تاج: سرخابی‌ها پیشنهاد کردند به اسپانسرهای‌شان واگذار شوند

18:23 ۱۱۸ روز و ۱۴ ساعت پیش ایسنا 1,434 0
تاج: سرخابی‌ها پیشنهاد کردند به اسپانسرهای‌شان واگذار شوند

رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به الزام ورزشگاه‌ها به تجهیز سیستم VAR گفت: این که تعدادی از باشگاه‌ها اعلام کرده‌اند هزینه راه‌اندازی آن را ندارند، درست نیست، سیستم VAR مانند نور یک ضرورت است. نور هم هزینه دارد اما اگر ورزشگاه نور نداشته باشد نمی‌توان در آن بازی کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، مهدی تاج امروز - پنج شنبه ۳۰ خردادماه - در مجمع عمومی سالانه هیأت فوتبال استان اصفهان در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه آزاد خوراسگان ، اظهار کرد: خوشحالم که امروز در بین خانواده فوتبال اصفهان هستم. فوتبال اصفهان یک فوتبال پویا، پربازده و فعال است. پیش از انقلاب در تیم راه آهن بازی می‌کردم که آقای آقاجان آن‌جا بودند و اصفهان تیم‌های زیادی داشت که شانه به شانه بازی می‌کردند.
محلات، کارخانجات فوتبال سازی اصفهان تعطیل شدند او افزود: محلات در گذشته کارخانه بازیکن سازی بودند. حقیقت این است که فوتبال اصفهان تنها به سپاهان و ذوب آهن است و هر خبری که از اصفهان می‌آید مربوط به این دو تیم است و این زیبنده اصفهان نیست. زمین‌های خاکی و کارخانه بازیکن سازی اصفهان از بین رفته است. در تهران هنوز هم زمین‌های خاکی فعال است و جنب و جوش دارد. نباید بگذاریم فوتبال استان اصفهان بمیرد و پتانسیل‌های این استان نزدیک به تهران است، باید بپذیریم که اصفهان تنها با سپاهان و ذوب آهن در فوتبال شناخته شده است که به نظرم این مساله خیلی زیبنده استان نیست.
رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به این که فدراسیون فوتبال تمایل دارد با آموزش و پرورش در زمینه استعدادیابی فوتبال هماهنگ شود، گفت: دوست داریم این اتفاق اجرایی شود، اما دلایلی وجود دارد که نمی‌خواهم این موضوعات را واکاوی کنم، در مجموع اینکه با آموزش و پرورش یکی شویم خیلی ایده آل است.
تاج تصریح کرد: استان اصفهان پشتوانه‌ای برای تیم‌های ملی است و مدیران خوبی در اصفهان بار آمدند که بعضی از آن‌ها مدیران تیم‌های ملی هستند، خیلی از بازیکن‌های تیم ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی از استان اصفهان هستند. سپاهان و ذوب آهن دو تیم عالی هستند که مایه مباهات در لیگ برتر هستند.
بودجه فوتبال کشور به اندازه پول سه بازیکن قطر است وی با اشاره به بحث تحریم‌ها ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، اظهار کرد: ایران امسال و سال‌های گذشته دچار گرفتاری‌های تحریمی و ظالمانه شده است و باید با همین پول فوتبال را اداره کنیم. بودجه‌ای که فوتبال کشور را اداره می‌کنیم به اندازه پول سه بازیکن قطر است یا کمی کمتر! توانسته‌ایم با همین بضاعت بیستم دنیا و اول آسیا شویم و هشت سال است که اول آسیا هستیم. رقبای ما مثل عربستان امارت و دیگران با این همه هزینه‌هایی که می‌کنند، رتبه‌شان کمتر از ایران است.
تاج گفت: تیم ملی فوتسال ایران سوم جهان است. در جام جهانی کلمبیا، خیاط برده بودیم تا لباس‌هایی که پاره می‌شود را بدوزد و با آن شرایط سوم جهان شدیم. نمی‌توانیم الان پولی را وارد کشور کنیم. شاید الان ۱۰ میلیون دلار یا بیش‌تر طلبکار داریم، اما نمی‌توانیم وارد کنیم. وزارت ورزش محدودیت‌هایی دارد درمجموع این وضع را در همه استان‌ها داریم اما باید با همین وضعیت این سیستم را بگردانیم؛ مطمئنیم شرایط این‌طور نمی‌ماند و بهتر خواهد شد و تغییر خواهد کرد.
واگذاری باشگاه، واگذاری کارخانه نیست او در خصوص نشست روز گذشته در فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اصل ۴۴ گفت: این نشست با حضور حمیدرضا فولادگر نماینده مجلس، وزیر ورزش و جوانان و نمایندگانی از باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان، پدیده و … برگزار شد و سازمان خصوصی‌سازی گزارشی درباره خصوصی‌سازی باشگاه‌ها ارائه کرد.
