اجرای طرح‌های دانش بنیان از برنامه‌های اوقاف و امور خیریه کشور است

17:57 ۱۸ روز و ۱۹ ساعت پیش ایسنا 254 0
اجرای طرح‌های دانش بنیان از برنامه‌های اوقاف و امور خیریه کشور است

‌معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف کشور گفت: اجرای طرح‌های دانش بنیان از برنامه‌های اوقاف و امور خیریه کشور است.

ایسنا

‌به گزارش ایسنا، علیرضا هوشیار چهارشنبه، ۱۲ تیرماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: در این طرح موقوفه‌هایی که احداث شده اند و نیازمند سرمایه گذاری هستند؛ تجاری سازی می‌شوند.
وی اظهار کرد: سازمان دهی موقوفات و ارائه آموزش‌های تخصصی به واقفان از جمله برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف کشور خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف کشور سازمان دهی موقوفات را در اولویت کاری خود داده و قرار است آموزش‌های تخصصی به واقفان ارائه شود.
وی اضافه کرد: همچنین در موقوفات بر اساس برنامه، هزینه‌ای که واقف پرداخت می‌کند در شهر یا استان واقف هزینه می‌شود.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در کهگیلویه و بویراحمد نیروهای کارآمد بیشتری برای اوقاف و امور خیریه نیاز است، گفت: باید تلاش شود تا سیستمی کردن فریضه وقف نتیجه معکوسی نداشته باشد.
وی با اشاره به اینکه بودجه فرهنگی وقف در استان بسیار اندک است، افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت کار فرهنگی را دارد و لازم است بودجه فرهنگی بیشتری به این استان اختصاص داده شود.
ملک حسینی ضمن ضروری خواندن ورود مؤثر سازمان اوقاف در حوزه اشتغال و تولید اظهار کرد: سازمان اوقاف در رونق تولید ملی می‌تواند سهم داشته باشد.
همچنین حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار گفت: ۲۵ بقعه متبرکه شاخص در این استان وجود دارد.
وی افزود: این بقاع متبرکه سالانه پذیرای گردشگران زیاد داخلی و خارجی هستند.
جنتی پور تصریح کرد: فرهنگ وقف در این استان آنطور که باید تبیین نشده چرا که در استان موقوفه شاخصی وجود ندارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: استان در زمینه وقف در حوزه خیرات و مبرات رو به رشد است و جامعه هدف که از ایتام، بی سرپرستان، افراد دارای مشکلات درمانی، تشکیل می‌شود در حد توان مورد حمایت قرار می‌گیرند.
به گزارش ایسنا، معاونت توسعه مدیریت، پشتیبانی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه از بقاع متبرکه امامزاده گان شاه قاسم ( ع) و شاه مختار ( ع) و پروژه خلیج فارس و مجتمع وقف مربوط به موقوفه مرحوم طاهری شهر یاسوج شهرستان بویراحمد به همراه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد و هیأت همراه بازدید کرد.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

