پرونده مالیاتی برای خریداران سکه در کرمان تشکیل می‌شود

12:01 ۱۷۸ روز و ۱۴ ساعت پیش تسنیم 884 0
پرونده مالیاتی برای خریداران سکه در کرمان تشکیل می‌شود

مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار پرونده مالیاتی برای خریداران سکه تشکیل می‌شود گفت: البته این قانون به کسانی که شغل آنها خرید و فروش سکه است مربوط نمی‌شود.

تسنیم

- اخبار استانها - به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، محمد سلمانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با اشاره به اهمیت فرهنگسازی در حوزه مالیاتی در جامعه اظهار داشت: این اداره کل در کنار خدماتی که به مودیان ارائه می‌دهد نسبت به دریافت مالیات از صاحبان درآمد در استن هم اقدام می‌کند.
وی با بیان اینکه در فصل مالیاتی قرار داریم و خرداد ماه فصل ارائه اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص حقیق است گفت: اشخاص حقیقی باید از طریق درگاه اینترنتی سازمان مالیاتی تا پایان خردادماه اظهارنامه خود را ارائه کنند.
فرایند وصول مالیات از سکه‌های پیش فروش شده آغاز شد/گزارش جامع وزارت اقتصاد به رئیس جمهور پورابراهیمی: کلیات مالیات مسکن تصویب شد/ طرح ویژه دولت برای مالیات بر عایدی سرمایه ماجرای مالیات بر خرید سکه چیست؟ مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان با اشاره به اینکه فرصت ارائه اظهارنامه مالیاتی خودروها هم تا پایان خردا ماه است افزود: ئر این حوزه برون سپاری شده و مالکان خودرو باید از طریق دفاتر پیشخوان دولت در این زمینه اقدام کنند.
وی با بیان اینکه اشخاص حقوقی و صاحبان واحدهای مسکونی که آن را به اجاره می‌دهند نیز طبق ماده 110 قانون مالیات ها تا پایان تیر ماه فرصت دارند تا نسبت به ارائه اظهارنامه خود به صورت الکترونیکی اقدام کنند گفت: امکان پرداخت مالیات به صورت اقساط هم فراهم شده است.
سلمانی با اشاره به اینکه امسال تمهیداتی برای مالیات اندیشیده شده است عنوان کرد: مودیان مالیاتی با درآمد صفر تا 25 میلیون ریال در اجرای تبصره ماده 100 قانون مالیات‌ها، امسال افزایش مالیات ندارند و در چهار قسط می‌توانند مالیات خود را پرداخت کنند.
وی با بیان اینکه کسانی که معاف از مالیات بودند باید اظهارنامه مالیاتی معافیت خود را ارائه کنند افزود: مودیان مالیاتی با درآمد تا 50 میلیون ریال، 5 درصد، مودیان مالیاتی با درآمد تا 100 میلیون ریال 10 درصد و بقیه 15 درصد افزایش مالیات داردند.
مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان با عنوان اینکه معافیت مشاغل در سال گذشته در استان  216 میلیون ریال بوده است گفت: امسال خریداران سکه در سال 97 مشمول مالیات هستند.
وی با عنوان اینکه برای کلیه خریداران سکه در سال گذشته تا سقف 20  سکه از پرداخت مالیان معاف هستند افزود: خریداران سکه تا سقف 60 سکه به اندازه 40 سکه ما به التفاوت برای هر سکه 150 هزار تومان باید پرداخت کنند.
سلمانی با اشاره به اینکه این خریداران تا 100 سکه، به ازای هر سکه 200 هزار تومان و تا 200 سکه، 250 هزار تومان باید به عنوان مالیات پرداخت کنند گفت: برای خریداران بیش از 200 سکه پرونده مالیاتی تشکیل می‌شود و البته این قانون به کسانی که شغل آنها خرید و فروش سکه است مربوط نمی‌شود.
وی با اشاره به مالیات بر ارزش افزوده در یافت شده در سال جاری عنوان کرد: در دو ماه سال جاری از محل مالیات ارزش افزوده‌ای که به حساب ما واریز شده 63 میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شده که از این مبلغ 17 میلیارد تومان آن به حساب شهرداری کرمان واریز شده است.
 مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان با اشاره به اینکه با اجرای ماده 162 مکرر همه مودیان مالیاتی مکلف هستند گزارش فصلی خود را در سامانه ثبت کنند و این یک ابزار مهم برای جلوگیری از فرار مالیاتی است عنوان کرد: کسانی که خرید و فروش و خدمات مالی خود را در سامانه ثبت نکنند مشمول سه درصد جریمه می‌شوند.
انتهای پیام/ ت


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.