پرونده اتفاقات جاده شیراز-خرامه روی میز وزیر راه

09:26 ۷۸ روز و ۱۰ ساعت پیش ایسنا 1,084 0
پرونده اتفاقات جاده شیراز-خرامه روی میز وزیر راه

نماینده سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای در بررسی سانحه رانندگی شیراز - خرامه که منجر به فوت یک سرنشین شد، اعلام کرد که حداقل‌های ایمنی برای هدایت خودرو مذکور در شرایط عادی وجود داشته است؛ هر چند این مسئله تأیید بر این نیست که بگویم علایم کافی بوده است.

ایسنا

مجید صباغ زاده در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت پرونده سانحه هفته گذشته در جاده شیراز - خرامه که منجر به فوت یک سرنشین زن در این بزرگراه شد، اظهار کرد: گزارشی از نظر فنی تهیه شده و بر اساس آن وضعیت اعلام خط کشی به گونه‌ای بوده که می توانسته راننده را هدایت کند. با توجه به اینکه حادثه در شب اتفاق افتاده، تابلوها و علائم به همراه سرعت گیر در دو مقطع محل مربوطه نصب شده بوده که می توانسته راننده را در شرایط طبیعی در مسیر اصلی هدایت کند.
وی با اشاره به اینکه حداقل‌های ایمنی در محل مربوطه برای تردد در هنگام شب موجود بوده است، گفت: بر اساس گزارش پلیس راه، انحراف به راست اتفاق افتاده است که می‌تواند ناشی از سرعت غیر مجاز و همچنین عبور عرضی خودروهای عبوری باشد که از سوی دیگر جاده به سمت شیراز حرکت می کردند.
نماینده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سانحه تصادف جاده شیراز - خرامه افزود: سرعت مجاز بر اساس تابلوهای موجود در محل ۵۰ کیلومتر بر ساعت بوده است؛ در حالی که سرعت ماشین سانحه دیده از حد مجاز عبور کرده و میزان آن باید توسط پلیس اعلام شود.
صباغ زاده در خصوص اینکه پلیس راه اعلام کرده ضعف علائم هشدار دهنده به میزان ۵۰ درصد عامل وقوع حادثه بوده است، اظهار کرد: به هر حال در مقطع مربوطه شاهد تبدیل چهار خطه به دو خطه هستیم و بر همین اساس بزرگراه به جاده دو طرفه تبدیل شده و بر اساس استانداردها نیازمند یک سری علائم است که باید تکمیل شود، اما به این معنا نیست علائمی وجود نداشته و نمی‌تواند راننده را راهنمایی کند.
وی ادامه داد: اولین علامت به منظور تردد در هنگام شب استفاده از خط کشی است که باید بازتاب لازم را داشته باشد. خط کشی این محل نیز دارای بازتاب بوده و علاوه بر آن در دو مقطع دارای سرعت کاه و سرعت گیر بوده است. تابلوی محدودیت نیز سرعت ممنوعیت بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت را نشان می‌دهد و تابلوی فسفری نیز در محل وجود داشته که اعلام می‌کند مسیر از حالت بزرگراهی به حالت دو طرفه تبدیل می‌شود و باید به خودروهای روبه رو توجه داشت که متأسفانه راننده به این مسئله توجه نکرده و در این نقطه واژگون شده است.
تصاویر منتشر شده، همه واقعیت نیست! نماینده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سانحه بزرگراه شیراز - خرامه در پاسخ به اینکه در تصاویر منتشر شده وضعیت جاده شیراز خرامه به هیچ وجه شرایط مناسبی ندارد، تصریح کرد: به دلیل اتفاقی که رخ داد، اصلاح و ارتقای علائم در آن منطقه مدنظر قرار گرفت که بخشی از این اصلاحات انجام شده است و ضمن عذرخواهی باید خاطر نشان کرد که تصاویر منتشر شده همه واقعیت نیست؛ چراکه ما می‌توانیم از دید خودمان تصویربرداری کنیم.
وی ادامه داد: نظر نهایی بر اساس نظر قاضی و گزارش پلیس راه اعلام می‌شود و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز نظر کارشناسی خود را ارائه می‌کند. سازمان راهداری گزارش خود را به وزارت راه و شهرسازی ارائه کرده است اما مرجع رسیدگی به پرونده تصادفات، مرجع قضائی است و در نهایت بررسی‌ها تکمیل می‌شود وبا توجه به اینکه دو نفر از سرنشینان این سانحه از بیمارستان مرخص شده اند، گزارش‌هایی نیز از آنها اتخاذ خواهد شد و در نهایت تصمیم گیری می‌شود.
به گزارش ایسنا، ساعت حدود ۲۳ چهارشنبه هفته گذشته یک دستگاه خودرو ۲۰۶ حامل سه سرنشین زن، در محدوده کیلومتر ۶ کمربندی شمال شرق شیراز واقع در تقاطع با شهرک سعدی دچار سانحه شد که منجر به از دست دادن جان یکی از سرنشین‌های آن شد و دو سرنشین دیگر نیز دچار جراحاتی شدند.
پس از این اتفاق، ویدئویی منسوب به پدر فرد جان باخته در فضای مجازی منتشر شد که در آن وی علت این اتفاق ناگوار را نبود علائم هشداردهنده در این مسیر جاده‌ای دانسته بود.
در پی این ماجرا وزیر راه و شهرسازی دستور ویژه‌ای در این رابطه صادر و اعلام کرد که با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد. سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز نماینده ویژه‌ای را در این رابطه اعزام کرد که در نهایت گزارش مربوطه به وزارت راه و شهرسازی ارجاع شده است.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

