"وایمو" آزمایش خودروهای خودران را در کالیفرنیا آغاز می‌کند

11:11 ۱۹ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 437 0
ˮوایموˮ آزمایش خودروهای خودران را در کالیفرنیا آغاز می‌کند

شرکت "وایمو" با دریافت مجوز کمیسیون خدمات شهری کالیفرنیا، آزمایش خودروهای خودران خود را در این ایالت آغاز می‌کند.

ایسنا

به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌کرانچ ، "وایمو"(Waymo)، شرکت خودران گوگل که در حال حاضر تحت نظر شرکت "آلفابت"(Alphabet) فعالیت می‌کند، توانست مجوز کمیسیون خدمات شهری کالیفرنیا"(CPUC) را برای انتقال مسافران با تاکسی‌های رباتیک بگیرد. این مجوز برای وایمو، گامی دیگر به سوی فعالیت‌های تجاری خواهد بود.
وایمو موفق شد مجوز کمیسیون خدمات شهری کالیفرنیا را برای اجرای طرح آزمایشی نقل و انتقال مسافران با وسایل نقلیه خودران دریافت کند. سخنگوی این شرکت در بیانیه جدیدی، دریافت این مجوز را تأیید کرد و به بیان نکاتی درباره آن پرداخت.
در این بیانیه آمده است: ما موفق شدیم مجوز اجرای یک طرح آزمایشی را دریافت کنیم تا امکان جابجایی مسافران با وسایل نقلیه خودران را مورد بررسی قرار دهیم. این طرح آزمایشی، گامی به سوی گسترش فناوری خودران ما و دستیابی ساده‌تر به آن محسوب می‌شود.
وایمو پیش از این موفق شده بود مجوز "دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا"(DMV) را برای آزمایش خودروهای خودران خود دریافت کند اما مجوز کمیسیون خدمات شهری کالیفرنیا با مجوز قبلی تفاوت دارد. تاکنون بیش از ۶۰ شرکت موفق شده‌اند این مجوز را برای اجرای طرح آزمایشی در کالیفرنیا دریافت کنند.
این مجوز، به وایمو امکان می‌دهد تا خودروهای خودران خود را برای حمل و نقل مسافران در ایالت کالیفرنیا به کار بگیرد. وایمو در این آزمایش، با محدودیت‌هایی روبرو خواهد بود؛ از جمله اینکه خودروها نمی‌توانند طی برنامه، دوباره شارژ شوند و باید رانندگان مورد اعتمادی نیز در آنها حضور داشته باشند. همچنین وایمو باید گزارش‌هایی شامل اطلاعات مربوط به سفر و اصول ایمنی آن به کمیسیون خدمات شهری کالیفرنیا ارائه دهد.
وایمو در نامه درخواست خود تاکید کرده که قصد دارد گروهی از رانندگان از جمله کارمندان تمام‌وقت این شرکت را برای طرح آزمایشی به کار بگیرد. همه رانندگان، برنامه آموزشی لازم را پیش از شرکت در طرح آزمایشی پشت سر خواهند گذاشت.
وایمو، تنها شرکتی نیست که این مجوز را دریافت می‌کند. پیش از این، شرکت "زوکس"(Zoox) نیز موفق شد این مجوز را در ماه دسامبر دریافت کند. شرکت‌ها "پونی. آی"(Pony.ai) و "اتوکس"(AutoX) نیز این مجوز را در اختیار دارند.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

