برخورد با متصرفان حاشیه سد مهاباد ادامه می یابد

08:24 ۶ روز و ۱۳ ساعت پیش ایرنا 23 0
برخورد با متصرفان حاشیه سد مهاباد ادامه می یابد

مهاباد- ایرنا- فرماندار مهاباد گفت: با تشکیل پرونده های تصرف در حاشیه سد این شهرستان و نهایی شدن حکم تخریب از طرف دادستانی، برخورد با متصرفان حاشیه سد ادامه می یابد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، ایرج شجاعی روز چهارشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب افزود: مقابله با افرادی که با استفاده از رانت و نفوذ خواهان پایمان کردن حقوق عامه مردم هستند در دستور کار فرمانداری قرار دارد و بر همین اساس هرگونه دخل و تصرف در حاشیه سد مهاباد قابل تحمل نیست.
وی ادامه داد: بازرسان اداره منابع طبیعی و امور آب به صورت شبانه روزی در حال تردد و نظارت بر هر 2 طرف حاشیه سد هستند تا بتواند با متصرفان در همان لحظه اول برخورد کند.
«شجاعی» همچنین به بارش های خوب منطقه در سال جاری اشاره و بیان کرد: یک برنامه مدون از طرف اداره امور آب باید برای نحوه استفاده از آب ذخیره شده پشت مخزن سد مهاباد در زمان های تر سالی و خشک سالی نوشته و ثبت شود.
رییس اداره امور آب مهاباد نیز در این جلسه گفت: هم اکنون حجم آب ذخیره شده مخزن سد مهاباد به بیش از 181 میلیون مترمکعب رسیده که از زمان مشابه پارسال یک میلیون مترمکعب بیشتر است.
رضا جهینی اضافه کرد: جریان ورودی آب به دریاچه سد مهاباد 19.3 مترمکعب بر ثانیه است و این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 6 مترمکعب افزایش نشان می دهد.
وی با بیان اینکه هم اکنون دبی خروجی آب رها سازی شده 18.1 مترمکعب بر ثانیه است، اظهار داشت: ارتفاع ارتفاع آب سد مهاباد از سطح دریاهای آزاد به یکهزار و 356 متر رسیده که با زمان مشابه پارسال برابر است.
جهینی یادآور شد: امسال هفت هزار و 741 مگاوات برق در نیروگاه سد این شهرستان تولید شد که بیشترین مقدار نسبت به سال های قبل است.
رییس اداره هواشناسی مهاباد هم در این جلسه گفت: در سال زراعی جاری 649 میلی متر بارندگی در این شهرستان ثبت شد که نسبت به سال قبل 39 درصد و نسبت به بلند مدت 65 درصد افزایش را نشان می دهد.
اردلان محمد پور از بارش های نرمال برای خردادماه خبر داد و افزود: امسال 1.1 درجه سانتی گراد دمای هوا نسبت به سال قبل کاهش یافته است.
محمدپور اظهار داشت: برگزاری کلاس های آموزشی برای جلوگیری و آمادگی کشاورزان از سرمازدگی باعث شد در اوایل ماه جاری کمترین خسارت به باغ های منطقه وارد شود و در همین راستا شهروندان نسبت راهنمایی های صورت گرفته ابراز رضایت داشتند.
به گزارش ایرنا، روز هفتم اردیبهشت ماه جاری سه مورد از باغ ها و ساخت و سازهای غیرمجاز به مساحت چهار و نیم هکتار در حریم سد مهاباد با حضور اعضای شورای تامین شهرستان تخریب و رفع تصرف شد.
همچنین در ادامه این طرح 1.5 هکتار از اراضی تصرف شده حریم سد مهاباد در محور حمزه آباد با دستور دادستان این شهرستان رفع تصرف و ابنیه های موجود در آن تخریب شد.
سد مهاباد دارای 197 میلیون مترمکعب ظرفیت اسمی و 172 میلیون مترمکعب ظرفیت مفید است که علاوه بر تامین آب شرب شهر، بیش از 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را نیز زیر پوشش قرار می دهد.
سالانه بیش از 100 میلیون مترمکعب از آب ذخیره شده در پشت سد مهاباد به مصارف بخش کشاورزی و 19 میلیون مترمکعب نیز به مصرف شرب می رسد.
حاشیه سد مهاباد به سبب اینکه از قدیم یکی از تفرجگاه های مهم این شهر به شمار می آید، بسیار مورد توجه اهالی این شهر قرار دارد و اهالی آن با حساسیت بیشتری هر گونه تجاوز به حریم آن را رصد می کنند.
9903/ 3020/3072


