اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

14:46 ۱۰۴ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 726 0
اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

توضیحات باهنر درباره افطاری حاشیه ساز جامعه اسلامی مهندسین، مرور آخرین اخبار انتخاباتی، ۴+۱ هم چنان در "کما"، انتقاد نماینده دائم روسیه در سازمان ملل از وضعیت اجرایی اینستکس، تحلیل رویترز از بی تاثیر بودن تحریم‌های صنایع پتروشیمی ایران، ششمین جلسه دادگاه محمدهادی رضوی و احسان دلاویز، بررسی زندانی شدن عضو شورای شهر شیراز در جلسه این هفته کمیسیون شوراها و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، هجدهم خرداد ماه ۱۳۹۸ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، رئیس جمهورقانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، مصوبه مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

مرور آخرین اخبار انتخاباتی

در روزهای گذشته دو جبهه برای انتخابات از سوی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان تأسیس شد. کدخدایی از یک بازیگر برای نظارت بر انتخابات دعوت کرد و ستاد انتخابات کشور بیست درصد آرای صحیح را حداقل آرای مورد نیاز برای حضور در مجلس عنوان کرد.

همچنین شکرالله حسن بیگی در سومین جلسه ستاد انتخابات استان تهران ازبرگزاری دوره‌های آموزشی انتخاباتی برای فرمانداران و بخشدارانخبر داد و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری رأی مردم حقالناساست و باید انتخاباتی برگزار کنیم که مردم با اعتماد و اطمینان کامل پای صندوق‌های رأی بیایند. حتماً برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات دوره‌های آموزشی برای فرمانداران و بخشداران برگزار می‌کنیم.

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها هم با بیان اینکهقوانین صریحی در خصوص برخورد با کاندیداهای انتخاباتی دروغگو نداریم،گفت: قوانین غیر مستقیمی در ذیل قانون مجازات اسلامی برای برخورد با افرادی که نشر اکاذیب می‌کنند یا افترا می‌زنند وجود دارد اما اینخلاءقانونی در قانون انتخابات دیده می‌شود که نیاز به بازنگری دارد.

محمدرضا باهنر نیز درباره حضور محمود احمدی نژاد در جریان مراسم افطاری جامعه مهندسین، گفت: این دعوت که واقعاً یک دعوت عام بود و ایشان در همان قالب به مراسم تشریف آوردند. اما در جریان اصولگرایی و حتی نو اصولگرایی تاکنون هیچ بحثی برای ائتلاف با آقای احمدی‌نژاد انجام نشده و بعید می‌دانم که صحبتی هم پیش آید. فکر نمی‌کنمخود احمدی‌نژاد هم میلی برای رفت‌وآمد با اصولگرایان داشته باشد.

اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

پروانه مافی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به اجرایی شدن حکمبازداشت «مهدی حاجتی» عضو شورای شهر شیرازاز بررسی این موضوع در جلسه این هفته کمیسیون خبر داد.

وی همچنین با اشاره به پذیرفته شدن استعفای وزیر آموزش و پرورش گفت: اکنون فرصت مناسبی است تا رئیس جمهور درتعیین سرپرست برای وزارت آموزش و پرورشبه قول‌هایی که در خصوص مدیریت بانوان داده است بیشتر عمل کند.

فریدهاولادقباد، رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز آموزش و پرورش را زیربنایی‌ترین نهاد در ساختار آموزش و فرهنگ کشور عنوان کرد و از رئیس جمهور خواست در بررسی گزینه‌های پیشنهادی خود برای تصدی این وزارتخانهزنان توانمند، شایسته و باتجربه را نیز مورد توجه قرار دهد.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر ازرقابت فلاحت پیشه،ذوالنوری، کواکبیان و بروجردی در انتخابات ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلسخبر داد.

اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

۴+۱ هم چنان در "کما"

ایران بعد از یک سال در پیش گرفتن سیاست "صبر استراتژیک" در پی خروج یک جانبه آمریکا از برجام، ۱۸ اردیبهشت از تصمیم خود برای "کاهش تعهداتبرجامی" خبر داد؛ سیاستی که بر اساس اعلام مسئولان عالی کشور در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام در چندین گام و مرحله به مرحله اجرا می‌شود و در یک ماه گذشته که ایران وارد فاز کاهش اجرای تعهدات هسته‌ای خود شده است، کمترین تلاش و نگرانی را در بین سه کشور اروپایی و چین و روسیه شاهد بودیم.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اقدام تازه وزارت خزانه داری آمریکا در تحریم شرکت‌های پتروشیمی ایران، این اقدام رژیم آمریکا را شدیداً محکوم کرد و آن‌را مصداق تروریسم اقتصادی و در ادامه خصومت‌های مستمر کاخ سفید علیه ملت ایران دانست و گفت:تنها یک هفته صبر نیاز بود تا پوچ بودن ادعای رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران ثابت شود.

وزیر دفاع هم در شورای راهبردی وزارت دفاع به ادعای آمادگی آمریکایی‌ها برای مذاکره مستقیم با جمهوری اسلامی ایران بدون پیش‌شرط واکنش نشان داد و اضافه کرد:این نوع اظهارات مقامات کاخ سفید دروغین، عوام‌فریبانه و بسیار حیلهگرانهاست.

