تقوی: مدیر اسلامی نباید اهل سازش با دشمن باشد

22:03 ۲۴۷ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 2,138 0
تقوی: مدیر اسلامی نباید اهل سازش با دشمن باشد

تهران - ایرنا -دبیر جامعه روحانیت مبارز کشور با بیان اینکه کسی که با دشمن سازش می کند شایستگی مدیریت اسلامی را ندارد، گفت: مدیر اسلامی باید دشمن شناس باشد و روبه روی دشمن بایستد.

ایرنا

حجت الاسلام 'سیدرضا تقوی' عصر سه شنبه در پنجاه ویکمین نشست جامعه اسلامی مدیران در مجتمع فرهنگی آدینه گفت:مدیر اسلامی نباید بی کفایت باشد و برای گرفتن پست و مسئولیت اسلامی تلاش کند و نباید اینها را به پای اسلام گذاشت.
وی افزود: فردی که بر اریکه مدیریت اسلامی تکیه می زند نباید حریص در مدیریت و مستبد به رای باشد بلکه اهل مشورت بوده و از نظرات استفاده کند و کسی که از آرای مخالف بهره بگیرد احتمال خطای کمتری دارد.
دبیر جامعه روحانیت مبارز کشور خاطرنشان کرد: کسی که با دشمن سازش می کند شایستگی مدیریت اسلامی را ندارد. مدیر اسلامی باید دشمن شناس باشد و روبه روی دشمن بایستد.
تقوی عنوان داشت: سهل انگاری برای مدیر آفت و گاهی سستی از بی انگیزگی است و مشکلات زیادی به وجود می آورد و حقوق را ضایع می کند.
وی اضافه کرد: مدیر اسلامی نباید روحیه اشرافی گری داشته باشد چون اشرافی گری آفت و موجب نابودی است.
رییس سابق شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با تاکید بر اینکه مدیر اسلامی نباید ویژه خوار و امتیاز خوار باشد، اظهار داشت: امتیاز مدیر اسلامی در این است که کارها پیش برود و نه است که از آن برای خود و خانواده استفاده کند.
تقوی افزود: باید خرج مدیران کم و سودشان زیاد باشد و مدیر اسلامی باید اخلاق را در برخوردهای کاری اش رعایت کند.
وی با اشاره به اینکه مدیر اسلامی باید خوش سابقه باشد، یادآور شد: کسی که روزی با فتنه می خواست سفره نظام را جمع کند نباید روی کار بیاید.

**اروپا و آمریکا و مذاکره، کلید حل مشکلات اقتصادی کشور نیست
همچنین، عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری قراردادهای ریالی ما با دو کشور افغانستان و عراق مازاد تولید کشور بوده است. اکنون در بازار کشورهای عراق و افغانستان، ریال ایران پذیرفته نمی شود.
وی با بیان شعارهای سال و تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع اقتصاد و تولید، خاطرنشان کرد: ایشان چندسال پیش سیاست های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند در این مدت چه کرده ایم تا تولید پاسخگوی نیاز داخلی باشد؟
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: به رغم ستیز دیدگاه بی اعتمادی و مذاکره با غرب، امروز اتحادی میان همه در کشور ایجاد شده است و متوجه شدیم اروپا و آمریکا و مذاکره، کلید وضعیت اقتصادی کشور نیست که این نعمتی است که باید قدردان آن باشیم.
مصری خاطرنشان کرد: هر چه درآمد داریم به حلق نظام اداری کشور سرازیر می کنیم. دانمارک 8 هزار، ژاپن 350 هزار، آمریکا 800 هزار کارمند دارد ولی ایران 5 میلیون نفر حقوق بگیر دارد یعنی به ازای هر 16 ایرانی یک نفر حقوق می گیرد. این افراد را چگونه سیر کنیم و چطور به اقتصاد برسیم؟

**بیشترین مشکلات میان همسایگان را با عراق و افغانستان داریم
در ادامه، مظفر علیخانی معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاروزی ایران گفت: بخش تولید به دلیل وابستگی که به واردات و ارز دارد که بخشی از آن ناشی از نرخ ارز، تشدید تورم و وابستگی به سایر صنایع است، مشکلات دیگری را تجربه می کند.
وی افزود: مشکلات دیگر داخلی، فشارهای مالیاتی مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده است. نه تنها فرار مالیاتی در بسیاری حوزه ها وجود دارد بلکه پایه مالیاتی را افزایش ندادیم.
معاون اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد: در حوزه گمرک و مقررات ناظر بر صادرات و واردات و فرآیندها مشکل خاص خودش را دارد.
وی اظهار داشت: در ارتباط با محیط و تنظیم کار مشکلاتی را در بخش کارفرمایی تجربه می کنیم و شرایط نسبت به سال های قبل بدتر هم شده است.
علیخانی اظهار داشت: نگاه اقتصاددانان و فعالان به تحریک بازارهای صادراتی است که به دلیل تحریم ها مشکلاتی را تجربه می کنند. با تحریم نفت خام، کشتیرانی، شبکه بانکی، انتقال ارز در شرایط فعلی، 10 تا 15 درصد هزینه مبادله را افزایش داده است. عملا دسترسی به اسناد تجاری نداریم و کشتی ها در بنادر نمی توانند پهلو بگیرند و امکان ترخیص آنها وجود ندارد.
این مقام اتاق بازرگانی افزود: این مشکلات از سوی مسائل ناشی از رکود کسب و کار و تحریم ها بر اقتصاد ما تحمیل می شود. سیاست های ما از 21 اردیبهشت 97 عکس جریان آب حرکت می کند اگر براین باوریم فشارهای اقتصادی بر ما تحمیل می شود در داخل روزنه تنفسی را باید باز کنیم.
وی ادامه داد: 54 درصد صادرات ما به کشورهای همسایه فرستاده می شود در شرایطی که عمدتا برای برگشت ارز از آن کشورها به داخل مشکل داریم. بنا به آمار رسمی بانک مرکزی 16.5 میلیارد دلار صادرات به عراق و افغانستان داریم و بیشترین محدودیت را در این دو کشور داریم در این کشورها نه امکان بازگشت ارز وجود دارد و کالایی دارند که برگردانده شود.
علیخانی عنوان داشت: عامل دیگر این است که به دلیل ریسک سیاسی و حقوقی، بخش خصوصی ایران نیز دوست ندارد مبادلات داشته باشد. اتاق بازرگانی به عنوان صدای بخش خصوصی کشور به عنوان مشاور سه قوه این موضوعات را آنها منتقل کرده است و همگرایی در این شرایط خاص شکل نگرفته است.
وی یادآور شد: بجای اینکه با قید و بند دست و پای تولیدکننده را ببندیم باید با مشوق هایی در نظر بگیریم.
شبک**سیام**3202**1751**1392


