نامه به لاریجانی درباره تخلفات واگذاری «ایران‌ایرتور»+اسناد

11:30 ۳۹۶ روز و ۲۰ ساعت پیش مشرق نیوز 1,219 0
نامه به لاریجانی درباره تخلفات واگذاری «ایران‌ایرتور»+اسناد

نماینده مردم مشهد با ارسال نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دلایل خود درباره تخلفات صورت گرفته در واگذاری شرکت هواپیمایی «ایران ایرتور» و پیگیری شکایتش به قوه قضائیه را توضیح داد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس دلایل خود درباره تخلفات صورت گرفته در واگذاری شرکت هواپیمایی «ایران ایرتور» را توضیح داد.
وی همچنین اعلام کرد با ارسال شکواییه‌ای به قوه محترم قضاییه در حال پیگیری تخلفات صورت گرفته در واگذاری است.
متن نامه پژمان‌فر به لاریجانی بدین شرح است:برادر ارجمند جناب آقای دکتر لاریجانیرئیس محترم مجلس شورای اسلامیسلام علیکماحتراماً به استحضار می‌رساند: اینجانب نصرالله پژمانفر نماینده حوزه انتخابیه مردم محترم و انقلابی مشهد و کلات در مجلس دهم مدت مدیدی است که براساس وظایف قانونی و شرعی جهت استیفای حقوق ملت و جلوگیری از تضییع بیت‌المال نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به موضوع واگذاری شرکت‌های دولتی مشمول اصل ۴۴ ورود پیدا کرده و پس از تنظیم شکواییه‌ای که از طریق قوه محترم قضاییه در حال پیگیری این موضوع می‌باشم و در همین راستا و به منظور اطلاع‌رسانی به هموطنان عزیز و تنویر افکارعمومی در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس گزارشی مجمل از موضوعات مرتبط در واگذاری‌ها و تخلفات انجام شده را ارائه نمودم، لیکن متأسفانه یکی از شرکت‌های واگذار شده (شرکت هواپیمایی ایران ایرتور) که اتفاقاً محمل بسیاری از تخلفات ذکر شده نیز بوده است، جوابیه‌ای در خبرگزاری فارس منتشر نموده که علاوه بر توهین به یکی از نمایندگان ملت بزرگ ایران محتوی توهین و افتراهای متعددی نیز می‌باشد به نحوی که علاوه بر اینجانب، جایگاه رأس اموری مجلس شورای اسلامی را نیز به نوعی زیر سؤال برده است.
نامه به لاریجانی درباره تخلفات واگذاری «ایران‌ایرتور»+اسناد
با توجه به اینکه در جوابیه مذکور مطالب اعلام شده را کذب و بی‌اساس قلمداد نموده‌اند بدینوسیله دلایل اتقان آنها را جهت استحضار و پیگیری لازم به شرح ذیل تقدیم حضور می‌نمایم:۱ اظهارات اینجانب در خصوص عدم پرداخت بدهی‌های شرکت ایرتور مربوط به: الف) عدم پرداخت بدهی‌های شرکت هسایار به عنوان دیون همراه ایران ایرتور در زمان واگذاری حدود ۲۳ میلیارد تومان براساس نامه شماره ۱۷۸۹۳ مورخ ۹ مهر ۱۳۹۷ سازمان خصوصی‌سازی ب) عدم پرداخت وجه سهام ترجیهی کارکنان براساس نامه شماره ۳۲۴۰۱ مورخ ۱ اسفند ۱۳۹۷ سازمان خصوصی‌سازی ج) عدم پرداخت اقساط سازمانی درموعد مقرر که اخطاریه‌های آن در سازمان اقبل دسترسی می‌باشد صورت پذیرفته است.
۲ بر مبنای اظهارات بالاترین مقام سازمانی حوزه حمل و نقل نظام جمهوری اسلامی ایران (وزیر محترم راه و شهرسازی) قیمت پایه و کارشناسی برند یک شرکت هواپیمایی در ایران حدود حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان می‌باشد که اگر تجهیزات و امکانات ایرتور در زمان واگذاری را به آن اضافه نماییم به عددی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان خواهیم رسید و این در حالی است که ایرتور به حدود یک بیستم قیمت مذکور آن هم به صورت اقساطی واگذار شده است.
