فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم

02:37 ۳۱ روز و ۱۳ ساعت پیش ایسنا 570 0
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم

معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت‌: باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می‌توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.

ایسنا

سعید فائقی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص نابسامانی بلیت فروشی در ورزشگاه‌های ایران خصوصاً در ورزشگاه آزادی، اظهار کرد: اولین قدیم ارتقاء فرهنگ در بین افراد جامعه است و تا زمانی که فرهنگ خود را ارتقاء ندهیم نمی‌توانیم سراغ مسائل دیگر برویم. در علوم اجتماعی دموکراسی فرهنگی داریم همان طور که بیشتر افراد جامعه با دموکراسی سیاسی آشنا هستند باید آنها را با دموکراسی فرهنگی هم آشنا کنیم. متاسفانه هیچ تلاشی برای تمرین حقوق شهروندی در کشور انجام نشده است و اگر این موضوع را به ورزشگاه ببریم خواهیم دید که همین مشکلات هم در آنجا مشاهده می‌شود و بر قراری نظم در ورزشگاه بسیار سخت است.
او تصریح کرد: در روز مسابقات مهم شاهد آن هستیم که هواداران ساعت‌ها قبل از بازی به ورزشگاه‌ها می آیند و در جاهایی که رزرو کرده‌اند مستقر نمی‌شوند و خیلی سخت است که در آن جو بخواهیم همگی را سر جای خود بنشانیم و این نیازمند تمرین است. در سینما شخصی مسئول است که همگی را بر صندلی‌های خود بنشاند ولی نمی‌توان آن را با ورزشگاه‌ها مقایسه کرد، زیرا که حجم سینماها بسیار کوچک‌تر از ورزشگاه‌ها است و همین طور روحیه افرادی که به سینما
می آیند با افراد ورزشی متفاوت است.
فائقی با بیان این که می‌توان هواداران را سهام دار باشگاه مورد علاقه خود کرد، اضافه کرد: با سهام دار کردن هواداران در باشگاه مورد علاقه‌ی خودشان می‌توان بسیار بهتر این موضوع را کنترل کرد و با جریمه کردن باشگاه می‌توان یک احساس مسئولیتی در هواداران به وجود آورد و خود هواداران به یکدیگر تذکر دهند که هر شخص طبق شماره بلیت‌های خود بنشینند، زیرا هواداران حق مالکیتی برای خود متصور می‌شوند و همین طور باید با آموزش حقوق شهروندی به این سمت پیش برویم که در این موضوع سازمان لیگ کمک شایانی می‌تواند داشته باشد و باید سرمایه‌گذاری‌های زیادی انجام دهیم که البته نهادهای آموزشی هم می‌توانند کمک بسیار موثر در زمینه فرهنگی انجام دهند.
او در خصوص عدم مطابقت بلیت فروخته شده و جمعیت حاضر در ورزشگاه‌ها، گفت‌: در مسابقات حساس شاهد آن هستیم که روزهای قبل در آن مجموعه ورزشی رفت و آمدهای بسیاری صورت می‌گیرد و افراد حرفه‌ای و قدیمی هستند که مکان‌های ورود به ورزشگاه آزادی را بدون پرداخت هزینه و بلیت می‌دانند و حتی شاهد هستیم که از این راه پول در می‌آوردند و با گرفتن پول از هواداران آن‌ها را به ورزشگاه راه می‌دهند. این موضوع همانند پارک خودرو در جاهایی است که پارکبان وجود ندارد ولی افرادی هستند که از شما درخواست پول می‌کنند.
معاون اسبق تربیت بدنی، افزود: خوشبختانه عدم مطابقت بلیت فروخته شده و جمعیت حاضر در ورزشگاه‌ها به معنای چاپ بلیت سازمان یافته نیست و می‌توان با مدیریت صحیح این مشکل را بر طرف کرد و شاهد آن هستیم که منافع فساد مالی زیادی در این امر وجود ندارد و به همین دلیل می‌توانیم به سادگی بفهمیم که این کار سازمان یافته نیست. بحث مهم‌تری که وجود دارد این است که ما به هواداران خود احترام نمی‌گذاریم و شاهد هستیم که در ایستگاه‌های مختلف در ورود به استادیوم با تماشاگران برخورد می‌شود و آنها را تحقیر می‌کنند و به همین دلیل آنها که می‌دانند تحقیر می‌شوند و امکانات خوبی در ورزشگاه مانند امکانات سرویس بهداشتی ندارند حق خود می‌دانند که به صورت خلاف و بدون پرداخت هزینه به ورزشگاه‌ها بیایند و اگر این حقوق هواداری رعایت شود تماشاگران دست به این اقدامات نمی‌زنند که باعث ناهنجاری در ورزشگاه‌ها گردد.
فائقی در خصوص نبودن بلیت الکترونیکی در ورزشگاه‌ها ، بیان کرد: به لحاظ زیر ساخت و امکانات بسیار عقب هستیم و تا زمانی که این زیرساخت‌ها و فضاها آماده نشود نمی‌توانیم فروش بلیت‌های الکترونیکی را داشته باشیم و این امر نیازمند سرمایه‌گذاری و ایجاد فضاهای مناسب در اماکن ورزشی است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

