انتشار داستان‌های ترسناک برای بچه‌ها

11:24 ۱۹ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 237 0
انتشار داستان‌های ترسناک برای بچه‌ها

مجموعه سه‌جلدی «قصه‌های بترس برای بچه‌های نترس» نوشته محمدرضا شمس در ژانر وحشت راهی بازار شد.

ایسنا

این نویسنده درباره این مجموعه به ایسنا گفت: هر جلد این‌ کتاب خود یک اسم دارد؛ جلد اول «اسکلت خون‌آشام»، جلد دوم «شبح سفیدپوش» و جلد سوم «داس مرگ». هرکدام از  کتاب‌ها نیز  ۱۵ قصه دارند.  این کتاب برای گروه سنی ۹ سال به بالا مناسب است، البته این کتاب را برای بچه‌های ۱۱ سال به بالاتر نوشتم اما دوستان انتشارات هوپا آن را برای بچه‌های ۹ سال به بالا در نظر گرفته‌اند. به نظرم کتاب برای بچه‌های ۱۱ سال به بالا مناسب‌تر باشد.

او اظهار  کرد: برای اولین‌بار است که قصه‌هایی با ژانر وحشت برای کودکان به صورت داستان کوتاه نوشته می‌شود. قبلا در این زمینه رمان داشتیم اما داستان کوتاه  نه. همچنین برای اولین‌بار است برای این بازه سنی داستان ترسناک نوشته می‌شود که این دو مورد از مزیت‌های این مجموعه است.

این نویسنده ادبیات کودک و نوجوان افزود: در این آثار با شخصیت‌های ترسناک ایرانی که جزء باورهای مردم  مناطق مختلف کشورمان هستند، آشنا می‌شویم؛ «ایسیچی» دیوی که از باورهای مردم اصفهان است، «دی زنگرو» هیولای بوشهری، «مول‌ها»، «بختک» و «آل» که در باور شهرهای مختلف وجود دارد. من برای اولین‌بار سعی کردم تا این‌ها را در داستان‌های کوتاه بیاورم و ژانر وحشت را تجربه کنم.

شمس سپس درباره دلایل انتخاب ژانر وحشت برای نوشتن داستان، بیان کرد: من نویسنده‌ای تجربه‌گرا هستم و در  طول دوران نویسندگی تجربه‌های مختلفی کرده‌ام حالا هم تصمیم گرفتم ژانر وحشت را تجربه ‌کنم اما از نوع ایرانی‌اش.

 او خاطرنشان کرد: ژانر وحشت جزء ژانرهای سرگرم‌کننده است و علاقه‌مندان زیادی دارد؛ البته من سعی کردم به صورت غیرمستقیم علت ترس بچه‌ها را تجزیه و تحلیل کنم. برایم مهم بود ‌که بچه‌ها با ترس‌های‌شان روبه‌رو شوند. خیلی وقت‌ها پدر و مادرها مانع این می‌شوند که بچه‌ها سراغ چنین کتاب‌هایی بروند اما ترس در زندگی وجود دارد و اگر ترس نبود شاید احتیاط هم وجود نداشت. لازم است آدم‌ها کمی بترسند، اما این‌که آدم کاملا ترسو باشد، خوب نیست و  اگر این‌طور بود انسان به این درجه از پیشرفت نمی‌رسید  و نمی‌توانست خیلی از چیزها و جهان را کشف کند.

نویسنده «افسانه روباه‌ حیله‌گر»، «پهلوان پنبه» و «صیادان ماه» در ادامه گفت: ترس لذت‌بخش هم هست. شما سوارِ ترن هوایی می‌شوید و با سرعت می‌روید، می‌ترسید اما لذت‌ هم می‌برید. شهر بازی را دوست دارید با این‌که برخی از بازی‌های آن‌ ترسناک هستند. به همین دلیل سراغ ترس و وحشت رفتم زیرا بچه‌ها دوست دارند و کتاب‌های این ژانر فروش خوبی داشت. البته سعی کردم این ترس تعدیل شود بنابراین داستان‌ها با کمی طنز همراه است مثلا جن‌هایی که حمام بخار می‌گیرند و هیولایی که دیکته می‌گوید. در واقع تلاش کردم با همراهی طنز، وحشت را کمتر کنم.

 او با اشاره به مصاحبه نشر با او که در پایان کتاب منتشر شده است، اظهار کرد: این مصاحبه بیشتر طنز است و به نوعی مجموعه را تعدیل می‌کند. چون سن مخاطبان کتاب کمتر  است، سعی کردیم وحشت روی بچه‌ها تأثیر بدی نگذارد و برای‌شان شیرین و جذاب باشد.

