نامه به لاریجانی درباره تخلفات واگذاری «ایران‌ایرتور»+اسناد

11:30 ۴ روز و ۵ ساعت پیش مشرق نیوز 73 0
نامه به لاریجانی درباره تخلفات واگذاری «ایران‌ایرتور»+اسناد

نماینده مردم مشهد با ارسال نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دلایل خود درباره تخلفات صورت گرفته در واگذاری شرکت هواپیمایی «ایران ایرتور» و پیگیری شکایتش به قوه قضائیه را توضیح داد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس دلایل خود درباره تخلفات صورت گرفته در واگذاری شرکت هواپیمایی «ایران ایرتور» را توضیح داد.
وی همچنین اعلام کرد با ارسال شکواییه‌ای به قوه محترم قضاییه در حال پیگیری تخلفات صورت گرفته در واگذاری است.
متن نامه پژمان‌فر به لاریجانی بدین شرح است:برادر ارجمند جناب آقای دکتر لاریجانیرئیس محترم مجلس شورای اسلامیسلام علیکماحتراماً به استحضار می‌رساند: اینجانب نصرالله پژمانفر نماینده حوزه انتخابیه مردم محترم و انقلابی مشهد و کلات در مجلس دهم مدت مدیدی است که براساس وظایف قانونی و شرعی جهت استیفای حقوق ملت و جلوگیری از تضییع بیت‌المال نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به موضوع واگذاری شرکت‌های دولتی مشمول اصل ۴۴ ورود پیدا کرده و پس از تنظیم شکواییه‌ای که از طریق قوه محترم قضاییه در حال پیگیری این موضوع می‌باشم و در همین راستا و به منظور اطلاع‌رسانی به هموطنان عزیز و تنویر افکارعمومی در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس گزارشی مجمل از موضوعات مرتبط در واگذاری‌ها و تخلفات انجام شده را ارائه نمودم، لیکن متأسفانه یکی از شرکت‌های واگذار شده (شرکت هواپیمایی ایران ایرتور) که اتفاقاً محمل بسیاری از تخلفات ذکر شده نیز بوده است، جوابیه‌ای در خبرگزاری فارس منتشر نموده که علاوه بر توهین به یکی از نمایندگان ملت بزرگ ایران محتوی توهین و افتراهای متعددی نیز می‌باشد به نحوی که علاوه بر اینجانب، جایگاه رأس اموری مجلس شورای اسلامی را نیز به نوعی زیر سؤال برده است.
نامه به لاریجانی درباره تخلفات واگذاری «ایران‌ایرتور»+اسناد
با توجه به اینکه در جوابیه مذکور مطالب اعلام شده را کذب و بی‌اساس قلمداد نموده‌اند بدینوسیله دلایل اتقان آنها را جهت استحضار و پیگیری لازم به شرح ذیل تقدیم حضور می‌نمایم:۱ اظهارات اینجانب در خصوص عدم پرداخت بدهی‌های شرکت ایرتور مربوط به: الف) عدم پرداخت بدهی‌های شرکت هسایار به عنوان دیون همراه ایران ایرتور در زمان واگذاری حدود ۲۳ میلیارد تومان براساس نامه شماره ۱۷۸۹۳ مورخ ۹ مهر ۱۳۹۷ سازمان خصوصی‌سازی ب) عدم پرداخت وجه سهام ترجیهی کارکنان براساس نامه شماره ۳۲۴۰۱ مورخ ۱ اسفند ۱۳۹۷ سازمان خصوصی‌سازی ج) عدم پرداخت اقساط سازمانی درموعد مقرر که اخطاریه‌های آن در سازمان اقبل دسترسی می‌باشد صورت پذیرفته است.
۲ بر مبنای اظهارات بالاترین مقام سازمانی حوزه حمل و نقل نظام جمهوری اسلامی ایران (وزیر محترم راه و شهرسازی) قیمت پایه و کارشناسی برند یک شرکت هواپیمایی در ایران حدود حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان می‌باشد که اگر تجهیزات و امکانات ایرتور در زمان واگذاری را به آن اضافه نماییم به عددی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان خواهیم رسید و این در حالی است که ایرتور به حدود یک بیستم قیمت مذکور آن هم به صورت اقساطی واگذار شده است.
