رسانه موفق افکار عمومی را هدایت می کند

18:34 ۳۸۲ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 606 0
رسانه موفق افکار عمومی را هدایت می کند

تهران-ایرنا- عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد گفت: رسانه موفق افکار عمومی را هدایت می کند و رسانه جریان اصلی در این موضوع تا حدودی موفق عمل کرده است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ، افسانه مظفری روز پنجشنبه در نشست تخصصی رسانه جریان اصلی و شبکه اجتماعی و مخاطب در دانشگاه سوره اظهار کرد: رسانه های جریان اصلی همچنان تاثیر گذار هستند همچنین خبر را بسط می دهند.
وی ادامه داد: رسانه ملی و مطبوعات هریک دو وظیفه و عملکرد متفاوت دارند.
مظفری اضافه کرد: رسانه های جریان اصلی و شبکه های اجتماعی رقابت ایجاد کرده اند تا مخاطب را از دست ندهند اگر چه رسانه ها اصلی تا حدودی مخاطبان خود را از دست داده است.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه رسانه های جدید به سبب ازدیاد پیام ها تاثیرگذاری اندکی دارند، گفت: صداوسیما نیز بسیار اعتبار خود را نزد برخی مخاطبان از دست داده و اعتمادی به آن ندارند همچنین مخاطب دراین رسانه به دنبال نتیجه است .
مظفری افزود: رسانه تلاش خود را می کند اما مسئولان گوش شنوا ندارند.
این استاد دانشگاه با اشاره به همگرایی بین رسانه ها، گفت: در شبکه اجتماعی قانون زدایی می شود و کنترل و نظارت نیست و به راحتی اخبار منتشر و کاربران بسیار وجود دارد.
مظفری تصریح کرد: مخاطبان زیاد در شبکه های اجتماعی فرصت مناسب برای دیده شدن را ایجاد می کنند به همین دلیل رسانه های جریان اصلی به سمت همگرایی با آنها می روند.

** استفاده نکردن خبرنگاران جریان اصلی از شبکه های اجتماعی
همچنین در ادامه عباس مسعودی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در این نشست با اشاره به تفاوت رسانه جریان اصلی و شبکه اجتماعی گفت: در رسانه های جریان اصلی ویژگی هایی داریم که در رسانه شبکه اجتماعی وجود ندارد به عنوان مثال در رسانه های جریان اصلی اطلاعات از بالا به پایین است در شبکه اجتماعی رسانه چند سویه و تعاملی است.
وی ادامه داد: رسانه های جریان اصلی ساختار، اقتصاد و خط و مشی مشخص است اما در شبکه اجتماعی ساختار وجود ندارد.
اسدی ادامه داد: دروازه بانی خبر در رسانه های اصلی براساس نیاز دولت ها و ساختار رسانه ها است اما در شبکه های اجتماعی بر اساس نیازهای مخاطبان شکل می گیرد.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: ارزش های خبری در هر دو رسانه متفاوت است. رسانه سنتی نظارت و کنترل دارد در حالی که شبکه های اجتماعی انواع اخبار را مخابره می کنند و در انحصار فرد است.
اسدی خاطر نشان کرد: رسانه های جریان اصلی و شبکه های اجتماعی مکمل هستند اما خبرنگاران رسانه جریان اصلی از ظرفیت این شبکه ها استفاده نمی کنند.

**همسو شدن رسانه جریان اصلی و شبکه های اجتماعی
در ادامه امید علی مسعودی تصریح کرد: رسانه های اصلی و شبکه اجتماعی در حال همسو شدن هستند.
عضو هیات علمی دانشگاه سوره اظهار کرد: خبرگزاری ها نظارت دارند اما در شبکه های اجتماعی این نظارت وجود ندارد و اخبار قابل اعتماد لازم نیست.
مسعودی عنوان کرد: در بیشتر مواقع جریان اصلی پیرو شبکه های اجتماعی می شود و همسویی در راستای جذب مخاطب مطلوب است.