تاج با اشاره به حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط مانند دیوان محاسبات و سازمان بازرسی در این نشست، افزود: از نظر ما واگذاری باشگاه‌ها با تمام واگذاری‌ها تفاوت دارد و در این جلسه نیز گفتم که واگذاری باشگاه، واگذاری کارخانه نیست و تمام موضوع هم سود و زیان نیست و اهلیت و اداره باشگاه‌ها به‌خصوص باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال مهم است.
وی تاکید کرد: محل و تضمین تأمین منابع این باشگاه‌ها اهمیت دارد، بالاخره هر مدیری بیاید باید منابع را به او بگوییم مگر این که به او اعلام کنیم هیچ منبع درآمدی وجود ندارد یا حداقل درآمد بلیت‌فروشی، تبلیغات روی پیراهن و دور زمین را دارد. بنابراین این موارد باید خیلی شفاف اعلام شود چون واگذاری استقلال و پرسپولیس بزرگ‌ترین واگذاری ورزشی و شاید مهم‌ترین واگذاری کشور در نوع خودش و نه از نظر قیمت است. خوشبختانه فولادگر این موارد را مدنظر قرار داد و قرار شد این موضوع با برنامه‌ریزی مدونی پیش برود.
رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: راه‌حل دیگری نیز مطرح بود که از طرف سازمان خصوصی‌سازی نبوده و از طرف باشگاه‌ها بود که طبق مدل ترکیه، باشگاه‌ها به خود اسپانسر واگذار شود یعنی همان کاری که در ترکیه با شیب ملایم انجام شد، اما به نظر من ساز و کار این امر شاید به نتیجه نرسد و الان کمی سخت است.
همه ورزشگاه‌ها باید مجهز به VAR شوند او درباره الزام فدراسیون فوتبال به تجهیز ورزشگاه‌ها به سیستم VAR و اینکه برخی باشگاه‌ها اعلام کرده‌اند هزینه راه‌اندازی آن را ندارند، تاکید کرد: سیستم VAR مانند نور یک ضرورت است. نور هم هزینه دارد اما اگر ورزشگاه نور نداشته باشد نمی‌توانید در آن بازی برگزار کنید. البته باید در این مسیر مجوز فیفا را بگیریم و باید مقدمات آن را انجام دهیم تا زمانی که مجوز فیفا اخذ و آموزش‌های لازم انجام شد، بتوانیم VAR را راه‌اندازی کنیم و ممکن است چند هفته از لیگ برتر گذشته باشد.
تاج ادامه داد: هزینه راه‌اندازی این سیستم آن‌چنان بیش‌تر از هزینه‌هایی که باشگاه‌ها انجام می‌دهند، نیست و هزینه آن ۶۰ تا ۷۰ هزار یورو است که باشگاه میزبان باید این هزینه را انجام دهد، چون نمی‌توان یک بازی در لیگ برتر را با سیستم VAR انجام داد و یک بازی را بدون VAR و طبق مجوز فیفا تمام ورزشگاه‌های لیگ برتر باید این سیستم را داشته باشند، پس باشگاه‌ها باید به این امر اهتمام بورزند.
بهاروند و فتاحی تنها مقصر نیستند وی همچنین درباره مسائلی که درباره اهدای سوپرجام به تیم پرسپولیس بدون برگزاری بازی سوپرجام مطرح شده است، گفت: این موضوع را از سازمان لیگ سوال کنید. مقصر اصلی را بهاروند و فتاحی نمی‌دانم و مقصران، ترکیبی از همه این بحث‌ها بوده است. این پرونده چون داخل زمین بوده در حال ارجاع از کمیته اخلاق به کمیته انضباطی است، ولی مقصر اصلی آن اتفاقات نه سازمان لیگ است و نه عوامل این سازمان.
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اخبار منتشرشده درباره این که ممکن است باشگاه سپاهان مجوز حرفه‌ای نگیرد و مجبور شود بازی‌های آسیایی خود را به جای ورزشگاه نقش‌جهان در فولادشهر برگزار کند، گفت: سپاهان مجوز می‌گیرد و فکر می‌کنم این مساله را پیگیری کنند و این کار را انجام دهند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

جراحی زیبایی زیر تیغ قانون
تا کجا اجازه داریم چهره خود را با عمل‌های جراحی تغییر بدهیم؟
بفرمایید دانشگاه!
بحران صندلی‌های خالی، دانشگاه‌های ایران را تهدید می‌کند.
