لزوم ایجاد پیوند میان خوشنویسی و اقتصاد هنر

22:05 ۷۴ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 589 0
لزوم ایجاد پیوند میان خوشنویسی و اقتصاد هنر

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم ایجاد پیوند میان خوشنویسی و اقتصاد هنر، گفت: امیدوارم بتوانیم در حوزه خوشنویسی زمینه جذب بخشی از اقتصاد هنر را فراهم کنیم.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمدجواد حق‌شناس در جلسه دیدار با اعضای انجمن خوشنویسان که بعدازظهر امروز چهارشنبه در محل شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، گفت: شورای شهر تاکید زیادی در ارتباط با انجمن‌های مدنی به ویژه در حوزه‌های فرهنگی و هنری دارد. برقراری یک ارتباط منطقی و منسجم با انجمن‌ها و کانون‌هایی که حوزه‌های مختلف حوزه‌های فرهنگی را در سطح جامعه نمایندگی می‌کنند یکی از کارهایی است که تاکنون انجام داده‌ایم.
وی با تاکید بر اینکه انجمن خوشنویسان یکی از انجمن‌هایی است که در کشور فعالیت چشمگیری دارد، افزود: در جلسه‌ای که با شهرداران مناطق داشتیم تاکید کردیم از فعالیت پنج انجمن برای احیای پهنه رودکی بهره برده شود که این انجمن‌ها خانه تئاتر، خانه موسیقی، انجمن خوشنویسان، انجمن فلسفه و حکمت و باشگاه ارامنه را شامل می‌شد.
وی ادامه داد: جلسه مشترکی اخیراً با مسئولان خانه تئاتر داشتیم که این دوستان تاکید کردند در ۲۲ منطقه تهران از ظرفیت سراهای محلات برای نمایش استفاده شود. این پتانسیل به نظر می‌رسد که برای خوشنویسان حتی بیشتر از خانه تئاتر قابل بهره‌برداری است. ما پیگیری خواهیم کرد تا در هر ناحیه سراهای محلات ظرفیتی را در اختیار اینگونه انجمن‌ها بگذارند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به یکی از پیشنهادات انجمن خوشنویسان مبنی بر حضور این انجمن در نهادهای تربیتی ضمن اعلام آمادگی گفت: باید مکاتبه‌ای در این خصوص انجام شود. به عقیده من می‌توانیم رویدادهایی در حوزه خوشنویسی در محور بلوار کشاورز، دریاچه خلیج فارس و پل طبیعت برگزار کنیم. می‌توانیم به صورت فصلی یا ماهیانه مراسم‌هایی را در این مناطق داشته باشیم و کارگاه‌های خوشنویسی را در نقطه به نقطه شهر برپا کنیم. تابلوهایی که در این رویدادها ایجاد می‌شوند بعداً روی دیوار خانه‌ها نصب خواهند شد و سال‌های سال در ذهن اعضای خانواده و میهمانان خاطره سازی می‌کند.
حق‌شناس در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر لزوم ایجاد پیوند میان خوشنویسی و اقتصاد هنر، گفت: دیروز افتتاحیه حراج تهران در هتل پارسیان آزادی برگزار شد. شاید حدود ۲۰۰ اثر در این هتل به نمایش گذاشته شده بود اما جای آثار خوشنویسی خالی بود. جای اساتید هنر اصلی ایرانی کجاست؟ آثاری که آنجا عرضه شده بود بعضاً سه تا چهار میلیارد تومان قیمت داشتند. سوال من این است که جای هنر خوشنویسی کجاست؟ باید ببینیم چه ارتباطی برقرار کنیم تا تابلوهای اساتید خوشنویسی با اقتصاد فرهنگ پیوند بخورد. باید ببینیم چه می‌توان انجام داد تا خوشنویسی تبدیل به هنر اول شود. اینکه یک هنر به جایگاه درخور خود برسد بسیار اهمیت دارد. امیدوارم بتوانیم در حوزه خوشنویسی زمینه جذب بخشی از اقتصاد هنر را فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه انجمن خوشنویسان باید در سیاست‌گذاری‌های خود ارتباط خط با زندگی مدرن را برقرار کند، افزود: ما باید در این حوزه سرمایه‌گذاری و هدف‌گذاری داشته باشیم. انجمن خوشنویسان با کمترین سرمایه‌گذاری می‌تواند تابلوهای اساتید خوشنویسی را از خانه‌ها به مناطق کلیدی کشور منتقل کنند. می‌توانیم شهرها را با خوشنویسی مزین کنیم و آنگاه پس از چند سال جایگاه هنر خوشنویسی ارتقا پیدا می‌کند.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

