منصوریان: قطبی جنتلمن است، به او بدهکارم- خدا را شکر که حدادی‌فر مشت خورد!

14:46 ۸ روز و ۲۰ ساعت پیش ایسنا 88 0
منصوریان: قطبی جنتلمن است، به او بدهکارم- خدا را شکر که حدادی‌فر مشت خورد!

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن می‌گوید در مربی‌گری به افشین قطبی بدهکار است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، علیرضا، منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در نشست خبری قبل از بازی با فولاد اظهار کرد: فردا بازی سختی داریم چون برای ما و تیم آقای قطبی و همچنین سایپا رسیدن به رتبه ششم جدول بسیار مهم است و ما می‌توانیم نیم‌فصلمان را کامل کنیم. به تیم آقای قطبی خوش‌آمد می‌گویم. افشین قطبی را خیلی دوست دارم. در مسیر مربی‌گری بسیار به من کمک کرده است. به او بدهکار هستم. یکی از لطف‌های خدا به من این بود که در شروع مربی‌گری‌ام به آدم‌هایی برخورد کردم که فضای علمی برای آن‌ها مهم بود. قطبی هم یکی از آن‌ها بود. او یک فرد با دیسیپلین و جنتلمن است. برای من او واقعاً قابل احترام است. او یک شروع برای من بود که من دیگر کار را رها نکردم و ادامه دادم. او مرا وارد فضای علمی کرد. قطبی یک فرد صادق است و من نکته منفی در او ندیدم. در دورانی که در تیم ملی بود بسیار زیاد به پرچم کشورش احترام می‌گذاشت. امیدوارم که میزبان خوبی برای آن‌ها باشیم.
او در مورد بازی هم بیان کرد: تیم فولاد خیلی خوب روی زمین بازی می‌کند و شکلش را پیدا کرده است. صخره خوبی هم مقابل تیم‌های صدر جدولی بوده است. ما هم از یک تورنمنت خیلی سنگین برگشته‌ایم و خدا را شکر پرچم‌دار بودن تیم ما، مایه افتخار ما و مردم ایران است.
منصوریان در مورد فولاد و همچنین تیم خودش هم اظهار کرد: مسیر رشد فولاد زودتر از ما هموار شد. آن‌ها پرسپولیس را بردند و مسیرشان هموار شد. ما بعداً اضافه شدیم و به همدیگر رسیدیم. ما در نیم فصل دوم با هم رقابت داشتیم اما نیم فصل دوم برای ما یک موفقیت بزرگ است. من هم قطبی را می‌شناسم که خیلی خوب به تیمش روحیه می‌دهد و هم از تیم فولاد شناخت داریم. ما تیم‌های حریف را هم خوب آنالیز می‌کنیم و هم بازیکنان ما خیلی خوب متوجه این آنالیز می‌شوند. در مجموع بازیکنان ما خیلی خوب هستند. ما یک خانواده هستیم و از ثانیه‌های حضورمان در تیم لذت می‌بریم. با هم گریه و خوشحالی می‌کنیم. وقتی یک نفر مصدوم می‌شود همه بالای سر او هستیم. من از مدیر آکادمی هم خواستم نزدیک ما باشد.
سرمربی ذوب‌آهن در مورد حواشی اطراف باشگاه هم توضیح داد: من از گوشه و کنار می‌شنوم. ما یک مدیرعامل باشگاه سرحال و قبراق داریم. از آن طرف یک مدیر کارخانه خوب و سرحال داریم. من فقط یک چیز را می‌دانم. خیلی از مواقع باید دست‌های‌مان در دست همدیگر باشد. امروز روزی است که دست مدیرعامل کارخانه و دست سعید آذری نباید از هم جدا شود. ما در بهترین زمان هستیم. اگر این دست به دست هم حلقه بخورد و دست‌های دو مدیر ما کل تیم را مثل پدر بغل کند، این تیم خیلی جای رشد دارد. ما جوانان خیلی خوبی داریم. بعضی از آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند در تیم بازی کنند. این‌ها فقط حمایت می‌خواهند. من برادر بازیکنان تیم هستم و می‌توانم پدر بعضی از بازیکنان هم باشم چون هم سن و سال پسر من هستند. اگر عزیزان دیگر این وسط بدو بدو نکنند من قول می‌دهم که این دو مدیر می‌توانند ذوب‌آهن را به یک نقطه اوج برسانند. پایه تیم ما آماده است. من از شهر اصفهان خیلی خوشم آمده است. من هم مثل شما حواشی را می‌شنوم ولی دوست ندارم وارد تیمم شود. تیم من سرباز شهر اصفهان است.
