گزارش ایسنا از نشست "هم اندیشی جوانان تحت حمایت" انجمن حمایت زندانیان مرکز

09:10 ۱۷ روز و ۱۴ ساعت پیش ایسنا 520 0
گزارش ایسنا از نشست ˮهم اندیشی جوانان تحت حمایتˮ انجمن حمایت زندانیان مرکز

اولین نشست " هم اندیشی جوانان تحت حمایت" انجمن حمایت زندانیان مرکز روز چهارشنبه از سوی این انجمن برگزار شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، جلسه هم اندیشی جوانان تحت حمایت با حضور جبار باقری مدیرعامل انجمن زندانیان مرکز و مظفر الوندی مشاور مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز و ساجدی نماینده وزارت ورزش و جوانان و تعدادی از فرزندان پسر مددجویان برگزار شد. هدف از برگزاری این مراسم هم اندیشی برای رفع مشکلات فرزندان پسر مددجویان در زمینه‌های مختلف اعم از شغل و ازدواج و … بود.

اولین اولویت در انجمن حمایت آموزش است

در این مراسم جبار باقری مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز خطاب به فرزندان پسر مددجویان گفت: برای رفع مشکلات شما در این زمینه که "چه شغلی را انتخاب کنید" و "از کجا شروع کنید" و … انجمن حمایت زندانیان مرکز حدود ۶ ماهی است که در حال جمع بندی است و به این نتیجه رسیدیم که اولویتمان را آموزش قرار دهیم و درد دل شما را بشنویم و بدانید که متولی دارید. شماجزوافرادی هستید که در زندگی گناهی ندارید و به سبب رفتار فردی از خانواده‌تان شاید نگاه متفاوتی در زندگی شما سایه انداخته است لذا باید فرهنگ سازی کنیم و این نگاه را از بین ببریم و برای این امر هم اول از خودمان شروع کنیم و بعد به جامعه آن را سرایت بدهیم.

گزارش ایسنا از نشست

به مناسبت روز دختر به ۲۲ نفر از دختران تحت حمایت هدایایی داده شد

باقری افزود: ما از فرزندان مددجویان حمایت می‌کنیم و به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س)-روز دختر- و با همکاری بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به ۲۲ نفر از فرزندان دختر زندانیان هدایایی از قبیل کفش، لوازمالتحریر، البسه، شیرینی و… اهدا شد. برای ادامه زندگی فرزندان مددجویان اعم از دختر و پسر در کنار کارآفرینی آنها از اساتید استفاده می‌کنیم و بنا داریم ده‌ها نشست مشابه این چنینی برای گروه‌های متفاوت برگزار کنیم و از بین کسانی که مایل به مشارکت هستند افرادی را انتخاب کنیم و آن افراد را در سطحی بیاوریم که روی آنها به صورت ویژه بتوانیم کار کنیم.

گزارش ایسنا از نشست

وی افزود: ما باید به این موارد توجه کنیم که به چه صورت حمایتی که مسولیتش را داریم انجام دهیم؟ خانواده‌های زندانیان چه می‌خواهند؟ این حمایت‌ها به چه صورت باید انجام شود؟

بیکارم و نیازمند حمایت هستم


در ادامه علی یکی از فرزندان زندانیان گفت: من هیچ حرفه‌ای بلد نیستم، مقطعی کار می‌کردم ولی بیکارم.

این پسر جوان که ۲۲ سال سن داشت با ناامیدی ادامه داد: من زمانی را برای یادگیری ندارم زیرا سنم بالا رفته است. راهی را احتیاج دارم تا پول دربیاورم. نه حرفه‌ای دارم و نه پول. حقیقتاً از مادرم پول تو جیبی می‌گیرم.


