از برخورد با کشف حجاب در فرودگاه تا واکنش وزارت بهداشت به ادعای "لیدا کاوه"

18:16 ۳۷۸ روز پیش ایسنا 684 0
از برخورد با کشف حجاب در فرودگاه تا واکنش وزارت بهداشت به ادعای ˮلیدا کاوهˮ

برخورد با کشف حجاب در فرودگاه، آب پاکی سردار کمالی روی دست مشمولان غایب، پرونده الکترونیک سلامت در بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و مطب‌ها، زنان در مناطق ۱، ۳ و ۲۱ احساس امنیت بیشتری دارند، واکنش وزارت بهداشت به ادعای "لیدا کاوه" و حبس و مجازات نقدی برای آتش‌افروزان در جنگل تیتر برخی از اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۱۰ تیرماه) ۶۰ خبر، مصاحبه و گزارش روی خروجی خود منتشر کرده که برخی از مهمترین آن‌ها همراه لینک خبر در زیر آمده است: راه اندازی تالار معاملات شهرداری تا پایان شهریور عبدالحمید امامی - معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران- از راه اندازی تالار معاملات شهرداری تهران تا پایان شهریور خبر داد.
وی در مورد سرانجام شکل گیری تالار معاملات شهرداری تهران که قرار است در جهت شفاف‌سازی مناقصات و مزایدات شهرداری تهران فعالیت خود را آغاز کنند، گفت: کارگروهی متشکل از سه اداره کل املاک، مالی و پشتیبانی تشکیلب شده تا نسبت به ایجاد ساختارهای تالار معاملات اقدام کنند.
پوشش بیمه‌ای بیش از ۹۲ هزار نفر از اتباع خارجی در کشور مهدی محمودی -مدیر کل امور اتباع و مهاجرین وزارت کشور- با تشریح اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای اتباع خارجی در عرصه‌های مختلف آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و ... از بیمه ۹۲ هزار نفر از اتباع خارجی در کشور خبر داد.
مناطق دارای بیشترین و کمترین تعداد «متکدیان»/ زنان در مناطق ۱، ۳ و ۲۱ احساس امنیت بیشتری دارند  آرش نصر اصفهانی - رئیس دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران- بر لزوم مکلف کردن دستگاه‌ها به انتشار داده‌های پیمایش‌ها تاکید کرد.
وی در مراسم آئین انتشار داده‌های خام پیمایش‌های شهری با بیان اینکه دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی از سال ۷۵ تشکیل شده است، گفت: از سال ۸۸ انجام نظرسنجی یکی از اقداماتی بود که به این دفتر مطالعات واگذار شد و نظرسنجی‌هایی را در مورد مسائل شهر تهران از مردم انجام می‌داد.
حریم‌ها و جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، موانعی در اجرای اقدامات بشر دوستانه عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر کشور- با تاکید بر اینکه جامعه بین‌المللی به تعهدات خود در قبال کشورهای مهاجرپذیر عمل کند، گفت: تحریم‌های ظالمانه و جنگ اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران موانع عدیده‌ای در اجرای برنامه‌های بشر دوستانه جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده است و موجب اخلال در خدمت رسانی به پناهندگان می‌شود.
نحوه اجرای پرونده الکترونیک سلامت در بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و مطب‌ها دسترسی به اطلاعات یکپارچه سلامت ایرانیان، آرزویی بود که سال‌ها در قوانین کشوری تکرار می‌شد و وزارت بهداشتی‌ها هم به دنبال اجرایش بودند؛ آرزویی که تحقق آن از برنامه چهارم توسعه تا کنون با اما و اگرهایی روبرو بود.