۳ در حال حاضر درآمد شرکت ایرتور به آژانسی در تبریز واریز می‌شود در صورتی که بدهی‌های مختلفایرتور که به صورت روزافزون در حال افزایش است به حساب خودش ثبت می‌گردد، به عبارتی چنانچه این شرکت اعلام ورشکستگی نماید، می‌بایست پاسخگوی بدهی‌های خویش باشد در حالی که درآمدش نصیب شخص دیگری شده است؟!نامه به لاریجانی درباره تخلفات واگذاری «ایران‌ایرتور»+اسناد
با عنایت به اینکه ماهیت نمایندگی و وکالت امت حزب‌الله، دفاع از حقوق مردم و بیت‌المال تعیین شده است و در همین راستا پرونده سازمان خصوصی‌سازی با امضاء ۵۵ نفر از نمایندگان محترم ملت از طریق قوه قضائیه در حال پیگیری و همچنان مفتوح می‌باشد، لذا خواهشمند است به منظور صیانت از جایگاه نمایندگان خدوم ملت و همچنین شأن رفیع مجلس محترم شورای اسلامی دستور فرمایید علاوه بر انجام اقدام و تهیه پاسخی درشأن به جوابیه مذکور نسبت به پیگیری این پرونده مهم در سیستم قضایی نیز اقدام عاجل به عمل آید. شایان ذکر است در صورت صلاح‌دید شکایت شخصی اینجانب از شرکت مذکور بابت توهین و افتراء به بنده نیز آماده ارجاع به قوه محترم قضائیه می‌باشد که در صورت موافقت هیأت رئیسه محترم به جریان خواهد افتاد.
پژمان فر در اسناد ارائه کرده به لاریجانی به نامه حمید شکرالله زاده ذیحساب و مدیرکل امور مالی سازمان خصوصی سازی و صدور اخطار به خریداران سهام ترجیحی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در تاریخ اول اسفند سال ۹۷ اشاره می‌کند.
متن این نامه بدین شرح است:مدیرعامل محترم شرکت ایران‌ایرتورموضوع: صدور اخطار به خریداران سهام ترجیحی (تخصیص ۱۷ فروردین ۱۳۹۰)با سلاماحترامابه استحضار می‌رساند تعداد «۵۵۷» نفر از سهامداران ترجیحی (کارکنان) آن شرکت بابت اقساط معوق به مبلغ یک میلیارد و ۸۲ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال به این سازمان بدهکار می‌باشند. با عنایت به وارد قانونی ذیل:
۱ ماده (۷) آئین نامه اجرایی نحوه واگذاری سهام ترجیحی و بند (ب) ماده (۳) قرارداد فیمابین که عنوان شده «مبلغ هر قسط در درجه اول از محل سود قابل تخصیص به سهامداران با سایر عواید حاصله از سهام مورد واگذاری به عنوان تأدیه بخشی از بدهی خریداران از طرف شرکت مورد واگذاری تأمین خواهد شد و در صورت عدم کفایت و عدم پرداخت به هر دلیل، هریک از خریداران مکلف می‌باشند رأساً نسبت به پرداخت اقساط و یا تأمین مبلغ کسری آن اقدام نمایند.»
۲ طبق بند (الف) ماده (۴) آئین‌نامه مذکور «درصورت قطع رابطه شغلی هر یک از خریداران شاغل با شرکت یا بنگاه مورد واگذاری، آن شرکت یا بنگاه مکلف است تعهد پرداخت اقساط سالانه و نیز آدرس کامل وی را اخذ نماید و خریدار متعهد می‌گردد در صورت هرگونه تغییر در آدرس اعلامی مراتب را کتباً به شرکت و فروشنده اعلام نماید.»
