مذاکره ظریف با مقامات آسیایی برای اثبات حقانیت‌مان در برجام است

04:15 ۳۱ روز و ۱۲ ساعت پیش افکار نیوز 140 0
مذاکره ظریف با مقامات آسیایی برای اثبات حقانیت‌مان در برجام است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مذاکره دکتر ظریف با ۴ کشور آسیایی به دلیل حقانیت ایران، پایدار بودن به عهدمان و اهداف مسئولیت‌پذیری کشور ما در قضیه برجام است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،محمدجواد جمالی نوبندگانی؛ عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو در خصوص سفر های اخیر دکتر ظریفبه چهار کشور آسیایی گفت: ترکمنستانیکی از همسایگان خوب ماست که در صحنه بین المللی نیز اعلام بی‌طرفی کرده است ولی ارتباط ایران با ترکمنستان ارتباط مناسب و در شأن دو ملت نیست و مشکلات زیادی باهم داریم که بایستی حل شود زیرا از ظرفیت‌های خوب ترکمنستان استفاده نمی‌کنیم که این کشور به عنوان ورودی آسیای میانه به نفع ماست.
نباید روابط مان با ترکمنستان دچار خدشه شودوی گفت: مسئولین باید وارد عمل شوند و اختلافاتی که در زمینه قیمت ‌گاز به وجود آمده را حل کند وزارت نفت نباید بیش از حد پافشاری کند تا روابط کلی ما با ترکمنستان را دچار خدشه کند.
وی ادامه داد: سفر دکتر ظریف در راستای ترمیم روابط این دو کشور است که بایستی رئیس جمهور خود  وارد عمل شده و موضوع را مدیریت کند زیرا با ادامه این روند به خاطر  چند صد میلیون دلار، میلیاردها دلار را از دست می‌دهیم.
جمالی نوبندگانی خاطرنشان کرد: چنانچه مسائل موجود را با ترکمنستان حل نکنیم این کشور را به اردوگاه دشمن می فرستیم که آسیب آن بیشتر از مسائل فعلی خواهد بود‌.
مناسبات نفتی‌مان با چین همچنان ادامه داردعضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت مجلس تصریح‌کرد: سفر دکتر ظریف به چین بیشتر به دلیل  برجام و شرایط به وجود آمده پس از خروج آمریکا از برجام بوده است، چین به عنوان یک کشور آسیایی، مناسبات خوبی با ایران دارد که همچنان خریدار نفت از ماست.
وی افزود: هند بعد از چین یکی از مهمترین کشورهای خریدار  نفت ایران است، سعی کردیم که با روشهای مختلف بازار خود را در این زمینه باز نگه داریم.
ژاپن دنباله روی سیاست‌های خارجی آمریکاستجمالی نوبندگانی عنوان کرد:  ژاپن به طور سنتی دنباله روی سیاست‌های خارجی آمریکاست و مطمئن هستیم که این کشور در تحریم‌ها کمک به ایران نخواهد کرد ولی شاید ابراز علاقه شاپان در گروه به کاهش تنش‌ها بین ایران و آمریکا ظرفیت صحبت در این مورد را داشته باشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: ژاپن کشور تاثیرگذاری در آسیا است و امیدواریم از ظرفیت این کشور به خوبی و به نحو احسن استفاده کنیم.
مذاکره دکتر ظریف با کشورها برای اثبات حقانیت در برجام استوی عنوان کرد: ما منتظر گزارشات دکتر ظریف از سفر به چهار کشور آسیایی در کمیسیون امنیت هستیم ولی در مجموع کشورهایی که با آنها مذاکره کردیم به دلیل حقانیت ایران، پایدار بودن به عهدمان و اهداف مسئولیت‌پذیری کشور ما در قضیه برجام است که این مذاکرات بسیار خوب و مثبت بوده است.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

نتانیاهو: در نشست مشترک با آمریکا و روسیه در رابطه با ایران گفت‌وگو می‌کنیم
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه ریاست نشست سه جانبه آمریکا، رژیم صهیونیستی و روسیه را برعهده خواهد داشت گفت که طبیعتا در رابطه با مساله ایران گفت‌وگو می کنیم.
عادل الجبیر: هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست- همیشه تلاش کرده‌ایم با ایران گفت‌وگو کنیم
وزیر مشاور عربستان در امورخارجه در ادامه فرافکنی‌های خود به تکرار ادعاهای خصمانه علیه کشورمان پرداخت. او که کشورش یکی از تحریک کنندگان اصلی آمریکا برای ورود به جنگ است، گفت: هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست.