آموزش
آموزش

آخرین اخبار

اعلام ۶۳ رشته محل جدید ارشد دانشگاه آزاد-ثبت نام تا ۵ مرداد ادامه دارد
مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ضمن صدور اطلاعیه ای درخصوص افزایش رشته محل های کارشناسی ارشد، ۶۳ رشته محل جدید برای این مقطع تحصیلی اعلام کرد.
هنوز در برخی موارد تصمیم‌گیری با دانشگاه آزاد مشکل داریم-تلاش بر تقویت کیفی دانشگاه‌ها است
وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد در برخی موارد تصمیم‌گیری اصرار دارد رویه سابق استقلال خود را طی کند، گفت: پذیرش دانشجو و ظرفیت پذیرش از جمله مواردی هستند که هماهنگی در خصوص تصمیم‌گیری در این زمینه‌ها از سوی این دانشگاه با وزارت علوم به سختی صورت می‌گیرد.
جامعه‌ دانشگاهی، بی‌وجود «سمیعی‌»ها سوت و کور می‌شود
«امروز نوبت سمیعی و فردا نوبت ماست؛ اما به هوش باشیم که جامعه‌ی دانشگاهی کشور بی‌وجود «سمیعی‌»ها سوت و کور خواهد شد.»
ضرورت آشنایی دانشجویان علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی
وزیر بهداشت بر ضرورت آشنایی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی تاکید کرد و گفت:به منظور تحول فرهنگی مناسب در دانشگاه های علوم پزشکی، لازم است دانشجویان با چهره های برجسته عرصه فرهنگ، علم و هنر سرزمین مان ایران آشنا شوند.
برنامه‌های قبلی با قوت اجرایی می‌شوند-اصلاحاتی در روش‌های اجرایی برنامه‌های آموزشی خواهیم داشت
معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر این که برنامه‌ها و اقدامات گذشته معاونت آموزشی این وزارت خانه با قوت وقدرت اجرایی و ادامه خواهد داشت گفت: ممکن است به دلیل تجربیات خود در روش‌ها و شیوه‌های اجرای این برنامه‌ها اصلاحاتی انجام دهم.
نهادهای فرا ستادی، آموزش عالی را به خود واگذارند-دانشگاه آزاد خود را تافته جدابافته نداند
معاون آموزشی سابق وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد نباید خود را تافته جدا بافته از آموزش عالی بداند چرا که جزو زیر نظام های آموزش عالی است، گفت: این دانشگاه باید خود نقش مثبت و منفی خود را در عرصه آموزش عالی بررسی کند و ببیند جه اندازه در این عرصه موثر بوده است.
حل مشکل دانشجویان ستاره‌دار به روایت وزیر علوم
سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره دانشجویانی که مشکلاتی برای ادامه تحصیل داشته‌اند، گفت که طبق گزارش وزیر علوم اکثریت این دانشجویان مشکلاتشان رفع شده است و مانعی برای ادامه تحصیل ندارند.
نقش موثر جهاد دانشگاهی در پیشرفت جایگاه علمی کشور
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند در پیشرفت جایگاه علمی کشور در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی حضور موثر داشته باشد و کمک کند.
امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی
نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ به صورت کارنامه منتشر شده و داوطلبان مجاز تا آخر وقت امروز یکشنبه ۳۰ تیر فرصت انتخاب رشته دارند.
دانشگاه آزاد به دنبال تعلیم و تربیت مدون است-لزوم ارتباط مستمر دانشگاه با نهادهای رسمی کشور
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه این دانشگاه یک بستر جامع برای تعلیم و تربیت است، گفت: این دانشگاه به دنبال تعلیم و تربیت مدون و با برنامه است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماهینی از لیست پرسپولیس خط خورد
سرمربی پرسپولیس سومین بازیکن مازاد تیم را به باشگاه پرسپولیس اعلام کرد.
برخی شرایط ثبت نام که لازم است خانواده‌ها از آن مطلع باشند
رئیس اداره ارزیابی عملکرد، پاسخگویی و شکایات آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به شرایط ثبت نام دانش آموزان در مدارس گفت: یکی از شرایط ، قرار داشتن در محدود جغرافیایی محل ثبت نام است
وقتی با شبکه اجتماعی، «پیر» می‌شویم!
انسان همیشه با سنجش میزان سود و ضرر، کاری را انجام می‌دهد یا از عمل به آن خودداری می‌کند، ولی در برابر موج اتفاقات شبکه‌های اجتماعی نه تنها این منفعت‌سنجی را انجام نمی‌دهد، بلکه بدون، چون و چرا از آن پیروی می‌کند.
این رژیم غذایی ساده سلامت کلیه‌های شما را تضمین می‌کند
برخی از عادت‌ها و مواد غذایی در کاهش عملکرد مطلوب کلیه نقش دارند و در صورتی که هر گونه اختلال در عملکرد کلیه‌ها، بدون درمان رها شود می‌تواند به ازکارافتادگی کامل این عضو حیاتی منتهی گردد.
اجسام عجیبی که یک جراح از معده زن گنابادی خارج کرد + عکس
فوق تخصص گوارش بیمارستان علامه بهلول گنابادی درباره خارج کردن اجسام عجیبی از معده یک زن توضیحاتی ارائه داد.
فضاپیمای هندی ˮچاندرایان -۲ˮ امروز پرتاب می‌شود
تازه‌ترین خبرها از تیم خودروی خورشیدی دانشگاه میشیگان
گام بلند دانشگاه ˮبوفالوˮ در تنظیم ژنوم انسان و درمان سرطان و بیماری‌های عصبی
رباتهایی که در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن خواهیم دید
آمار بالای آزار جنسی در دانشگاه‌های انگلیس گریبان کمبریج را هم گرفت
کفش‌هایی که از تسخیر ماه الهام گرفته‌ شده‌اند+تصاویر
کنترل بی‌سیم اعضای مصنوعی با کمک سیگنال‌های زیستی
پیشگیری و درمان استرس با بررسی پرندگان آوازخوان
توسعه کاتالیزور کامپوزیتی زیست سازگار به منظور تصفیه آب
دانشگاه‌های دنیا به جنگ با تغییرات آب و هوایی می‌روند