نامه به لاریجانی درباره تخلفات واگذاری «ایران‌ایرتور»+اسناد
بنابراین مقتضی است دستور فرمایند، مبالغ مذکور حسب مورد از محل سود سهام توزیعی و یا در صورت عدم کفایت از حقوق ماهیانه خریداران (کارکنان شرکت) کسر و اصل اقساط را به حساب شماره شبا ۷۱۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۱۰۰۱۵۰۴۰۲۲۶۱۶IR تمرکز وجوه حاصل از واگذاری بنگاه‌ها به نام سازمان خصوصی‌سازی نزد بانک مرکزی واریز، اصل نامه و فیش واریزی را به این سازمان وفایل مربوطه را به آدرس پست الکترونیکی starjihi@chmail.ir ارسال نمایند.
شایان ذکر است در صورت قطع رابطه شغلی سهامداران با آن شرکت، مطابق بند (۲) مذکور می‌بایست مبلغ اقساط از هریک از آنها اخذ و به حساب‌های فوق واریز شود.
در همین زمینه، بابک ضرغامی مدیرکل دفتر نظارت و پیگیری مطالبات سازمان خصوصی سازی هم با ارسال نامه‌ای به شکاری خریدار این شرکت هواپیمایی، توضیحاتی را درباره نحوه انجام تسویه حساب نهایی اعلام کرده است.
متن این نامه به شرح ذیل است:جناب آقای شکاریخریدار محترم شرکت هواپیمایی ایران ایرتورموضوع: نحوه انجام تسویه حساب نهاییسلام علیکمبازگشت به نامه شماره ۴۴۵ مورخ ۱۲ تیر ۱۳۹۷ و پیرو نامه شماره ۱۲۳۹۰ مورخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ضمن ارسال تصویر نامه شماره ۱۱۸۴/۹۷/۰۱/۴۵۳۲ مورخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ شرکت تعاونی چند منظوره هسایار و با توجه به دو نوبت عدم حضور در جلسات دعوت شده جهت تعیین تکلیف مفاد صورتجلسه مورخ ۱ دی ۱۳۹۴ به استحضار می‌رساند تسویه حساب نهایی قرارداد واگذاری شرکت هواپیمایی ایران ایرتور منوط به تعیین تکلیف مفاد صورتجلسه مورخ ۱ دی ۱۳۹۴ می‌باشد.
نامه به لاریجانی درباره تخلفات واگذاری «ایران‌ایرتور»+اسناد
حجت‌الاسلام پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در ۱۳ خرداد گفته بود شرکت «ایران ایرتور» با قیمت حدود ۳۴ میلیارد تومان در یک پرداخت سه ساله واگذار شد که هنوز که هنوز است، این مبلغ از سوی خریداران واریز نشده است. ضمن اینکه این واگذاری با این قیمت در حالی که طبق گفته وزیر وقت راه (تنها برند یک شرکت هواپیمایی بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد)، صورت گرفته است.
وی افزود: این در حالی است که شرکت ایران ایرتور دارای پنج هواپیمای MD و همچنین دارای اراضی املاک و مستغلات بود و تعداد زیادی هواپیمای «توپولف» داشت و اموال و دارایی‌های دیگری داشت که همه آن‌ها به ۳۴ میلیارد تومان فروخته شد و همان‌طور که گفتم، پرداخت نشده است.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

اقتصاد و انرژی
اقتصاد و انرژی

آخرین اخبار

کرونا شرایط فدراسیون نجات غریق را بحرانی کرده است
رییس فدراسیون نجات غریق و قواصی گفت: هرچند که از برنامه‌های خود عقب نیستیم اما از اسفندماه تا امروز چون درآمدزایی نداشتیم ادامه‌ی این روند شرایط فدراسیون را بحرانی خواهد کرد.
چالش‌های قهرمان برای حضور در فصل آینده لیگ برتر فوتسال
تیم مس سونگون برای حضور در فصل آینده لیگ برتر فوتسال با چالش‌هایی روبرو است.
نقش تعیین کننده مردم در مقابله با معضل زباله‌گردی
سال‌ها است که معضل زباله‌گردی در سطح شهر تهران پدید آمده است اما با شیوع ویروس کرونا و افزایش احتمال ابتلای زباله‌گردان به بیماری کووید -۱۹ مقابله با این معضل بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران می‌گوید: مقابله با زباله‌گردی نیازمند تغییر در شیوه جمع‌آوری پسماند شهری و تدوین طرح‌های جامع مدیریت پسماند است اما مردم نیز می‌توانند نقش مهمی در این زمینه ایفا کنند.
