ارائه طرح اصلاح ساختار بودجه کشور در جلسه سران قوا

19:10 ۱۱۸ روز و ۱۴ ساعت پیش ایسنا 1,517 0
ارائه طرح اصلاح ساختار بودجه کشور در جلسه سران قوا

رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه اعلام کرد: طرح اصلاح ساختاری نظام بودجه شنبه در جلسه سران قوا مطرح خواهد شد و به‌عنوان مسئول بودجه کشور در کنار دریافت‌ها به پرداخت‌ها نیز توجه خواهیم داشت.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه امروز در بازدید از شرکت ویتانا و افتتاح فاز یک این شرکت در شهرک کاسپین قزوین اظهار کرد: حضور من در این واحد جهت تقدیر و تشکر از زحمات صنعتگران بوده است، ما از کودکی با نام این شرکت مأنوس بوده‌ایم و آرزو می‌کنم در آینده نه‌چندان دور شاهد افتتاح فازهای بعدی آن را باشیم.
وی ادامه داد: برای تشکر اقدام عملی نیز باید انجام شود، یک مطالبه در رابطه با نوع مسافت معافیت مالیاتی تعریف شده وجود دارد که مسافت هوایی مطرح شده در جهت صیانت از محیط زیست است.
وی ادامه داد: در حال حاضر کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و بعد از قطع وابستگی نفت، مالیات، درآمد بعدی محسوب می‌شود.
نوبخت خاطرنشان کرد: طرح اصلاح ساختاری نظام بودجه شنبه در جلسه سران قوا مطرح خواهد شد و به‌عنوان مسئول بودجه کشور در کنار دریافت‌ها به پرداخت‌ها نیز توجه خواهیم داشت.
وی بیان کرد: اگر نفت را از اقتصاد خارج کنیم باید بر مالیات تمرکز کرد؛ با توجه به حساسیت امر موضوع معافیت مالیاتی شهرک کاسپین را پیگیری کرده و تولیدکنندگان را در جریان امر قرار خواهم داد.
در این بازدید محمدرضا فخرالدینی رئیس هیئت‌مدیره شرکت ویتانا اظهار کرد: این شرکت در ۱۳۳۲ توسط دکتر تهرانچی به‌عنوان اولین بیسکویت صنعتی ایران در کیلومتر هفت جاده قدیم در زمینی به متراژ ۵۰ هزار مترمربع با ۱۲ خط تولید با ۱۲۰۰ نفر کارگر قبل از انقلاب آغاز به کار کرد.
وی ادامه داد: ۲۵ سال است که در صنعت شیرینی و شکلات فعالیت دارم و کار دولتی نکرده‌ام و درد افراد دولتی را نمی‌دانم و این واحد تولیدی را در سال ۸۷ بعد از دو سال تعطیلی از طریق بورس خریداری کردم.
فخرالدینی تصریح کرد: این شرکت در میان ۱۸۰ شرکت حاضر در بورس ازجمله پربازده‌ترین‌هاست ؛ سه فاز دیگر برای این شرکت طراحی شده است که شامل کارخانه شکلات و غذای کودک خواهد بود.
وی افزود: این شرکت در حال حاضر ۱۲۰۰ نیرو دارد که ۵۰۰ نفر در بخش بازرگانی و ۷۰۰ نفر در بخش تولید هستند که تلاش می‌شود با راه‌اندازی فازهای دیگر این تعداد به ۱۸۵۰ نفر برسد.
رئیس هیئت‌مدیره شرکت گفت: سالیانه ۳۰ میلیارد تومان ارزش‌افزوده و عملکرد پرداخت می‌کنیم و شهرک کاسپین را به‌منظور معافیت مالیاتی انتخاب کردیم، اما با مصوبه ۱۲۰ کیلومتری هوایی دولت، مشمول مالیات می‌شویم چرا که ازلحاظ هوایی با تهران ۱۱۸ کیلومتر فاصله داریم.
وی خاطرنشان کرد: صنعتگر امروز دغدغه‌های بسیاری ازجمله تأمین مواد اولیه، اشتغال و صادرات دارد و دیگر نیاز نیست برایش دغدغه اضافه ایجاد کرد.
این تولیدکننده با اشاره بر اینکه شرکت‌های حاضر در بورس در رقابت با شرکت‌های خارج از بورس است، بیان کرد: با شرکت‌هایی رقابت می‌کنیم که در بورس نیستند و مالیات پرداخت نمی‌کنند؛ دولت نیز نباید به شرکت‌های حاضر در بورس فشار آورد، چون با این روند ما در یک رقابت نابرابر هستیم.
داوود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید بر معافیت مالیاتی شرکت‌ها در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تأکید کرد و گفت: بسیاری از صنایع به همین منظور به شهرک کاسپین آمده‌اند.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