اعلام ۶۳ رشته محل جدید ارشد دانشگاه آزاد-ثبت نام تا ۵ مرداد ادامه دارد
مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ضمن صدور اطلاعیه ای درخصوص افزایش رشته محل های کارشناسی ارشد، ۶۳ رشته محل جدید برای این مقطع تحصیلی اعلام کرد.
هنوز در برخی موارد تصمیم‌گیری با دانشگاه آزاد مشکل داریم-تلاش بر تقویت کیفی دانشگاه‌ها است
وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد در برخی موارد تصمیم‌گیری اصرار دارد رویه سابق استقلال خود را طی کند، گفت: پذیرش دانشجو و ظرفیت پذیرش از جمله مواردی هستند که هماهنگی در خصوص تصمیم‌گیری در این زمینه‌ها از سوی این دانشگاه با وزارت علوم به سختی صورت می‌گیرد.
جامعه‌ دانشگاهی، بی‌وجود «سمیعی‌»ها سوت و کور می‌شود
«امروز نوبت سمیعی و فردا نوبت ماست؛ اما به هوش باشیم که جامعه‌ی دانشگاهی کشور بی‌وجود «سمیعی‌»ها سوت و کور خواهد شد.»
ضرورت آشنایی دانشجویان علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی
وزیر بهداشت بر ضرورت آشنایی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی تاکید کرد و گفت:به منظور تحول فرهنگی مناسب در دانشگاه های علوم پزشکی، لازم است دانشجویان با چهره های برجسته عرصه فرهنگ، علم و هنر سرزمین مان ایران آشنا شوند.
برنامه‌های قبلی با قوت اجرایی می‌شوند-اصلاحاتی در روش‌های اجرایی برنامه‌های آموزشی خواهیم داشت
معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر این که برنامه‌ها و اقدامات گذشته معاونت آموزشی این وزارت خانه با قوت وقدرت اجرایی و ادامه خواهد داشت گفت: ممکن است به دلیل تجربیات خود در روش‌ها و شیوه‌های اجرای این برنامه‌ها اصلاحاتی انجام دهم.
نهادهای فرا ستادی، آموزش عالی را به خود واگذارند-دانشگاه آزاد خود را تافته جدابافته نداند
معاون آموزشی سابق وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد نباید خود را تافته جدا بافته از آموزش عالی بداند چرا که جزو زیر نظام های آموزش عالی است، گفت: این دانشگاه باید خود نقش مثبت و منفی خود را در عرصه آموزش عالی بررسی کند و ببیند جه اندازه در این عرصه موثر بوده است.
حل مشکل دانشجویان ستاره‌دار به روایت وزیر علوم
سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره دانشجویانی که مشکلاتی برای ادامه تحصیل داشته‌اند، گفت که طبق گزارش وزیر علوم اکثریت این دانشجویان مشکلاتشان رفع شده است و مانعی برای ادامه تحصیل ندارند.
نقش موثر جهاد دانشگاهی در پیشرفت جایگاه علمی کشور
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند در پیشرفت جایگاه علمی کشور در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی حضور موثر داشته باشد و کمک کند.
امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی
نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ به صورت کارنامه منتشر شده و داوطلبان مجاز تا آخر وقت امروز یکشنبه ۳۰ تیر فرصت انتخاب رشته دارند.
دانشگاه آزاد به دنبال تعلیم و تربیت مدون است-لزوم ارتباط مستمر دانشگاه با نهادهای رسمی کشور
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه این دانشگاه یک بستر جامع برای تعلیم و تربیت است، گفت: این دانشگاه به دنبال تعلیم و تربیت مدون و با برنامه است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماهینی از لیست پرسپولیس خط خورد
سرمربی پرسپولیس سومین بازیکن مازاد تیم را به باشگاه پرسپولیس اعلام کرد.
برخی شرایط ثبت نام که لازم است خانواده‌ها از آن مطلع باشند
رئیس اداره ارزیابی عملکرد، پاسخگویی و شکایات آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به شرایط ثبت نام دانش آموزان در مدارس گفت: یکی از شرایط ، قرار داشتن در محدود جغرافیایی محل ثبت نام است
وقتی با شبکه اجتماعی، «پیر» می‌شویم!
انسان همیشه با سنجش میزان سود و ضرر، کاری را انجام می‌دهد یا از عمل به آن خودداری می‌کند، ولی در برابر موج اتفاقات شبکه‌های اجتماعی نه تنها این منفعت‌سنجی را انجام نمی‌دهد، بلکه بدون، چون و چرا از آن پیروی می‌کند.
این رژیم غذایی ساده سلامت کلیه‌های شما را تضمین می‌کند
برخی از عادت‌ها و مواد غذایی در کاهش عملکرد مطلوب کلیه نقش دارند و در صورتی که هر گونه اختلال در عملکرد کلیه‌ها، بدون درمان رها شود می‌تواند به ازکارافتادگی کامل این عضو حیاتی منتهی گردد.
اجسام عجیبی که یک جراح از معده زن گنابادی خارج کرد + عکس
فوق تخصص گوارش بیمارستان علامه بهلول گنابادی درباره خارج کردن اجسام عجیبی از معده یک زن توضیحاتی ارائه داد.
اگر می خواهید شبیه‌ترین افراد به پیامبر(ص) باشید، بخوانید
۵ شرط آسان خدا برای بخشش همه گناهان حتی بدون توبه!
با خواندن این سوره‌ زندگی تان را پاکیزه کنید
نکاتی طلایی برای زندگی بهتر از منظر امام علی (ع)
راز استجابت دعا چیست؟
حکم شرعی مصرف دارو و اُدکلن حاوی الکل
آثار رفتار نیکو از زبان امام علی (ع)
سخن پیامبر(ص) درباره علائم پنج‌گانه قیامت
صفتى که جامع تمام عیب‌هاست
راهکار امام علی برای دوری از بیماری