گلریزان، جشن مهربانی به وسعت دلهای آسمانی

09:30 ۶ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 23 0
گلریزان، جشن مهربانی به وسعت دلهای آسمانی

زنجان - ایرنا - گلریزان سنت زیبا، دیرینه و جشن مهربانی برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد است تا با دلهای آسمانی و دستان سخاوتمند خیران از پشت میله های زندان رها شده و به آغوش خانواده خود بازگردند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، در میان همه افرادی که راهی زندان می شوند انسان هایی هستند که به طور کامل تصادفی، ناخواسته و با دلایل مختلف غیر عمد راهی زندان شده و طعم تلخ روزهای دور شدن از خانواده و انتظار در پشت میله های زندان را می چشند.
هر یک روز ماندن و انتظار کشیدن در زندان برای این افراد به اندازه یک عمر می گذرد و در آن سوی میله های زندان نیز فرزندان این زندانیان جرائم غیر عمد تحمل دوری از سرپرست خانواده را ندارند و با چشمانی اشکبار در انتظار آزادی آنها هستند.
از سوی دیگر خانواده این زندانیان در نبود سرپرست، روزهای زندگی را با رنج و سختی فراوان سپری می کنند و نه تنها به لحاظ عاطفی بلکه در اغلب موارد از نظر اقتصادی نیز دچار چالش های جدی می شوند.
اما در این میان خیرانی سخاوتمند در جشنی به نام گلریزان دور هم جمع می شوند و با قلبی پر از مهر و عاطفه و جمع آوری کمک های مالی زمینه آزادی این زندانیان را فراهم می کنند تا شاید روزهای خوش زندگی بار دیگر به این افراد لبخند بزند.
این انسانهای بزرگ برای انجام کار خیر و آسمانی خود در ماه اجابت دعاهای کریمانه و گلریزان مهربانی، ماه مبارک رمضان، اوج بخشندگی و مهربانی خود را به نمایش می گذارند.
یکی از برکات ماه مبارک رمضان کمک به نیازمندان و فقرا است و به همین دلیل جشن گلریزان همه ساله در ماه رمضان برگزار می شود و تعداد قابل توجهی از زندانیان جرائم غیرعمد در این ماه مبارک آزاد می شوند.
رئیس دادگستری شهرستان طارم در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد نیازمندی که به دلیل ناتوانی مالی در بند هستند، ماه مبارک رمضان جاری برای اولین بار در شهرستان طارم جشن گلریزان برگزار می‌شود.
علیرضا عسگری با دعوت از مردم خیر و نوع دوست شهرستان طارم برای حضور در مراسم گلریزان، اظهار داشت: این جشن برای اولین بار با همکاری ستاد دیه استان زنجان نیمه دوم ماه مبارک رمضان برگزار و کمک مالی مردم سخاوتمند شهرستان در کنار جلب بخشی از رضایت شاکیان خصوصی توسط ستاد دیه موجب آزادی زندانیان جرایم غیرعمد خواهد شد.
عسگری عنوان کرد: این زندانیان افرادی هستند که به خاطر جرایم غیرعمدی چون تصادف، مهریه، نفقه همسر و سایر محکومیت های مالی غیرعمد در حبس به سر می برند و زندانی شدن آنها علاوه بر اینکه آسیبهای روحی و روانی برای خود فرد ایجاد می کند، موجب ورود آسیب های اجتماعی به خانواده آنها و در نهایت جامعه می شود.
رئیس دادگستری شهرستان طارم در مورد برگزاری جشن گلریزان طارم خاطرنشان کرد: این جشن نوع دوستی و مهربانی اول خرداد ماه سال جاری مصادف با 16 ماه مبارک رمضان در مجتمع فرهنگی- هنری شهید بهشتی شهر آب بر با حضور خیران سخاوتمند شهرستان برگزار و کمک های مالی جمع آوری شده حاصل از این جشن صرف آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و سایر محکومان مالی خواهد شد.
شهرستان طارم با 47 هزار نفر جمعیت (حدود 5 درصد جمعیت و 10 درصد مساحت استان زنجان) در 90 کیلومتری شمال شرقی زنجان واقع شده و با استانهای قزوین، اردبیل و گیلان همسایه است.
9886/6085


