اگر شورای هماهنگی نقش روابط عمومی نظام را بازی کند، وظیفه‌اش را انجام داده است

03:15 ۱۸ روز و ۲۰ ساعت پیش ایسنا 278 0
اگر شورای هماهنگی نقش روابط عمومی نظام را بازی کند، وظیفه‌اش را انجام داده است

مشاور عالی ارتباطات و اطلاع رسانی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تشریح فعالیت‌های این شورا، گفت: اگر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بتواند نقش روابط عمومی نظام جمهوری اسلامی را بازی کند توانسته وظیفه خودش را به خوبی انجام دهد.

ایسنا

سعید فلاح پور با حضور در ایسنا و تقدیر از مدیرعامل این مجموعه برای پوشش اخبار جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، در تبیین شرح وظایف و فعالیت‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار کرد: این‌که رهبری در دیدار با رئیس و کارکنان شورای هماهنگی از این واژه استفاده کردند که شورای هماهنگی از کهن‌ترین نهادهای انقلاب است، حرف دقیقی است؛ زیرا قبل از اینکه سایر نهادهای دیگر شکل بگیرد، شورای هماهنگی در سال ۵۹ شکل گرفت.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این بود که مراسم‌ها و مناسبات‌هایی که به گونه‌ای با عنوان انقلاب گره خورده به درستی مدیریت شود. از این جهت شورای هماهنگی تلاش داشته تا دستگاه‌ها و نهادها را در امر برگزاری مراسم و مناسبات‌ها هماهنگ کند، تا مراسم‌ها در شأن و تراز اتقلاب اسلامی برگزار شود.

مشاور عالی ارتباطات و اطلاع رسانی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: خوشبختانه از سال ۵۹ تا به امروز شورای هماهنگی این افتخار را داشته که تمام مناسبات انقلاب را به خوبی برگزار کرده و اتفاقاتی که در تاریخ انقلاب رخ داده برای نسل‌های بعد بازگو کند. بنابراین گاهی اوقات این مراسم‌ها به صورت سراسری و ملی و گاهی به صورت استانی و منطقه‌ای برگزار شده است؛ به عنوان مثال بزرگداشت شهید مدنی در تبریز و یا شهید دستغیب در شیراز از جمله این مراسم‌ها بوده است.

اگر شورای هماهنگی نقش روابط عمومی نظام را بازی کند، وظیفه‌اش را انجام داده است

فلاح‌پور در ادامه بیان کرد: بنابراین برای یک‌سری از مراسم‌ها به صورت ملی برنامه ریزی می‌شود تا مردم تشویق و ترغیب شده و در این مراسم‌ها شرکت کنند؛ مانند روز قدس، ۱۳ آبان، ۲۲ بهمن و حتی چند سال بعد از اتفاقات سال ۸۸ مراسم روز ۹ دی به شکل سراسری در کل کشور برگزار می‌شود.

وی همچنین ادامه داد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دفاتری در مراکز استان‌ها راه اندازی کرده است و علیرغم اینکه به‌عنوان یک ساختار اداری نهاد کوچکی است اما به دلیل برگزاری مراسم‌ها و ماهیت اصلی که در هماهنگی دستگاه‌ها برعهده دارد، نهاد بزرگی به شمار می‌رود.

مشاور عالی ارتباطات و اطلاع‌رسانی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یادآور شد: در روز قدس امسال حدود ۴ هزار خبرنگار و عکاس در سراسر کشور مراسم روز قدس را پوشش خبری دادند. در واقع شورای هماهنگی در تمامی عرصه‌ها از قبیل امنیت و تبلیغات مراسم، هماهنگی‌هایی را با دستگاه‌ها توسط ستادهای اجرایی آنها انجام می‌دهد.

فلاح‌پور افزود: همانطور که در اساسنامه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ذکر شده، ۲۱ دستگاه، نهاد و یا سازمان در این شورا عضویت دارند که با حضور نمایندگان دائمی آن‌ها به شکل شورای نخبگان و استان‌ها و همچنین شورای اجرایی برنامه‌ها را تدارک می‌بینند.

اگر شورای هماهنگی نقش روابط عمومی نظام را بازی کند، وظیفه‌اش را انجام داده است

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار کرد: طبق سنوات گذشته شورای هماهنگی در تمام ایام و مناسبات‌ها از قبیل ۱۲ فروردین، ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، روز قدس، هفتم تیر، هشت شهریور، ۱۷ شهریور، ۹ دی، دهه فجر و … یک سلسله برنامه‌هایی را در نظر می‌گیرد، همچنین برخی از این برنامه‌ها هم از قبل پیش بینی نشده و با توجه به شرایط سیاسی که در کشور و یا منطقه اتفاق می‌افتد و در صورتی که نیاز به حضور مردم باشد این شورا از مردم درخواست می‌کند تا به صحنه بیایند مانند حملات رژیم صهیونیستی به غزه یا تروریست خواندن سپاه از سوی آمریکا. برای مثال در مسئله غزه با توجه به حملات و کشتاری که به راه انداختند، لازم بود اقشار و گروه‌های مختلف مردم به صحنه بیایند.

مشاور عالی ارتباطات و اطلاع‌رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: اگر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بتواند نقش روابط عمومی نظام جمهوری اسلامی را بازی کند توانسته وظیفه خودش را به خوبی انجام دهد که در واقع مردم و نظام را به یکدیگر گره زده است.

