اصفهان| حمایت از تولیدات داخلی جوانان را از آسیب‌های اجتماعی دور می‌کند

12:25 ۷۱ روز و ۱۲ ساعت پیش تسنیم 1,123 0
اصفهان| حمایت از تولیدات داخلی جوانان را از آسیب‌های اجتماعی دور می‌کند

قاچاق و رواج کالا و پوشاک خارجی در بازار نه تنها تولید ملی را از رونق می‌اندازد بلکه سبب بیکاری و وارد آمدن آسیب‌های فراوانی به جوانان کشورمان می‌شود اما با حمایت از تولیدات داخلی می‌توانیم تا حدود بسیاری از این اتفاق ناگوار پیشگیری کنیم.

تسنیم

- اخبار استانها - به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، تولید ملی موضوع بسیار مهمی است که اگر از جانب مردم و مسئولان حمایت شود نتایج بسیار خوبی نیز در پی دارد. نخستین نتیجه‌ای که از آن حاصل می‌شود هم به ایجاد و حفظ اشتغال منجر می‌شود و جوانان و افراد بسیاری شغل خود را حفظ کرده و به ادامه کار می‌پردازند.
در صورتی که خودمان از تولیدات داخلی حمایت نکنیم و همچنان سودای استفاده از اجناس و پوشاک خارجی در سر داشته باشیم باید به جوانب آن که بیکاری تعداد بی‌شماری از جوانان مملکت است نیز بیندیشیم. استفاده از اجناس و محصولات ایرانی نیز باید از سوی تمام مردم انجام شود و استثنایی نیز در این زمینه وجود ندارد.
اما هنوز هم تخلفات بسیاری در زمینه اجناس خارجی و قاچاق کالا و پوشاک صورت می‌گیرد که ضربه‌های جبران ناپذیری بر اقتصاد کشور و مردم وارد می‌سازد. نمونه آن تعطیل شدن برخی کارگاه‌ها و کارخانه‌هایی است که تا پیش از این رونق خوبی داشتند اما عدم حمایت و برخی مشکلات دیگر سبب تعطیلی و بیکار شدن بسیاری از مردم شده است.
حمایت از تولید ملی به رونق آن کمک بسیاری می‌کند و کشور را تا حدود بسیاری از بیکاری و آسیب‌های پس از آن محافظت می‌کند. بیکار شدن جوانان تنها یک پیامد ندارد بلکه پس از آن مشکلات و چالش‌های فراوانی برای فرد و جامعه ایجاد می‌شود به طوری که جبران آن گاه غیرممکن می‌شود.
از طرف دیگر بحثی به نام اجناس دست دوم و یا «تاناکورا» نیز مطرح است که آن هم یکی دیگر از معضلات پیش روی تولیدات داخلی است. این پوشاک که به سادگی در اختیار مردم قرار می‌گیرد به تولیدکنندگان ایرانی ضربه می‌زند و سبب خسارات بسیاری برای آنها می‌شود.
اجرای طرح ساماندهی بازار پوشاک و مبارزه با قاچاق رئیس اتاق اصناف استان اصفهان با بیان اینکه ساماندهی بازار پوشاک اصفهان و برخورد با فروش پوشاک دست دوم با هدف حمایت از تولید داخلی انجام می‌شود گفت: طرح ساماندهی بازار پوشاک و مبارزه با قاچاق در راستای حمایت از تولید داخلی در حال انجام است.
رسول جهانگیری افزود: با فروش پوشاک دست دوم که به نام تاناکورا معروف است و یا  برندهای غیرمجاز خارجی که به تولیدکنندگان ایرانی ضربه می‌زنند به شدت برخورد می‌شود.
وی ادامه داد: اتحادیه‌هایی مثل کیف، کفش و پوشاک با سازمان‌های حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی همکاری می‌کنند. در همین راستا به مناسبت‌های مختلف صنوف پوشاک و کیف و کفش تعدادی از اجناس خود را در اختیار نیازمندان واقعی که بهزیستی و کمیته امداد معرفی می‌کنند، ارائه می‌دهند.