شهری
شهری

آخرین اخبار

طرح پیشگیری و مقابله با مظاهر علنی فساد در استان تهران تصویب می‌شود
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با اشاره به لزوم مقابله با آسیب‌های اجتماعی از پیگیری تصویب طرح پیشگیری و مقابله با مظاهر علنی فساد در استان تهران خبر داد.
ضوابط طراحی مساجد بر مبنای ایمنی در برابر حریق و مناسب سازی
ضوابط و راهنمای طراحی مساجد در شهر تهران پس از ویرایش و تکمیل به شهرداران مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شد. در این ضوابط ایمنی مساجد در برابر حریق و مناسب سازی مورد توجه قرار گرفته است.
راه‌اندازی ۲۲ خط سرویس مدرسه در پایتخت
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با بیان اینکه همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید برنامه زمان‌بندی جدیدی با توجه به افزایش تقاضای سفر و کاهش سرفاصله‌های اعزام اتوبوس ارائه می‌شود از تقویت خطوط ۱۰ گانه اتوبوس تندرو و راه‌اندازی ۲۲ خط سرویس مدرسه در سطح پایتخت خبر داد.
تصویب کلیات طرح انتصاب مدیران جوان در شهرداری تهران
اعضای شورای شهر تهران صبح امروز در جلسه شورای شهر کلیات طرح افزایش انتصاب جوانان در پست‌های مدیریتی شهرداری تهران را با 20 رای به تصویب رساندند.
ˮدانه برفی‌ˮام اما پرتوان...- روایت اراده‌ی یک دختر کوهنورد ایرانی
13 سال پیش در حالی که به همراه خانواده مشغول تفریح در روز سیزده به در بود، ناگهان متوجه افتادگی پلک‌ چشمش می‌شود. مراجعه به پزشک وآزمایشات نشان می‌دهد که آزیتا به بیماری خود ایمنی و نادر "میاستنی گراویس" یا همان "دانه برفی" مبتلا است.
تصویب لایحه ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط‌های کارگاهی
اعضای شورای شهر تهران با ۱۹ رای موافق، لایحه ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط‌های کارگاهی و عمرانی شهر تهران را به تصویب رساندند.
لزوم اجرای مصوبه اسقاط موتورسیکلت‌های کاربراتوری از زمستان
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برلزوم اجرای مصوبه اسقاط موتورسیکلت کاربراتوری از زمستان امسال تاکید کرد.
از اعتقادات و اخلاق عمومی جامعه نباید به عنوان ابزار سیاسی استفاده کرد
وزیر کشور گفت: از سیاسی شدن موضوع و دو قطبی کردن جامعه حول محور مسائل حجاب و عفاف جداً باید پرهیز شود. اینکه که یک عده طرفدار حجاب و عفاف باشند و عده‌ای نیز به بهانه‌های مختلف مانع شوند، کار درستی نیست. نباید از اعتقادات و اخلاق عمومی جامعه به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده کرد.
لزوم ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط‌های کارگاهی شهر تهران
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران بر لزوم ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط‌های کارگاهی و عمرانی شهر تهران تاکید کرد.
واکنش حق‌شناس به بحث شهید زدایی از تابلوهای شهر
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران درباره موضوع شهید زدایی از تابلوهای شهری توضیحاتی را ارائه کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

طمع برای ˮلایک‌ˮهای بیشتر؛ استرس بیشتر
نتایج تازه‌ترین تحقیقات و پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد که استفاده بیش از اندازه از شبکه‌های اجتماعی موجب افزایش اضطراب و رقابت با دیگران می‌شود و در طولانی مدت سلامت روحی کاربران را به مخاطره می‌اندازد.
دلایل شکست مشاغل در ایران از نگاه یک کارآفرین
" رئوف رحیمی" یکی از کارآفرینان موفق کردستانی و مخترع اولین سیستم مانیتورینگ شغلی در کشور است کە تحت عنوان "سنە" نامگذاری و در سال ۹۳ از آن رونمایی شدە و در دفتر ریاست جمهوری بە عنوان طرح ملی بە ثبت رسیدە است.
سرنوشت لایه‌های نفتی پارس جنوبی چه می‌شود؟
تولید آزمایشی در لایه نفتی، ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۵ آغاز و این طرح در فروردین ماه ۹۶ همزمان با افتتاح پنج فاز پارس جنوبی به‌طور رسمی افتتاح شد اما هنوز امضای قرارداد توسعه این میدان برخلاف فراز و نشیب‌هایی که سپری کرده، به نتیجه نرسیده است. البته به تازگی مسوولان نفتی از روشن شدن تکلیف این طرح در آینده نزدیک خبر داده‌اند.
لزوم نوسازی ۱۳ هزار ون فرسوده- تولیدکنندگان داخلی تا ۱۵ مهر اعلام آمادگی کنند
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در نظر دارد با مشارکت تولیدکنندگان داخلی نسبت به  نوسازی ۱۳هزار دستگاه ون‌ فرسوده موجود در سامانه تاکسیرانی شهری کشور اقدام  کند.
برخی مدارس به واحدهای غیرمجاز سفارش می‌دهند
رییس اتحادیه خیاطان با بیان این‌که برخی مدارس در تهیه روپوش نفع دانش‌آموز و خانواده را در نظر نمی‌گیرند، گفت: برخی مدارس برای تهیه پوشاک دانش‌آموزان به واحدهای زیرزمینی و غیرمجاز مراجعه می‌کنند.
طرح پیشگیری و مقابله با مظاهر علنی فساد در استان تهران تصویب می‌شود
ضوابط طراحی مساجد بر مبنای ایمنی در برابر حریق و مناسب سازی
راه‌اندازی ۲۲ خط سرویس مدرسه در پایتخت
تصویب کلیات طرح انتصاب مدیران جوان در شهرداری تهران
ˮدانه برفی‌ˮام اما پرتوان...- روایت اراده‌ی یک دختر کوهنورد ایرانی
تصویب لایحه ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط‌های کارگاهی
لزوم اجرای مصوبه اسقاط موتورسیکلت‌های کاربراتوری از زمستان
از اعتقادات و اخلاق عمومی جامعه نباید به عنوان ابزار سیاسی استفاده کرد
لزوم ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط‌های کارگاهی شهر تهران
واکنش حق‌شناس به بحث شهید زدایی از تابلوهای شهر