لغو طرح ترافیک تهران «پنجشنبه» این هفته-چگونگی اندازه‌گیری آلاینده «ازن»

18:49 ۳۷۳ روز و ۲۲ ساعت پیش ایسنا 442 0
لغو طرح ترافیک تهران «پنجشنبه» این هفته-چگونگی اندازه‌گیری آلاینده «ازن»

"طرح ترافیک تهران «پنجشنبه» این هفته اجرا نمی‌شود، چگونگی اندازه‌گیری آلاینده «ازن»، کاهش ۳۵ درصدی ترافیک با اجرای طرح ترافیکی جدید پایتخت، آرزوهای سرکوب شده خود را روی کودکتان پیاده نکنید، موافقت دولت برای تامین کاغذ کتب درسی با ارز دولتی و خدمات کمکیِ همراه بیماران در بیمارستان‌ها در غیاب نیروهای «کمک پرستاری»" از مهم‌ترین عناوین خبریِ اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار  اجتماعی ایسنا  اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود: طرح ترافیک تهران «پنجشنبه» این هفته اجرا نمی‌شود سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ اعلام کرد که پنج شنبه این هفته به دلیل برگزاری کنکور سراسری، طرح ترافیک اجرا نمی‌شود.
وی دراین باره گفت: با توجه به برگزاری کنکور سراسری در روز پنج شنبه (سیزدهم تیرماه) و برای رفاه شهروندان تهرانی و افرادی که در این امتحان شرکت می‌کنند با هماهنگی به عمل آمده با سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، طرح ترافیک در این روز اجرا نخواهد شد.
وزارت بهداشت اعلام کرد بیماری‌های شغلیِ کارگران معدن کار در معدن همواره یکی از مشاغل سخت در تمام جهان شناخته می‌شود. کار سنگین، ایجاد آسیب‌های شغلی، حقوق و مزایای ناکافی و... از جمله مهم‌ترین مشکلاتی است که کارگران معدن با آن دست‌ و پنجه نرم می‌کنند و در این بین نیز نمی‌توان از بروز بیماری‌هایی که به واسطه این شغل بروز می‌کنند، غافل بود.
فاطمه صادقی، رئیس گروه عوامل شیمیایی و سموم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت خطرات و شرایط نامناسب کاری که معدن‌کاران با آن مواجهند را به پنج گروه خطرات فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی، ارگونومی و روانشناختی طبقه‌بندی کرد و افزود: آسیب‌های فیزیکی دامنه وسیعی از مشکلات جزئی تا مرگ را در پی دارند. علت‌های معمولی آسیب‌های کشنده شامل ریزش صخره، حریق، انفجار، تصادفات، سقوط از ارتفاع و… است و علل غیر معمول شناخته شده صدمات کشنده نیز شامل جاری شدن سیل ناشی از کارهای زیرزمینی، هوای دم کرده و محبوس شدگی ناشی از مسدود شدن غارها است.
خدمات کمکیِ همراه بیماران در بیمارستان‌ها در غیاب نیروهای "کمک پرستاری" احمد نجاتیان، مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه‌های انسانی پرستاری ضمن اشاره به کمبود نیروی پرستاری در کشور، در عین حال درباره نیروهای کمک پرستاری گفت: طبق برآورد صورت گرفته به ازای هر چهار پرستار، به یک نیروی کمک پرستار نیاز است، اما میزان نیروهای فعلی، نیاز بیمارستان‌ها را برآورده نمی‌کند.
وی  افزود: البته ارائه خدمات اولیه به بیمار باید در بیمارستان‌ها توسط کمک پرستار انجام شود، اما متأسفانه به علت کمبود نیرو در این بخش، این خدمات توسط همراه بیمار انجام می‌شود. به طور اصولی خدمات کمکی به بیمار نظیر کمک به غذا خوردن و دستشویی رفتن و…باید توسط کمک پرستار و از سوی بیمارستان تأمین باشد و دیگر نیازی به انجام این اقدامات از سوی همراه بیمار نباشد.
در گفت‌وگو با ایسنا اعلام شد چگونگی اندازه‌گیری آلاینده «ازن» / بازنگری دستورالعمل اعلام شاخص آلودگی هوای تهران محسن روشنی، مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن توضیح اینکه آلاینده ازن در تهران چگونه اندازه‌گیری و اعلام می‌شود، گفت: قرار است که در دستورالعمل اعلام آلودگی هوا در تهران تغییراتی صورت گیرد.