او در پاسخ به این پرسش که در صورت برکناری آذری آیا او هم از ذوب‌آهن جدا می‌شود، گفت: من به نقطه منفی ماجرا نگاه نمی‌کنم و همیشه مثبت هستم. چندین بار افتخار این را داشته‌ایم که مدیرعامل کارخانه حمایتش را از تیم اعلام کرده است. از طرفی آذری یک پای فینال بهترین مدیران لیگ بوده است. دوست ندارم به موضوع منفی فکر کنم. به اتفاقات دو روز پیش فکر می‌کنم. گل دومی که به الزورا زدیم صد در صد تاکتیکی بود. ما در تمرین آن را انجام داده بودیم. خیلی کم پیش می‌آید که من بین بازیکنان بالا و پایین بپرم. در رختکن برخلاف همیشه کمی بداخلاق هستم ولی آن روز، روزی بود که من احساس می‌کردم مردم ایران خوشحال هستند. این تیم با درایت آقای یزدی‌زاده و آذری به سرمنزل مقصود می‌رسد.
منصوریان در خصوص اتفاقاً و حواشی آخر بازی تیمش با الزورا که به درگیری‌هایی منجر شد، گفت: تصویر فیلم‌برداری ورزشگاه کاملاً مهندسی شده بود. کسانی که کار را تنظیم می‌کردند شاید یک صدم اتفاقات را نشان دادند. اتفاق از جایی شروع شد که اصلاً در تلویزیون نشان داده نشد. وقتی ما عقب افتادیم بازیکنان الزورا خیلی خودشان را به زمین می‌زدند. البته آن‌ها برای برقراری دوباره نظم خیلی تلاش کردند. وقتی فخرالدینی می‌خواست توپ بگیرد تا بازی را شروع کند آن‌ها توپ را به او نمی‌دادند. اوج آن زمانی بود که گل دوم را زدیم و آن‌ها دیدند که از لیگ قهرمانان در حال حذف هستند. از کوره در رفتند. آن چیزی که ما در ورزشگاه دیدم متفاوت بود با آن چیزی که شما در تلویزیون دیدید. خدا را شکر که قاسم آن مشت را خورد چون اگر نمی‌خورد سه نفر دیگر نزدیک او بودند تا او را بزنند. سمت نیمکت ما را نشان نمی‌دادند. به سمت نیمکت ما شیشه نوشابه پرت می‌کردند. بعد از گل مساوی آن‌ها به زمین پریدند. برای یک لحظه نزدیک ۲۰ نفر از آن‌ها درون زمین بودند اما تصاویر سنگ پرت کردن فخرالدینی را نشان داد. من کار او را تأیید نمی‌کنم. ولی باید بدانیم چه اتفاق افتاده بود. کار ما تدافعی بود. وقتی به شما حمله می‌کنند نمی‌توانید بگویید به خاطر قوانین AFC کاری نمی‌کنم تا با مشت بزنند. وقتی به ایران و ایرانی فحش بدهند شما به هم می‌ریزید.
او افزود: من با تمام وجود برای پرچم کشورم می‌جنگم. کسی به پرچم کشورم توهین کند انگار به خانواده‌ام توهین کرده‌اند. با این تفاسیر خودداری کردم. من ۱۰ دقیقه فقط بیست صندل لنگه به لنگه از زمین جمع کردم. من کار بازیکنانم را تأیید نمی‌کنم. ما باید بیشتر خویشتن‌دار باشیم ولی آن‌ها حالت دفاعی به خودشان گرفتند. من از رئیس باشگاه خواستم این موضوع را انتقال بدهند که چرا فخرالدینی آن کار را کرد. ما برای جنگ نرفته بودیم. ولی دست بازیکنان، سرمربی و مسئولان الزورا درد نکند. آن‌ها خیلی حرفه‌ای رفتار کردند. در مجموع به فوتبال عراق تبریک می‌گویم که بعد از ۱۸ سال به مسابقات برگشتند. شور فوتبال در آن‌جا مثل ایران است. اگر بتوانند این اتفاقات را کنترل کنند. ما با تمام وجود کربلا را دوست داریم. آن‌جا پایگاه شیعیان است. ما به دیده احترام نگاه می‌کنیم. من لب خط از ۱۰ کلمه‌ای که می‌گویم ۸ تای آن یا ابوالفضل است. دوست داشتم آن اتفاقات نمی‌افتاد و ما دوباره به آن‌جا می‌رفتیم ولی شرایط مطلوب نیست.
منصوریان در مورد شباهت کامبک‌های تیمش با کامبک‌های لیورپول و تاتنهام در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: من از بچگی طرفدار رئال و میلان بودم. من برای بارسلونا دعا نکردم. وقتی بعد از بازی با الزورا مدیر رسانه‌ای تیم به من گفت بارسا هم باخته خیلی خوشحال‌تر شدم. کامبک زدن خیلی ما را اذیت می‌کند چون انرژی زیادی از ما می‌گیرد اما اینکه میل برگشتن در بازیکنان ما است باعث افتخار مجموعه ماست.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

رییس شورای شهر تهران از سه قوه گلایه کرد
تهران- ایرنا- محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران با گلایه از قوای سه گانه در حمایت از مسائل شهر تهران اظهارداشت: هنوز توجهی از سوی سه قوه به حمایت از نمایندگان مردم در شورا نمی بینیم؛ باوجود حمایت بی سابقه مردم نه تنها حمایت ها زیاد نشده بلکه کمتر هم شده است.