آینده بازار نفت چه می شود؟
کارشناسان بر این باورند که با افزایش قیمت و بهبود تقاضای جهانی نفت، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش - موسوم به اوپک پلاس - به زمان‌بندی خود برای تسهیل کاهش تولید در پایان ماه ژوئیه پایبند خواهند بود.
روسیه جای خالی نفت ونزوئلا را برای آمریکا پر می‌کند
روسیه صادرات نفت سیاه به آمریکا را در شش ماه نخست سال ۲۰۲۰ در رکورد بالایی حفظ کرد تا جای خالی بشکه های نفت سنگین ونزوئلا را که خریدشان در آمریکا حدود یک سال پیش متوقف شد را پر کند.
درآمد نفتی صادرکنندگان خاورمیانه ۲۷۰ میلیارد دلار سقوط می‌کند
طبق جدیدترین گزارش صندوق بین المللی پول (IMF)، صادرکنندگان نفت خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۲۷۰ میلیارد دلار درآمد نفتی را از دست خواهند داد.
برای تغییر نام مراجعه به دادگاه نیاز نیست
بر اساس قانون برای تغییر نام و نام خانوادگی نیازی به مراجعه به دادگاه نیست و در یک کمیته مخصوص این کار انجام می‌شود.
مراحل تشخیص و درمان کبد چرب
یک متخصص تغذیه گفت: به طور معمول در مراحل اولیه‌ی بیماری کبد چرب، علامتی را در افراد مبتلا مشاهده نمی کنیم اما به مرور زمان علامت‌های عمومی بیماری نمایان می‌شود.
جوانان، ناقلان خاموش کرونا
نتایج تحقیقات متخصصان ایتالیایی نشان می‌دهد که بیش از ۸۰ درصد از جوانان آلوده به کرونا ویروس، علائمی از بیماری ندارند.
امکان مشاهده تعداد سهام عدالت در «روش مدیریت غیرمستقیم»
طبق اعلام ستاد آزادسازی سهام عدالت، مشاهده تعداد سهام عدالت در «روش مدیریت غیرمستقیم» از سوی مشمولان امکان‌پذیر شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فوتبالیست‌ها کرونا می‌گیرند شنا تعطیل می‌شود!
ملی‌پوش شنا گفت: ۲۰ یا ۳۰ نفر از فوتبالیست‌ها کرونا گرفته‌اند، مسابقات و تمریناتشان تعطیل نشده اما استخر آزادی که چند ملی‌پوش در آن تمرین می‌کردند را می‌بندند!
تساوی ریو اوه با طارمی
ریو اوه که در ترکیب از مهاجم ایرانی اش بهره می برد برابر ماریتیمو مساوی کرد.
آخرین وضعیت برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا
به نظر می‌رسد برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا در نیمه آبان ماه امسال قطعی باشد.
وضعیت سربازی متقاضیان کنکور ارشد و دکتری پس از تعویق کنکور
به دنبال اعلام تعویق در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و دکتری و برخی نگرانی‌های مطرح شده از سوی متقاضیان مشمول سربازی، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را ارائه کرد.
هشدار پلیس به خانواده‌ها؛ به رده بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای فرزندانتان توجه کنید
سرهنگ رجبی درباره آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای برای کودکان در سنین مختلف به خانواده‌ها هشدار داد.
امکان مشاهده تعداد سهام عدالت در «روش مدیریت غیرمستقیم»
تعلیق کارت بازرگانی تجّار متخلف
پشت پرده بازارسیاه رفع سوء اثر چک برگشتی -بانک مرکزی «دقیقا» کجاست؟
ضدعفونی روزانه ناوگان هوایی ایران ایر
افزایش 4 هزار تومانی میلگرد
بیکاری در تهران کاهش یافت
تاثیر معکوس شیوع کرونا روی بورس آمریکا
دو برابر شدن خطوط ریلی تا 5 سال آینده
هزینه رهن و اجاره آپارتمان در پونک چقدر است؟
قیمت روز انواع موتورسیکلت در 23 تیر 99