بناهای تاریخی را حفظ می‌کنیم

14:13 ۱۵ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 198 0
بناهای تاریخی را حفظ می‌کنیم

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در کنار برنامه‌ریزی برای نوسازی بافت‌های ناکارآمد و تأمین مسکن اقشار جامعه، حفظ و نگهداری از میراث فرهنگی را قویاً دنبال می‌کنیم و با هماهنگی مشاورین، اقدامات را پیش می‌بریم.

ایسنا

سید محمد پژمان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: قطعاً به دنبال این نیستیم سرمایه‌ها و ارزش‌های پیشین که ریشه، اساس و پشتوانه فرهنگی و اجتماعی کشور است را تخریب کنیم. سکونتگاه‌های غیررسمی، سکونتگاه‌های واقع در بافت‌های میانی و قدیمی شهرها و بافت‌های تاریخی، هرکدام دارای ویژگی متفاوت هستند و طبیعتاً رفتار با آنها متفاوت خواهد بود.
وی افزود: ما در این موضوع که بتوانیم زندگی شهروندان را به یک حد نرمال برگردانیم اصرار داریم. در این زمینه با دوستان میراث فرهنگی هماهنگ کرده‌ایم و مشاورین آشنا به بناهای تاریخی به کمک ما آمده‌اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: نه سیاست این است که خدای نکرده بناهای واجد ارزش را تخریب کنیم و نه این‌که دست به چیزی نزنیم. به جد دنبال نگهداری از اصالت و ظرفیت‌های فرهنگی و میراثی کشور هستیم اما حتماً در کنار این اتفاق، نیاز مردم به تأمین واحد مسکونی را دنبال می‌کنیم.
پژمان با بیان این‌که در مناطق سه‌گانه هدف شرکت بازآفرینی نسخه‌های مجزایی را دنبال می‌کنیم گفت: حتماً بر اساس خصوصیات و ویژگی‌های این مناطق اقدام خواهیم کرد.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

معجزه دو عدد خرما
خرما مزه ای شیرین دارد، اما مصرف این ماده غذایی موجب افزایش ناگهانی و سریع قند خون انسان نمی شود. فیبر بار دیگر گزینه موثر در این زمینه محسوب می شود. فیبر روند گوارش را کند می سازد و قند موجود در خرما به تدریج وارد جریان خون می شود.
کشف بیش از یک تن و 490 کیلوگرم تریاک در سیستان و بلوچستان
سردار قاسم رضایی از کشف بیش از یک تن و 490 کیلوگرم تریاک و انهدام باند قاچاق موادمخدر و سلاح در مرزهای میانی استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
ایران از بیماری آنفلوآنزای پرندگان پاک اعلام شد
یک مقام مسئول گفت: امروز سازمان جهانی بهداشت دام، رسماً ایران را کاملاً عاری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اعلام کرد.
عوارض جانبی مصرف بیش از حد گوجه فرنگی
گوجه فرنگی سرشار از اسید سیتریک و اسید مالیک است.
ردپای روباه پیر در پرونده فایننشیال
ششمین جلسه دادگاه بررسی پرونده شرکت هرمی فایننشیال در شیراز و به ریاست قاضی سید محمود ساداتی برگزار شد.
محمدباقر قالیباف از ایرنا شکایت کرد
در پی انتشار گزارش مفصلی در خصوص پرونده شریفی معاون وقت شهرداری تهران از سوی خبرگزاری جمهوری اسلامی، محمد باقر قالیباف از این خبرگزاری شکایت کرد.
سفر به عراق بدون پاسپورت و ویزا امکان‌پذیر نیست
مدیرکل انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان با اشاره به حذف ویزا از سفر اربعین گفت: زائران باید توجه کنند که فقط ویزا حذف‌شده اما پاسپورت و دیگر موارد قانونی برای خروج از کشور باید رعایت شود.
دوستی‌خاله‌خرسه دوستان سارق مسلح
تلاش همدستان سارق مسلح برای آزادی وی نافرجام ماند.
به گروگان‌ گرفتن ۱۰ ملوان ترکیه توسط دزدان دریایی
دزدان دریایی مسلح، ده ملوان ترکیه‌ای را در سواحل نیجریه به گروگان گرفتند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جوانگرایی روحانی از وعده تا عمل - چرا یک پیرمرد دیگر به دفتر رئیس جمهور راه یافت؟
مغایرت وعده‌های دولت در عمل تا حرف امروز خود را در قامت دفتر سیاسی رئیس جمهور متبلور ساخت، اما با بازگشت تفکری قدیمی، شعار جوانگرایی دولت مانند بسیاری دیگر از وعده‌های حسن روحانی به فراموشی سپرده شد.
اکران «تپلی و من» به تعویق افتاد
اکران فیلم سینمایی «تپلی و من» یک هفته به تعویق افتاد و از چهارشنبه دوم مرداد روی پرده می‌رود.
انگلیس از «سگ دست‌آموز» تا «برده زرخرید» آمریکا
با توجه به نفرتی که از عنصری چون ترامپ در افکار عمومی جهان وجود دارد این همراهی برخی سیاستمداران انگلیسی باعث پیچیده‌تر شدن اوضاع برای انگلستان خواهد شد.
آخرین وضعیت آب و هوا در کشور
گودرزی گفت: از امروز (۲۵ تیرماه) تا اوایل هفته آینده برای بعد از ظهر‌ها و شب‌ها در مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور رگبار موقتی باران گاهی رعد و برق خواهیم داشت.
مدیر سینمایی دهه ۶۰ در حراجی تهران چه می‌کند؟
دور اخیر حراجی تهران در حالی با حواشی بسیاری برگزار شد که یکی از افراد موثر در این مراسم شبه‌هنری، یکی از مدیران اسبق بنیاد سینمایی فارابی در دهه ۶۰ است.