تکذیب شایعاتی درباره فرماندهان سپاه-تایید موافقت باآزادی نزار زاکا-بازداشت مدیرعامل بانک سرمایه

14:44 ۱۵ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 187 0
تکذیب شایعاتی درباره فرماندهان سپاه-تایید موافقت باآزادی نزار زاکا-بازداشت مدیرعامل بانک سرمایه

گفت‌وگوی تلفنی نخست‌وزیر ژاپن با ترامپ قبل از عزیمت به تهران/ هفتمین جلسه دادگاه «محمدهادی رضوی» و ۳۰ متهم بانک سرمایه/ ادعای غیر واقعی سایپا و ایران خودرو/ پاسخ سخنگوی سپاه به شایعات مطرح شده درباره فرماندهان سپاه و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز سه شنبه، بیست و یکم خرداد ماه ۱۳۹۸ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا،‌ اسحاق جهانگیری در چهل و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان این که بخش زیادی از تخلفات و سوءاستفاده‌ها در نظام پولی و بانکی اتفاق می‌افتد، گفت: بانک مرکزی باید به عنوان اصلی‌ترین دستگاه ناظر بر عملکرد بانک های عامل با اقتدار کامل در انتخاب مدیران حرفه‌ای و اعضای هیئت مدیره بانک‌ها که دارای صلاحیت اخلاقی و تخصصی هستند عمل کند. جهانگیری افزود:اصلاح روندها برای جلوگیری از تکرار فسادهای مشابه ضروری است.

تکذیب شایعاتی درباره فرماندهان سپاه-تایید موافقت باآزادی نزار زاکا-بازداشت مدیرعامل بانک سرمایه

محمد مخبر،رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در نامه ای به دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی،از همکاری همه مسئولین نظام بویژه رئیس صندوق توسعه ملی در اجرای پروژه های این ستاد قدردانی کرد.

سردار شریف هدف دشمن از طرحشایعات و ادعاهای کذب علیه فرماندهان سپاهرا انتقام از محبوبیت روز افزون و معنادار این نهاد مردمی پس از اقدام شیطانی اخیر آمریکایی‌ها در قرار دادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی دانست و گفت در همین راستا به طرح اکاذیب مشمئزکننده ای مانند فرار از کشور و یا دستگیری چند تن از سرداران سپاه از جمله سرداران نصیری، ربیعی، تولایی و ... مبادرت ورزیدند.

تکذیب شایعاتی درباره فرماندهان سپاه-تایید موافقت باآزادی نزار زاکا-بازداشت مدیرعامل بانک سرمایه

علی بختیار، عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی درباره عرضه بنزین در جایگاه‌های سراسر ایران از ۲۰ مردادماه امسال که صرفاً با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو امکان‌پذیر خواهد بود، اظهار کرد:استفاده از کارت سوخت سبب می‌شود با یک رصد و آمارگیری دقیقاز قاچاق بنزین جلوگیری شود.

تکذیب شایعاتی درباره فرماندهان سپاه-تایید موافقت باآزادی نزار زاکا-بازداشت مدیرعامل بانک سرمایه

به نقل از روزنامه ژاپنی ماینیچی، سخنگوی ارشد دولت این کشور اظهار کرد که شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن روز سه‌شنبه،یک روز پیش از سفرش به ایران با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تماسی تلفنی درباره وضعیت موجود در ایران گفت‌وکرد.

" شینزو آبه " با چه ره‌آوردی به تهران می‌آید؟

گمانه‌زنی‌ها نسبت به سفر نخست‌وزیر ژاپن که قرار است فردا-چهارشنبه- به تهران بیاید این روزها به اوج خود رسیده زیرا ژاپن نه تنها روابط نسبتا خوبی با تهران دارد  بلکه روابط  مطلوبی هم با آمریکا دارد و همین مساله موجب شده تا این تصور به وجود ‌آید که این مقام ژاپنی برای میانجی‌گری میان تهران و واشنگتن به ایران سفر می‌کند در حالی که روابط ایران و ژاپن در سطوح دیگری غیر از روابط سیاسی و دیپلماتیک هم تعریف می‌شود.

تکذیب شایعاتی درباره فرماندهان سپاه-تایید موافقت باآزادی نزار زاکا-بازداشت مدیرعامل بانک سرمایه

کلید بازگشت آرامش به منطقه چیست؟

ایران راه‌ حل ابتدایی عبور از وضعیت متشنج در منطقه در پی تشدید فضای سیاسی، امنیتی و اقتصادی از سوی آمریکا علیه خود را پایان دادن به "جنگ‌ اقتصادی" و تحریم‌های نفتی و بانکی می‌داند که مدت‌هاست از سوی آمریکا آغاز شده است و تاکید دارد تا وقتی این اتفاق نیفتد هیچ گشایش سیاسی و دیپلماتیکی اتفاق نخواهد افتاد.