رئیس اتاق اصناف استان اصفهان اظهار داشت: اولویت ما دستگاه‌هایی هستند که واقعا در این امر فعالیت می‌کنند که شامل خیریه‌ها، بهزیستی و کمیته امداد هستند و دغدغه رسیدگی به امور نیازمندان را دارند.
اردبیل| سازمان دانش‌آموزی بر تولید و توزیع لباس فرم دانش‌آموزی نظارت می‌کند انجمن تخصصی صنعت نساجی و پوشاک در گیلان فعال شد شهرک تخصصی پوشاک در بخش کهک قم احداث می‌شود مهلت به واحدهای صنفی برای جمع آوری کالای قاچاق و خارجی مدیر بازرسی و نظارت اصناف اصفهان با اشاره به طرح مبارزه با پوشاک قاچاق در استان اصفهان اظهار داشت: با دستور ستاد مرکزی مبارزه با کالای قاچاق این طرح از دی‌ماه سال گذشته و در تمام استان‌ها و اصفهان آغاز شد که بر این اساس تعدادی از واحد‌های صنفی برند استان در مدیریت بازرسی و نظارت اصناف استان توجیه شدند.
جواد محمدی فشارکی افزود: در این راستا به این افراد فرصتی داده شد و متعهد شدند که کالاهای خارجی و قاچاق خود را جمع‌آوری کنند، این در حالی است که پس آن بازرس‌های ما وارد عمل خواهند شد.
وی بیان کرد: بعد از آن به تعداد 2 مرتبه دیگر نیز به این افراد فرصت داده شد و بازرسان ما از روز جاری این طرح را آغاز کردند و این طرح به خوبی در حال انجام است.
نخستین طرح جمع آوری کالای خارجی مربوط به پوشاک است مدیر بازرسی و نظارت اصناف اصفهان افزود: اگر مشاهده شود که یک واحد صنفی دارای کالای قاچاق باشد علاوه بر جمع‌آوری کالا با فرد خاطی برخورد خواهد شد.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه عنوان سال جاری رونق تولید است و در حمایت از تولیدکننده داخلی دیگر اجازه فعالیت به افراد خاطی برای جلوگیری از ورود پوشاک قاچاق به بازار داده نمی‌شود.
محمدی فشارکی گفت: متاسفانه بیشترین کالای قاچاق در کشور مربوط به پوشاک می‌شود، در این راستا نخستین طرح در حوزه پوشاک صورت گرفت.
از جوانان و تولیدات داخلی خودمان حمایت کنیم بانوی 48 ساله اصفهانی که خود نیز تولیدکننده است و در کارگاهی کوچک با 5 نفر مشغول به‌کار است در مورد حمایت از تولیدات داخلی و رواج پوشاک خارجی به خبرنگار تسنیم گفت: اگر ما خودمان از جوانان و شاغلان‌مان حمایت نکنیم هیچ کس دیگری هم به فکر ما نیست، چطور خارجی‌ها از هموطنان خودشان حمایت می‌کنند و کالای دیگر کشورها را نمی‌خرند اما ما ایرانی‌ها مدام دنبال جنس خارجی هستیم. اینکه دلیل این کار چیست من نمی‌دانم اما از مردم می‌خواهم از تولیدات خودمان حمایت کنند تا کشور از این وضع اقتصادی نجات پیدا کند.
وی افزود: نه فقط مردم عادی بلکه مسئولان و فرزندان و تمام افراد دیگر هم باید در این زمینه به فرموده مقام معظم رهبری عمل کرده و امسال را که سال رونق تولید است به بهترین نحو انجام دهند. هیچ فرقی بین مردم عادی و مسئولان نیست. اگر مسئولان ما را حمایت کنند مردم عادی هم این کار را انجام می‌دهند.
به گزارش تسنیم حمایت از تولید داخلی و تولیدکنندگان ایرانی حمایت از خانواده بزرگ هر فرد به حساب می‌آید، زمانی می‌توانیم ایران را آباد و شاد ببینیم که همت کرده و از هموطنانمان حمایت کرده و تولیدات آنها را به خانه‌هایمان ببریم. این کمترین کاری است که می‌توانیم برای سربلندی کشور و رونق تولیدات داخلی و همچنین پیشگیری از بیکاری جوانان‌مان انجام دهیم.
انتهای پیام/ح