همچنین خبرگزاری رویترز با استناد به تحلیل برخی مقامات و تحلیل‌گران آمریکایی گزارش داد کهتحریم‌های جدید اعمال شده بر بخش پتروشیمی ایران از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا تأثیر چندانی نخواهد داشت.

اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با طرح اینانتقاد کهاینستکستا کنون در راستای هدف ایجاد آن پیش نرفتهو سرعتی در روند اجرایی آن وجود نداشته است اقدامات متقابل ایران به این وضعیت را در چارچوب برجام تلقی کرد.

اخذ آخرین دفاع رضوی و دلاویز-درخواست معرفی زنان برای وزارت آموزش وپرورش-رقابت در کمیسیون امنیت

ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتمحمدهادی رضوی و احسان دلاویزاز متهمان پرونده بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.دراینجلسهآخرین دفاع محمدهادی رضوی و احسان دلاویزاخذ شد. قاضی مسعودی مقام هم در پایان جلسه اعلام کرد که:جلسه بعدی ۲۱ خردادماه برگزار خواهد شد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

حضور سلطانی‌فر در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی
وزیر ورزش و جوانان ایران برای تماشای بازی تیم ملی والیبال مقابل کره‌جنوبی، وارد سالن ۱۲ هزار نفری آزادی شد.
والیبال قهرمانی آسیا- ایران ۲ – کره جنوبی ۱
تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی رقابتهای قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ تهران، به مصاف تیم ملی کره جنوبی رفت.
فاتی ملیت اسپانیایی گرفت
مهاجم جوان بارسلونا ملیت اسپانیایی گرفت و می‌تواند لاروخا را در جام جهانی زیر ۱۷ سال برزیل همراهی کند.
شکست جردن باروز در نیمه‌نهایی مقابل روسیه- آکگول و پتریاشویلی در فینال سنگین وزن
فینالیست‌های چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان مشخص شدند که علیرضا کریمی اولین فینالیست ایران در مسابقات فرنگی و آزاد ۲۰۱۹ است.
کولاک علیرضا کریمی در نورسلطان با شکست روسیه- مصاف با کاکس آمریکایی در فینال
علیرضا کریمی به فینال مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان راه یافت.
افزایش قربانیان حمله ولایت زابل به ۳۹ کشته و ۱۴۰ زخمی
مقام‌های محلی افغانستان از افزایش تعداد کشته‌ها و زخمی‌های حمله روز پنج‌شنبه طالبان در ولایت زابل این کشور خبر دادند.
گوترش خواهان داشتن ˮاعصاب آهنینˮ در پی حملات به آرامکو شد
دبیرکل سازمان ملل از جامعه بین الملل خواست تا برای جلوگیری از وقوع جنگی ویرانگر در خلیج فارس، اعصاب آهنین داشته باشد.
حساب توئیتری مشاور سابق بن سلمان مسدود شد
حساب توئیتری مشاور سابق دفتر سلطنتی عربستان امروز (جمعه) توسط این رسانه اجتماعی مسدود شد. او سابقاً مظنون به دست داشتن در قتل جمال خاشقجی بود و بر سر همین موضوع برکنار شد.
ماکرون کشورهای منطقه را به خویشتن داری فراخواند
امانوئل ماکرون تاکید کرد که فرانسه از امنیت و ثبات در منطقه حمایت می‌کند.
تمهیدات آتش نشانی برای برگزاری دربی پایتخت
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آماده‌باش ایستگاه‌های آتش‌نشانی و استقرار نیروهای این سازمان در محدوده برگزاری دربی پایتخت خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تنبلی چشم؛ رایج‌ترین دلیل نارسایی بینایی در کودکان
آمبلوپی که در میان عموم مردم تنبلی چشم شناخته شده‌است از رایج‌ترین دلیل نارسایی بینایی در میان کودکان است.
هفته چهارم لیگ برتر؛ مدعیان مسیر خود را جدا می‌کنند؟
هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران از امروز(جمعه) با انجام ۷ بازی آغاز می‌شود که در مهم‌ترین بازی‌ها شهر خودرو صدرنشین به مصاف فولاد می‌رود و سپاهان رده دومی پذیرای نفت مسجد سلیمان خواهد بود.
چگونه عمر گوشی‌های هوشمند را افزایش دهیم؟
در برخی از کشور‌ها نحوه خرید سنتی تلفن به این شکل بود که یک قرارداد ۲ ساله امضا می‌کردیم و یک تلفن ساده (کلاسیک) دریافت و هزینه را ماهانه پرداخت می‌کردیم.
سقوط جنگنده اف-۱۶ در فرانسه
بنا بر اعلام مقامات فرانسوی یک فروند جنگنده اف-۱۶ بلژیک در یک منطقه مسکونی در غرب این کشور سقوط کرده است. در این حادثه یکی از خلبانان این جنگنده با خطوط انتقال برق برخورد کرده است.
خطر همه‌گیری بیماری‌ها و مرگ میلیون‌ها انسان در جهان
گروهی از محققان هشدار دادند جهان با خطر همه‌گیری بیماری‌هایی روبروست که به کشته شدن میلیون‌ها انسان منجر می‌شود.
صدرالحسینی: مواضع اخیر رهبری، جمع‌بندی مواضع سیاسی دیگر مقامات کشور بود
ویدئو - گزیده بیانات رهبر انقلاب در دیدار جمعی از موکب‌داران عراقی
ویدئو - جلسه درس خارج فقه مقام معظم رهبری