کاپیتان تیم ملی کبدی جوانان: با همه مشکلات طلای جهان را می‌گیریم
کاپیتان تیم ملی کبدی جوانان می‌گوید به کمبود امکانات در اردوها توجهی نداریم و می‌خواهیم طلای مسابقات جهانی را کسب کنیم.
چند راهکار ساده برای کاهش تولید شیرابه زباله
رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران به تشریح اقدامات ساده‌ای که موجب کاهش تولید شیرابه زباله می‌شود پرداخت و گفت: با اتخاذ این روش‌ها زباله‌ها دیرتر بو می‌گیرند چون شیرابه عامل ایجاد بوی نامطبوع است.
سقوطی که باعث فوت بیمار شد؛دستور استاندار هرمزگان برای رسیدگی فوری
اعلام مرگ فردی ۸۳ ساله در بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس بر اساس آنچه سهل‌انگاری گفته می‌شود، سبب موجی از نگرانی در بین مردم استان هرمزگان شد.
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» رونمایی شد
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» صبح امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر دفاع، فرمانده نیروی هوایی ارتش و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.
«خشونت در فضای مجازی» منتشر شد
کتاب «خشونت در فضای مجازی» با رویکرد آسیب‌شناسی پیام‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
ترامپ: آمریکا آماده مذاکره با ایران است- مذاکره کنند خوب است
رئیس جمهوری با تکرار ادعاهای پیشین خود، مدعی شد ایران به خاطر مشکلات اقتصادی "به دردسر افتاده" است
ثبت‌ اطلاعات 15 میلیون و 138 هزار دانش‌آموز در سامانه سناد
سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از ثبت اطلاعات 15 میلیون و 138 هزار و 523 دانش‌آموز در سامانه سناد خبر داد.
اینفوگرافی - وضعیت استفاده ایرانی‌ها از اینترنت
گزارش مرکز آمار ایران که بر اساس آمارهای سال ۹۶ تنظیم و به تازگی منتشر شده، ۵۹ درصد از افراد با سن کمتر از ۱۵ سال و ۸۵ درصد افراد ۱۵ تا ۲۴ ساله و همچنین بیش از ۷۳ درصد از افراد ۲۵ تا ۴۹ ساله در ایران از اینترنت استفاده می‌کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سقوطی که باعث فوت بیمار شد؛دستور استاندار هرمزگان برای رسیدگی فوری
اعلام مرگ فردی ۸۳ ساله در بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس بر اساس آنچه سهل‌انگاری گفته می‌شود، سبب موجی از نگرانی در بین مردم استان هرمزگان شد.
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» رونمایی شد
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» صبح امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر دفاع، فرمانده نیروی هوایی ارتش و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.
شوخی با علی دایی مجاز است یا خیر؟
«علی دایی بالاتر از شوخی‌کردن نیست. شاید بخش عمده‌ای از شوخی مجری تلویزیونی هم ساده‌تر از این بود که واکنش دایی این قدر سنگین باشد اما کاش مجری تلویزیونی بداند که طنز با ظرافت همراه است و وقتی روی آنتن است، در جمع دوستانش نیست که اولین جمله‌ای را که به ذهنش می‌رسد، برای یک موج خنده بگوید و دو دقیقه بعد جمع فراموش کند.»
واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟
دانشمندان ترک، عرب یا آلمانی وقتی می‌خواهند علم خود را به دیگران انتقال دهند تا جهانیان متوجه اختراع آنها شوند، از چه زبانی استفاده می‌کنند؟
هواداران در انتخابی یورو ۲۰۲۰ به روایت تصویر
هواداران در این هفته از بازی‌های انتخابی یورو ۲۰۲۰ نقش پر رنگی داشتند.
بیاتلو: لیگ‌برتری شدن نود در این فصل توقع بی‌جایی است
استقلال – فجر؛ استراماچونی به فکر طلسم شکنی
صالحی امیری خطاب به ساحلی‌بازان: پیگیر حل مشکل خدمت شما خواهیم بود
کریمیان: هوای خوب در برد ما تاثیر داشت- ویسی گفت انسانی نیست تیم را تنها بگذاریم
درد دل‌های مهدی پاشازاده در نشست خبری
مدال برنز بر گردن ساحلی‌بازان ایران
سایپا هم از جام حذفی، حذف شد- شاهین بالاخره برد
منصوریان: در تمام نقاط زمین بد بودیم- بازیکنانم به صادقی کمک نکردند
باشگاه استقلال: مدعیان فقط بدهی به جای گذاشتند- رو سیاهی به دشمنان ماند
سرمربی مس: از نظر احساسی روز سختی را برابر ذوب‌آهن پشت سر گذاشتم- انتظار زدن چهار گل را نداشتم