محمد یکی دیگر از فرزندان مددجویان گفت: هر انسانی علاقه‌ای دارد و من علاقه به پرستاری داشتم و آزمون‌هایمختلفی دادم ولی موفق به قبولی در آزمون نشدم. ماجزوخانواده زندانیان هستیم و دیدگاه جامعه نسبت به ما متفاوت است و بهتر است که یک نهاد یا دانشکده‌ای باشد که از ما حمایت کند. من پدرم در زندان هست و به نظرم بهتر است حمایت شما بگونه‌ای باشد تا در رشته‌ای که در آن مهارت داریم آموزش ببینیم و بتوانیم به دیگران حرفه خودمان را یاد بدهیم.

گزارش ایسنا از نشست

رضا یکی دیگر از فرزندان مددجویان گفت: من ورزشکار و قهرمان بوکسم ولی هیچ حمایتی از من نشد. شما از ما بخواهید هر کسی در هر رشته‌ای که مهارت دارد بیاید و هنر خود را به نمایش بگذارد. من از ۱۴ سالگی ورزش کار کردم و ۸۰ میلیون تومان به پدرم دادم ولی او ورشکسته شد. در زمینه نصب"امدیاف" مهارت دارم ولی مشکل ابزار خریدن دارم. اگر ابزار داشته باشم می‌توانم به دیگران هم حرفه‌امرا یاد بدهم.

وقتی ماهی می‌دهند باید ماهیگیری هم یاد بدهند

مجید یکی دیگر از فرزندان زندانیان گفت: وقتی بحث حمایت می‌شود همه بحث مالی را مطرح می‌کنند ولی به نظرم باید این حمایت‌ها پایدار باشد. ضربالمثلیهست که می‌گوید جایی که ماهی می‌دهند باید ماهیگیریهم یاد بدهند.

برچسب اجتماعی را از خود دور کنید

در ادامه مراسم ساجدی نماینده وزارت ورزش و جوانان گفت: ما در دفتر برنامه‌ریزی و توسعه وزارت ورزش و جوانان در خدمت شما هستیم و مشاوره‌های روانشناسی و آموزش‌هایپیش از ازدواج را به شماارائهمی‌دهیم. بیایید برچسب اجتماعی که بعضی از شماها و خانواده زندانیان دارند را از خود دور کنید. من حالت افسردگی و اضطراب را در برخی از دوستان می‌بینیم. همه انسان‌ها مشکلات دارند ولی بهتر است امید و نشاط و شادی و تفکر مثبت در زندگی داشته باشیم. همه دغدغه دارند که مشکلات خود را برطرف کنند اماایاتا زمانی که خودمان نخواهیم این اتفاق می‌افتاد؟


وی خطاب به فرزندان مددجویان گفت: سن جوانی از ۱۵ تا ۳۵ سالگی است و شماها هنوز فرصت دارید و دیر نشده است. به نظرم نیاز هست که مشاوره و مددکار در کنار شما باشد تا آرامش روحی به دست آورید و بتوانید در زندگی برنامهریزیداشته باشید. ما علاوه بر مشاوره و روانشناسی برنامه‌هایی داریم تا به صورت رایگان شما بتوانید از آن استفاده کنید.

جلسات هم اندیشی جوانان تحت حمایت ادامه دارد

در پایان این جلسه باقری مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان مرکز تاکید کرد: اینگونه جلسات ادامه دارد و ان‌شاءالله اولین جلسه هم اندیشی جوانان تحت حمایت دستاورد خوبی داشته باشد البته حتماً به کمک شما جوانان دستاوردهای خوبی خواهد داشت.

