بررسی چالش‌های صنعت بیمه و استارت‌آپ‌ها در اینوتکس 2019 

14:10 ۱۰۱ روز و ۵ ساعت پیش ایسنا 1,318 0
بررسی چالش‌های صنعت بیمه و استارت‌آپ‌ها در اینوتکس 2019 

نشست پلنت، شبکه نوآفرینی در صنعت بیمه و مالی در روز سوم نمایشگاه اینوتکس2019 و در هاب رسانه برگزار شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، در ابتدای رویداد شبکه نوآفرینی در صنعت بیمه و مالی محمود کریمی مدیر ارشد کارخانه نوآوری پلنت گفت: ورود استارت‌آپ‌ها به صنعت بیمه موضوع مهمی است و در فضای تکنولوژی باعث پیشرفت این صنعت می‌شود.
کریمی در ادامه بیان کرد: برای سازمان‌های بزرگ ابهامات زیادی در حوزه فین‌تک‌ها مطرح است و استارت‌آپ‌هایی که به عنوان یک شبکه نوآوری در صنعت بیمه مطرح می‌شوند، راه حلی برای این ابهامات هستند.
وی افزود: صنعت بیمه باید از نگاه مشتریان به بررسی مشکلات و موضوعات این صنعت بپردازد، موضوعی که کمتر به آن توجه شده است.
کریمی همچنین افزود: برخی از شرکت‌های بیمه نیاز به یک مکمل برای ارائه بهتر خدمات خود به مشتریان دارند. این مکمل‌ها می‌توانند شرکت‌های
استارت‌آپی باشند.
مدیر ارشد کارخانه نوآوری پلنت درباره نامگذاری این شبکه نوآفرینی نیز گفت: پلنت به معنای سیاره و فضای جدیدی در صنعت بیمه است.
در ادامه این رویداد، رضا قربانی مدیرعامل راه‌پرداخت، موضوع تاریخ بیمه را بسیار جدی دانست و گفت: از ابتدای تأسیس بانک و بیمه در ایران ساختار رگولاتوری بین آنها شکل گرفت اما در ادامه این ساختار از بین رفت.
قربانی وجود اینشورتک را در ایران نوعی توهم دانست و بیان کرد: کارگزاری‌هایی که تا الان وجود دارند با وب‌سایت‌های زیبا را نباید به اینشورتک تعبیر کرد.
مدیرعامل نوین‌تک با بیان اینکه شناخت ما نسبت به بیمه محدود است، افزود: در کشور ما بیمه به عنوان یک سرمایه‌گذاری در نظر گرفته نمی‌شود و بلکه افراد زیادی نام بیمه را بسیار محدودتر از توانمندی‌های این صنعت می‌شناسند.
وی در ادامه این نشست به تفاوت زیرساخت‌های بیمه‌ای ایران و دیگر کشورها اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به پیشرفت در بخش استارت‌آپی صنعت بیمه باید با توجه به جزئیات پیش رفت.
محمدرضا قبادی مدیرعامل نوین‌تک در ادامه این رویداد بیان کرد: اکوسیستم نوآوری در ایران بسیار جوان است و حداکثر ۱۲ سال دارد.
قبادی با توضیح اینکه باید برای پیشرفت صنعت بیمه صبر کرد و به صورت ارگانیک پیش رفت، افزود: زیرساخت‌های بیمه‌ای در دنیا متفاوت بوده و چیزی که در ایران در حال شکل‌گیری است راه طولانی را در پیش دارد.
به گفته مدیرعامل نوین‌تک، سرمایه‌گذاری، نیروی انسانی، فرهنگ، سمت تقاضا و نوع ترند بازار از جمله مواردی هستند که در پیشرفت هر کار نوآورانه‌ای لازم هستند و پیشرفت صنعت بیمه نیز از این قانون مستثنی نیست.
امیرعباس امامی مدیرعامل کارچین که از دیگر سخنرانان این رویداد بود در ادامه بیان کرد: در همه جای دنیا بانک‌ها پیشروتر از بیمه‌ها هستند و مشکلات اساسی که در این صنعت داریم، باعث می‌شود صحبت از تکنولوژی‌های نو، لوکس به نظر برسند.