۳ در حال حاضر درآمد شرکت ایرتور به آژانسی در تبریز واریز می‌شود در صورتی که بدهی‌های مختلفایرتور که به صورت روزافزون در حال افزایش است به حساب خودش ثبت می‌گردد، به عبارتی چنانچه این شرکت اعلام ورشکستگی نماید، می‌بایست پاسخگوی بدهی‌های خویش باشد در حالی که درآمدش نصیب شخص دیگری شده است؟!نامه به لاریجانی درباره تخلفات واگذاری «ایران‌ایرتور»+اسناد
با عنایت به اینکه ماهیت نمایندگی و وکالت امت حزب‌الله، دفاع از حقوق مردم و بیت‌المال تعیین شده است و در همین راستا پرونده سازمان خصوصی‌سازی با امضاء ۵۵ نفر از نمایندگان محترم ملت از طریق قوه قضائیه در حال پیگیری و همچنان مفتوح می‌باشد، لذا خواهشمند است به منظور صیانت از جایگاه نمایندگان خدوم ملت و همچنین شأن رفیع مجلس محترم شورای اسلامی دستور فرمایید علاوه بر انجام اقدام و تهیه پاسخی درشأن به جوابیه مذکور نسبت به پیگیری این پرونده مهم در سیستم قضایی نیز اقدام عاجل به عمل آید. شایان ذکر است در صورت صلاح‌دید شکایت شخصی اینجانب از شرکت مذکور بابت توهین و افتراء به بنده نیز آماده ارجاع به قوه محترم قضائیه می‌باشد که در صورت موافقت هیأت رئیسه محترم به جریان خواهد افتاد.
پژمان فر در اسناد ارائه کرده به لاریجانی به نامه حمید شکرالله زاده ذیحساب و مدیرکل امور مالی سازمان خصوصی سازی و صدور اخطار به خریداران سهام ترجیحی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در تاریخ اول اسفند سال ۹۷ اشاره می‌کند.
متن این نامه بدین شرح است:مدیرعامل محترم شرکت ایران‌ایرتورموضوع: صدور اخطار به خریداران سهام ترجیحی (تخصیص ۱۷ فروردین ۱۳۹۰)با سلاماحترامابه استحضار می‌رساند تعداد «۵۵۷» نفر از سهامداران ترجیحی (کارکنان) آن شرکت بابت اقساط معوق به مبلغ یک میلیارد و ۸۲ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال به این سازمان بدهکار می‌باشند. با عنایت به وارد قانونی ذیل:
۱ ماده (۷) آئین نامه اجرایی نحوه واگذاری سهام ترجیحی و بند (ب) ماده (۳) قرارداد فیمابین که عنوان شده «مبلغ هر قسط در درجه اول از محل سود قابل تخصیص به سهامداران با سایر عواید حاصله از سهام مورد واگذاری به عنوان تأدیه بخشی از بدهی خریداران از طرف شرکت مورد واگذاری تأمین خواهد شد و در صورت عدم کفایت و عدم پرداخت به هر دلیل، هریک از خریداران مکلف می‌باشند رأساً نسبت به پرداخت اقساط و یا تأمین مبلغ کسری آن اقدام نمایند.»
۲ طبق بند (الف) ماده (۴) آئین‌نامه مذکور «درصورت قطع رابطه شغلی هر یک از خریداران شاغل با شرکت یا بنگاه مورد واگذاری، آن شرکت یا بنگاه مکلف است تعهد پرداخت اقساط سالانه و نیز آدرس کامل وی را اخذ نماید و خریدار متعهد می‌گردد در صورت هرگونه تغییر در آدرس اعلامی مراتب را کتباً به شرکت و فروشنده اعلام نماید.»
نامه به لاریجانی درباره تخلفات واگذاری «ایران‌ایرتور»+اسناد
بنابراین مقتضی است دستور فرمایند، مبالغ مذکور حسب مورد از محل سود سهام توزیعی و یا در صورت عدم کفایت از حقوق ماهیانه خریداران (کارکنان شرکت) کسر و اصل اقساط را به حساب شماره شبا ۷۱۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۱۰۰۱۵۰۴۰۲۲۶۱۶IR تمرکز وجوه حاصل از واگذاری بنگاه‌ها به نام سازمان خصوصی‌سازی نزد بانک مرکزی واریز، اصل نامه و فیش واریزی را به این سازمان وفایل مربوطه را به آدرس پست الکترونیکی starjihi@chmail.ir ارسال نمایند.