**9465**1601**


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

رسانه
رسانه

آخرین اخبار

باقرزاده: المپیک برگزار نشود، شمشیربازی ضرر می‌کند- در مناطق سفید سالن  نداریم
رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: در صورتی که المپیک توکیو برگزار نشود شمشیربازی متضرر خواهد شد اما المپیک برگزار می شود و ما تیم ایده الی را راهی بازی ها می کنیم.
ملوان دیگر به مریم ایراندوست احتیاجی ندارد!
سرمربی سابق تیم ملوان بندرانزلی در مورد احتمال بازگشت دوباره خود به این تیم گفت: فکر می‌کنم ملوان دیگر به مریم ایراندوست نیاز ندارد.
راهکار «سریع» ترامپ برای اعتراضات آمریکا: لازم باشد، ارتش را وارد عمل می‌کنم
به دنبال اعتراضات گسترده در ایالات متحده، رییس‌جمهوری این کشور گفت، تمامی منابع موجود فدرال، چه نظامی و چه غیرنظامی را بسیج می‌کند تا «غارتگری و شورش» را متوقف سازد.
ضرورت‌های برج نشینی ایمن
خود را در راهروی طبقه 20 یک ساختمان تصور کنید چیزی به جز دود نمی‌بینید و آتش‌ بخشی از ساختمان را فرا گرفته است. با وضعیت موجود نمی‌توانید از آسانسور استفاده کنید و دیدتان برای طی کردن ۲۰ طبقه به سمت پایین ساختمان بسیار محدود است. در این حالت اگر از پیش، راه‌های فرار ساختمان را بشناسید و چند نکته دیگر را بدانید، می‌توانید تا زمان رسیدن نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه و نجات شما، خود را از دام حریق و دود گرفتگی و... نجات دهید. لازمه این تسلط برای واکنشی مناسب به حوادث، یادگرفتن برخی نکات است که برای ساکنان برج‌ها امری الزامی محسوب می‌شود.
تزریق بوتاکس برای کدام افراد ممنوع است؟
یک متخصص پوست و مو گفت: بیماران مبتلا به مشکلات قلبی- عروقی، انعقاد خون، بیماران عفونی و ... به هیچ عنوان نباید از بوتاکس استفاده کنند.
سطح تراز دریاچه ارومیه افزایش یافت
بر اساس مطالعات پایه منابع آب کارگروه احیای دریاچه ارومیه سطح تراز دریاچه ارومیه تا به امروز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۶ سانتیمتر افزایش را نشان می‌دهد.
راههای  دریافت پرینت تلفن همراه
برای دریافت پرینت تلف همراه و طرح شکایت از دادگاه باید مراحل قانونی طی شود.
ماجرای یک شب بارانی!
اگرچه حشمت تا نیمه های شب به خانه نمی آمد و مدعی بود در پیک موتوری کار می کند اما هیچ وقت پولی برای مخارج زندگی به من نمی داد.
اعلام ساعت کاری جدید سامانه‌های ساتنا و پایا
بانک مرکزی ساعات کاری ساتنا (سامانه تسویه ناخالص آتی) و پایا (سامانه پایاپای الکترونیکی) از یازدهم خرداد ماه تا اطلاع ثانوی را اعلام کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیشترین شانس قهرمانی برای پرسپولیس است
هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به جز مربیان و بازیکنان، خیلی از مردم زندگی خود را به وسیله فوتبال اداره می‌کنند و درآمدشان از این راه است؛ باید به فکر آنها هم بود
کبـاب خـوری مرگبـار!
نزاع خونینی که گفته می شود به دلیل اختلافات قبلی بین مشتریان کباب فروشی رخ داد، در حالی به جنایتی هولناک انجامید که دو برادر متهم به قتل فراری هستند.
فوتبال علیه نژادپرستی آمریکایی - ادای احترام لیورپولی‌ها به جورج فلوید +تصاویر
بازیکنان تیم فوتبال لیورپول هم در حاشیه تمرینات خود به جورج فلوید که توسط پلیس آمریکا به قتل رسید، ادای احترام کرد و خواستار برقراری عدالت شد.
عده‌ای با پشتیبانی صوری از ولایت فقیه بارشان را بستند
یک جامعه شناس و استاد دانشگاه گفت: وضعیت امروز ما مثل شلوار چهل تیکه است. نگرش منظومه‌ای، مدیریت فقهی، دیالکتیکِ دلیل و علت، اقتصاد و فلسفه اقتصادی نظام، مبهم و نامشخص است و هر دولتی سر کار آمد به صورت کاریکاتوری سیاست هایی را دنبال کرد و تحویل دولت بعد داد و این چرخه تا امروز ادامه یافته است. چه کسی متضرر شد؟ مردم. وقتی مردم ضرر می‌کنند مقصر ضررشان را نظام و انقلاب می دانند و با عملکردی که در زندگی مسؤولان همچنان شاهد هستند چرا نباید پای نظام و انقلاب بنویسند؟
سردردهای میگرنی را با این رژیم غذایی تسکین دهید
این فرضیه مطرح است که رژیم غذایی کتوژنیک سردردهای میگرنی و علائم آن را تسکین میدهد اما آیا شواهد علمی، تایید کننده این ادعا هستند؟
اینستاگرام: در کنار سیاه‌پوست‌ها هستیم
سیمای نیمه خرداد
پخش نمایش‌های کوتاه اجتماعی از رادیو نمایش
جای طنزهای قدیمی در تلویزیون خالی است
ساخت مستند مشاهیر برای خانه‌نشینان سوری در ایام کرونا
صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه
تغییر در ساختار هیات مدیره انجمن سواد رسانه‌ای
اهدای نشان درجه یک هنری به بهروز رضوی در مراسم تقدیر از او
پرونده قتل رومینا اشرفی روی میز تلویزیون
پخش گلستان در برابر کرونا از شبکه اسپانیایی زبان ایران