بیان و اجرای گزینشی پرونده‌ها موجب نگرانی در بین مردم می‌شود

16:52 ۱۱ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 143 0
بیان و اجرای گزینشی پرونده‌ها موجب نگرانی در بین مردم می‌شود

رئیس‌ کل دادگستری استان قزوین با تأکید بر اینکه برای آن که مردم اجرای عدالت را در جامعه احساس کنند باید اول از یقه‌سفیدها و عنوان‌دارهای متخلف در هر مسند و جایگاهی که هستند بازخواست و پرونده آن‌ها بررسی شود، گفت: گزینشی بیان و اجرا کردن چنین پرونده‌هایی موجب نگرانی در بین مردم می‌شود لذا باید به‌گونه‌ای عمل کرد که کسی جرات دست‌درازی به حقوق مردم و بیت‌المال را نداشته باشد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، اولین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین در سال جاری پیش از ظهر امروز ۲۲ خردادماه با حضور مسئولان قضائی و مسئولان دستگاه‌های مختلف اجرایی در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد.
حجت‌الاسلام نورالله قدرتی رئیس‌کل دادگستری استان قزوین در این نشست بر ضرورت قوت و سرعت در اجرای احکام تأکید و اظهار کرد: در سال جاری بیش از ۷۰ پرونده تغییر کاربری وارد دستگاه قضائی شده که نیاز به‌سرعت بخشی برای صدور احکام آن ضروری است.
وی تأکید کرد: برای آنکه مردم اجرای عدالت را در جامعه احساس کنند باید اول از یقه‌سفیدها و عنوان‌دارهای متخلف در هر مسند و جایگاهی که هستند بازخواست و پرونده آن‌ها بررسی شود تا بدین‌واسطه شاهد اجرای عدالت در جامعه باشیم.
قدرتی اضافه کرد: گزینشی بیان و اجرا کردن پرونده‌ها موجب نگرانی در بین مردم می‌شود لذا باید به‌گونه‌ای عمل کرد که کسی جرأت دست‌درازی به حقوق مردم و بیت‌المال را نداشته باشد.
وی با بیان اینکه تعرض‌های انجام‌شده در اراضی زراعی و تغییرات کاربردی باید تخریب و قلع‌وقمع شود، گفت: این جدیت و پیگیری مسئولان امر موجب می‌شود تا زمینه تخلفات به حداقل ممکن برسد.
رئیس کل دادگستری استان قزوین بر ضرورت بررسی جوانب مختلف سرقت‌های انجام شد تأکید و عنوان کرد: بررسی این جوانب می‌تواند فضای این نوع جرایم را برای همه روشن و راهکارهای ارائه‌شده را به سمت راهبردی بودن هدایت کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پیشگیری یک اصل اساسی و وظیفه آحاد مردم، مسئولان و مدیران است، اظهار کرد: از آنجا که پیشگیری بهتر از درمان است باید راه‌های رسیدن به این اصل را مورد توجه قرار داد.
رئیس‌کل دادگستری استان قزوین افزود: با وجود پیشرفت‌های بسیار در تمام دنیای امروز بزرگ‌ترین جنایت‌ها و آسیب‌های اجتماعی را در دنیای غرب می‌بینیم.
قدرتی بیان کرد: در فرهنگ دین و قرآن می‌بینیم که انسان‌ها به بهترین و بالاترین نمونه‌های اخلاقی و انسانی هدایت‌شده‌اند و بیشتر نگاه‌های پیشگیرانه با هزینه‌های مادی انجام نمی‌شود.
وی ادامه داد: اگر بشر به تربیت دینی توجه کند و در مکتب اهل‌بیت آموزه‌های لازم را ببیند بی‌شک این تربیت از منظر فردی به جامعه گسترش پیدا می‌کند و همین امر از بسیاری از جرایم و آسیب‌ها جلوگیری می‌کند.
رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به اهمیت جایگاه امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: با توجه به این دو موضوع مهم دینی می‌توان جامعه‌ای ایمن را فراهم کرد چرا که تزکیه در تربیت دینی راه نجات جامعه عنوان شده است.
رئیس‌کل دادگستری استان قزوین یادآور شد: وجود ۲۰ هزار پرونده در سال ۹۷ آمار زیادی است لذا اگر موضوع تربیت را جدی بگیریم بسیاری از جرایم به‌مانند دزدی و مفاسد حل خواهد شد.
وی اضافه کرد: همه ما باید در حوزه کاری خود تلاش کنیم تا امر پیشگیری در وجوه مختلف مورد توجه باشد که در این میان جایگاه آموزش‌وپرورش در عرصه تربیت بسیار مهم است.
قدرتی با بیان اینکه پررنگ کردن روش و سیره اهل‌بیت و پذیرش هدایت قرآن برای خود جامعه خواهد بود، گفت: کسانی که حریم‌های اخلاقی و امنیتی و نظم جامعه را مورد خدشه قرار می‌دهند با برخورد جدی دستگاه قضائی مواجه خواهند شد.
وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در قزوین عنوان کرد: جانمایی فضاهای آموزشی در مناطقی که نیاز مبرم در آن وجود دارد باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد و از سوی دیگر بازخورد برنامه‌های اجرا شده در مدارس باید بررسی شود تا نتایج این تصمیمات قبل و بعد از اجرای طرح در بین دانش‌آموزان دیده شود.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