به گزارش ایسنا، طبق ماده ۸۸ قانون برنامه چهارم توسعه، وزارت بهداشت موظف شده بود تا به منظور ارتقای مستمر کیفیت خدمات سلامت و تعالی عملکرد خدمات بالینی، افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از امکانات بهداشتی و درمانی کشور نسبت به طراحی و استقرار نظام جامع اطلاعات سلامت شهروندان ایرانی اقدام کند؛ تکلیف قانونی که از اواسط دهه ۸۰ بر عهده وزارت بهداشتی‌ها قرار گرفت اما طی این سال‌ها چالش‌های متعددی هم در اجرایش وجود داشت.
واکنش وزارت بهداشت به ادعای "لیدا کاوه"؛ "پیوند قلب" در خانه ممکن نیست به دنبال انتشار اظهاراتی از "لیدا کاوه" درباره علت دزدیده شدنش برای پیوند قلبش به فردی دیگر، ‌دکتر مهدی شادنوش -رییس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت- ضمن گلایه از رسانه‌هایی که این اظهارات را منتشر کرده‌اند، ‌گفت: انجام کار حساسی چون پیوند عضو در خانه از نظر علمی به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست.
ممنوعیت جمع‌آوری «پول» توسط خیریه‌ها در خیابان‌ها جهان حیدری - مدیرکل دفتر توسعه و نظارت بر مراکز و موسسات غیردولتی سازمان بهزیستی کشور- با اشاره به اینکه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در خیابان با ادعای داشتن مجوز از سوی سازمان بهزیستی کشورخلاف قانون است، گفت: از نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات و سایر دستگاه‌های نظارتی درخواست کرده‌ایم که هر جا چنین مواردی را مشاهده کردند، بلافاصله شماره ثبت خیریه را به ما اطلاع دهند.
درخواست مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان از سخنگوی دولت علی‌همت محمودنژاد - مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران- از علی ربیعی - سخنگوی دولت - خواست تا به رسالت خود در قبال معلولان عمل کند.
وی اظهار کرد: در زمان وزارت دکتر ربیعی لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت به دو صورت مصوبه هیئت وزیران و لایحه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. مصوبه شهریور سال ۹۶ هیئت دولت در این زمینه نه تنها اجرا نمی‌شود بلکه به دست فراموشی سپرده شده است و حتی اسمی از آن نیز در محافل برده نمی‌شود این درحالیست که این مصوبه بخشی از لایحه حمایت از حقوق معلولان بود که به جای تصویب در مجلس در هیئت دولت مصوب شد. به همین دلیل با توجه به عدم اجرای آن حقوق معلولان تضییع می‌شود.
سرگردانی ۸۰۰۰ دانش‌آموز تهرانی با پلمب احتمالی ۱۱مدرسه مسعود ثقفی - رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران - از سرگردانی ۸۰۰۰ دانش آموز تهرانی در صورت پلمب ۱۱ مدرسه دارای مالک حقیقی خبر داد.
وی در این باره توضیحات بیشتری ارائه و اظهار کرد: مدتی است یکی از نهادها که مالکیت حقوقی ۱۱ مدرسه را دارد حکم قلع و قمع آنها را گرفته است.
حبس و مجازات نقدی برای آتش‌افروزان در جنگل سرهنگ علی عباس‌نژاد - فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها- ضمن اشاره به وقوع ۶۰ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور طی بهار امسال گفت: بر اساس قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها، آتش روشن کردن در جنگل و آتش‌سوزی در آن جرم است و مجازات نقدی و حبس به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینکه در سه ماه ابتدایی سال ۶۰ مورد آتش‌سوزی در عرصه جنگل‌ها و مراتع کشور رخ داد، اظهار کرد: در پی این آتش‌سوزی‌ها ۲۷۰ هکتار از اراضی جنگلی آسیب دید.
هوای تهران در شرایط «ناسالم» قرار گرفت آلاینده ازن سبب شد که هوای تهران برای نخستین بار در سال جدید در شرایط ناسالم برای همه افراد قرار گیرد.
