منصوریان: قطبی جنتلمن است، به او بدهکارم- خدا را شکر که حدادی‌فر مشت خورد!

14:46 ۷۳ روز و ۱۷ ساعت پیش ایسنا 325 0
منصوریان: قطبی جنتلمن است، به او بدهکارم- خدا را شکر که حدادی‌فر مشت خورد!

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن می‌گوید در مربی‌گری به افشین قطبی بدهکار است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، علیرضا، منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در نشست خبری قبل از بازی با فولاد اظهار کرد: فردا بازی سختی داریم چون برای ما و تیم آقای قطبی و همچنین سایپا رسیدن به رتبه ششم جدول بسیار مهم است و ما می‌توانیم نیم‌فصلمان را کامل کنیم. به تیم آقای قطبی خوش‌آمد می‌گویم. افشین قطبی را خیلی دوست دارم. در مسیر مربی‌گری بسیار به من کمک کرده است. به او بدهکار هستم. یکی از لطف‌های خدا به من این بود که در شروع مربی‌گری‌ام به آدم‌هایی برخورد کردم که فضای علمی برای آن‌ها مهم بود. قطبی هم یکی از آن‌ها بود. او یک فرد با دیسیپلین و جنتلمن است. برای من او واقعاً قابل احترام است. او یک شروع برای من بود که من دیگر کار را رها نکردم و ادامه دادم. او مرا وارد فضای علمی کرد. قطبی یک فرد صادق است و من نکته منفی در او ندیدم. در دورانی که در تیم ملی بود بسیار زیاد به پرچم کشورش احترام می‌گذاشت. امیدوارم که میزبان خوبی برای آن‌ها باشیم.
او در مورد بازی هم بیان کرد: تیم فولاد خیلی خوب روی زمین بازی می‌کند و شکلش را پیدا کرده است. صخره خوبی هم مقابل تیم‌های صدر جدولی بوده است. ما هم از یک تورنمنت خیلی سنگین برگشته‌ایم و خدا را شکر پرچم‌دار بودن تیم ما، مایه افتخار ما و مردم ایران است.
منصوریان در مورد فولاد و همچنین تیم خودش هم اظهار کرد: مسیر رشد فولاد زودتر از ما هموار شد. آن‌ها پرسپولیس را بردند و مسیرشان هموار شد. ما بعداً اضافه شدیم و به همدیگر رسیدیم. ما در نیم فصل دوم با هم رقابت داشتیم اما نیم فصل دوم برای ما یک موفقیت بزرگ است. من هم قطبی را می‌شناسم که خیلی خوب به تیمش روحیه می‌دهد و هم از تیم فولاد شناخت داریم. ما تیم‌های حریف را هم خوب آنالیز می‌کنیم و هم بازیکنان ما خیلی خوب متوجه این آنالیز می‌شوند. در مجموع بازیکنان ما خیلی خوب هستند. ما یک خانواده هستیم و از ثانیه‌های حضورمان در تیم لذت می‌بریم. با هم گریه و خوشحالی می‌کنیم. وقتی یک نفر مصدوم می‌شود همه بالای سر او هستیم. من از مدیر آکادمی هم خواستم نزدیک ما باشد.
سرمربی ذوب‌آهن در مورد حواشی اطراف باشگاه هم توضیح داد: من از گوشه و کنار می‌شنوم. ما یک مدیرعامل باشگاه سرحال و قبراق داریم. از آن طرف یک مدیر کارخانه خوب و سرحال داریم. من فقط یک چیز را می‌دانم. خیلی از مواقع باید دست‌های‌مان در دست همدیگر باشد. امروز روزی است که دست مدیرعامل کارخانه و دست سعید آذری نباید از هم جدا شود. ما در بهترین زمان هستیم. اگر این دست به دست هم حلقه بخورد و دست‌های دو مدیر ما کل تیم را مثل پدر بغل کند، این تیم خیلی جای رشد دارد. ما جوانان خیلی خوبی داریم. بعضی از آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند در تیم بازی کنند. این‌ها فقط حمایت می‌خواهند. من برادر بازیکنان تیم هستم و می‌توانم پدر بعضی از بازیکنان هم باشم چون هم سن و سال پسر من هستند. اگر عزیزان دیگر این وسط بدو بدو نکنند من قول می‌دهم که این دو مدیر می‌توانند ذوب‌آهن را به یک نقطه اوج برسانند. پایه تیم ما آماده است. من از شهر اصفهان خیلی خوشم آمده است. من هم مثل شما حواشی را می‌شنوم ولی دوست ندارم وارد تیمم شود. تیم من سرباز شهر اصفهان است.