انتشار داستان‌های ترسناک برای بچه‌ها


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

اعلام ۶۳ رشته محل جدید ارشد دانشگاه آزاد-ثبت نام تا ۵ مرداد ادامه دارد
مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ضمن صدور اطلاعیه ای درخصوص افزایش رشته محل های کارشناسی ارشد، ۶۳ رشته محل جدید برای این مقطع تحصیلی اعلام کرد.
هنوز در برخی موارد تصمیم‌گیری با دانشگاه آزاد مشکل داریم-تلاش بر تقویت کیفی دانشگاه‌ها است
وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد در برخی موارد تصمیم‌گیری اصرار دارد رویه سابق استقلال خود را طی کند، گفت: پذیرش دانشجو و ظرفیت پذیرش از جمله مواردی هستند که هماهنگی در خصوص تصمیم‌گیری در این زمینه‌ها از سوی این دانشگاه با وزارت علوم به سختی صورت می‌گیرد.
جامعه‌ دانشگاهی، بی‌وجود «سمیعی‌»ها سوت و کور می‌شود
«امروز نوبت سمیعی و فردا نوبت ماست؛ اما به هوش باشیم که جامعه‌ی دانشگاهی کشور بی‌وجود «سمیعی‌»ها سوت و کور خواهد شد.»
ضرورت آشنایی دانشجویان علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی
وزیر بهداشت بر ضرورت آشنایی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی تاکید کرد و گفت:به منظور تحول فرهنگی مناسب در دانشگاه های علوم پزشکی، لازم است دانشجویان با چهره های برجسته عرصه فرهنگ، علم و هنر سرزمین مان ایران آشنا شوند.
برنامه‌های قبلی با قوت اجرایی می‌شوند-اصلاحاتی در روش‌های اجرایی برنامه‌های آموزشی خواهیم داشت
معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر این که برنامه‌ها و اقدامات گذشته معاونت آموزشی این وزارت خانه با قوت وقدرت اجرایی و ادامه خواهد داشت گفت: ممکن است به دلیل تجربیات خود در روش‌ها و شیوه‌های اجرای این برنامه‌ها اصلاحاتی انجام دهم.
نهادهای فرا ستادی، آموزش عالی را به خود واگذارند-دانشگاه آزاد خود را تافته جدابافته نداند
معاون آموزشی سابق وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد نباید خود را تافته جدا بافته از آموزش عالی بداند چرا که جزو زیر نظام های آموزش عالی است، گفت: این دانشگاه باید خود نقش مثبت و منفی خود را در عرصه آموزش عالی بررسی کند و ببیند جه اندازه در این عرصه موثر بوده است.
حل مشکل دانشجویان ستاره‌دار به روایت وزیر علوم
سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره دانشجویانی که مشکلاتی برای ادامه تحصیل داشته‌اند، گفت که طبق گزارش وزیر علوم اکثریت این دانشجویان مشکلاتشان رفع شده است و مانعی برای ادامه تحصیل ندارند.
نقش موثر جهاد دانشگاهی در پیشرفت جایگاه علمی کشور
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند در پیشرفت جایگاه علمی کشور در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی حضور موثر داشته باشد و کمک کند.
امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی
نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ به صورت کارنامه منتشر شده و داوطلبان مجاز تا آخر وقت امروز یکشنبه ۳۰ تیر فرصت انتخاب رشته دارند.
دانشگاه آزاد به دنبال تعلیم و تربیت مدون است-لزوم ارتباط مستمر دانشگاه با نهادهای رسمی کشور
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه این دانشگاه یک بستر جامع برای تعلیم و تربیت است، گفت: این دانشگاه به دنبال تعلیم و تربیت مدون و با برنامه است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماهینی از لیست پرسپولیس خط خورد
سرمربی پرسپولیس سومین بازیکن مازاد تیم را به باشگاه پرسپولیس اعلام کرد.
برخی شرایط ثبت نام که لازم است خانواده‌ها از آن مطلع باشند
رئیس اداره ارزیابی عملکرد، پاسخگویی و شکایات آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به شرایط ثبت نام دانش آموزان در مدارس گفت: یکی از شرایط ، قرار داشتن در محدود جغرافیایی محل ثبت نام است
وقتی با شبکه اجتماعی، «پیر» می‌شویم!
انسان همیشه با سنجش میزان سود و ضرر، کاری را انجام می‌دهد یا از عمل به آن خودداری می‌کند، ولی در برابر موج اتفاقات شبکه‌های اجتماعی نه تنها این منفعت‌سنجی را انجام نمی‌دهد، بلکه بدون، چون و چرا از آن پیروی می‌کند.
این رژیم غذایی ساده سلامت کلیه‌های شما را تضمین می‌کند
برخی از عادت‌ها و مواد غذایی در کاهش عملکرد مطلوب کلیه نقش دارند و در صورتی که هر گونه اختلال در عملکرد کلیه‌ها، بدون درمان رها شود می‌تواند به ازکارافتادگی کامل این عضو حیاتی منتهی گردد.
اجسام عجیبی که یک جراح از معده زن گنابادی خارج کرد + عکس
فوق تخصص گوارش بیمارستان علامه بهلول گنابادی درباره خارج کردن اجسام عجیبی از معده یک زن توضیحاتی ارائه داد.