وی با بیان اینکه اندازه‌گیری آلاینده ازن نسبت به سایر آلاینده‌ها سخت‌تر است، گفت: نگهداری و دقیق‌تر شدن ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا سبب شده که طی چند سال اخیر ازن به عنوان یک آلاینده در فصل گرم سال معرفی شود. از سوی دیگر کاهش ذرات معلق در هوا سبب تولید بیشتر ازن می‌شود چرا که نور خورشید مستقیم جذب زمین می‌شود و در نتیجه ازن افزایش می‌یابد.
کاهش ۳۵ درصدی ترافیک با اجرای طرح ترافیکی جدید پایتخت محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از کاهش ۳۵ درصدی ترافیک در محدوده طرح زوج و فرد سابق خبر داد.
وی با بیان این که مجموع خودروهایی که وارد محدوده طرح زوج و فرد سابق می‌شدند با اجرای طرح ترافیکی جدید حدود ۱۶ درصد کاهش یافته است گفت: هر چند که برای نتیجه گیری هنوز زمان داریم اما در مورد گازهای خروجی از اگزوز خودروها معیار مونواکسید کربن در هفته گذشته مورد پایش قرار گرفت و مشخص شد در پی اجرای طرح ترافیک جدید شاخص منواکسید کربن ۱۶ درصد کاهش یافته است.
آرزوهای سرکوب شده خود را روی کودکتان پیاده نکنید گوهریسنا انزانی متخصص روانشناسی کودک و نوجوان با بیان اینکه برنامه‌ریزی مناسب برای اوقات فراغت کودکان یکی از مسائل مهمی است که اغلب والدین به آن بی‌توجهی یا کم توجهی می‌کنند، گفت: از دیدگاه روانشناسی کودک لازم است کودکان در ایام تابستان در یک یا دو کلاس تابستانی حضور یابند و والدین نباید آرزوهای سرکوب شده خود را روی کودکانشان پیاده کنند.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از والدین براساس علایق و سلیقه‌های شخصی خود کودکانشان را در کلاس‌های تابستانی ثبت‌نام می‌کنند، گفت: والدین باید در ابتدا آرزوهای سرکوب شده خود را شناسایی کنند تا مبادا آنها را روی کودکانشان فرافکنی کنند. آنها باید از مقایسه کردن فرزندان خود با سایر کودکان خودداری کنند، زیرا هر کودکی دارای مهارت و تیپ شخصیتی خاصی است و نمی‌توان کودکان را به خاطر بی‌مهارتی یا بی‌علاقگی به حوزه‌ای، سرزنش یا تنبیه کرد.
موافقت دولت برای تامین کاغذ کتب درسی با ارز دولتی حجت الاسلام علی ذوعلم، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از اتمام بررسی‌های کارشناسانه به منظور بازآرایی تشکیلاتی این سازمان خبر داد و گفت: حوزه یازده گانه یادگیری تا کنون مستقر نشده بود و شاهد شکاف میان حوزه نظری و فنی و حرفه‌ای بودیم.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی همچنین با اشاره به اینکه کتب درسی تا سال ۱۴۰۰ تغییری نخواهد کرد به این معنا که تغییر ملموسی در کتب درسی نداریم گفت: البته تعدادی کتاب نونگاشت به مجموعه کتب درسی افزوده می‌شود. علاوه بر این اشکالات جزئی که وجود دارد رفع می‌شوند ولی در مجموع تغییر کلی در کتب درسی نداریم که مشمول سال تحصیلی پیش رو نیز خواهد بود.
سخنگوی شورای شهر تهران خبر داد کاهش ۲۴ درصدی ورود به طرح ترافیک تهران در خرداد/ برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در 4 مرداد سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اعلام کاهش ۳۵ درصدی ترافیک تهران با طرح جدید گفت: آمار ورود به محدوده طرح در خرداد ماه ۲۴ درصد کاهش پیدا کرده است.
