اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

14:46 ۱۷ روز و ۲۰ ساعت پیش ایسنا 323 0
اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

توضیحات باهنر درباره افطاری حاشیه ساز جامعه اسلامی مهندسین، مرور آخرین اخبار انتخاباتی، ۴+۱ هم چنان در "کما"، انتقاد نماینده دائم روسیه در سازمان ملل از وضعیت اجرایی اینستکس، تحلیل رویترز از بی تاثیر بودن تحریم‌های صنایع پتروشیمی ایران، ششمین جلسه دادگاه محمدهادی رضوی و احسان دلاویز، بررسی زندانی شدن عضو شورای شهر شیراز در جلسه این هفته کمیسیون شوراها و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، هجدهم خرداد ماه ۱۳۹۸ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، رئیس جمهورقانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، مصوبه مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

مرور آخرین اخبار انتخاباتی

در روزهای گذشته دو جبهه برای انتخابات از سوی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان تأسیس شد. کدخدایی از یک بازیگر برای نظارت بر انتخابات دعوت کرد و ستاد انتخابات کشور بیست درصد آرای صحیح را حداقل آرای مورد نیاز برای حضور در مجلس عنوان کرد.

همچنین شکرالله حسن بیگی در سومین جلسه ستاد انتخابات استان تهران ازبرگزاری دوره‌های آموزشی انتخاباتی برای فرمانداران و بخشدارانخبر داد و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری رأی مردم حقالناساست و باید انتخاباتی برگزار کنیم که مردم با اعتماد و اطمینان کامل پای صندوق‌های رأی بیایند. حتماً برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات دوره‌های آموزشی برای فرمانداران و بخشداران برگزار می‌کنیم.

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها هم با بیان اینکهقوانین صریحی در خصوص برخورد با کاندیداهای انتخاباتی دروغگو نداریم،گفت: قوانین غیر مستقیمی در ذیل قانون مجازات اسلامی برای برخورد با افرادی که نشر اکاذیب می‌کنند یا افترا می‌زنند وجود دارد اما اینخلاءقانونی در قانون انتخابات دیده می‌شود که نیاز به بازنگری دارد.

محمدرضا باهنر نیز درباره حضور محمود احمدی نژاد در جریان مراسم افطاری جامعه مهندسین، گفت: این دعوت که واقعاً یک دعوت عام بود و ایشان در همان قالب به مراسم تشریف آوردند. اما در جریان اصولگرایی و حتی نو اصولگرایی تاکنون هیچ بحثی برای ائتلاف با آقای احمدی‌نژاد انجام نشده و بعید می‌دانم که صحبتی هم پیش آید. فکر نمی‌کنمخود احمدی‌نژاد هم میلی برای رفت‌وآمد با اصولگرایان داشته باشد.

اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

پروانه مافی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به اجرایی شدن حکمبازداشت «مهدی حاجتی» عضو شورای شهر شیرازاز بررسی این موضوع در جلسه این هفته کمیسیون خبر داد.

وی همچنین با اشاره به پذیرفته شدن استعفای وزیر آموزش و پرورش گفت: اکنون فرصت مناسبی است تا رئیس جمهور درتعیین سرپرست برای وزارت آموزش و پرورشبه قول‌هایی که در خصوص مدیریت بانوان داده است بیشتر عمل کند.

فریدهاولادقباد، رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز آموزش و پرورش را زیربنایی‌ترین نهاد در ساختار آموزش و فرهنگ کشور عنوان کرد و از رئیس جمهور خواست در بررسی گزینه‌های پیشنهادی خود برای تصدی این وزارتخانهزنان توانمند، شایسته و باتجربه را نیز مورد توجه قرار دهد.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر ازرقابت فلاحت پیشه،ذوالنوری، کواکبیان و بروجردی در انتخابات ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلسخبر داد.

اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

۴+۱ هم چنان در "کما"

ایران بعد از یک سال در پیش گرفتن سیاست "صبر استراتژیک" در پی خروج یک جانبه آمریکا از برجام، ۱۸ اردیبهشت از تصمیم خود برای "کاهش تعهداتبرجامی" خبر داد؛ سیاستی که بر اساس اعلام مسئولان عالی کشور در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام در چندین گام و مرحله به مرحله اجرا می‌شود و در یک ماه گذشته که ایران وارد فاز کاهش اجرای تعهدات هسته‌ای خود شده است، کمترین تلاش و نگرانی را در بین سه کشور اروپایی و چین و روسیه شاهد بودیم.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اقدام تازه وزارت خزانه داری آمریکا در تحریم شرکت‌های پتروشیمی ایران، این اقدام رژیم آمریکا را شدیداً محکوم کرد و آن‌را مصداق تروریسم اقتصادی و در ادامه خصومت‌های مستمر کاخ سفید علیه ملت ایران دانست و گفت:تنها یک هفته صبر نیاز بود تا پوچ بودن ادعای رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران ثابت شود.

وزیر دفاع هم در شورای راهبردی وزارت دفاع به ادعای آمادگی آمریکایی‌ها برای مذاکره مستقیم با جمهوری اسلامی ایران بدون پیش‌شرط واکنش نشان داد و اضافه کرد:این نوع اظهارات مقامات کاخ سفید دروغین، عوام‌فریبانه و بسیار حیلهگرانهاست.

همچنین خبرگزاری رویترز با استناد به تحلیل برخی مقامات و تحلیل‌گران آمریکایی گزارش داد کهتحریم‌های جدید اعمال شده بر بخش پتروشیمی ایران از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا تأثیر چندانی نخواهد داشت.

اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با طرح اینانتقاد کهاینستکستا کنون در راستای هدف ایجاد آن پیش نرفتهو سرعتی در روند اجرایی آن وجود نداشته است اقدامات متقابل ایران به این وضعیت را در چارچوب برجام تلقی کرد.

اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتمحمدهادی رضوی و احسان دلاویزاز متهمان پرونده بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.دراینجلسهآخرین دفاع محمدهادی رضوی و احسان دلاویزاخذ شد. قاضی مسعودی مقام هم در پایان جلسه اعلام کرد که:جلسه بعدی ۲۱ خردادماه برگزار خواهد شد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

انرژی هسته ایی
انرژی هسته ایی

آخرین اخبار

اهمیت سپاسگزاری از پدر و مادر درکلام امام رضا(ع)
حدیث امام رضا (ع) درباره سپاسگذاری از پدر و مادر را در اینجا بخوانید.
تعطیلی 2 روزه سینماهای کشور
زمان تعطیلی سینما‌ها به مناسبت شهادت امام صادق (ع) اعلام شد.
خواننده جوان و نوظهوری که جواد رضویان او را کشف کرد
خواننده قطعات موسیقایی فیلم سینمایی «زهرمار» با اشاره به اینکه از میان گزینه‌هایی با حضور چند خواننده مطرح برای خوانندگی در این فیلم انتخاب شده است از تجربه حضور در یک اثر سینمایی سخن گفت.
چالش جدید اهالی سینما- درخواست سینماگران برای توزیع عادلانه اکران
چند سینماگر به تحلیل و بررسی موضوع ایجاد هفت سرگروه برای اکران فیلم‌های سینمایی پرداختند.
پایان اکران بهار 98 -کدام ژانر در این فصل موفق‌تر بود؟
اکران فصل بهار ۹۸ سینما به پایان رسید و فیلم‌هایی با ژانر‌های مختلف اکران شدند.
تصادف خونین در اتوبان تهران_قم
جلال ملکی گفت: در حادثه دیشب یک زن و مرد به علت گرفتار شدن در خودرو جان خود را از دست دادند.
تشریح حداقل و حداکثر حقوق سربازان
سردار کمالی با اشاره به نرخ حقوق سربازان اظهار کرد: حقوق سربازان باید حداقل ۶۰ درصد و حداکثر ۹۰ درصد حداقل حقوق پایوران رسمی باشد که این بازه طبق درجه به سربازان تعلق می گیرد.
تصادف خونین اتوبوس با پراید در ساری
برخورد یک دستگاه اتوبوس با پراید در کمربندی جنوبی ساری ۱۶ نفر را روانه بیمارستان کرد.
وضعیت ترافیکی جاده های کشور
سرهنگ رحمانی با اشاره به آخرین وضعیت محورهای شمالی گفت: تردد روان در محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه و آزادراه رشت-قزوین (رفت وبرگشت) را شاهد هستیم و در ضمن محورهای شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی هستند.
شیوه نامه جدید کمپ‌های ترک اعتیاد برای معتادان خاص ابلاغ شد
رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر از تدوین و ابلاغ شیوه نامه جدید کمپ‌های ترک اعتیاد برای نگهداری معتادان مبتلا به بیماری هایی، چون ایدز و هپاتیت خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
هیچ یک از رهبران عرب جرات قبول معامله قرن را نخواهند داشت
ضاحی خلفان، معاون رئیس پلیس دبی و از نزدیکان محمد بن زاید ولیعهد امارات در سلسله پیام‌هایی توئیتری نوشت: تحقق معامله قرن که رئیس‌جمهور آمریکا از آن سخن می‌گوید خواب ابلیس در بهشت است.
تاکتیک های احتمالی دنیزلی در تراکتور
سرخپوشان تبریزی برای دومین فصل با مالکیت جدید خود وارد بازار نقل و انتقالات شده اند. آن ها که فصل پیش پس از خرید بازیکنان، سرمربی خود را انتخاب کردند، این بار شرایط متفاوتی را تجربه می کنند.
اعلام نتیجه امتحان نهایی ۹۸ دانش آموزان تا پایان روز
رئیس مرکز سنجش درباره زمان نهایی اعلام نتیجه امتحانات نهایی گفت: نتایج امتحانات نهایی امروز ۵ تیر ماه امتحانات نهایی اعلام خواهدشد.
مناسب ترین درمان آفتاب سوختگی
وقتی پوست فرد با نور آفتاب می‌سوزد، اولین کار کمپرس یخ است؛ ضمن اینکه استفاده از پمادهایی که التهاب و سوزش را کم می‌کند و عدم استفاده از پمادهای کورتنی، مورد تاکید قرار دارد.
واکنشهای داخلی و خارجی به تحریم‌های جدید علیه ایران-همایش هفته قوه قضاییه-تاکیدات امروز روحانی
توضیحاتی درباره پرونده«علاءالدین»-پیشنهاد اخراج بولتون و پمپئو-تاکید رییسی بر رعایت حقوق انسانی
صحبت‌های تکراری مهمان انگلیسی-درآمد ۱۰۰۰ دلاری از ورود هر عراقی-وضعیت سامانه ثبت اموال مسئولین
احضار کاردار امارات-توضیحاتی درمورد آخرین وضعیت پرونده‌های مهم حقوقی و...
انتشار بیانات رهبری در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان کردستان در محل همایش
اولین دادگاه کیمیاخودرو-توضیحی درباره دیدار ظریف بایک نماینده عراقی-توقعات برجامی مرکل از ایران