یک خبر خوب برای اوپک پلاس

10:05 ۱۱ روز و ۱۰ ساعت پیش ایسنا 496 0
یک خبر خوب برای اوپک پلاس

رشد پرشتاب نرخ تولید نفت آمریکا در واکنش به افت قیمت ها از اواخر سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ آهسته شده است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، آمار رسمی نشان داد که تولید نفت و میعانات آمریکا در ماه آوریل به رکورد ۱۲.۱۶ میلیون بشکه در روز صعود کرد که ۱.۶۹ میلیون بشکه در روز (۱۶ درصد) در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
اما آمار تولید ماهانه اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد که نرخ رشد از زمانی که در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ به اوج خود رسید، آهسته شده است.
مجموع تولید نفت و میعانات آمریکا در مدت سه ماه از فوریه تا آوریل سال ۲۰۱۹ بر مبنای سالانه تنها ۱.۵۲ میلیون بشکه در روز رشد کرد که در مقایسه با نرخ رشد ۱.۹۷ میلیون بشکه در روز در فاصله اوت تا اکتبر سال ۲۰۱۸ کمتر بود.
تولید ۴۸ ایالت آمریکا که عمدتا مربوط به مناطق شیل بوده است، در فاصله ماه‌های فوریه تا آوریل سال ۲۰۱۹ تنها ۱.۳۴ میلیون بشکه در روز رشد کرد که پایین‌تر از ۱.۸۱ میلیون بشکه در روز در فاصله اوت تا اکتبر سال ۲۰۱۸ بود.
کندی رشد تولید در تمامی مناطق بزرگ شیل آمریکا مشهود است، زیرا شرکت ها در واکنش به قیمتهای پایین‌تر، نرخ حفاری جدید و ساخت چاه ها را کمتر کرده‌اند. به عنوان مثال در بخش اسپرابری منطقه پرمیان باسین، رشد تولید سالانه از ۴۲۵ هزار بشکه در روز بین اوت تا اکتبر به ۳۰۰ هزار بشکه در روز در فاصله مارس تا مه کاهش یافت.
قیمت های پایین‌تر از رونق حفاری و فرکینگ که در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ مشاهده شد، کاسته و کمک کرده است پیش بینی مازاد تولید در بازار جهانی نفت محقق نشود.
در سراسر آمریکا شمار دکلهای حفاری نفت ۹۵ حلقه (۱۱ درصد) از ماه نوامبر کاهش پیدا کرده و طبق آمار شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۵ حلقه (۸ درصد) کاهش یافته است. کندی رشد فعالیت حفاری از زمان ریزش قیمت نفت در فاصله سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ بی‌سابقه بوده است و فشار روی تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا را منعکس می کند. با این حال آمار مقدماتی اداره کار آمریکا نشان می دهد که اشتغال در حفاری نفت و گاز در ماه مه همچنان رشد داشت که ممکن است در ماههای آینده تحت بازبینی قرار گیرد.
تغییرات در قیمتهای نفت معمولا سه تا چهار ماه طول می کشد تا روی فعالیت حفاری تاثیر بگذارد و تاثیر آن روی تولید نیز با فاصله ۹ تا ۱۲ ماه اتفاق می‌افتد؛ بنابراین افت قیمت های نفت از اواخر سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ احتمالا همچنان باعث ملایم شدن رشد تولید تا پایان سال ۲۰۱۹ می شود.
به نوشته رویترز، این آمار برای اعضای اوپک و متحدانشان که تلاش می‌کنند عرضه در بازار جهانی نفت را مدیریت کرده و قیمت ها را تقویت کنند، همچنان هشداردهنده است. تلاش ها برای کاهش سطح ذخایر جهانی نفت و رساندن قیمت نفت برنت به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه، همانند سال ۲۰۱۸ ضربه به خودی است، زیرا احتمالا باعث رونق حفاری نفت شیل می شود.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