رتبه اول هشتمین جشنواره ملی فاوا به شرکت آریاهمراه تعلق گرفت
در هشتمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا) که هم‌زمان با برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه الکامپ و نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید برگزار شد، شرکت آریا همراه‌ سامانه، به‌عنوان یکی از پیشگامان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران، موفق به کسب رتبه اول شد.
خرید کالای با کیفیت ایرانی به پشتوانه بانک ملی ایران
با تسهیلات فروش اقساطی خرید کالای داخلی بانک ملی ایران علاوه بر رفع احتیاجات خانوار، از گردش چرخ تولید و اشتغال کارگر ایرانی حمایت کنید.
جشنواره راهکارهای جامع نرم‌افزاری آی‌کن
گروه مهندسی آی‌کن به‌عنوان یکی از پیشتازان حوزه نرم‌افزار و طراحی فرآیندهای کسب و کار، تصمیم دارد جشنواره راهکارهای جامع نرم‌افزاری آی‌کن را با مشارکت گروهی از سازمان‌های مشتری و شرکت‌های همکار در تاریخ ۱۸ آذرماه ۱۳۹۸ در هتل المپیک تهران برگزار ‌کند.
آگهی‌های استخدامی مرتبط با مهارت‌هایتان را هر هفته دریافت کنید!
هنگامی‌که به دنبال شغل می‌گردیم، پیدا کردن آگهی‌های استخدامی اهمیت زیادی برایمان دارد. این آگهی‌ها را می‌توانیم در سایت‌های کاریابی پیدا کنیم.
صندوق امانات بانک دی افتتاح شد
باهدف ارتقای خدمت‌رسانی به مشتریان، صندوق امانات بانک دی در شعب دولت و نیاوران افتتاح شد.
اقدامات لازم در صورت کنسلی بلیط هواپیما
احتمالا برای کسانی که زیاد اهل سفر با هواپیما هستند، کنسل کردن بلیط هواپیما پس از خرید و پرداخت وجه، بنا به دلایل مختلف پیش‌ آمده است.
پرتاب زندانیان سیاسی به دریاچه نمک، واقعیت یا...؟
یکی از خاطرات محمد بلوری که تا به حال چند جا نقل کرده این است که از وزیر «دادگستری کابینۀ دکتر امینی شنیده که در دهۀ ۴۰ خورشیدی برخی از زندانیان سیاسی را از بالا به دریاچۀ نمک قم یا کویر نمک قم پرتاب می‌کرده‌اند. خسرو معتضد اما این روایت را مطلقاً تأیید نمی‌کند.»
بانوی تاریخ ساز وزنه‌برداری: هدف ما کسب امتیاز برای المپیک است
وزنه‌بردار زن تاریخ ساز ایرانی هدف تیم زنان ایرانی را کسب امتیاز برای المپیک دانست.
رایزنی کمیته ملی المپیک با مقامات بین المللی برای رفع تعلیق جودو
کمیته ملی المپیک تصمیم گرفت در رابطه با تعلیق جودو رایزنی های لازم با سازمان ها و مقامات بین المللی ورزشی ذیربط انجام شود.
فینال والیبال قهرمانی آسیا- ایران ۱ – استرالیا صفر
تیم ملی والیبال ایران در فینال رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ تهران به مصاف استرالیا رفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۴ نکته مفید برای تولید محتوای سریع و باکیفیت
برای تولید محتوا نه‌تنها به جریان بی‌پایانی از ایده‌ها نیاز دارید، بلکه باید بتوانید آن ایده‌ها را با سرعت به مقاله، پست‌های وبلاگ، پیغام‌های ایمیلی، اینفوگرافی و غیره تبدیل کنید. اگر می‌خواهید در بازاریابی محتوایی پیروز شوید، باید بازی با کلمات را به‌درستی بیاموزید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مطالب را بر اساس نیاز کوتاه و بلند کنید.
ضرر و زیان چند صد میلیونی سرخابی از داربی
«دو باشگاه تقریبا از بلیت‌فروشی داربی چیزی نزدیک به ۲۵۰ میلیون تومان ضرر می‌کنند؛ قیمت بلیت‌های طبقه بالا ۱۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که حتی اگر همین ۲۱ هزار صندلی را هم فقط مربوط به طبقه بالا دانست باید گفت دو باشگاه در مجموع ۲۱۰ میلیون تومان ضرر کرده‌اند.»
توقف روند نزولی دلار در بازارهای جهانی
افزایش تنش‌ها در سطح جهانی باعث تقویت دلار شد.
صعود بورس‌های اروپا و آسیا در شب تلخ بورس آمریکا
لغو برنامه دیدار هیات تجاری چین با کشاورزان آمریکایی باعث ریزش شاخص‌های بورس آمریکا شد.
پیش بینی باران شدید ۲ روزه در ۷ استان
سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش شدید باران طی امروز و فردا در ۷ استان اعلام کرد: از روز چهارشنبه تا اواخر هفته آسمان کشور صاف بوده و افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور روی می‌دهد.
فرود اضطراری هواپیمای مشهد–شیراز- پرواز مجدد مسافران با هواپیمای جایگزین
بهبود ورود سرمایه‌گذاران به بافت تاریخی شیراز
فرود اضطراری هواپیمای مسافربری در فرودگاه مشهد موفقیت‌آمیز بود
صنعت پالایش نفت تگزاس فلج می‌شود؟
ناوگان آمازون برقی می‌شود
فرصت‎‌های شغلی مغایر با تحصیلات و ظرفیت زنان عامل افزایش نرخ بیکاری یزد
صدور مجوز پروازهای اربعین- پیش‌بینی استفاده ۱۰۰ هزار زائر از هواپیما
بستن قرارداد موقت، اَجیر کردن کارگر است
بازار مسکن اواخر امسال بهبود پیدا می‌کند
تشکیل شورای عالی کار با هدف تامین مسکن کارگران