بازگرداندن ۲۲ هکتار از اراضی تصرف شده استان قزوین به بیت‌المال

18:29 ۹۵ روز و ۸ ساعت پیش ایسنا 1,009 0

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین گفت: شورای حفظ حقوق بیت‌المال در قزوین نیز فعال شده که ۲۲ هکتار از اراضی تصرف‌شده و تغییر کاربری شده در سال ۹۷ به بیت‌المال بازگردانده شده است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمد حیدری سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین، در اولین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین در سال جاری که پیش از ظهر امروز ۲۲ خردادماه با حضور مسئولان قضائی و مسئولان دستگاه‌های مختلف اجرایی در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد، اظهار کرد: استان باید در مبحث پیشگیری از جرم به یک باور برسد ازاین‌رو در این معاونت برنامه‌های مختلفی در حوزه پیش‌گیری در ۸ حوزه مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: در سال ۹۷ تعداد ۴۵ برنامه برگزار شد که برای سال ۹۸ تعداد برنامه‌های در نظر گرفته شده به ۴۸ برنامه رسیده که درصدد اجرای آن خواهیم بود.
حجت‌الاسلام حیدری با اشاره به اینکه طلاق بنیان خانواده را تهدید می‌کند، عنوان کرد: آمار رسمی طلاق نشان از کاهش طلاق و ازدواج در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ دارد بااین‌حال آمار طلاق به نسبت ازدواج بسیار بالاست.
وی ادامه داد: فعال شدن مراکز مشاوره و الزامی شدن آن برای متقاضیان طلاق موجب ایجاد موانعی برای گرفتن طلاق می‌شود ازاین‌رو در استان قزوین با فعال کردن این بخش‌ها تلاش کردیم زمینه گرفتن طلاق کاهش یابد.
این مسئول اضافه کرد: فعالیت سامانه تصمیم در طول ۷ ماه آخر سال ۹۷ موجب ثبت تقاضاهای طلاق در آن شد که برخی به سازش و برخی به طلاق منجر شد بااین‌حال تعداد سازش‌ها هنوز بسیار کم است و باید برنامه‌ای به‌صورت جدی برای زیاد شدن ازدواج‌ها و کاهش طلاق داشته باشیم.
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین عنوان کرد: آموزش‌های پیش از ازدواج با همکاری سازمان‌های مختلفی چون دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی یکی از شیوه‌های کاهش طلاق است که دنبال می‌شود.
وی با بیان اینکه انتخاب اشتباه یکی از دلایل عمده وقوع طلاق‌هاست و اگر انتخاب‌ها آگاهانه باشد بی‌شک ازدواج‌ها موفقیت‌آمیز خواهد بود، افزود: در طرح «امید» که برای زوجین به‌صورت کارگاهی در حال اجراست از حضور مربیان آموزش‌دیده استفاده می‌شود.
حجت‌الاسلام حیدری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصرف عدوانی اراضی و تغییر کاربری غیرقانونی گفت: مجرمین یقه‌سفید میزان قابل‌توجهی از اراضی را تغییر کاربری داده‌اند که بی‌شک بررسی پرونده آن‌ها مورد تأکید جدی دستگاه قضا است.
وی اعلام کرد: شورای حفظ حقوق بیت‌المال در قزوین نیز فعال شده که ۲۲ هکتار از اراضی تصرف‌شده و تغییر کاربری شده در سال ۹۷ به بیت‌المال بازگردانده شده است.
این مسئول تأکید کرد: تغییر اراضی جرم است و ساختمان‌های ایجادشده به‌صورت غیرقانونی نیز باید قلع‌وقمع شود.
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین اعلام کرد: در سال گذشته با افزایش آمار سرقت و خشونت نسبت به سال ۹۶ روبرو بودیم که نیاز است جوانب مختلف این موضوع بررسی شود.
حجت‌الاسلام حیدری در پایان خاطرنشان کرد: باید از معامله‌های دستی که مفاد آن مشخص نیست، جلوگیری شود زیرا این معامله‌های دستی اغلب منجر به تشکیل پرونده‌های قضائی می‌شود.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