نتانیاهو: در نشست مشترک با آمریکا و روسیه در رابطه با ایران گفت‌وگو می‌کنیم
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه ریاست نشست سه جانبه آمریکا، رژیم صهیونیستی و روسیه را برعهده خواهد داشت گفت که طبیعتا در رابطه با مساله ایران گفت‌وگو می کنیم.
عادل الجبیر: هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست- همیشه تلاش کرده‌ایم با ایران گفت‌وگو کنیم
وزیر مشاور عربستان در امورخارجه در ادامه فرافکنی‌های خود به تکرار ادعاهای خصمانه علیه کشورمان پرداخت. او که کشورش یکی از تحریک کنندگان اصلی آمریکا برای ورود به جنگ است، گفت: هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست.
الجزیره: عربستان و امارات از لغو حمله به ایران خشمگین هستند
شبکه الجزیره با اشاره به اینکه دولت آمریکا دچار سردرگمی شده است در تحلیلی نوشت که عربستان و امارات از تصمیم ترامپ در لغو حمله به ایران خشمگین هستند و سفر پمپئو به این کشورها در راستای دلجویی از آنها است.
سوزان رایس: ترامپ فرصت آغاز مذاکرات با ایران را دارد- بولتون و پمپئو باید اخراج شوند
مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا با انتقاد شدید از روند تصمیم‌گیری رئیس جمهور کشورش در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی تاکید کرد که دونالد ترامپ باید از این وضعیت، به عنوان فرصتی برای برداشتن گام‌های اعتماد ساز با ایران و عقب‌نشینی از اشتباهاتش استفاده کند.
هایکو ماس: اکنون زمان دیپلماسی است- هیچکس خواهان جنگ نیست
وزیر امورخارجه آلمان از تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای لغو حمله به ایران استقبال کرد و گفت: ما بر این باوریم که اکنون زمان دیپلماسی است.
محیط‌بانان، جنگل‌بانان و ماموران یگان حفاظت بیمه می‌شوند
مأموران یگان حفاظت دستگاه‌های اجرایی از جمله محیط زیست و منابع طبیعی از پوشش بیمه‌ای برخوردار شده و مشخصاً سازمان محیط زیست و منابع طبیعی موظف به پرداخت هزینه درمان و جبران صدمات و خسارات به همیاران طبیعت و محافظان افتخاری و داوطلبان مردمی شد.
سرنگون کردن پهپاد آمریکا، اوج اقتدار دفاعی ایران را نشان داد
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: سرنگونی پهپاد آمریکایی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی در منطقه خاورمیانه بود.
قطعنامه چندجانبه گرایی در برابر سیاست‌های آمریکا را در نشست بین‌المجالس آسیایی دنبال می‌کنیم
رئیس گروه مجمع مجالس آسیایی با اشاره به برگزاری نشست کمیته سیاسی این مجمع در هفته جاری در اصفهان گفت: ایران در این نشست قطعنامه چند جانبه گرایی در برابر سیاست‌های اخیر آمریکا را دنبال خواهد کرد.
تذکر نماینده ایلام در مورد نحوه اعمال افزایش حقوق کارکنان دولت
نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: اختلاف افزایش حقوق کارکنان دولت، بین حقوق‌های پایین و بالا زیاد است که باید این رویه اصلاح شود.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
یک عضو هیات رئیسه مجلس، تدکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آماده باش ارتش یونان در پی تشدید اوضاع در مدیترانه
ارتش یونان یکشنبه از آماده باش نیروهای خود جهت مقابله احتمالی با ترکیه خبر داد.
سرمربی جدید پرسپولیس مشخص شد
بنابر ادعای برخی رسانه‌ها سرمربی سابق تیم ملی کرواسی به‌زودی هدایت پرسپولیس را بر عهده خواهد گرفت.
رقم پیشنهادی چاچیچ به پرسپولیس
در حالیکه اعضای هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس برای انتخاب جانشین برانکو روی سه نام به توافق رسیده‌اند اما به نظر می‌رسد آنته چاچیچ کروات از شانس بیشتری برای هدایت پرسپولیس در فصل آینده برخوردار خواهد بود.
شعرهای میثم مطیعی به چاپ سوم رسید
این کتاب که دربرگیرندۀ مجموعۀ اشعار اجراشده در سال‌های گذشته و به مناسبت‌های مختلف توسط میثم مطیعی است، به کوشش محمدرضا وحیدزاده و به همت انتشارات کتابستان چاپ شده است.
انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا موجب تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا شد
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام شجاعانه و افتخارآفرین هوافضای سپاه در انهدام پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته و گران‌قیمت آمریکا تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا را به همراه داشت و ترامپ را در بهت و حیرت فرو برد.
استقلالی‌ها با شخصیت من بازی کردند
خبرسازی هیأت مدیره پرسپولیس برای آرام کردن طرفداران
درگیری عرب با مشاورش در باشگاه پرسپولیس
پرسپولیس به دنبال یک «ایچ» دیگر
مذاکرات پرسپولیس با جیانی ده‌بیاسی
شهرداری تبریز؛ باشگاهی که نمی‌خواهد باشد
صالح: نتیجه ضعیف فوتسال امید به خاطر بی‌تدبیری فدراسیون بود
ناکامی فوتسالیست‌های امید؛ اتفاقی که قابل پیش‌بینی بود
استراماچونی: فکر نمی‌کردم به ایران بیایم- ولاسکو کلید قبول پیشنهاد استقلال بود
برانکو از کِی علیه پرسپولیس سندسازی کرد