آب پاکی سردار کمالی روی دست مشمولان غایب / برخورد با غایبان سربازی به‌دنبال انتشار برخی شایعات در مورد احتمال از سرگیری طرح فروش سربازی، بخشش اضافه‌خدمت غایبان و معافیت‌های جدید سنی، سردار موسی کمالی - رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح - اعلام کرد که نه‌تنها هیچ تصمیمی در مورد ارائه تسهیلات به سربازان غایب اتخاذ نشده است بلکه به‌زودی برخورد با این افراد تشدید نیز خواهد شد.
برخورد با کشف حجاب در فرودگاه سردار حسن مهری - فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور- از برخورد با کشف حجاب در محیط فرودگاه‌ها خبر داد.
وی در این باره گفت: در مورد برخورد با کشف حجاب ما دستورالعمل سازمانی داریم و مقامات قضائی هم از پلیس حمایت خوبی کرده‌اند.
خطر سلبریتی‌ها برای مدیریت بحران حبیب جباری - جامعه شناس - تاکید کرد که قرار گرفتن سرمایه نمادین در خدمت سرمایه اجتماعی در مدیریت بحران می‌تواند به خطری جدی و آسیب‌زا بدل شود.
وی در نشست «در جستجوی مدیریت مردمی بحران» که با موضوع «بررسی ابعاد جامعه شناسانه سیل» در خانه گفتمان شهر برگزار شد، با تاکید بر اینکه هر چه فاصله جغرافیایی کمتر باشد، فاصله اجتماعی نیز کمتر شده و مشارکت بیشتر می‌شود، خاطرنشان کرد: باید سیاست‌های ما در راستای افزایش مشارکت مردم و دخیل کردن آنان در تصمیم‌گیری‌ها باشد و از این منظر حتی در مورد بحران‌ها و حوادث طبیعی نیز قطعاً نتایج خوبی خواهیم گرفت.
به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است: برخورد با کشف حجاب در فرودگاه آب پاکی سردار کمالی روی دست مشمولان غایب / برخورد با غایبان سربازی نکاتی درباره نوشیدنی‌های قبل از خواب میزان آب مورد نیاز بدن هر فرد چقدر است؟ نحوه اجرای پرونده الکترونیک سلامت در بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و مطب‌ها


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

وزنه‌برداران جام فجر پس از 5 ماه به جوایزشان رسیدند
فدراسیون وزنه برداری جوایز مسابقات جام فجر را بعد از گذشت پنج ماه تسویه کرد.
دفاع تمام قد سعادتمند از اقدامات مدیریتی‌اش در استقلال
مدیرعامل باشگاه استقلال ادعاهای برخی افراد در خصوص دخالت دیگران در باشگاه استقلال را قویا تکذیب کرد.
تماس تلفنی پوتین با همتای الجزایری درباره بازار نفت و لیبی
رئیس جمهوری مصر و همتای الجزایری‌اش به بررسی هماهنگی در بازار جهانی نفت در چارچوب اجرای توافقنامه اوپک+ و نیز بحران لیبی پرداختند.
تامین امنیت ده‌ها روستا در دیالی، کشف مخفیگاه‌ها و قایق‌های داعش
حشد شعبی عراق از برقراری امنیت ده‌ها روستا در چهارمین مرحله عملیات "قهرمانان عراق" و فراهم شدن شرایط بازگشت آوارگان در دیالی خبر داده و یکی از رهبران آن گزارشی از نتایج این عملیات در ۷۲ ساعتی که از آغاز آن می‌گذرد، ارائه کرد.
بازداشت یک گروهک وابسته به داعش در جنوب روسیه
دستگاه امنیت فدرال روسیه از شناسایی یک گروهک وابسته به داعش در این کشور خبر داد.
رئیس‌جمهوری الجزایر: تا ابد در قدرت نمی‌مانم- لیبی نیاز به نقشه راه جدید و انتخابات دارد
رئیس جمهوری الجزایر از مراکش خواست تا احداث پایگاه‌های نظامی در مرزهای کشورش را متوقف کند. او همچنین تاکید کرد، به صورت جدی برای برقراری صلح در لیبی تلاش می‌کند و آماده میزبانی از مذاکرات این کشور در الجزایر زیر نظر سازمان ملل است.