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

زنان و جوانان
زنان و جوانان

آخرین اخبار

استاندار خراسان جنوبی از مناطق سیل زده سربیشه بازدید کرد
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در پی بارش رگباری و وقوع سیل در این استان عصر چهارشنبه از مناطق سیل زده شیرگ آقا از توابع شهرستان سربیشه بازدید کرد.
غربت فیلسوف همیشه در سفر در زادگاهش
شیراز-ایرنا- یکم خرداد روز بزرگداشت ملاصدرا نام نهاده شده اما اول خرداد 98 در شیراز زادگاه این استاد فلسفه هیچ اثری از روز بزرگداشت این فیلسوف نبود.
هدف تولیدات نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی جامعه باشد
مشهد - ایرنا - یک مددکار اجتماعی گفت: هدف تولیدات تصویری و نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی و شایع در جامعه برای مخاطبان باشد.
ایران هراسی راهبرد آمریکا برای دوشیدن اعراب است
شهرری - ایرنا - فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اتفاقاتی که با آمدن آمریکا به منطقه در امارات و عراق رخ داد، بی دلیل نیست و هدف ایران هراسی و دوشیدن اعراب است.
ابلاغ 926 میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل به کشاورزی خوزستان
اهواز - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: دولت مبلغ 9 هزار و 260 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت های سیل به بخش کشاورزی خوزستان ابلاغ کرد.
از پیروزی ملت در برابر کاخ سفید تا رخصت مرگ به بازار سنندج
استان ها - ایرنا - پیروزی همیشگی ملت ایران در برابر سران کاخ سفید، پهلوگرفتن ناو گروه61 نداجا در بندرعباس، تداوم حمایت از دهک های پایین جامعه، آغاز پویش کمک به ساخت خانه مددجویان سیل زده، رخصت مرگ به بازار سنندج و ناله های خاموش زاگرس عناوین اخبار و گزارش هایی است که طی 24 ساعت گذشته بر روی خروجی اخبار استان های ایرنا منتشر شده است.
پیوند تجاری با ترکمنستان اولویت خراسان شمالی است
بجنورد - ایرنا - استاندار خراسان شمالی گفت: ایجاد روابط موثر تجاری و بازرگانی با همه کشورهای همسایه در برنامه این استان است اما ترکمنستان به علت نزدیکی و پیوندهای فرهنگی بسیار، در اولویت قرار دارد.
آبیاری محصولات زراعی جنوب پایتخت با آب سیاه ادامه دارد
تهران - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: کشاورزان در گذشته در جنوب پایتخت حقابه ای داشتند که اکنون از آن بی بهره شده اند و به اجبار برای جبران این کسری هنوز از آب های سیاه (فاضلاب های شهری) استفاده می کنند.
پیمانکار اتوبوس دانشگاه آزاد 8 بار اخطار گرفته بود
تهران- ایرنا- معاون استاندار تهران با تشریح نتیجه نهایی بررسی کارشناسی حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات (دیماه پارسال)، علت حادثه را نقص فنی در سیستم ترمز اتوبوس بیان و اعلام کرد: پیمانکار مربوطه پیش از حادثه هشت بار اخطار گرفته بود اما همچنان به فعالیت خود ادامه می داد.
درآمدزایی صنعت بذر مورد غفلت قرار گرفته است
بجنورد - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: صنعت بذر در کشور ما مورد غفلت قرار گرفته حال اینکه این صنعت سومین گردش مالی را در جهان دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تیام: 900 هزار دلار بدهید تا استقلالی شوم
مامه بابا تیام پس از سپری کردن یک فصل ناموفق در عجمان امارات حالا قصد تعویض تیمش را داشته و مدعی شده مدیران باشگاه استقلال با او برای بازگشت مجدد به جمع آبی‌پوشان مذاکره کرده‌اند.
گناهِ موزه‌هایی که می‌خواهند تاریخ‌ساز باشند، چیست؟
«باید برای تخصیص اعتبار برای اعتلای موزه‌ها فکری جدی کرد، هر چند آن صرفاً مختص به موزه‌های میراث فرهنگی نیست و بیشترِ موزه‌ها با این موارد مواجه‌اند؛ چون کمبود همین بودجه‌ها موزه را از رسالت اصلی خود که آگاهی بخشی مردم و صرف اوقات فراغت آنها با مطالبات فرهنگی است باز می‌دارد. اگر یک موزه بداند چه بودجه‌ای دارد، برای هر قدم از اقداماتش در فضای موزه‌ای خود و مهمتر از همه یعنی جذب مخاطب و رفع نیازهای روز او برنامه‌ریزی می‌کند.»
استاندار خراسان جنوبی از مناطق سیل زده سربیشه بازدید کرد
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در پی بارش رگباری و وقوع سیل در این استان عصر چهارشنبه از مناطق سیل زده شیرگ آقا از توابع شهرستان سربیشه بازدید کرد.
هدف تولیدات نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی جامعه باشد
مشهد - ایرنا - یک مددکار اجتماعی گفت: هدف تولیدات تصویری و نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی و شایع در جامعه برای مخاطبان باشد.
گزینه سخنگویی دولت آخر هفته با رئیس جمهور دیدار می‌کند- بن علوی برای میانجیگری نیامده بود
از کشورهای مختلف عده‌ای به دنبال این هستند که هم برجام حفظ شود و هم درگیری در منطقه نشود. با توجه به اهمیت برجام می خواهند امور به گونه‌ای پیش رود که رضایت ایران جلب شود. اما این تلاش ها به این معنا نیست که مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا انجام شود.
109 زندانی جرائم غیرعمد استان چشم انتظار کمک های مردمی هستند
سالانه 60 هزار پرونده کیفری وارد دادسرای ارومیه می شود
رای بدوی متهمان پرونده یکی از شهرداری‌های استان صادر شد
مجازات جایگزین جرم توهین در حوزه قضایی تاکستان اجرا می شود
بیش از 700 پرونده در تعزیرات حکومتی قزوین رسیدگی شد
محکومیت 8 میلیارد ریالی شرکت توزیع داروی شیمی درمانی
تحریم ها کودکان سیل زده را از کمک های بین المللی محروم کرد
گرانفروشی 90 تن برنج در فروشگاه شهروند متوقف شد
امنیت پایدار هرمزگان خط قرمز دستگاه قضا است
اژه ای: هدف فشارهای آمریکا، کاهش آستانه تحمل مردم ایران است