در همین راستا سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ضمن تکرار مواضع ضدایرانی دولت این کشور علیه ایران،تنها راه حل تنش‌ها و اختلافات موجود را حاصل شدن توافقی جدید و بهتر خواند.وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اظهارات جدید وزیر امورخارجه آلمان در تهران درباره سازوکار مالی اروپا با ایران اعلام کرد کهبا سازوکار مالی اروپا با ایران که تبادل کالاهای غیرتحریمی را تسهیل می‌کند، مشکلی ندارد.

سفیر آلمان در تهران هم با اشاره به سفر اخیر «هایکو ماس» وزیر امور خارجه این کشور اروپای غربی به ایران و دیدارش با وزیر امورخارجه و رییس جمهور کشورمان تاکید کرد:باز نگه داشتن کانال‌های گفت‌وگو در زمان‌های پرتنش بسیاراهمیت دارد.

همچنین سفیر ایران در لندن با اشاره به احتمال تحریم شرکت متناظر ایرانی با اینستکس گفت: حالا همه متوجه می‌شوند کهبزرگترین تهدید علیه برجام و امنیت منطقه سیاست تروریسم اقتصادی آمریکا است.

سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه تاکید کرد کهایران همچنان در چارچوب‌های تعیین شده در برجامدر ارتباط با غنی‌سازی و ذخیره آب سنگین عمل می‌کند.

تکذیب شایعاتی درباره فرماندهان سپاه-تایید موافقت باآزادی نزار زاکا-بازداشت مدیرعامل بانک سرمایه

سرلشکر عباس ابراهیم، مدیرکل اداره امنیت عمومی لبنان  اعلام کرد کهنزار زاکا(شهروند لبنانی بازداشت شده در ایران) بعد از گذراندن مراحل قضائی امروز (سه شنبه) آزاد خواهد شد و همراه من به لبنان بازخواهد گشت.رسانه‌های لبنانی اخیراً تصاویری منتشر کردند که سرلشکر عباس ابراهیم و نزار زاکا در کنار هم نشسته‌اند و پشت آنها پرچم ایران و لبنان قرار دارد.

تکذیب شایعاتی درباره فرماندهان سپاه-تایید موافقت باآزادی نزار زاکا-بازداشت مدیرعامل بانک سرمایه

هفتمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتمحمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایهصبح امروز(سه‌ شنبه) - ۲۱ خردادماه - در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد. در این جلسه قاضی مسعودی مقام به رییس اوین به دلیلتاخیر در اعزام متهمان به دادگاهتذکر داد. وی در پایان این جلسه با بیان اینکه  فردا ۲۲ خرداد ماه ساعت ۹ صبح جلسه بعدی دادگاه تشکیل خواهد شد، خطاب به وکیل مدافع احسان دلاویز اظهار کرد: سعی می‌کنیم فردا ی یک یا دو ساعت دفاعیات شما را استماع کنیم و پس از آن کیفرخواست مدیران بانک سرمایه قرائت خواهد شد.

همچنین نماینده دادستان تهران ازبازداشت حیدرآبادی مدیرعامل فراری بانک سرمایهدر اسپانیا توسط پلیس اینترپل خبر داد و افزود: تشریفات قانونی برای عودت ایشان به ایران در حال انجام است.

تکذیب شایعاتی درباره فرماندهان سپاه-تایید موافقت باآزادی نزار زاکا-بازداشت مدیرعامل بانک سرمایه

محمدعلی اسفنانی، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تعزیرات با تخلف ایران خودرو و سایپا در خصوص عمل نکردن به تعهداتشان در تحویل خودرو برخورد می‌کند؟ گفت: برخی خودروهایی که قرار بود خودرو سازان از طریق فروش فوری تحویل دهند به بهانه کمبود قطعات تحویل داده نشده است. اما بر اساس گزارش‌ها،ادعای دو شرکت خودروساز داخلی مبنی بر کمبود قطعه غیر واقعی است.

تکذیب شایعاتی درباره فرماندهان سپاه-تایید موافقت باآزادی نزار زاکا-بازداشت مدیرعامل بانک سرمایه

چهارمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

صدور کیفرخواست برای دو بازداشتی روز کارگر/ آخرین وضعیت پرونده محیط زیستی‌ها

آیین‌نامه قانون رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان ابلاغ شد+ متن

با آزادی مشروط نزار زاکا امروز موافقت شد

واکنش اسماعیلی به انتقادها از صدور سریع کیفرخواست نجفی

پرونده برادر رییس‌جمهور به دادگاه تجدیدنظر رفت/ پرونده عراقچی به دادسرا برگشت

تعداد قابل توجهی از زندانیان مهریه آزاد شده‌اند

مسلم بلال پور به ۲۰ سال حبس محکوم شد

آخرین وضعیت پرونده‌های مهناز افشار و یاسین رامین از زبان سخنگوی قوه قضاییه

واکنش سخنگوی قوه قضاییه به اعلام شماره تلفن گزارش بدحجابی

***

* مهمترین اخبار، مصوبات و دستور کارهای  امروز (سه شنبه) بیست و یکم خرداد ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی را نیز می‌توانیداینجادنبال کنید.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

