استکبار جهانی در مقابل ملت ایران آرایش تهاجمی گرفته است

16:23 ۱۹۸ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 876 0
استکبار جهانی در مقابل ملت ایران آرایش تهاجمی گرفته است

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: امروز استکبار جهانی با تشکیل یک مثلث شوم در مقابل ملت ایران آرایش تهاجمی گرفته است.

ایرنا

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های نماز جمعه در محل مصلی الغدیر افزود: فشار اقتصادیُ، ‏روانی و تبلیغاتی و فشار سیاسی سه ضلع این مثلث را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه شبکه‌ها وبلندگوهای دشمن ملت ایران را بمباران تبلیغاتی می‌کنند تصریح کرد: دشمنان غافل هستند که ملت ایران خدا را دارد و خداوند شکست ناپذیر است.

وی تصریح کرد: هدف دشمنان شکست مقاومت ملت ایران و قرار گرفتن آنها در مقابل نظام جمهوری اسلامی است اما باید بدانند این مردم 40 سال به کشور متعهد بوده و امروز نیز متحد و منسجم در برابر تهدیدهای سیاسی و تبلیغاتی دشمن پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند.

امام جمعه خرم آباد اضافه کرد: بایستی با آرایش هسته انقلابی و مدیریت جهادی در مقابل آرایش تهاجمی دشمن ایستادگی کنیم و در مقام عمل مدیریت جهادی داشته باشیم.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه شکل گیری دفاعی انقلاب در هشت سال جنگ تحمیلی بر پایه مقاومت، ‏ایستادگی و جهاد بوده اظهار داشت: نیروهای مردمی، ‏ رزمندگان، ‏بسیج، ‏سپاه و ارتش در جنگ تحمیلی الهی و جهادی عمل کردند و امروز نیز باید همین آرایش را در مقابل دشمنان شکل داد.

**عملکرد جهادی و انقلابی نیروهای مسلح در سیل لرستان

وی ادامه داد: سیل لرستان نمونه‌ای از عملکرد جهادی و انقلابی نیروهای مسلح در کنار مردم بود و باید بدانیم سپاه پاسداران به حکم رهبری وارد ماجرای سیل شده و بر اساس تکلیف عمل کرده است.

وی تصریح کرد: اگر سپاه نقاط ضعف را می بیند و آن را متذکر می‌شود نباید از این امر برآشفته شویم و جبهه بگیریم بلکه باید به دنبال رفع نواقص بوده و همانند هشت سال دفاع مقدس دید انقلابی و خیرخواهانه داشته باشیم.

وی با تاکید بر فداکاری برای نظام و ملت جمهوری اسلامی گفت: نیروهای مسلح و فرماندهان ارشد آنها فارغ از نگاه به درجه و سمت خود در سیل جهادی و انقلابی عمل کرده و با حضور در گل و لای و خدمت به مردم، ‏ مشکلات را حل کردند.

**معیشت و اقتصاد مشکل اصلی مردم است

خطیب جمعه خرم آباد اضافه کرد: امروز مشکل اصلی مردم معیشت و اقتصاد است و گرانی بر مردم فشار آورده و مسؤولان باید بدانند بر طبقه ضعیف و متوسط چه می‌گذرد چراکه باید مسائل مردم را با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی حل کرد.

آیت الله میرعمادی تاکید کرد: با اعلام اینکه افرادی ارز دولتی گرفته ولی کالایی وارد کشور نکرده‌اند کاری از دست مردم بر نمی‌آید و دولت باید با استفاده از ابزار متعددی که در اختیار دارد این موارد را کنترل کند.

وی افزود: از دولت می‌خواهیم نسبت به حل مشکل اقتصادی و معیشتی مردم اقدام انقلابی داشته و تصمیم قاطع بگیرد.

**سوم خرداد سند ایستادگی ملت ایران است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر اضافه کرد: این واقعه یک روز با عظمت در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس و سند ایستادگی ملت ایران در برابر سلطه گران است.

آیت الله میرعمادی اظهار داشت: مقاومت، ‏ایستادگی، ‏دفاع از دین و ارزش‌های دینی درس سوم خرداد است و امروز که دشمن به سرکردگی آمریکا تلاش می‌کند مقاومت ملت ایران را با تهدید و تحریم بشکند باید از درس سوم خرداد الگو بگیریم و در مقابل زیاده خواهی ها ایستادگی کنیم.

وی تاکید کرد: امروز رئیس جمهوری آمریکا از ما می‌خواهد مقاومت خود را شکسته، ‏ تسلیم زورگویان شده و دست از دین بکشیم.

**امام علی (ع) در دنیا نظیر ندارد

امام جمعه خرم آباد همچنین با اشاره به فرارسیدن شب‌های قدر گفت: این شب‌ها با خون امام علی (ع) رنگین شده / ‏ شخصیتی که نظیر ندارد و همچنان که بشر قدر شب قدر را نمی‌داند و عظمت آن را درک نکرده تاکنون هیچ فردی نتوانسته عظمت این امام همام را درک نماید.

آیت الله میرعمادی گفت: علی (ع) تفسیر عدالت و عبودیت، ‏ حقیقت قرآن و معنویت، ‏تجسم حق و حقیقت و دریای فضیلت و مظلومیت است.

وی با اشاره به پنج ویژگی شب‌های قدر افزود: این شب‌ها از هزار ماه برتر، ‏شب نزول ملائکه و روح بر مؤمنان، ‏ شب تعیین مقدرات و سرنوشت، ‏ شب پیوند با قرآن و ولایت و آمرزش گناهان است.

وی ادامه داد: همچنین انس با قرآن، ‏ ارتباط با امام زمام (عج)، ‏ اظهار بندگی خداوند از طریق دعا و نماز، ‏ قصد طهارت و استغفار و کسب دانش و معرفت پنج عمل ویژه شب‌های قدر به شمار می‌رود.

**همپیمانی رژیم صهیونیستی با وهابیون مصیبت جهان اسلام است

آیت الله میرعمادی با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس گفت: رژیم صهیونیستی و وهابیون برای نابودی قدس شریف هم پیمان شده‌اند که این مصیبت جهان اسلام است.

وی روز قدس را روز یکپارچگی و اتحاد ملت اسلام دانست و بیان کرد: با توجه به شرایط حساس کنونی و تحلیل و تهدیدهای اسرائیل و استکبار جهانی همه باید برای محکومیت اشغال فلسطین و جنایت‌های اسرائیل در راهپیمایی روز قدس شرکت کنیم.

7269/‏6060


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.