معجزه دو عدد خرما
خرما مزه ای شیرین دارد، اما مصرف این ماده غذایی موجب افزایش ناگهانی و سریع قند خون انسان نمی شود. فیبر بار دیگر گزینه موثر در این زمینه محسوب می شود. فیبر روند گوارش را کند می سازد و قند موجود در خرما به تدریج وارد جریان خون می شود.
کشف بیش از یک تن و 490 کیلوگرم تریاک در سیستان و بلوچستان
سردار قاسم رضایی از کشف بیش از یک تن و 490 کیلوگرم تریاک و انهدام باند قاچاق موادمخدر و سلاح در مرزهای میانی استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
ایران از بیماری آنفلوآنزای پرندگان پاک اعلام شد
یک مقام مسئول گفت: امروز سازمان جهانی بهداشت دام، رسماً ایران را کاملاً عاری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اعلام کرد.
عوارض جانبی مصرف بیش از حد گوجه فرنگی
گوجه فرنگی سرشار از اسید سیتریک و اسید مالیک است.
ردپای روباه پیر در پرونده فایننشیال
ششمین جلسه دادگاه بررسی پرونده شرکت هرمی فایننشیال در شیراز و به ریاست قاضی سید محمود ساداتی برگزار شد.
محمدباقر قالیباف از ایرنا شکایت کرد
در پی انتشار گزارش مفصلی در خصوص پرونده شریفی معاون وقت شهرداری تهران از سوی خبرگزاری جمهوری اسلامی، محمد باقر قالیباف از این خبرگزاری شکایت کرد.
سفر به عراق بدون پاسپورت و ویزا امکان‌پذیر نیست
مدیرکل انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان با اشاره به حذف ویزا از سفر اربعین گفت: زائران باید توجه کنند که فقط ویزا حذف‌شده اما پاسپورت و دیگر موارد قانونی برای خروج از کشور باید رعایت شود.
دوستی‌خاله‌خرسه دوستان سارق مسلح
تلاش همدستان سارق مسلح برای آزادی وی نافرجام ماند.
به گروگان‌ گرفتن ۱۰ ملوان ترکیه توسط دزدان دریایی
دزدان دریایی مسلح، ده ملوان ترکیه‌ای را در سواحل نیجریه به گروگان گرفتند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جوانگرایی روحانی از وعده تا عمل - چرا یک پیرمرد دیگر به دفتر رئیس جمهور راه یافت؟
مغایرت وعده‌های دولت در عمل تا حرف امروز خود را در قامت دفتر سیاسی رئیس جمهور متبلور ساخت، اما با بازگشت تفکری قدیمی، شعار جوانگرایی دولت مانند بسیاری دیگر از وعده‌های حسن روحانی به فراموشی سپرده شد.
اکران «تپلی و من» به تعویق افتاد
اکران فیلم سینمایی «تپلی و من» یک هفته به تعویق افتاد و از چهارشنبه دوم مرداد روی پرده می‌رود.
انگلیس از «سگ دست‌آموز» تا «برده زرخرید» آمریکا
با توجه به نفرتی که از عنصری چون ترامپ در افکار عمومی جهان وجود دارد این همراهی برخی سیاستمداران انگلیسی باعث پیچیده‌تر شدن اوضاع برای انگلستان خواهد شد.
آخرین وضعیت آب و هوا در کشور
گودرزی گفت: از امروز (۲۵ تیرماه) تا اوایل هفته آینده برای بعد از ظهر‌ها و شب‌ها در مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور رگبار موقتی باران گاهی رعد و برق خواهیم داشت.
مدیر سینمایی دهه ۶۰ در حراجی تهران چه می‌کند؟
دور اخیر حراجی تهران در حالی با حواشی بسیاری برگزار شد که یکی از افراد موثر در این مراسم شبه‌هنری، یکی از مدیران اسبق بنیاد سینمایی فارابی در دهه ۶۰ است.