انتقاد ترامپ از کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا
رییس جمهور آمریکا از مگان رپینو به خاطر نخواندن سرود ملی در جام جهانی ۲۰۱۹ فرانسه انتقاد کرد.
فدرر: برگشتم تا قهرمان ویمبلدون شوم
راجر فدرر امیدوار است بتواند امسال در تابستان رکوردشکنی کند و برای نهمین بار فاتح ویمبلدون شود.
سیلوا: در سال آخر حضور در سیتی قهرمانی در اروپا را می‌خواهم
هافبک اسپانیایی منچسترسیتی ضمن تایید آخرین فصل حضورش در این تیم از لتاش برای کسب لیگ قهرمانان خبر داد.
مورینیو: اگر نیوکاسل به دنبال رتبه نهمی است، من نیستم
سرمربی پرتغالی در واکنش به پیشنهاد نیوکاسل به او گفت اگر باشگاه به دنبال رتبه نهمی در لیگ برتر است نمی‌تواند هدایت این تیم را بر عهده بگیرد.
کاوانی: تا پایان قراردادم در پاری سن ژرمن می‌مانم
مهاجم اروگوئه‌ای پاری سن ژرمن تاکید کرد که قصد جدایی از این تیم را ندارد و فصل بعد هم در لیگ فرانسه خواهد بود.
علاقه بوفون برای بازگشت به یووه
سنگربان با تجربه ایتالیایی مشکلی برای بازگشت به یوونتوس ندارد و به احتمال خیلی زیاد او با پیراهن بیانکونری‌ها فصل جدید را آغاز کند.
توافق نهایی الشعراوی با شانگهای
مهاجم رم با شانگهای به توافق رسید و با ۱۸ میلیون یورو راهی لیگ چین خواهد شد.
نخستین جنایت کوپا آمه‌ریکا در چه سالی اتفاق افتاد؟
پس از پایان فینال کوپا آمه ریکا ۱۹۲۴ یک هوادار اروگوئه‌ای توسط یک طرفدار آرژانتینی به قتل رسید.
پایان مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتبال زنان - هشت تیم یک چهارم نهایی مشخص شدند
در پایان مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتبال زنان هشت تیم با پیروزی برابر رقبای خود به مرحله بعد صعود کردند.
نگاهی به عملکرد ۱۲ تیم حاضر در مرحله گروهی کوپا آمه ریکا
تیم ملی فوتبال کلمبیا با کسب سه پیروزی بهترین عملکرد را در مرحله گروهی کوپا آمه ریکا ۲۰۱۹ داشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحاتی درباره خانم بازداشت شده در وزارت نفت- هیچ تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی نداریم
سخنگوی دولت با بیان اینکه یک خانم بازداشت شده اظهار داشت: اینها که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنند و معمولا اطلاعات جمع می کنند و باید دستگاه بررسی کند، نوع بیان خبری اتفاق درست نیست.
ظرفیت پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران افزایش یافت
متوسط پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران از خردادماه به دو میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در روز رسیده و این در شرایطی است که ظرفیت پالایش کشور در ابتدای سال 1396 یک میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه بوده است و پیش‌بینی شده که این میزان تا پایان امسال به حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز برسد.
چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
از رانت‌خواران فرهنگی تا ادبیات مافیازده
حسین بکایی با انتقاد از وضعیت ادبیات کودک و بی‌صاحب دانستن این حوزه، به رانت‌خواران فرهنگی اشاره کرد و دلایلی که به گفته او باعث می‌شود شاهد این آشفته‌بازار و ادبیات کودک مافیازده و سیاست‌زده باشیم.
محرومیت 5 ساله کفاشیان و ترابیان از فعالیت در فوتبال
علی کفاشیان رییس سابق فدراسیون فوتبال و عباس ترابیان با رای کمیته اخلاق در پرونده فساد معروف به شرکت ام پی سیلوا، به ۵ سال محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی محکوم شدند.
واکنشهای داخلی و خارجی به تحریم‌های جدید علیه ایران-همایش هفته قوه قضاییه-تاکیدات امروز روحانی
توضیحاتی درباره پرونده«علاءالدین»-پیشنهاد اخراج بولتون و پمپئو-تاکید رییسی بر رعایت حقوق انسانی
صحبت‌های تکراری مهمان انگلیسی-درآمد ۱۰۰۰ دلاری از ورود هر عراقی-وضعیت سامانه ثبت اموال مسئولین
احضار کاردار امارات-توضیحاتی درمورد آخرین وضعیت پرونده‌های مهم حقوقی و...
انتشار بیانات رهبری در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان کردستان در محل همایش
اولین دادگاه کیمیاخودرو-توضیحی درباره دیدار ظریف بایک نماینده عراقی-توقعات برجامی مرکل از ایران