فلاح‌پور در ادامه ابراز کرد: بخشی از برنامه ریزی‌ها نیز از سوی سازمان‌های مردم نهاد و NGOها انجام می‌شود. در واقع در هر مراسم ستادهای ایجاد می‌شود که در درون آنها کمیته‌های را تعریف می‌کنند و در بسیاری از این کمیته‌ها بخش مردمی از همه جا پر رنگ‌تر است. به‌عنوان مثال کمیته‌ای با نام مساجد داریم که کاملاً مردمی است و یا همین‌طور کمیته کارگری که گذشته از اینکه معاون فرهنگی وزیر کار مسئولیت این کمیته را برعهده دارد اما در بدنه اجرایی جامعه کارگری آن را اداره می‌کنند و یا کمیته همیاری‌های مردمی که با کمک بهزیستی و کمیته امداد فعالیت می‌کند نیز از این نوع هستند.

وی در پایان گفت: هفته حقوق بشر آمریکایی هم برگزار شد، این مساله هم کاملاً مردمی پی‌گیری شد و کانونی که آن را برنامه ریزی می‌کند به هیچ دستگاهی ارتباط ندارد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شلیک 2 موشک بالستیک به جنوب عربستان
نیروهای ارتش یمن و انصارالله روز یکشنبه با شلیک دو فروند موشک بالستیک «زلزال-1»، مواضع شبه‎نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی را در منطقه عسیر واقع در جنوب عربستان هدف قرار دادند.
سفر شماری از وبلاگ‌نویسان و اهالی رسانه‌های عربی به اسرائیل
پایگاه‌های خبری صهیونیستی از سفر شماری از وبلاگ‌نویسان و اهالی رسانه‌های عربی به سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.
ساکت کردن مخالفان ترامپ با پرونده سازی
گزارش‌های جدیدی از نحوه پرونده‌سازی پلیس آمریکا برای مخالفان دولت این کشور منتشر شده است.
حمله مجدد ترامپ به زنان دموکرات کنگره
رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر در پیامی توئیتری به چهار زن رنگین‌پوست دموکرات کنگره حمله کرد و خواستار عذرخواهی آنان از این کشور و رژیم صهیونیستی شد.
نرخ سودهای بانکی همواره از تورم عقب است- هدف دولت تنها جبران کسری بودجه است
لایجه پایه‌های مالیاتی جدید پس از تدوین در سازمان امور مالیاتی و وزارت امور اقتصادی و دارایی، بزودی برای تصویب به هیأت وزیران می‌رود ضمن اینکه مالیات از سپرده‌های بانکی هم از این لایحه کنار گذاشته شده است.
رونمایی از پلتفرم هوش مصنوعی CICAP
«پلتفرم هوش مصنوعی» با تمرکز بر تحلیل هوشمند محتوا که با مشارکت استراتژیک «هاب» توسعه می یابد، در آخرین روز الکامپ معرفی و رونمایی شد.
عاملان ضرب و شتم طلبه ناهی منکر بازداشت شدند
دادستان ملارد گفت: عاملان ضرب و شتم طلبه ناهی از منکر بازداشت شدند.
توضیحات قاضی رسیدگی کننده به پرونده قتل شیرمحمدعلی
قاضی پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی اظهارات منتسب به خود را تحت عنوان "آدم کشتیم تا به رجایی شهر برویم" را تکذیب کرد و گفت: حکم متهمان روشن نیست.
دستیار اسکوچیچ در صنعت نفت مشخص شد+عکس
بهنام‌ سراج به عنوان دستیار دراگان اسکوچیچ سرمربی صنعت‌نفت آبادان انتخاب شد.
بازیکن سابق تراکتور به ماشین سازی پیوست
بازیکن سابق تیم تراکتور به تیم ماشین سازی تبریز پیوست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

افزایش پرونده‌های سرقت اینترنتی در پایتخت
سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به افزایش پرونده‌های سرقت اینترنتی در پلیس فتا پایتخت، اظهار کرد: با توجه به عملیاتی نشدن ارائه رمز‌های دوم یکبار مصرف «OTP»، این موضوع سبب این می‌شود که مجرمان به راحتی به حساب‌های بانکی هموطنان دسترسی پیدا کرده و عملیات غیر قانونی انجام دهند.
آغاز بیستمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان بانک سرمایه
بیستمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه جرائم اقتصادی برگزار شد.
اعلام کوچک‌ترین اقتصادهای جهان
برخلاف تصور عمومی کشورهای حوزه دریای کارائیب اقتصادهای ضعیف‌تری از کشورهای آفریقایی دارند. جالب است بدانید که اندازه بزرگ‌ترین اقتصاد جهان تقریباً ۴۸۱ هزار برابر کوچک‌ترین اقتصاد جهان است!
سینمای جهان در انتظار اکران دو فیلم خبرساز
سینمای جهان در ادامه ماه جولای شاهد اکران آثار متفاوتی از کشورهای مختلف خواهد بود، آثاری که شامل سینمای کمدی، ژانر اکشن، درام و انیمیشن است.
محدودیت های ترافیکی جاده های کشور
بر پایه اطلاعات سامانه‌‌‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌ و دوربین‌های نظارت تصویری سازمان راهداری، ‌در حال حاضر اغلب جاده‌‌های کشور باز است و تردد در آنها‌ به صورت عادی جریان دارد.‌‌