بررسی چالش‌های صنعت بیمه و استارت‌آپ‌ها در اینوتکس 2019 

14:10 ۱۵ روز و ۳ ساعت پیش ایسنا 448 0
بررسی چالش‌های صنعت بیمه و استارت‌آپ‌ها در اینوتکس 2019 

نشست پلنت، شبکه نوآفرینی در صنعت بیمه و مالی در روز سوم نمایشگاه اینوتکس2019 و در هاب رسانه برگزار شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، در ابتدای رویداد شبکه نوآفرینی در صنعت بیمه و مالی محمود کریمی مدیر ارشد کارخانه نوآوری پلنت گفت: ورود استارت‌آپ‌ها به صنعت بیمه موضوع مهمی است و در فضای تکنولوژی باعث پیشرفت این صنعت می‌شود.
کریمی در ادامه بیان کرد: برای سازمان‌های بزرگ ابهامات زیادی در حوزه فین‌تک‌ها مطرح است و استارت‌آپ‌هایی که به عنوان یک شبکه نوآوری در صنعت بیمه مطرح می‌شوند، راه حلی برای این ابهامات هستند.
وی افزود: صنعت بیمه باید از نگاه مشتریان به بررسی مشکلات و موضوعات این صنعت بپردازد، موضوعی که کمتر به آن توجه شده است.
کریمی همچنین افزود: برخی از شرکت‌های بیمه نیاز به یک مکمل برای ارائه بهتر خدمات خود به مشتریان دارند. این مکمل‌ها می‌توانند شرکت‌های
استارت‌آپی باشند.
مدیر ارشد کارخانه نوآوری پلنت درباره نامگذاری این شبکه نوآفرینی نیز گفت: پلنت به معنای سیاره و فضای جدیدی در صنعت بیمه است.
در ادامه این رویداد، رضا قربانی مدیرعامل راه‌پرداخت، موضوع تاریخ بیمه را بسیار جدی دانست و گفت: از ابتدای تأسیس بانک و بیمه در ایران ساختار رگولاتوری بین آنها شکل گرفت اما در ادامه این ساختار از بین رفت.
قربانی وجود اینشورتک را در ایران نوعی توهم دانست و بیان کرد: کارگزاری‌هایی که تا الان وجود دارند با وب‌سایت‌های زیبا را نباید به اینشورتک تعبیر کرد.
مدیرعامل نوین‌تک با بیان اینکه شناخت ما نسبت به بیمه محدود است، افزود: در کشور ما بیمه به عنوان یک سرمایه‌گذاری در نظر گرفته نمی‌شود و بلکه افراد زیادی نام بیمه را بسیار محدودتر از توانمندی‌های این صنعت می‌شناسند.
وی در ادامه این نشست به تفاوت زیرساخت‌های بیمه‌ای ایران و دیگر کشورها اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به پیشرفت در بخش استارت‌آپی صنعت بیمه باید با توجه به جزئیات پیش رفت.
محمدرضا قبادی مدیرعامل نوین‌تک در ادامه این رویداد بیان کرد: اکوسیستم نوآوری در ایران بسیار جوان است و حداکثر ۱۲ سال دارد.
قبادی با توضیح اینکه باید برای پیشرفت صنعت بیمه صبر کرد و به صورت ارگانیک پیش رفت، افزود: زیرساخت‌های بیمه‌ای در دنیا متفاوت بوده و چیزی که در ایران در حال شکل‌گیری است راه طولانی را در پیش دارد.
به گفته مدیرعامل نوین‌تک، سرمایه‌گذاری، نیروی انسانی، فرهنگ، سمت تقاضا و نوع ترند بازار از جمله مواردی هستند که در پیشرفت هر کار نوآورانه‌ای لازم هستند و پیشرفت صنعت بیمه نیز از این قانون مستثنی نیست.
امیرعباس امامی مدیرعامل کارچین که از دیگر سخنرانان این رویداد بود در ادامه بیان کرد: در همه جای دنیا بانک‌ها پیشروتر از بیمه‌ها هستند و مشکلات اساسی که در این صنعت داریم، باعث می‌شود صحبت از تکنولوژی‌های نو، لوکس به نظر برسند.
امامی با بررسی نقش استارت‌آپ‌ها و فین‌تک‌ها در صنعت بیمه گفت: استارت‌آپ‌ها و فین‌تک‌ها باعث می‌شوند بتوانیم در فضای تکنولوژی پرش‌های موفقی داشته باشیم و با سرعت بیشتری به سمت موفقیت بیشتر در این صنعت گام برداریم. رشد ارگانیک در صنعت بیمه چیزی است که باید همه ما به سمت آن حرکت کنیم و در این مسیر صبر داشته باشیم.
آرین افشار مدیرعامل فینووا در ادامه نشست پلنت با بیان اینکه در سازمان‌های ما، رفتار مشتریان باعث استفاده کردن از تکنولوژی‌ها می‌شود، گفت: صنعت بیمه باید به‌روزتر شود تا استارت‌آپ‌ها بتوانند خدمات خود را به آنها ارائه کنند.
افشار با سنتی دانستن رویکرد صنعت بیمه افزود: صنعت بیمه می‌تواند در حوزه تکنولوژی مشاوره‌هایی بگیرد که منجر به پیشرفت چشمگیر بیمه در ایران بشود.
نیما بهروان مدیر توسعه دیموند نیز در این رویداد درباره راه‌های افزایش فرهنگ‌پذیری مردم گفت: اتفاقاتی که در اکوسیستم کارآفرینی در حوزه‌های مختلف رخ داده، راه‌کاری است تا شرکت‌های بیمه‌ای از آنها برای پیشرفت و فرهنگ‌سازی در این زمینه استفاده کنند.
بهروان همچنین افزود: ما باید با شناخت نیازهای تکنولوژی به سمت پیشرفته شدن در فضای استارت‌آپی گام برداریم.
  هاب رسانه همزمان با آغاز نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ به برگزاری رویدادها و نشست‌های خبری مختلف پرداخته است و در روز پایانی نمایشگاه برگزارکننده مراسم رونمایی از قرارداد مشارکت شرکت خدمات انفورماتیک و شرکت هم‌آوا می‌پردازد.
هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX) از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه ۹۸ در محل دائمی برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است.