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

حذف میکس تیم ریکرو جوانان و نوجوانان از جهانی اسپانیا
در ادامه مسابقات تیروکمان جوانان و نوجوانان قهرمانی جهان که در مادرید اسپانیا در حال برگزاری است، میکس تیم ریکرو جوانان و نوجوانان با شکست برابر حریفان خود از دور مسابقات جهانی کنار رفتند.
کولاکوویچ: کسب نتیجه در قهرمانی آسیا مهم است
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: موفقیت و کسب نتیجه در قهرمانی آسیا و جام‌جهانی ژاپن برای ما بسیار مهم است.
اعلام ترکیب تیم ملی بسکتبال اسپانیا برای‌ جام جهانی
سرمربی تیم ملی بسکتبال اسپانیا ۱۲ بازیکن مد نظر خود برای‌ جام جهانی ۲۰۱۹ چین را معرفی کرد.
شکار یک پرنده توسط تمساح- عکس
تصاویری از شکار یک پرنده توسط تمساح را در منطقه بوتسوانا در جنوب آفریقا مشاهده می‌کنید.
عکسی زیبا از قدیمی‌ترین باغ تاریخی ایران
باغ فین کاشان، ناگ یک باغ ایرانی است که حمام فین نیز در آن قرار دارد که در شهرستان کاشان واقع شده است. سابقه و قدمت باغ فین و بناهای آن به دوره صفویه باز می‌گردد.
آغاز رقابت داغ و جذاب مدعیان قهرمانی در لیگ نوزدهم- رونمایی از پرسپولیس کالدرون در افتتاحیه
فصل جدید فوتبال ایران با برگزار چهار دیدار آغاز می‌شود و در بازی افتتاحیه قهرمان سه دور اخیر لیگ برتر به میدان می‌رود.
آیا آب دریاچه هنر موجب انتقال بیماری به شهروندان می‌شود؟
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران درباره استفاده از پساب در دریاچه هنر توضیحاتی داد.
دنیزلی: می‌دانیم مردم تبریز از تراکتور چه می‌خواهند
سرمربی تراکتور گفت: می‌دانیم که مردم تبریز از تراکتور چه چیزی می‌خواهند. لیگ برتر یک ماراتن است که شروع و پایان آن مهم است.
مهاجری: گل‌گهر تیم شایسته‌ای است- برای پیروزی به میدان می‌رویم
سرمربی نساجی مازندران می‌گوید تیمی که تمرکز لازم و تمرین بهتری داشته است می‌تواند عملکرد بهتری از خود نشان دهد.
انفجار در شهرک صهیونیستی در اطراف غزه
منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجار در شهرک صهیونیستی ناحل عوز خبر دادند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شکار یک پرنده توسط تمساح- عکس
تصاویری از شکار یک پرنده توسط تمساح را در منطقه بوتسوانا در جنوب آفریقا مشاهده می‌کنید.
عکسی زیبا از قدیمی‌ترین باغ تاریخی ایران
باغ فین کاشان، ناگ یک باغ ایرانی است که حمام فین نیز در آن قرار دارد که در شهرستان کاشان واقع شده است. سابقه و قدمت باغ فین و بناهای آن به دوره صفویه باز می‌گردد.
آغاز رقابت داغ و جذاب مدعیان قهرمانی در لیگ نوزدهم- رونمایی از پرسپولیس کالدرون در افتتاحیه
فصل جدید فوتبال ایران با برگزار چهار دیدار آغاز می‌شود و در بازی افتتاحیه قهرمان سه دور اخیر لیگ برتر به میدان می‌رود.
آیا آب دریاچه هنر موجب انتقال بیماری به شهروندان می‌شود؟
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران درباره استفاده از پساب در دریاچه هنر توضیحاتی داد.
«پاریس ایران»، «شهر بدون گدا»؛ لقب شهر شما چیست؟
شهرهای مختلف ایران لقب‌های متنوعی دارند که در این گزارش برایتان نام خواهیم برد.