گزارش ایسنا از نشست

بر اساس این گزارش، خیرین می‌توانند از طریق شماره حساب ۰۱۰۰۴۹۳۳۱۰۰۰۱سیبابانک ملی بنام انجمن حمایت زندانیان کشور و یا حساب خاص ۵۳۵۳ بانک ملی و همچنین با تلفن همراه خود با شمارهگیری# ۵۳۵۳*۴*۷۳۳* یا با مراجعه به انجمن حمایت زندانیان مرکز به آدرس کریم خان، خیابان سنایی به صورت حضوری به خانواده زندانیان کمک کنند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شلیک 2 موشک بالستیک به جنوب عربستان
نیروهای ارتش یمن و انصارالله روز یکشنبه با شلیک دو فروند موشک بالستیک «زلزال-1»، مواضع شبه‎نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی را در منطقه عسیر واقع در جنوب عربستان هدف قرار دادند.
سفر شماری از وبلاگ‌نویسان و اهالی رسانه‌های عربی به اسرائیل
پایگاه‌های خبری صهیونیستی از سفر شماری از وبلاگ‌نویسان و اهالی رسانه‌های عربی به سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.
ساکت کردن مخالفان ترامپ با پرونده سازی
گزارش‌های جدیدی از نحوه پرونده‌سازی پلیس آمریکا برای مخالفان دولت این کشور منتشر شده است.
حمله مجدد ترامپ به زنان دموکرات کنگره
رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر در پیامی توئیتری به چهار زن رنگین‌پوست دموکرات کنگره حمله کرد و خواستار عذرخواهی آنان از این کشور و رژیم صهیونیستی شد.
نرخ سودهای بانکی همواره از تورم عقب است- هدف دولت تنها جبران کسری بودجه است
لایجه پایه‌های مالیاتی جدید پس از تدوین در سازمان امور مالیاتی و وزارت امور اقتصادی و دارایی، بزودی برای تصویب به هیأت وزیران می‌رود ضمن اینکه مالیات از سپرده‌های بانکی هم از این لایحه کنار گذاشته شده است.
رونمایی از پلتفرم هوش مصنوعی CICAP
«پلتفرم هوش مصنوعی» با تمرکز بر تحلیل هوشمند محتوا که با مشارکت استراتژیک «هاب» توسعه می یابد، در آخرین روز الکامپ معرفی و رونمایی شد.
عاملان ضرب و شتم طلبه ناهی منکر بازداشت شدند
دادستان ملارد گفت: عاملان ضرب و شتم طلبه ناهی از منکر بازداشت شدند.
توضیحات قاضی رسیدگی کننده به پرونده قتل شیرمحمدعلی
قاضی پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی اظهارات منتسب به خود را تحت عنوان "آدم کشتیم تا به رجایی شهر برویم" را تکذیب کرد و گفت: حکم متهمان روشن نیست.
دستیار اسکوچیچ در صنعت نفت مشخص شد+عکس
بهنام‌ سراج به عنوان دستیار دراگان اسکوچیچ سرمربی صنعت‌نفت آبادان انتخاب شد.
بازیکن سابق تراکتور به ماشین سازی پیوست
بازیکن سابق تیم تراکتور به تیم ماشین سازی تبریز پیوست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

افزایش پرونده‌های سرقت اینترنتی در پایتخت
سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به افزایش پرونده‌های سرقت اینترنتی در پلیس فتا پایتخت، اظهار کرد: با توجه به عملیاتی نشدن ارائه رمز‌های دوم یکبار مصرف «OTP»، این موضوع سبب این می‌شود که مجرمان به راحتی به حساب‌های بانکی هموطنان دسترسی پیدا کرده و عملیات غیر قانونی انجام دهند.
تازه ترین خبرها از سریال پرطرفدار «پایتخت ۶»
تهیه‌کننده مجموعه‌های تلویزیونی، توضیحاتی درباره سریال «پایتخت ۶» ارائه داد.
عکس جدید از پلنگ ایرانی در قزوین
دوربین‌های تله‌ای نصب شده در منطقه حفاظت شده طارم سفلی در استان قزوین، تصاویری از پلنگ ایرانی و گرگ خاکستری به ثبت رساندند.
مدیرعامل بانک ایران و اروپا درگذشت
وزیر امور اقتصادی و دارایی با ارسال پیامی، درگذشت رامین پاشایی فام، مدیر عامل فقید بانک ایران و اروپا را تسلیت گفت.
شهرداری چرا کار اطفای حریق در میدان حسن آباد را دیر شروع کرد
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری پاسخ گو باشد که چرا دیوار به دیوار محل آتش‌سوزی بوده اما کار اطفای حریق را دیر شروع کرده است.