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

تهران قهرمان مسابقات کاراته مردان ناشنوا شد
چهارمین دوره مسابقات قهرمانی کشور کاراته ناشنوایان در بخش مردان با قهرمانی تیم تهران پایان یافت.
بازگشت فدرر در روز حذف چهره‌های شاخص
تنیسور سرشناس سوئیسی از شکست مقابل جان میلمن فرار کرد اما دیگر شانس های قهرمانی نتوانستند حریفان خود را شکست دهند و با اپن استرالیا خداحافظی کرد.
هم‌تیمی لبرون جیمز در NBA چطور بی‌خانمان شد؟
هم‌تیمی لبرون جیمز در NBA این روزها شرایط اسفناکی را تجربه می‌کند و چیزی برای خوردن و پوشیدن ندارد.
تجلیل حمید سوریان از امید نوروزی در جام تختی
در خلال رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در شیراز از بزرگان کشتی فرنگی تجلیل شد.
فدراسیون فوتبال مذاکره با دبیاسی را تکذیب کرد
سخنگوی فدراسیون فوتبال مذاکره با سرمربی ایتالیایی برای سپردن هدایت تیم‌ملی را تکذیب کرد.
جشنواره گل دختران فوتسال ایران در تورنمنت کافا
تیم ملی فوتسال دختران زیر ۲۰ سال ایران در اولین بازی خود از تورنمنت کافا با ۱۵ گل میزبان راشکست داد.
حزب حاکم میانمار: هم‌اکنون هم از مسلمانان محافظت می‌کنیم!
سخنگوی حزب حاکم میانمار امروز، جمعه اظهار کرد، این کشور تدابیری را برای حفاظت از مسلمانان روهینجا اعمال کرده است.
۲۵۸ میلیون کودک و نوجوان به مدرسه دسترسی ندارند
آموزش یکی از حقوق بشری، یک خیر عمومی و یک مسئولیت عمومی است؛ این در حالی است که هم‌اکنون نیز میلیون‌ها کودک و بزرگسال به آموزش دسترسی نداشته و به دلایل مختلفی از آن محروم‌اند.
موضوع شیرهای آلوده مانند کیک‌های آلوده در پی زمین‌زدن صنعت غذایی کشور است
وزیر بهداشت با بیان اینکه شیر و لبنیات تولید شده در کشور هیچ‌گونه مشکلی ندارد، گفت: میزان آفلاتوکسین موجود در شیرهای تولیدی کارخانه‌های ما بسیار کمتر از حد مجاز تعیین شده برای آن است و به هیچ عنوان مشکلی برای مصرف کنندگانش ایجاد نخواهد کرد.
واکنش وزارت بهداشت به آتش‌زدن کتاب‌ پزشکی توسط یک مدعی طب‌ اسلامی
معاون وزارت بهداشت خواستار برخورد قاطع مراجع علمی، فرهنگی، دینی و قضایی با مدعی طب اسلامی شد که کتاب‌ پزشکی را به آتش کشید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ستاد مدیریت بحران خاش در حالت آماده باش قرار گرفت
شهردار خاش سیستان و بلوچستان گفت: با هدف ارائه خدمت شایسته به مردم و مقابله با هرگونه حوادث احتمالی ناشی از بارش های سنگین ستاد مدیریت بحران این نهاد در حالت آماده باش قرار گرفته است.
رالی داکار در عربستان باز هم قربانی گرفت
موتورسوار هلندی رالی داکار ۲۰۲۰ در عربستان جانش را از دست داد.
سرپرست فدراسیون جهانی وزنه‌برداری: اتهامات آیان بررسی می‌شوند
سرپرست فدراسیون جهانی وزنه برداری از عزم خود برای حضور در انتخابات این فدراسیون در سال آینده خبر داد ولی اعلام کرد ممکن است برای سمت ریاست نامزد نشود.
زمان برگزاری ˮکنفرانس توسعه‌دهندگان گوگلˮ مشخص شد
مدیرعامل گوگل زمان برگزاری کنفرانس سالیانه "گوگل آی/او "(Google I/O) را اعلام کرد.
اعلام تاریخ جدید مسابقات انتخابی المپیک بوکس قاره آسیا
کمیته بین‌المللی المپیک تاریخ جدید رقابت‌های انتخابی المپیک بوکس در قاره آسیا را اعلام کرد.