کرونای پرسپولیس مشخص شد
تست کرونا بازیکنان و اعضای کادر فنی پرسپولیس منفی بوده است.
حسینی: کره‌ای‌ها به فکر آینده خود در ایران باشند- اقدام سئول ناشی از فشار آمریکا است
مدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با تاکید بر این که اقدام کره جنوبی در عدم پرداخت بدهی های خود به ایران ناشی از فشارهای آمریکا است، گفت: کره‌ای‌ها به فکر آینده خود در ایران باشند.
ریاست‌جمهوری ترامپ فاجعه محض است
عملکرد ضعیف ترامپ در مقابله با کرونا و نحوه واکنش او به اعتراضات نژادپرستی، موجب شده حتی حامیان هم‌حزب او نیز به مخالفت با وی بپردازند.
پرداخت یارانه ۹ میلیونی به‌ازاء هر معتاد در مراکز جامع درمان اعتیاد
۶۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود
فتاح: جای محکومان هزار میلیاردی زندان است نه هتل‌زندان
افتتاح ۵ مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در کشور
بستری شدن ۲۸ هزار بیمار مبتلا به کرونا در مراکز تأمین‌اجتماعی-پیگیری برای ویزیت آنلاین بیماران
احداث ۲۰۰ مرکز فرهنگی مذهبی توسط بنیاد برکت در سال جاری
دستگیری ۳۷۰۰ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر ظرف یک هفته
جلوگیری از فروپاشی خانواده‌ زنان سرپرست خانوار بدلیل فقر و مشکلات اجتماعی
کاهش ۴۰ درصدی مراجعات حضوری به شعب تامین اجتماعی- حذف دفترچه‌های بیمه کاغذی در گام بعدی
زندگی همراه با آرامش و بی‌دغدغه حق بازنشستگان است