او در پاسخ به این پرسش که در صورت برکناری آذری آیا او هم از ذوب‌آهن جدا می‌شود، گفت: من به نقطه منفی ماجرا نگاه نمی‌کنم و همیشه مثبت هستم. چندین بار افتخار این را داشته‌ایم که مدیرعامل کارخانه حمایتش را از تیم اعلام کرده است. از طرفی آذری یک پای فینال بهترین مدیران لیگ بوده است. دوست ندارم به موضوع منفی فکر کنم. به اتفاقات دو روز پیش فکر می‌کنم. گل دومی که به الزورا زدیم صد در صد تاکتیکی بود. ما در تمرین آن را انجام داده بودیم. خیلی کم پیش می‌آید که من بین بازیکنان بالا و پایین بپرم. در رختکن برخلاف همیشه کمی بداخلاق هستم ولی آن روز، روزی بود که من احساس می‌کردم مردم ایران خوشحال هستند. این تیم با درایت آقای یزدی‌زاده و آذری به سرمنزل مقصود می‌رسد.
منصوریان در خصوص اتفاقاً و حواشی آخر بازی تیمش با الزورا که به درگیری‌هایی منجر شد، گفت: تصویر فیلم‌برداری ورزشگاه کاملاً مهندسی شده بود. کسانی که کار را تنظیم می‌کردند شاید یک صدم اتفاقات را نشان دادند. اتفاق از جایی شروع شد که اصلاً در تلویزیون نشان داده نشد. وقتی ما عقب افتادیم بازیکنان الزورا خیلی خودشان را به زمین می‌زدند. البته آن‌ها برای برقراری دوباره نظم خیلی تلاش کردند. وقتی فخرالدینی می‌خواست توپ بگیرد تا بازی را شروع کند آن‌ها توپ را به او نمی‌دادند. اوج آن زمانی بود که گل دوم را زدیم و آن‌ها دیدند که از لیگ قهرمانان در حال حذف هستند. از کوره در رفتند. آن چیزی که ما در ورزشگاه دیدم متفاوت بود با آن چیزی که شما در تلویزیون دیدید. خدا را شکر که قاسم آن مشت را خورد چون اگر نمی‌خورد سه نفر دیگر نزدیک او بودند تا او را بزنند. سمت نیمکت ما را نشان نمی‌دادند. به سمت نیمکت ما شیشه نوشابه پرت می‌کردند. بعد از گل مساوی آن‌ها به زمین پریدند. برای یک لحظه نزدیک ۲۰ نفر از آن‌ها درون زمین بودند اما تصاویر سنگ پرت کردن فخرالدینی را نشان داد. من کار او را تأیید نمی‌کنم. ولی باید بدانیم چه اتفاق افتاده بود. کار ما تدافعی بود. وقتی به شما حمله می‌کنند نمی‌توانید بگویید به خاطر قوانین AFC کاری نمی‌کنم تا با مشت بزنند. وقتی به ایران و ایرانی فحش بدهند شما به هم می‌ریزید.
او افزود: من با تمام وجود برای پرچم کشورم می‌جنگم. کسی به پرچم کشورم توهین کند انگار به خانواده‌ام توهین کرده‌اند. با این تفاسیر خودداری کردم. من ۱۰ دقیقه فقط بیست صندل لنگه به لنگه از زمین جمع کردم. من کار بازیکنانم را تأیید نمی‌کنم. ما باید بیشتر خویشتن‌دار باشیم ولی آن‌ها حالت دفاعی به خودشان گرفتند. من از رئیس باشگاه خواستم این موضوع را انتقال بدهند که چرا فخرالدینی آن کار را کرد. ما برای جنگ نرفته بودیم. ولی دست بازیکنان، سرمربی و مسئولان الزورا درد نکند. آن‌ها خیلی حرفه‌ای رفتار کردند. در مجموع به فوتبال عراق تبریک می‌گویم که بعد از ۱۸ سال به مسابقات برگشتند. شور فوتبال در آن‌جا مثل ایران است. اگر بتوانند این اتفاقات را کنترل کنند. ما با تمام وجود کربلا را دوست داریم. آن‌جا پایگاه شیعیان است. ما به دیده احترام نگاه می‌کنیم. من لب خط از ۱۰ کلمه‌ای که می‌گویم ۸ تای آن یا ابوالفضل است. دوست داشتم آن اتفاقات نمی‌افتاد و ما دوباره به آن‌جا می‌رفتیم ولی شرایط مطلوب نیست.
منصوریان در مورد شباهت کامبک‌های تیمش با کامبک‌های لیورپول و تاتنهام در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: من از بچگی طرفدار رئال و میلان بودم. من برای بارسلونا دعا نکردم. وقتی بعد از بازی با الزورا مدیر رسانه‌ای تیم به من گفت بارسا هم باخته خیلی خوشحال‌تر شدم. کامبک زدن خیلی ما را اذیت می‌کند چون انرژی زیادی از ما می‌گیرد اما اینکه میل برگشتن در بازیکنان ما است باعث افتخار مجموعه ماست.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

بیمار روانی در زاهدان سر همسرش بیخ تا بیخ برید + جزئیات
مردی ۶۲ ساله در زاهدان همسرش را به طرز هولناکی در منزلش به قتل رساند.