وی در خصوص اجرای طرح حیات شبانه در تهران نیز گفت: با توجه به اعتراض فرمانداری در خصوص زیست شبانه که به شورای شهر تهران ارسال شده در هیأت حل اختلاف این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و به اتفاق آرا مقرر شده اتخاذ تصمیم در این خصوص به بررسی‌های بیشتر موکول شود و برای اینکه برخی ابهامات برطرف شود از فرماندار و ریاست شورا برای جلسه آتی هیأت مرکزی حل اختلاف دعوت می شود تا موضوع به صورت دقیق بررسی شود.
پلمب ۲ مدرسه دولتی تهران/ اطمینان خاطر آموزش‌ و پرورش به والدین؛ صبورباشید رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران از پلمب دو مدرسه دولتی تهران توسط بنیاد شهید خبر داد.
مسعود ثقفی پیرو خبری که روز گذشته مبنی بر احتمال پلمب ۱۱ مدرسه قلع و قمعی دارای مالک حقوقی در تهران (بنیاد شهید) و سرگردانی ۸۰۰۰ دانش آموز در پی این اقدام اعلام کرده بود، توضیحات جدیدی ارائه و اظهار کرد: متاسفانه دیروز دو مدرسه ابتدایی دخترانه "زیوری" در منطقه ۲ و مدرسه پسرانه "شهدای هسته‌ای" در منطقه ۳ پلمب شدند.
زنان، 20 درصد ثبت‌نام کنندگان انتخابات شورایاری‌ها/ استقبال از حضور احزاب عضو شورای شهر تهران بااشاره به ثبت‌نام 5700 نفر در این دوره انتخابات شورایاری‌ها گفت:‌ حدود ۲۰ درصد ثبت‌نام‌کنندگان از بانوان هستند.
آرش حسینی میلانی در خصوص تمدید پنج روزه زمان ثبت نام انتخابات شورایاری‌ها نیز گفت: براساس درخواست ۱۲ نفر از اعضای شورای شهر تهران و با توجه به درخواست گروه‌های مختلف اجتماعی مقرر شد که پنج روز زمان ثبت نام کاندیداها افزایش پیدا کند. البته بخاطر موضوعات دیگری همچون تأخیر در شروع تبلیغات برای این انتخابات و با هدف افزایش مشارکت مردمی با تمدید پنج روزه زمان ثبت نام موافقت شد. هرچند این تمدید فشار مضاعفی را به هیأت‌های اجرایی خواهد آورد اما قطعاً کیفیت بررسی صلاحیت‌ها در این مسیر کاهش پیدا نمی‌کن
به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار  اداره اجتماعی  در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است: جزئیات تبعات و مجازات غیبت از سربازی بارش ۱.۵ متری تگرگ تابستانی در مکزیک + عکس
دعوت "حناچی" از "وزیر ارتباطات" برای دوچرخه‌سواری طرح ترافیک تهران «پنجشنبه» این هفته اجرا نمی‌شود سقوط مسافر قاچاقی از هواپیمایی بر فراز لندن


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

چرا «مرگ» بر اثر کرونا در ایران رکورد زد
۲۲۱ کشته در یک شبانه روز تا امروز بیشترین آمار مرگ بر اثر ویروس کرونا را در ایران نشان می‌دهد. آماری که با واکنش های بسیاری هم روبرو شد. یکی نتیجه مثبت شدن تست کرونایش را با وجود رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی تقصیر کسی که رعایت نمی‌­کند می‌­اندازد و دیگری معتقد است نباید همه اشتباهات را گردن مردم انداخت. عده­‌ای اوج دوباره بیماری کرونا را بی توجهی مردم به ماسک زدن و راه اندازی­ جشن‌ها و مهمانی‌هایشان می‌دانند اما برخی دیگر معتقدند دولت عادی‌سازی‌ کرده است به همین دلیل بیماری دوباره اوج گرفته است.
برگزاری آزمون استخدامی 3 دستگاه اجرایی در کردستان در قاب تصویر
۱۱۶۶ نفر کردستانی در آزمون استخدامی سه دستگاه اجرایی نهضت سوادآموزی، ثبت اسناد و املاک کشور و صنایع شیر ایران شرکت کردند.
قرعه‌کشی یک چهارم نهایی لیگ اروپا انجام شد
قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا در حالی برگزار شد که هنوز بازی های برگشت یک هشتم نهایی به انجام نرسیده است.
عکس روز- جشن قهرمانی روی آب
خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا
یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا قرعه کشی شد
اتلتیکومادرید و پاری سن ژرمن حریفان خود را در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شناختند.