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

زنان و جوانان
زنان و جوانان

آخرین اخبار

استاندار خراسان جنوبی از مناطق سیل زده سربیشه بازدید کرد
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در پی بارش رگباری و وقوع سیل در این استان عصر چهارشنبه از مناطق سیل زده شیرگ آقا از توابع شهرستان سربیشه بازدید کرد.
غربت فیلسوف همیشه در سفر در زادگاهش
شیراز-ایرنا- یکم خرداد روز بزرگداشت ملاصدرا نام نهاده شده اما اول خرداد 98 در شیراز زادگاه این استاد فلسفه هیچ اثری از روز بزرگداشت این فیلسوف نبود.
هدف تولیدات نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی جامعه باشد
مشهد - ایرنا - یک مددکار اجتماعی گفت: هدف تولیدات تصویری و نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی و شایع در جامعه برای مخاطبان باشد.
ایران هراسی راهبرد آمریکا برای دوشیدن اعراب است
شهرری - ایرنا - فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اتفاقاتی که با آمدن آمریکا به منطقه در امارات و عراق رخ داد، بی دلیل نیست و هدف ایران هراسی و دوشیدن اعراب است.
ابلاغ 926 میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل به کشاورزی خوزستان
اهواز - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: دولت مبلغ 9 هزار و 260 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت های سیل به بخش کشاورزی خوزستان ابلاغ کرد.
از پیروزی ملت در برابر کاخ سفید تا رخصت مرگ به بازار سنندج
استان ها - ایرنا - پیروزی همیشگی ملت ایران در برابر سران کاخ سفید، پهلوگرفتن ناو گروه61 نداجا در بندرعباس، تداوم حمایت از دهک های پایین جامعه، آغاز پویش کمک به ساخت خانه مددجویان سیل زده، رخصت مرگ به بازار سنندج و ناله های خاموش زاگرس عناوین اخبار و گزارش هایی است که طی 24 ساعت گذشته بر روی خروجی اخبار استان های ایرنا منتشر شده است.
پیوند تجاری با ترکمنستان اولویت خراسان شمالی است
بجنورد - ایرنا - استاندار خراسان شمالی گفت: ایجاد روابط موثر تجاری و بازرگانی با همه کشورهای همسایه در برنامه این استان است اما ترکمنستان به علت نزدیکی و پیوندهای فرهنگی بسیار، در اولویت قرار دارد.
آبیاری محصولات زراعی جنوب پایتخت با آب سیاه ادامه دارد
تهران - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: کشاورزان در گذشته در جنوب پایتخت حقابه ای داشتند که اکنون از آن بی بهره شده اند و به اجبار برای جبران این کسری هنوز از آب های سیاه (فاضلاب های شهری) استفاده می کنند.
پیمانکار اتوبوس دانشگاه آزاد 8 بار اخطار گرفته بود
تهران- ایرنا- معاون استاندار تهران با تشریح نتیجه نهایی بررسی کارشناسی حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات (دیماه پارسال)، علت حادثه را نقص فنی در سیستم ترمز اتوبوس بیان و اعلام کرد: پیمانکار مربوطه پیش از حادثه هشت بار اخطار گرفته بود اما همچنان به فعالیت خود ادامه می داد.
درآمدزایی صنعت بذر مورد غفلت قرار گرفته است
بجنورد - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: صنعت بذر در کشور ما مورد غفلت قرار گرفته حال اینکه این صنعت سومین گردش مالی را در جهان دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تیام: 900 هزار دلار بدهید تا استقلالی شوم
مامه بابا تیام پس از سپری کردن یک فصل ناموفق در عجمان امارات حالا قصد تعویض تیمش را داشته و مدعی شده مدیران باشگاه استقلال با او برای بازگشت مجدد به جمع آبی‌پوشان مذاکره کرده‌اند.
گناهِ موزه‌هایی که می‌خواهند تاریخ‌ساز باشند، چیست؟
«باید برای تخصیص اعتبار برای اعتلای موزه‌ها فکری جدی کرد، هر چند آن صرفاً مختص به موزه‌های میراث فرهنگی نیست و بیشترِ موزه‌ها با این موارد مواجه‌اند؛ چون کمبود همین بودجه‌ها موزه را از رسالت اصلی خود که آگاهی بخشی مردم و صرف اوقات فراغت آنها با مطالبات فرهنگی است باز می‌دارد. اگر یک موزه بداند چه بودجه‌ای دارد، برای هر قدم از اقداماتش در فضای موزه‌ای خود و مهمتر از همه یعنی جذب مخاطب و رفع نیازهای روز او برنامه‌ریزی می‌کند.»
استاندار خراسان جنوبی از مناطق سیل زده سربیشه بازدید کرد
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در پی بارش رگباری و وقوع سیل در این استان عصر چهارشنبه از مناطق سیل زده شیرگ آقا از توابع شهرستان سربیشه بازدید کرد.
هدف تولیدات نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی جامعه باشد
مشهد - ایرنا - یک مددکار اجتماعی گفت: هدف تولیدات تصویری و نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی و شایع در جامعه برای مخاطبان باشد.
گزینه سخنگویی دولت آخر هفته با رئیس جمهور دیدار می‌کند- بن علوی برای میانجیگری نیامده بود
از کشورهای مختلف عده‌ای به دنبال این هستند که هم برجام حفظ شود و هم درگیری در منطقه نشود. با توجه به اهمیت برجام می خواهند امور به گونه‌ای پیش رود که رضایت ایران جلب شود. اما این تلاش ها به این معنا نیست که مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا انجام شود.
109 زندانی جرائم غیرعمد استان چشم انتظار کمک های مردمی هستند
سالانه 60 هزار پرونده کیفری وارد دادسرای ارومیه می شود
رای بدوی متهمان پرونده یکی از شهرداری‌های استان صادر شد
مجازات جایگزین جرم توهین در حوزه قضایی تاکستان اجرا می شود
بیش از 700 پرونده در تعزیرات حکومتی قزوین رسیدگی شد
محکومیت 8 میلیارد ریالی شرکت توزیع داروی شیمی درمانی
تحریم ها کودکان سیل زده را از کمک های بین المللی محروم کرد
گرانفروشی 90 تن برنج در فروشگاه شهروند متوقف شد
امنیت پایدار هرمزگان خط قرمز دستگاه قضا است
اژه ای: هدف فشارهای آمریکا، کاهش آستانه تحمل مردم ایران است