امامی با بررسی نقش استارت‌آپ‌ها و فین‌تک‌ها در صنعت بیمه گفت: استارت‌آپ‌ها و فین‌تک‌ها باعث می‌شوند بتوانیم در فضای تکنولوژی پرش‌های موفقی داشته باشیم و با سرعت بیشتری به سمت موفقیت بیشتر در این صنعت گام برداریم. رشد ارگانیک در صنعت بیمه چیزی است که باید همه ما به سمت آن حرکت کنیم و در این مسیر صبر داشته باشیم.
آرین افشار مدیرعامل فینووا در ادامه نشست پلنت با بیان اینکه در سازمان‌های ما، رفتار مشتریان باعث استفاده کردن از تکنولوژی‌ها می‌شود، گفت: صنعت بیمه باید به‌روزتر شود تا استارت‌آپ‌ها بتوانند خدمات خود را به آنها ارائه کنند.
افشار با سنتی دانستن رویکرد صنعت بیمه افزود: صنعت بیمه می‌تواند در حوزه تکنولوژی مشاوره‌هایی بگیرد که منجر به پیشرفت چشمگیر بیمه در ایران بشود.
نیما بهروان مدیر توسعه دیموند نیز در این رویداد درباره راه‌های افزایش فرهنگ‌پذیری مردم گفت: اتفاقاتی که در اکوسیستم کارآفرینی در حوزه‌های مختلف رخ داده، راه‌کاری است تا شرکت‌های بیمه‌ای از آنها برای پیشرفت و فرهنگ‌سازی در این زمینه استفاده کنند.
بهروان همچنین افزود: ما باید با شناخت نیازهای تکنولوژی به سمت پیشرفته شدن در فضای استارت‌آپی گام برداریم.
  هاب رسانه همزمان با آغاز نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ به برگزاری رویدادها و نشست‌های خبری مختلف پرداخته است و در روز پایانی نمایشگاه برگزارکننده مراسم رونمایی از قرارداد مشارکت شرکت خدمات انفورماتیک و شرکت هم‌آوا می‌پردازد.
هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX) از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه ۹۸ در محل دائمی برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است.


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

رتبه اول هشتمین جشنواره ملی فاوا به شرکت آریاهمراه تعلق گرفت
در هشتمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا) که هم‌زمان با برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه الکامپ و نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید برگزار شد، شرکت آریا همراه‌ سامانه، به‌عنوان یکی از پیشگامان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران، موفق به کسب رتبه اول شد.
خرید کالای با کیفیت ایرانی به پشتوانه بانک ملی ایران
با تسهیلات فروش اقساطی خرید کالای داخلی بانک ملی ایران علاوه بر رفع احتیاجات خانوار، از گردش چرخ تولید و اشتغال کارگر ایرانی حمایت کنید.
جشنواره راهکارهای جامع نرم‌افزاری آی‌کن
گروه مهندسی آی‌کن به‌عنوان یکی از پیشتازان حوزه نرم‌افزار و طراحی فرآیندهای کسب و کار، تصمیم دارد جشنواره راهکارهای جامع نرم‌افزاری آی‌کن را با مشارکت گروهی از سازمان‌های مشتری و شرکت‌های همکار در تاریخ ۱۸ آذرماه ۱۳۹۸ در هتل المپیک تهران برگزار ‌کند.
آگهی‌های استخدامی مرتبط با مهارت‌هایتان را هر هفته دریافت کنید!
هنگامی‌که به دنبال شغل می‌گردیم، پیدا کردن آگهی‌های استخدامی اهمیت زیادی برایمان دارد. این آگهی‌ها را می‌توانیم در سایت‌های کاریابی پیدا کنیم.
صندوق امانات بانک دی افتتاح شد
باهدف ارتقای خدمت‌رسانی به مشتریان، صندوق امانات بانک دی در شعب دولت و نیاوران افتتاح شد.