منتظر دریافت گزارش فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز هستیم-برخورد جدی وزارت علوم با مسببان حادثه
معاون وزیر علوم از دستور برای دریافت گزارش جزئیات فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز خبر داد و گفت: بعد از دریافت این گزارش و بررسی‌های انجام شده با مسببان این حوادث برخورد خواهد شد.
برای ترویج نماز روی دیگر دین را به جوانان نشان دهیم
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این‌که باید برای پیشبرد اهداف در حوزه نماز حس کمال‌گرایی را در انجام این فریضه الهی در میان جوانان تقویت کرد، گفت: اگر روی دیگر دین که همان آرامش و کمال است را به جای معامله‌گری به جوانان نشان دهیم، به طور حتم بیش از گذشته در ترویج این فریضه الهی موفق خواهیم بود و جوانان نیز از بسیاری از آسیب‌ها مصون می‌شوند.
انتقاد از میزان بودجه اختصاصی دولت به دانشگاه‌ها- شبانه‌روز درحال پاسخگویی به همه نهادها هستیم
رییس دانشگاه علامه طباطبائی از میزان بودجه اختصاص یافته از سوی دولت به دانشگاه ها انتقاد کرد و گفت: از حدود ۳۸۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی، دولت یک میلیون و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان دیگر از بودجه دانشگاه‌ها خارج کرده‌، این مبلغ بودجه‌ای است که مجلس آن را تصویب کرده است.
مشکل بودجه دانشگاه‌ها جدی است- با عوامل مخل اخلاق در دانشگاه‌ ستیز معقولانه شود
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه با عوامل مخل اخلاق و معنویت در دانشگاه‌ها باید ستیز معقولانه شود، گفت: ما نمی‌توانیم نسبت به این افراد بی‌تفاوت باشیم.
این سقف پردردسر!
خوابگاه شاید اولین برخورد جدی دانشجویان جدیدالورود و البته غیربومی با زندگی دانشجویی است، چالشی که گاهی حتی ممکن است به مرگ مدنی دانشجو بینجامد.
ضرورت تنظیم سند تربیتی برای دانشگاه آزاد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: برای دانشگاه آزاد باید سند تربیتی دانشگاه تنظیم و اجرا شود و این دانشگاه با معیار اسلامی باشد.
تشکیل کمیته نظارت بر حمل ونقل دانشجویی در واحد علوم و تحقیقات
معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از تشکیل ستاد استقبال از نو دانشجویان این واحد دانشگاهی در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، خبر داد و گفت: در سال تحصیلی جدید نظارت کامل بر روی ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی و تاکسیرانی محوطه دانشگاه صورت می‌گیرد و ویژگی های فنی سلامت خودرو، روزانه توسط اعضای این کمیته بررسی و گزارش می شود.
شکایت برخی نهادها از فعالان نشریات دانشجویی-این نهادها حق دخالت در محتوای نشریات را ندارند
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر این که نهادهای بیرونی حق نظارت بر محتوای نشریات دانشجویی را ندارند گفت: متاسفانه برخی از نهادهای بیرون از دانشگاه به دلیل مطالبی که در نشریات دانشجویی منتشر می‌شود از دانشجو به قوه قضاییه شکایت می‌کنند. این در حالی است که طبق آیین‌نامه این نهادها حق دخالت در محتویات نشریات دانشجویی را ندارند.
راه‌اندازی مجدد کرسی‌های زبان‌فارسی خارج کشور از مهرماه
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی گفت: بعد از یک ترم تعطیلی، کرسی‌های زبان فارسی در کشورهای دیگر از مهرماه راه اندازی می‌شوند.
بهره‌برداری از ۴ پروژه جدید در دانشگاه علامه با حضور وزیر علوم
همزمان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه علامه طباطبایی، ۴ پروژه جدید در این دانشگاه به بهره برداری می رسد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

منتظر دریافت گزارش فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز هستیم-برخورد جدی وزارت علوم با مسببان حادثه
معاون وزیر علوم از دستور برای دریافت گزارش جزئیات فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز خبر داد و گفت: بعد از دریافت این گزارش و بررسی‌های انجام شده با مسببان این حوادث برخورد خواهد شد.
چکار کنیم رنگ دندان هایمان تغییر نکند
با ایجاد چند تغییر ساده در شیوه زندگی تان می‌توانید از بدرنگی دندان‌ها جلوگیری کنید به عنوان مثال اگر خیلی قهوه می‌نوشید یا سیگار می‌کشید، مقدار آن را خیلی کم و یا حتی قطع کنید.
واکسن‌های «آنفلوآنزا» چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟
محمدمهدی گویا گفت: تمام واکسن‌های موجود در داروخانه‌ها تأییدیه سازمان جهانی بهداشت را کسب کرده‌ و از کیفیت لازم برخوردار هستند.
زندگی در سردترین شهر جهان چگونه می‌گذرد؟
سرما، برف، کولاک و مه در تمامی یا بخش اعظمی از سال در شهر یاکوتسک وجود دارد و سبب شده ساکنان محلی به شیوه‌ای خاص برای زندگی در این شرایط سخت دست یابند.
خمیازه دیدنی جغد- عکس
Matt Cuda عکاس حیات وحش این تصاویر را در حیات وحش کارولینای شمالی به ثبت رسانده است.