جراحی زیبایی زیر تیغ قانون
تا کجا اجازه داریم چهره خود را با عمل‌های جراحی تغییر بدهیم؟
بفرمایید دانشگاه!
بحران صندلی‌های خالی، دانشگاه‌های ایران را تهدید می‌کند.
کاپیتان تیم ملی کبدی جوانان: با همه مشکلات طلای جهان را می‌گیریم
کاپیتان تیم ملی کبدی جوانان می‌گوید به کمبود امکانات در اردوها توجهی نداریم و می‌خواهیم طلای مسابقات جهانی را کسب کنیم.
چند راهکار ساده برای کاهش تولید شیرابه زباله
رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران به تشریح اقدامات ساده‌ای که موجب کاهش تولید شیرابه زباله می‌شود پرداخت و گفت: با اتخاذ این روش‌ها زباله‌ها دیرتر بو می‌گیرند چون شیرابه عامل ایجاد بوی نامطبوع است.
سقوطی که باعث فوت بیمار شد؛دستور استاندار هرمزگان برای رسیدگی فوری
اعلام مرگ فردی ۸۳ ساله در بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس بر اساس آنچه سهل‌انگاری گفته می‌شود، سبب موجی از نگرانی در بین مردم استان هرمزگان شد.
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» رونمایی شد
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» صبح امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر دفاع، فرمانده نیروی هوایی ارتش و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.
«خشونت در فضای مجازی» منتشر شد
کتاب «خشونت در فضای مجازی» با رویکرد آسیب‌شناسی پیام‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
ترامپ: آمریکا آماده مذاکره با ایران است- مذاکره کنند خوب است
رئیس جمهوری با تکرار ادعاهای پیشین خود، مدعی شد ایران به خاطر مشکلات اقتصادی "به دردسر افتاده" است
ثبت‌ اطلاعات 15 میلیون و 138 هزار دانش‌آموز در سامانه سناد
سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از ثبت اطلاعات 15 میلیون و 138 هزار و 523 دانش‌آموز در سامانه سناد خبر داد.
اینفوگرافی - وضعیت استفاده ایرانی‌ها از اینترنت
گزارش مرکز آمار ایران که بر اساس آمارهای سال ۹۶ تنظیم و به تازگی منتشر شده، ۵۹ درصد از افراد با سن کمتر از ۱۵ سال و ۸۵ درصد افراد ۱۵ تا ۲۴ ساله و همچنین بیش از ۷۳ درصد از افراد ۲۵ تا ۴۹ ساله در ایران از اینترنت استفاده می‌کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سقوطی که باعث فوت بیمار شد؛دستور استاندار هرمزگان برای رسیدگی فوری
اعلام مرگ فردی ۸۳ ساله در بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس بر اساس آنچه سهل‌انگاری گفته می‌شود، سبب موجی از نگرانی در بین مردم استان هرمزگان شد.
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» رونمایی شد
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» صبح امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر دفاع، فرمانده نیروی هوایی ارتش و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.
شوخی با علی دایی مجاز است یا خیر؟
«علی دایی بالاتر از شوخی‌کردن نیست. شاید بخش عمده‌ای از شوخی مجری تلویزیونی هم ساده‌تر از این بود که واکنش دایی این قدر سنگین باشد اما کاش مجری تلویزیونی بداند که طنز با ظرافت همراه است و وقتی روی آنتن است، در جمع دوستانش نیست که اولین جمله‌ای را که به ذهنش می‌رسد، برای یک موج خنده بگوید و دو دقیقه بعد جمع فراموش کند.»
واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟
دانشمندان ترک، عرب یا آلمانی وقتی می‌خواهند علم خود را به دیگران انتقال دهند تا جهانیان متوجه اختراع آنها شوند، از چه زبانی استفاده می‌کنند؟
هواداران در انتخابی یورو ۲۰۲۰ به روایت تصویر
هواداران در این هفته از بازی‌های انتخابی یورو ۲۰۲۰ نقش پر رنگی داشتند.
اقتصاد ایران رشد مثبت را تجربه خواهد کرد
شدت عرضه‌ها در بورس کاهش یافت
بانک مرکزی مشکلات مراجعه نابینایان به بانک‌ها را حل کند
دلایل افت شاخص بورس چیست؟
مشکلی در ترخیص خودروهای دپو شده نیست-وزارت صمت پیگیری کند
فرصت خوب برای عرضه فرآورده‌های نفتی شرکت نفت در بورس انرژی
سرعت حرکت اقتصاد آمریکا کند می‌شود
پیشرفت در مذاکرات برگزیت، دلار را پس زد
بورس های جهانی روی ریل صعودی
خودرو و ویلا با وام سرمایه در گردش