ورزشگاه بنیان دیزل آماده میزبانی از پرسپولیس + عکس
مسئولان باشگاه ماشین‌سازی با ضدعفونی کردن ورزشگاه اختصاصی‌شان، آن را آماده میزبانی از شاگردان یحیی گل‌محمدی کردند.
لاوروف: ریسک تقابل هسته‌ای جهانی افزایش یافته است
وزیر امور خارجه روسیه امروز جمعه خطاب به نشست مجازی مربوط به مجمع بین‌المللی پیریماکوف ریدینگز اظهار کرد: کشورش به حفظ معاهده استارت جدید علاقمند است اما در صورتیکه این معاهده تمدید نشود امنیت خودش را تضمین خواهد کرد.
تصویب بسته موشکی ۶۲۰ میلیون دلاری آمریکا برای تایوان
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، بسته ۶۲۰ میلیون دلاری ویژه به روز رسانی موشک‌های زمین به هوای پاتریوت را برای تایوان تصویب کرده است.
رئیس جمهور بولیوی هم کرونا گرفت
جینین آنی‌یس، رئیس جمهوری بولیوی در حساب توییتر خود تایید کرد که به کووید ۱۹ مبتلا شده است.
بایدن، ترامپ را به چالش کشید
جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا به اعلام و تشریح یک برنامه اقتصادی ۷۰۰ میلیارد دلاری خود به هدف احیاء اقتصاد آمریکا با رویکرد خرید تولیدات آمریکایی و همچنین تقویت اشتغال زایی و تولید پرداخته است؛ او با این طرح مستقیما دونالد ترامپ را در ضمن تدارک هر دو نفر برای جلب آراء طبقه کارگر به چالش کشیده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آخرین قیمت روز انواع گوشی موبایل امروز جمعه ۲۰ تیر ۹۹
آخرین قیمت روز انواع گوشی موبایل امروز جمعه ۲۰ تیر ۹۹ منتشر شد.
ابعاد ناشنیده‌ ترور ناصرالدین‌شاه
اتابک که از مرگ ناصرالدین‌شاه مطمئن بود، اجازه نداد کسی جسد را معاینه و وارسی کند و مدعی شد که شاه هنوز زنده‌است. او در کالسکه کنار جسد نشست و آن را در مجاورت پنجره نگه داشت تا مردم نیم‌رخ شاه را ببینند؛ آن‌گاه دست‌ شاه را گرفت و شروع به تکان دادن آن در کنار پنجره و در مسیر بازگشت به تهران کرد. با این ترفند، هر کس کالسکه را می‌دید، شاه را زنده به حساب می‌آورد.
هیتلر و رضاشاه
دوستی ایران و آلمان برای کشور گران تمام شد.
افزایش ۷۷.۵ درصدی معاملات مسکن در خرداد ۹۹
در حالی وزیر راه از کاهش ۷۰ درصدی معاملات مسکن خبر داده که مطابق آمار وزارت راه در خرداد ۹۹ معاملات در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۷۷.۵ درصد افزایش یافته است.
رئیس کمیسیون اصل 90 یکشنبه آینده انتخاب می‌شود
یک نماینده مجلس گفت: رئیس کمیسیون اصل 90 در جلسه مجلس در روز یکشنبه 22 تیر انتخاب می شود.
۲۲۶۲ ابتلا و ۱۴۲ فوتی جدید کرونا در کشور - ۳۳۱۹ بیمار در وضعیت شدید بیماری
پزشکان نگران تمدید پروانه طبابت خود نباشند
تلفات ۱۲۳۰۵ نفری!
الزام استفاده از ماسک در محیط‌های کاری - ممانعت از ورود افراد فاقد ماسک به ادارات
تاثیر پرتوی فرابنفش در از بین بردن کروناویروس
علت کمبود مجدد انسولین قلمی در کشور
هشت شهرستان در بوشهر وضعیت قرمز دارند -تمدید محدودیت‌های کرونایی
اینفوگرافیک - روند کرونا در ایران، از ۱۹ خرداد تا ۱۹ تیر
شمار قربانیان روزانه کرونا در ایران به ۲۲۱ تن رسید-۱۹ استان همچنان در شرایط قرمز و هشدار
اجباری شدن استفاده از ماسک در مناطقی از اسپانیا