استقرار نیروی مشترک ویژه اتحادیه اروپا در مالی
یک نیروی مشترک ویژه از اتحادیه اروپا از چهارشنبه برای پشتیبانی نیروهای مالی در مقابل گروه‌های شبه نظامی در این کشور غرب آفریقا مستقر می‌شوند.
ده‌ها دانشگاه آمریکا علیه فرمان ترامپ
ده‌ها دانشگاه آمریکایی با ثبت یک سند از شکایت دو دانشگاه دیگری که به دنبال بلوکه کردن فرمان ممنوعیت دونالد ترامپ علیه تداوم اقامت دانشجویان خارجی در خاک آمریکا در صورت عدم برگزاری کلاس‌های حضوری نهادهای آموزشی در فصل پاییز هستند، حمایت کردند.
ˮآندژی دوداˮ پیروز انتخابات ریاست جمهوری لهستان شد
کمیسیون انتخابات ملی لهستان اعلام کرد، آندژی دودا با کسب ۵۱.۲ درصد از مجموع آرا اخذ شده، در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری لهستان به پیروزی دست یافت.
اعتراض رسمی فراکسیون مقاومت لبنان به عملکرد سفیر آمریکا
فراکسیون وفا به مقاومت (مورد حمایت حزب‌الله لبنان) رسما نزد وزیر خارجه لبنان درباره عملکرد اخیر سفیر آمریکا در این کشور اعتراض کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ادامه جنوبی «استاد معین» تا پایان مرداد به بهره برداری می رسد
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، با بیان اینکه پیشرفت عملیات اجرایی پروژه احداث ادامه جنوبی بلوار استادمعین از مرز 90 درصد فراتر رفته است، از امکان بهره برداری از این پروژه تا پایان مرداد سال جاری خبر داد.
العالم از شنیده شدن صدای انفجارها در جنوب عربستان خبر داد
خبرنگار العالم از شنیده شدن صدای انفجارها در خمیس مشیط و جیزان در جنوب عربستان سعودی خبر داد.
عراق|هلاکت 5 تروریست انتحاری در جنوب غربی بغداد
منابع امنیتی عراقی از هلاکت ۵ تروریست انتحاری در جنوب غربی بغداد خبر دادند.
موج جدید عادل خواهی -آماده باش برای یک جنگ تمام عیار -کرونا در اردوگاه پرسپولیس -پیشخوان
تصویر نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی امروز به رشته‌های مختلف ورزشی اختصاص یافته است.
ویژگی‌های آب سیاه + درمان
یک متخصص جراحی چشم گفت: در آب سیاه فرد معمولا متوجه بیماری نمی شود و زمانی به پزشک مراجعه می کند که در مراحل پیشرفته بیماری است و دچار اختلال شدید میدان بینایی شده است و عصب چشم آسیب می بیند.
زندگی همراه با آرامش و بی‌دغدغه حق بازنشستگان است
حضور ۱۰ هزار فرزند بی‌سرپرست در کشور
آغاز نخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر
کمک ۱۵ میلیاردی به مددجویان بهزیستی در چابهار و قصرقند- از خرید اقلام اساسی تا تکمیل مسکن
بازنگری پروتکل‌های درمانی سوء مصرف مواد و نظارت بر مراکز ترک‌اعتیاد
آغاز دور جدید مجمع جهانی مددکاری اجتماعی
ساوه همچنان نگران آمار بالای خشونت و همسرآزاری
جزئیاتی از واگذاری ۳۲ هزار میلیاردی سهام شرکت‌های دولتی به تامین اجتماعی
شرایط بازنشستگی زنانی که در روزهای کرونایی شغل‌شان را از دست داده‌اند
پرداخت تسهیلات بلاعوض مسکن تا سقف ۱۴۰ میلیون تومان به نیازمندان