الجزیره: عربستان و امارات از لغو حمله به ایران خشمگین هستند
شبکه الجزیره با اشاره به اینکه دولت آمریکا دچار سردرگمی شده است در تحلیلی نوشت که عربستان و امارات از تصمیم ترامپ در لغو حمله به ایران خشمگین هستند و سفر پمپئو به این کشورها در راستای دلجویی از آنها است.
سوزان رایس: ترامپ فرصت آغاز مذاکرات با ایران را دارد- بولتون و پمپئو باید اخراج شوند
مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا با انتقاد شدید از روند تصمیم‌گیری رئیس جمهور کشورش در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی تاکید کرد که دونالد ترامپ باید از این وضعیت، به عنوان فرصتی برای برداشتن گام‌های اعتماد ساز با ایران و عقب‌نشینی از اشتباهاتش استفاده کند.
هایکو ماس: اکنون زمان دیپلماسی است- هیچکس خواهان جنگ نیست
وزیر امورخارجه آلمان از تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای لغو حمله به ایران استقبال کرد و گفت: ما بر این باوریم که اکنون زمان دیپلماسی است.
محیط‌بانان، جنگل‌بانان و ماموران یگان حفاظت بیمه می‌شوند
مأموران یگان حفاظت دستگاه‌های اجرایی از جمله محیط زیست و منابع طبیعی از پوشش بیمه‌ای برخوردار شده و مشخصاً سازمان محیط زیست و منابع طبیعی موظف به پرداخت هزینه درمان و جبران صدمات و خسارات به همیاران طبیعت و محافظان افتخاری و داوطلبان مردمی شد.
سرنگون کردن پهپاد آمریکا، اوج اقتدار دفاعی ایران را نشان داد
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: سرنگونی پهپاد آمریکایی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی در منطقه خاورمیانه بود.
قطعنامه چندجانبه گرایی در برابر سیاست‌های آمریکا را در نشست بین‌المجالس آسیایی دنبال می‌کنیم
رئیس گروه مجمع مجالس آسیایی با اشاره به برگزاری نشست کمیته سیاسی این مجمع در هفته جاری در اصفهان گفت: ایران در این نشست قطعنامه چند جانبه گرایی در برابر سیاست‌های اخیر آمریکا را دنبال خواهد کرد.
تذکر نماینده ایلام در مورد نحوه اعمال افزایش حقوق کارکنان دولت
نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: اختلاف افزایش حقوق کارکنان دولت، بین حقوق‌های پایین و بالا زیاد است که باید این رویه اصلاح شود.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
یک عضو هیات رئیسه مجلس، تدکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آماده باش ارتش یونان در پی تشدید اوضاع در مدیترانه
ارتش یونان یکشنبه از آماده باش نیروهای خود جهت مقابله احتمالی با ترکیه خبر داد.
سرمربی جدید پرسپولیس مشخص شد
بنابر ادعای برخی رسانه‌ها سرمربی سابق تیم ملی کرواسی به‌زودی هدایت پرسپولیس را بر عهده خواهد گرفت.
رقم پیشنهادی چاچیچ به پرسپولیس
در حالیکه اعضای هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس برای انتخاب جانشین برانکو روی سه نام به توافق رسیده‌اند اما به نظر می‌رسد آنته چاچیچ کروات از شانس بیشتری برای هدایت پرسپولیس در فصل آینده برخوردار خواهد بود.
شعرهای میثم مطیعی به چاپ سوم رسید
این کتاب که دربرگیرندۀ مجموعۀ اشعار اجراشده در سال‌های گذشته و به مناسبت‌های مختلف توسط میثم مطیعی است، به کوشش محمدرضا وحیدزاده و به همت انتشارات کتابستان چاپ شده است.
انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا موجب تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا شد
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام شجاعانه و افتخارآفرین هوافضای سپاه در انهدام پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته و گران‌قیمت آمریکا تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا را به همراه داشت و ترامپ را در بهت و حیرت فرو برد.
عراقچی به مقام انگلیسی: کاهش تعهدات ایران در برجام یک تصمیم ملی و غیرقابل بازگشت است
تذکر یک نماینده به «روحانی»
ریابکوف: مسکو و متحدانش تحریم‌های آمریکا علیه ایران را بی‌اثر می‌کنند
انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا موجب تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا شد
توکلی: پالرمو ارتباطات محدود بانکی را هم قطع می‌کند
سرمقاله روزنامه های امروز- پشت پرده عقب‌نشینی شبانه ترامپ
باید دست دوستی به سمت آل سعود و امارات دراز کنیم!- برای نجفیِ جنتلمن و خوشنام و نخبه، پاپوش دوخته بودند!
پشت پرده عقب‌نشینی ۱۰ دقیقه‌ای
نقل قول منتسب به دادستان کل کشور در مورد پرونده علاءالدین تکذیب شد
قاچاقچیان مدیر!