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

مساله اصلی ما با آمریکا جنگ اراده‌ها است
رئیس قوه قضائیه گفت: مساله اصلی ما با مغرب زمین و آمریکایی‌ها پایبندی به دین و ارزش‌ها است و جنگ، جنگ اراده‌ها است.
«محسن افشانی» روانه اوین شد
محسن افشانی بازیگر سینما روانه اوین شد.
پیام تقدیر فرمانده ناجا ازفرمانده کل سپاه در پی انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا
فرمانده نیروی انتظامی با صدور پیامی از فرمانده کل سپاه به علت انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا در آب‌های سرزمینی کشورمان تشکر و قدردانی کرد.
فرمانده جدید سپاه الغدیر یزد معرفی و منصوب شد
فرمانده سپاه الغدیر یزد طی مراسمی در یزد با حضور جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، استاندار، امام جمعه و برخی از مدیران ارشد استانی و شهرستانی یزد معرفی شد.
توسعه کشور مستلزم اصلاح سیستم مدیریتی است
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ضرورت ایجاد وحدت و هم‌افزایی برای انجام وظایف پاسداری، گفت: پاسداری از ارزش‌های اسلامی و حراست از دستاورهای انقلاب باید ملاک عمل مسئولان برای توسعه بیش از پیش کشور باشد.
ابتکار: برقراری صلح و امنیت منطقه در اولویت سیاست خارجی ایران است
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برقراری صلح و ثبات و امنیت در منطقه را اولویت اول سیاست خارجی کشورمان بیان کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم درگیری با مشکلات ایجاد شده از سوی امریکا ، با کمک به همسایگان خود در مبارزه با داعش و گروه‌های تروریستی و حتی قاچاقچیان مواد مخدر ثابت کرده است خواستار صلح و ثبات پایدار برای خود، کشورهای همجوار و همسایگان و جامعه جهانی است.
دیدار سخنگوی وزارت خارجه با امام جمعه ارومیه
سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه دیدار کرد
سنایی: نظم جدید بین المللی از همکاری‌های ایران و روسیه متأثر خواهد بود
سفیر ایران در روسیه، تاکید کرد: نظم جدید بین المللی از همکاری‌های ایران و روسیه متأثر خواهد بود.
تاکید «ترزا می» بر لزوم کاهش تنش میان تهران و واشنگتن
نخست وزیر انگلیس خواستار تنش زدایی در روابط ایران و آمریکا شد.
ناجا: تسلیم جوسازی عناصر معاند نمی‌شویم
سخنگوی ناجا با تأکید بر اینکه پلیس به عنوان ضابط قوه‌ قضائیه در مواجهه با جرایم مشهود می‌تواند قبل از دستور قضایی مجرمان را بازداشت کند، گفت: برخورد پلیس با متهمان در جرایم مشهود فارغ از جنسیت آنهاست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک خودرو در پی وقوع حادثه تصادف در اتوبان تهران-قم خبر داد.
استفاده از پابندهای الکترونیکی برای مجرمان
رئیس کل دادگستری گلستان به استفاده از پابندهای الکترونیکی برای مجرمان اشاره کرد و گفت: استفاده از پابندهای الکترونیکی برای مجرمان آغاز شده است و امیدواریم شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که تعداد زندانیان در استان کاهش یابد.
بازگشت «خندوانه» به تلویزیون ؟
خبر‌ها حاکی از آن است که خندوانه دوباره به آنتن تلویزیون شبکه نسیم باز می‌گردد.
توطئه‌های یک مرد برای کشتن همسر
مردکینه توز که اعضای خانواده‌اش او را تحقیر می‌کردند با طراحی نقشه‌ای همسرش را به قتل رساند.
بورسیه ۴۲ دانشجوی مناطق سیل‌زده دانشگاه تهران
تعداد ۴۲ دانشجوی دانشگاه تهران که بومی مناطق سیل‌زده نیز هستند، بورس شدند و ماهیانه مبلغ ۲۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.
چرا آژانس‌های گردشگری به رپورتاژ آگهی نیاز دارند؟
در تعطیلات از خرید بلیط هواپیما اجتناب کنید...
سیستم بانکی کشور، مطمئن و قابل اعتماد است
۲۵۰ خدمات منزل را با اپلیکیشن استادکار انجام دهید
زمانی برای انعطاف‌پذیری گوشی‌های هوشمند
تور بالی؛ هر آنچه باید در مورد سفر به بهشت خدایان بدانید
نکات مفید در مورد خرید صندلی اداری
نکاتی جالب در مورد پنجره‌های هواپیما
اگر خلافی دارید؛ سریع‌تر پرداخت کنید!
تمیزی خودرو، یکی از اصول مهم رانندگی