اقدامات لازم در صورت کنسلی بلیط هواپیما
احتمالا برای کسانی که زیاد اهل سفر با هواپیما هستند، کنسل کردن بلیط هواپیما پس از خرید و پرداخت وجه، بنا به دلایل مختلف پیش‌ آمده است.
پرتاب زندانیان سیاسی به دریاچه نمک، واقعیت یا...؟
یکی از خاطرات محمد بلوری که تا به حال چند جا نقل کرده این است که از وزیر «دادگستری کابینۀ دکتر امینی شنیده که در دهۀ ۴۰ خورشیدی برخی از زندانیان سیاسی را از بالا به دریاچۀ نمک قم یا کویر نمک قم پرتاب می‌کرده‌اند. خسرو معتضد اما این روایت را مطلقاً تأیید نمی‌کند.»
بانوی تاریخ ساز وزنه‌برداری: هدف ما کسب امتیاز برای المپیک است
وزنه‌بردار زن تاریخ ساز ایرانی هدف تیم زنان ایرانی را کسب امتیاز برای المپیک دانست.
رایزنی کمیته ملی المپیک با مقامات بین المللی برای رفع تعلیق جودو
کمیته ملی المپیک تصمیم گرفت در رابطه با تعلیق جودو رایزنی های لازم با سازمان ها و مقامات بین المللی ورزشی ذیربط انجام شود.
فینال والیبال قهرمانی آسیا- ایران ۱ – استرالیا صفر
تیم ملی والیبال ایران در فینال رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ تهران به مصاف استرالیا رفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۴ نکته مفید برای تولید محتوای سریع و باکیفیت
برای تولید محتوا نه‌تنها به جریان بی‌پایانی از ایده‌ها نیاز دارید، بلکه باید بتوانید آن ایده‌ها را با سرعت به مقاله، پست‌های وبلاگ، پیغام‌های ایمیلی، اینفوگرافی و غیره تبدیل کنید. اگر می‌خواهید در بازاریابی محتوایی پیروز شوید، باید بازی با کلمات را به‌درستی بیاموزید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مطالب را بر اساس نیاز کوتاه و بلند کنید.
ضرر و زیان چند صد میلیونی سرخابی از داربی
«دو باشگاه تقریبا از بلیت‌فروشی داربی چیزی نزدیک به ۲۵۰ میلیون تومان ضرر می‌کنند؛ قیمت بلیت‌های طبقه بالا ۱۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که حتی اگر همین ۲۱ هزار صندلی را هم فقط مربوط به طبقه بالا دانست باید گفت دو باشگاه در مجموع ۲۱۰ میلیون تومان ضرر کرده‌اند.»
توقف روند نزولی دلار در بازارهای جهانی
افزایش تنش‌ها در سطح جهانی باعث تقویت دلار شد.
صعود بورس‌های اروپا و آسیا در شب تلخ بورس آمریکا
لغو برنامه دیدار هیات تجاری چین با کشاورزان آمریکایی باعث ریزش شاخص‌های بورس آمریکا شد.
پیش بینی باران شدید ۲ روزه در ۷ استان
سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش شدید باران طی امروز و فردا در ۷ استان اعلام کرد: از روز چهارشنبه تا اواخر هفته آسمان کشور صاف بوده و افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور روی می‌دهد.
رتبه اول هشتمین جشنواره ملی فاوا به شرکت آریاهمراه تعلق گرفت
خرید کالای با کیفیت ایرانی به پشتوانه بانک ملی ایران
جشنواره راهکارهای جامع نرم‌افزاری آی‌کن
آگهی‌های استخدامی مرتبط با مهارت‌هایتان را هر هفته دریافت کنید!
صندوق امانات بانک دی افتتاح شد
اقدامات لازم در صورت کنسلی بلیط هواپیما
آگهی‌های استخدامی را کجا پیدا کنیم؟
هوآوی معنایی دوباره به گوشی‌های هوشمند می‌بخشد
دانلود قسمت پنجم سریال مانکن
مانیتور گیمینگ بنکیو مدل RL۲۷۵۵HM سایز ۲۷ اینچ وارد بازار شد