1.5 انواع مواد مخدر در زاهدان کشف شد
زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری2 قاچاقچی و کشف یک تن و 551 کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان زاهدان مرکز این استان خبر داد.
آتش سوزی در بندر رستمی تنگستان تلفات جانی نداشت
بوشهر- ایرنا- فرماندار تنگستان گفت: آتش سوزی شنبه شب 2 فروند شناور تجاری در بندر اسکله رستمی بخش دلوار از توابع این شهرستان تلفات جانی نداشت.
1500 کیلومتر پیاده روی برای تماشای بازی فوتبال
تبریز-ایرنا- «شهریار عباس‌زاده»، هوادار عاشق و دلسوخته تیم تراکتورسازی با 25 روز پیاده روی فاصله 1500 کیلومتری تبریز- اهواز را طی کرد تا آخرین بازی تیم مورد علاقه اش مقابل فولاد خوزستان را تماشا کند.
خلا نظارت میدانی چاشنی خرید هیجانی-بهنام احمدی*
کرمان - ایرنا - گرچه افزایش بی رویه قیمت کالا در بازار این روزها بی ارتباط با تحریم های ظالمانه خارجی نیست ولی بدون شک نقش تصمیم گیران داخلی در حوزه تنظیم بازار و فراتر از آن خلا مجریان و ناظران میدانی در مراکز استان ها تاثیرشان از عامل خارجی اگر بیشتر نباشد کمتر هم نخواهد بود.
نماینده مجلس: خرید تهاجمی کالا ناشی از فضای روانی دشمن است
نوشهر – ایرنا – نماینده مردم شهرستان های تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت : هجوم مردم به فروشگاهها و خرید تهاجمی کالا ناشی از فضای روانی است که دشمن ایجاد کرده است و مردم نباید فریب توطئه ها و فضای مسموم دشمن را بخورند.
جست و جو برای گمشدگان در جنگل کجور نوشهر ادامه دارد
نوشهر - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر نوشهر با اشاره به پیدا شدن 2 نفر از چهار نفر گمشده در جنگل های کجور گفت که عملیات جست و جو برای یافتن 2 مرد دیگر توسط نجاتگران و امدادگران این جمعیت در جنگل این بخش ادامه دارد.
نشت نفت در شمال غرب پایتخت
تهران- ایرنا- می گویند بوی نفت امانشان را بریده است و صرفنظر از خطرات احتمالی زندگی در نزدیکی انبار نفت «شهران» از بوی بد نفتاب که وقتی فضای سبز و باغ ها را آبیاری می کنند بیشتر به مشام می رسد؛ کلافه شده اند.
شناسایی370نقطه حادثه خیزدر آبهای ساحلی دریای مازندران
ساری - ایرنا - رئیس کمیته کاهش غریق طرح ساماندهی دریای خزر در مازندران گفت که در آستانه شروع فصل شنا ، 370 نقطه حادثه خیز برای شنا در محدوده آب های ساحلی این استان شناسایی شد که 20 نقطه بیشتر از پارسال است.
عضو شورای تهران: مسئولیت عزل و نصب‌ها برعهده شخص شهردار است
تهران- ایرنا- سید حسن رسولی عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به انتصاب سید مناف هاشمی استاندار معزول گلستان در شهرداری پایتخت گفت: مسئولیت عزل و نصب‌ها در شهرداری برعهده شخص شهردار است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
چگونه در خواب هم وزن کم کنیم؟
آیا همچنان در تلاشید تا وزنتان کم شود؟ برای شما راهکار‌هایی داریم تا حتی وقتی که در خواب هستید هم وزن کم کنید.
دعای روز سیزدهم ماه رمضان
دعای سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان به‌همراه شرحی بر آن منتشر شد.
۳ راهکار برای کاهش قیمت خودرو + جزئیات
عضو کمیسیون صنایع مجلس راه‌کار‌های کاهش قیمت خودرو را تشریح کرد.
جدال تشریفاتی سرخآبی ها و یکه تازی ذوب آهن در آسیا
1500 کیلومتر پیاده روی برای تماشای بازی فوتبال
فریبا: سرمربی جدید استقلال پنهانی انتخاب می شود
نماینده مجلس: چتر حمایتی بر سر نمایندگان فوتبال همدان داریم
عضو تیم ملی فوتسال زنان: تکیه گاه نداریم
پیام AFC در سالروز نخستین قهرمانی ایران در آسیا
اعلام داوران دیدار ذوب‌آهن و النصر عربستان
قوچان‌نژاد: موفقیت تیم از موفقیت من مهم‌تر است
تاج: ویلموتس چند روز پس از قرارداد وارد تهران می‌شود- سرمربی امید ایرانی است
پرسپولیس، السد در فضایی متفاوت- تلاش ذوب‌آهن برای صدرنشینی و استقلال برای پیروزی