لبخندی که مسیر یک پرونده طلاق را در دادگاه تغییر داد
زن میانسال روی صندلی دادگاه نشسته بود و با نگاهی پر از افسوس و حسرت به پسر و عروسش نگاه می‌کرد.
نوشیدنی که زود پیرتان می‌کند
طبق نتایج یک پژوهش جدید نوشیدن روزانه نوشابه‌های شیرین گازدار، پیر شدن سلول‌های بدن انسان را سرعت می‌بخشد.
آخرین فرصت ثبت‌نام رانندگان تاکسی در سامانه سپند
مرتضی ضامنی به آخرین وضعیت ثبت نام رانندگان متقاضی در سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان دانش آموزی) اشاره کرد و گفت: رانندگانی که قصد فعالیت در حوزه سرویس مدارس را دارند می توانند تا 10 مرداد با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت در شهرهای سراسر کشور بجز تهران نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.
دانه‌های مفید برای سلامت قلب
افزودن دانه‌های خوراکی به رژیم غذایی، روشی آسان برای تقویت سیستم دفاعی بدن در برابر فاکتور‌های خطرزا برای سلامت قلب است.
افزایش طول عمر با مصرف این غذاها
تحقیقات نشان می‌دهد مصرف غذاهای غنی از فیبر، یعنی مصرف بیش از 30 گرم فیبر در طول روز باعث می‌شود تا خطر مرگ و بروز بیماری‌های غیرقابل‌انتقال کاهش چشمگیری پیدا کند.
درآمد ۵۰ هزار میلیارد تومانی اقتصاد ایران از استارت‌آپ‌ها
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید در حال حاضر ۵۰ هزار میلیارد تومان از اقتصاد ایران مبتنی بر اقتصاد دیجیتال است و این رقم در ۵ سال آینده باید به ۵۰ میلیارد دلار برسد.
رقیبی برای نفت ایران نیست
در حالی که عربستان و امارات زیر پرچم آمریکا سعی در حذف ایران از بازار بین‌المللی نفت داشته‌اند، وزیر نفت کشورمان برای چندمین بار تاکید کرده است که هیچ کشوری نمی‌تواند جای نفت ایران را پر کند.
برای خرید آپارتمان در سبلان چقدر باید پرداخت کرد؟
برای خرید یک آپارتمان ۷۲ متری در منطقه سبلان باید ۵۷۰ میلیون تومان پرداخت کرد.
بهشت زمین‌خواران کجاست؟
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن با بیان "با اجرای احکام قضایی، تهران را به جهنم زمین‌خواران تبدیل می‌کنیم"، گفت: تخریب ۶۰ ویلا در منطقه سولقان در دستور کار قرار گرفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصمیم عجیب کالدرون درباره تمرینات پرسپولیس
سرمربی آرژانتینی باشگاه پرسپولیس، تصمیمی جالب را گرفت.
ارزهای دیجیتالی مثل قیچی دو لبه است
الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تعیین و تکلیف در خصوص ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: امروز کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه ویژه ای در این خصوص با حضور وزیر اقتصاد، نیرو، صنعت معدن و تجارت، رؤسای بانک مرکزی، مخابرات و پدافند غیر عامل داشت و مفصل در این خصوص بحث و گفتگو صورت گرفت.
پوشش پرستاران در زمان قاجار- عکس
تصویری از پوشش پرستاران در بیمارستان زنان و زایمان که در اواخر قاجاریه به ثبت رسیده است.
۲۰ درصد صنعت کشور در تهران
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در همایش بزرگداشت روز صنعت و معدن درباره اقدامات رفع مشکلات صنعت تولید اظهار کرد: کشور ما سرمایه‌های انسانی و طبیعی فراوانی دارد که از این ظرفیت نتوانستیم استفاده کنیم در فضای بین‌المللی هم رتبه‌بندی خوبی نداریم.
چه کسی ریاست «دیدبان هسته‌ای» را بر عهده می‌گیرد؟
دو عضو ارشد آژانس اتمی که یکی اهل رومانی و دیگری اهل آرژانتین است، تلاش می‌کنند تا به عنوان مدیرکل بعدی این سازمان بین‌المللی انتخاب شوند.
جدایی «آرمین سهرابیان» از جمع آبی پوشان
جزئیات قرارداد کی‌روش استنلی با سپاهان
سقوط ۳ پله‌ای ایران در رده‌بندی جهانی فوتبال
لیگ عقب بیفتد بهتر است
پارس جنوبی در آستانه انحلال قرار گرفته است
به همه مدعیان آماده باش می‌دهم
کالدرون نگذاشت بازی تدارکاتی برگزار شود
آقای گل صربستان در خط حمله پرسپولیس
محرومیت استقلال منتفی شد
تاج: بدون رعایت 3 شرط لیگ برگزار نشود بهتر است