شایان ذکر است در صورت قطع رابطه شغلی سهامداران با آن شرکت، مطابق بند (۲) مذکور می‌بایست مبلغ اقساط از هریک از آنها اخذ و به حساب‌های فوق واریز شود.
در همین زمینه، بابک ضرغامی مدیرکل دفتر نظارت و پیگیری مطالبات سازمان خصوصی سازی هم با ارسال نامه‌ای به شکاری خریدار این شرکت هواپیمایی، توضیحاتی را درباره نحوه انجام تسویه حساب نهایی اعلام کرده است.
متن این نامه به شرح ذیل است:جناب آقای شکاریخریدار محترم شرکت هواپیمایی ایران ایرتورموضوع: نحوه انجام تسویه حساب نهاییسلام علیکمبازگشت به نامه شماره ۴۴۵ مورخ ۱۲ تیر ۱۳۹۷ و پیرو نامه شماره ۱۲۳۹۰ مورخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ضمن ارسال تصویر نامه شماره ۱۱۸۴/۹۷/۰۱/۴۵۳۲ مورخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ شرکت تعاونی چند منظوره هسایار و با توجه به دو نوبت عدم حضور در جلسات دعوت شده جهت تعیین تکلیف مفاد صورتجلسه مورخ ۱ دی ۱۳۹۴ به استحضار می‌رساند تسویه حساب نهایی قرارداد واگذاری شرکت هواپیمایی ایران ایرتور منوط به تعیین تکلیف مفاد صورتجلسه مورخ ۱ دی ۱۳۹۴ می‌باشد.
نامه به لاریجانی درباره تخلفات واگذاری «ایران‌ایرتور»+اسناد
حجت‌الاسلام پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در ۱۳ خرداد گفته بود شرکت «ایران ایرتور» با قیمت حدود ۳۴ میلیارد تومان در یک پرداخت سه ساله واگذار شد که هنوز که هنوز است، این مبلغ از سوی خریداران واریز نشده است. ضمن اینکه این واگذاری با این قیمت در حالی که طبق گفته وزیر وقت راه (تنها برند یک شرکت هواپیمایی بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد)، صورت گرفته است.
وی افزود: این در حالی است که شرکت ایران ایرتور دارای پنج هواپیمای MD و همچنین دارای اراضی املاک و مستغلات بود و تعداد زیادی هواپیمای «توپولف» داشت و اموال و دارایی‌های دیگری داشت که همه آن‌ها به ۳۴ میلیارد تومان فروخته شد و همان‌طور که گفتم، پرداخت نشده است.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

رشد ٥٧ درصدی تراکنش‌ها در بخش اینترنت بانک صادرات ایران
استقبال مشتریان از خدمات بانکداری الکترونیکی بانک صادرات ایران به‌ویژه در بخش اینترنت‌بانک در اردیبهشت‌‎ماه ٩٨ نسبت به ماه قبل با رشد بیش از ٥٧ درصدی مواجه بوده است.
دانلود قسمت هفدهم سریال نهنگ آبی
قسمت ۱۷ سریال «نهنگ آبی» با عنوان "مگنولیا" به کارگردانی فریدون جیرانی، توسط سایت دانلود قانونی حلال دانلود توزیع شد.
کاهش نرخ سود در حال حاضر تاثیری بر تولید ندارد
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: کاهش مطالبات معوق بانک‌ها از دولت و تسهیلات گیرندگان، کنترل تورم، ارائه مشوق‌های مناسب به سرمایه‌گذاران در بخش‌های مولد و صادرات و از همه مهم‌تر بهبود شرایط سیاسی و رفع یا گذر از تحریم‌ها از جمله عواملی هستند که می‌توانند موجب کاهش نرخ سود بانکی و به تبع آن نرخ سود تسهیلات بانکی شوند.
هدایای اینترنتی همراه اول در «دوشنبه سوری» خردادماه
همراه اول در «دوشنبه سوری» خرداد ماه تا ۱۰۰گیگابایت اینترنت هدیه می‌دهد.