نتانیاهو: در نشست مشترک با آمریکا و روسیه در رابطه با ایران گفت‌وگو می‌کنیم
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه ریاست نشست سه جانبه آمریکا، رژیم صهیونیستی و روسیه را برعهده خواهد داشت گفت که طبیعتا در رابطه با مساله ایران گفت‌وگو می کنیم.
عادل الجبیر: هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست- همیشه تلاش کرده‌ایم با ایران گفت‌وگو کنیم
وزیر مشاور عربستان در امورخارجه در ادامه فرافکنی‌های خود به تکرار ادعاهای خصمانه علیه کشورمان پرداخت. او که کشورش یکی از تحریک کنندگان اصلی آمریکا برای ورود به جنگ است، گفت: هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست.
الجزیره: عربستان و امارات از لغو حمله به ایران خشمگین هستند
شبکه الجزیره با اشاره به اینکه دولت آمریکا دچار سردرگمی شده است در تحلیلی نوشت که عربستان و امارات از تصمیم ترامپ در لغو حمله به ایران خشمگین هستند و سفر پمپئو به این کشورها در راستای دلجویی از آنها است.
سوزان رایس: ترامپ فرصت آغاز مذاکرات با ایران را دارد- بولتون و پمپئو باید اخراج شوند
مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا با انتقاد شدید از روند تصمیم‌گیری رئیس جمهور کشورش در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی تاکید کرد که دونالد ترامپ باید از این وضعیت، به عنوان فرصتی برای برداشتن گام‌های اعتماد ساز با ایران و عقب‌نشینی از اشتباهاتش استفاده کند.
هایکو ماس: اکنون زمان دیپلماسی است- هیچکس خواهان جنگ نیست
وزیر امورخارجه آلمان از تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای لغو حمله به ایران استقبال کرد و گفت: ما بر این باوریم که اکنون زمان دیپلماسی است.
محیط‌بانان، جنگل‌بانان و ماموران یگان حفاظت بیمه می‌شوند
مأموران یگان حفاظت دستگاه‌های اجرایی از جمله محیط زیست و منابع طبیعی از پوشش بیمه‌ای برخوردار شده و مشخصاً سازمان محیط زیست و منابع طبیعی موظف به پرداخت هزینه درمان و جبران صدمات و خسارات به همیاران طبیعت و محافظان افتخاری و داوطلبان مردمی شد.
سرنگون کردن پهپاد آمریکا، اوج اقتدار دفاعی ایران را نشان داد
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: سرنگونی پهپاد آمریکایی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی در منطقه خاورمیانه بود.
قطعنامه چندجانبه گرایی در برابر سیاست‌های آمریکا را در نشست بین‌المجالس آسیایی دنبال می‌کنیم
رئیس گروه مجمع مجالس آسیایی با اشاره به برگزاری نشست کمیته سیاسی این مجمع در هفته جاری در اصفهان گفت: ایران در این نشست قطعنامه چند جانبه گرایی در برابر سیاست‌های اخیر آمریکا را دنبال خواهد کرد.
تذکر نماینده ایلام در مورد نحوه اعمال افزایش حقوق کارکنان دولت
نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: اختلاف افزایش حقوق کارکنان دولت، بین حقوق‌های پایین و بالا زیاد است که باید این رویه اصلاح شود.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
یک عضو هیات رئیسه مجلس، تدکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آماده باش ارتش یونان در پی تشدید اوضاع در مدیترانه
ارتش یونان یکشنبه از آماده باش نیروهای خود جهت مقابله احتمالی با ترکیه خبر داد.
سرمربی جدید پرسپولیس مشخص شد
بنابر ادعای برخی رسانه‌ها سرمربی سابق تیم ملی کرواسی به‌زودی هدایت پرسپولیس را بر عهده خواهد گرفت.
رقم پیشنهادی چاچیچ به پرسپولیس
در حالیکه اعضای هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس برای انتخاب جانشین برانکو روی سه نام به توافق رسیده‌اند اما به نظر می‌رسد آنته چاچیچ کروات از شانس بیشتری برای هدایت پرسپولیس در فصل آینده برخوردار خواهد بود.
شعرهای میثم مطیعی به چاپ سوم رسید
این کتاب که دربرگیرندۀ مجموعۀ اشعار اجراشده در سال‌های گذشته و به مناسبت‌های مختلف توسط میثم مطیعی است، به کوشش محمدرضا وحیدزاده و به همت انتشارات کتابستان چاپ شده است.
انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا موجب تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا شد
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام شجاعانه و افتخارآفرین هوافضای سپاه در انهدام پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته و گران‌قیمت آمریکا تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا را به همراه داشت و ترامپ را در بهت و حیرت فرو برد.
قانون رسیدگی به دارایی‌های مسئولان به تنهایی از فساد جلوگیری نمی‌کند
رئیسی: پوشش متهمان زن نباید لزوما چادر باشد
سخنگوی قوه قضائیه: آگاهی مردم نسبت به حقوق و تکالیف خود بهترین تضمین برای برپایی عدالت است
رسیدگی به ۲۶۲ هزار پرونده در مراجع قضایی چهارمحال و بختیاری
دستگیری ۱۹ نفر به جرم اخذ رشوه در یک شهرداری‌ استان کرمانشاه
کاهش ۱۴ درصدی آمار ازدواج و طلاق در استان مرکزی
صدور حکم میلیاردی برای متهمین پرونده قاچاق سوخت در فارس
رانندگی بدون گواهینامه، بیشترین پرونده ورودی در دادگاه کیفری ۲ قم
آغاز مصاحبه آزمون جذب مترجم رسمی همزمان با هفته قوه قضاییه
دلایل دادستانی کرمان برای توقیف فیلم «ما همه با هم هستیم»