گران ترین خودروهای کلاسیک در بازار جهانی
همان‌طور که در سایت ویدیویی فونل می‌توانید مشاهده کنید برخلاف انتظار عامه‌ی مردم، هیچ‌کدام از محصولات مدرن خودروسازان، به‌اندازه‌ی ارزشمندترین مدل‌های کلاسیک، گران نیستند. کلکسیونرها برای نمونه‌های خاص با قدمت بالا، بیش از ۲۰ میلیون دلار می‌پردازند.
تابستان امسال با خوان باجی
تابستان با گرمای خود در راه است. چند سالی می‌شود که گرما در اکثر نقاط ایران، بیداد می‌کند. دیگر دمای ۴۰ درجه عادی شده است. هر چقدر هم از کولر و وسایل سرمایشی استفاده شود، بازهم وجود انسان گرم می‌شود. این گرما، اعصاب را تضعیف می‌کند و فرد عصبی شده و بی‌قرار می‌شود.
انتخاب چمن مصنوعی مطلوب برای محیط بازی کودکان
کودکان به دلیل تحرک و بازیگوشی ذاتی در معرض انواع آسیب‌ها قرار دارند و ایمنی کف‌پوش محیط بازی آن‌ها، باید توسط والدین و مربیان مورد توجه قرار گیرد.
چرا کسی نتوانست جای شریعتی را پر کند؟
«اگر شریعتی امروز در جامعه ما حضور می‌داشت، در حراست و حفاظت از بخش قابل‌ ملاحظه‌ای از نسل جوان دانشگاهی ما، نقش مثبتی ایفا می‌کرد و یک پل ارتباطی بین جامعه و دانشگاه می‌شد.»
والدین ایرانی بهترین دانش‌آموزان جهان هستند
«شما تنها آموزگار مدرسه، کارآموز فنی حرفه‌ای کلاس علوم، راننده آژانس، عمه، دایی، عمو و دوست یکرنگ فرزندتان نیستید، نقش‌های دیگری هم دارید که باید بخوبی از عهده آنها برآمده باشید ازجمله نقش حیاتی عابربانک، کارگر خدمات، پلیس، مکانیک و هزار و یک مسئولیت جانفرسای دیگر.»
رفیقدوست: چند متخلف بخش خصوصی را اعدام کنند
محسن رفیق‌دوست معتقد است یکی از راه‌های دور زدن تحریم‌ها واگذار کردن فروش نفت به بخش خصوصی است و البته قائل به اعدام متخلفان بخش خصوصی هم هست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه آغاز شد
نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات 30 متهم دیگر بانک سرمایه دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
ثبت رکورد پرواز با مسافت پاراگلایدر آسیا در ایران
طولانی‌ترین پرواز آزاد مسافت با پاراگلایدر در آسیا در ایران انجام شد.
روحانی، یک مدل موسیقی را با خودش به ایران می‌آورد؟
با تصاویری که از «ونیزی» در نشریات مختلف درج شده، کارکرد او به عنوان یک مدل، بیشتر از رهبر ارکستر سمفونیک است.
راههای درمان خانگی پولیپ بینی
پولیپ بینی زائده‌ای به شکل اشک و غیر سرطانی است که در بینی یا حفره سینوس تشکیل می‌شوند.
ماجرای حمله به یک توله خرس در سوادکوه  +فیلم
پس از انتشار تصاویر و فیلم‌های تأسف‌بار از حمله چند نفر به یک توله خرس دو ساله و تلف شدن این حیوان، مدیرکل محیط زیست استان مازندران از شناسایی این افراد خبر داد.
کدام محصولات ایران خودرو ارزان شد؟
سیب زمینی گران‌تر شد
مستاجران هم وام می‌گیرند
لغو عوارض صادرات خرما ابلاغ شد
تاخیر دولت در تامین کالاهای اساسی
راه اندازی صندوق حمایت از مستأجران
اجرای بیش از ۱۰ هزار طرح اشتغالزایی در ایران
وزیر نیرو: می‌توان از فرصت تحریم‌ برای توسعه همکاری‌ روسیه و ایران استفاده کرد
نعمت‌زاده: دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند
طرح دولت برای خانه‌دارشدن کارمندان کلید خورد