منصوریان: قطبی جنتلمن است، به او بدهکارم- خدا را شکر که حدادی‌فر مشت خورد!

14:46 ۳۹۱ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 623 0
منصوریان: قطبی جنتلمن است، به او بدهکارم- خدا را شکر که حدادی‌فر مشت خورد!

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن می‌گوید در مربی‌گری به افشین قطبی بدهکار است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، علیرضا، منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در نشست خبری قبل از بازی با فولاد اظهار کرد: فردا بازی سختی داریم چون برای ما و تیم آقای قطبی و همچنین سایپا رسیدن به رتبه ششم جدول بسیار مهم است و ما می‌توانیم نیم‌فصلمان را کامل کنیم. به تیم آقای قطبی خوش‌آمد می‌گویم. افشین قطبی را خیلی دوست دارم. در مسیر مربی‌گری بسیار به من کمک کرده است. به او بدهکار هستم. یکی از لطف‌های خدا به من این بود که در شروع مربی‌گری‌ام به آدم‌هایی برخورد کردم که فضای علمی برای آن‌ها مهم بود. قطبی هم یکی از آن‌ها بود. او یک فرد با دیسیپلین و جنتلمن است. برای من او واقعاً قابل احترام است. او یک شروع برای من بود که من دیگر کار را رها نکردم و ادامه دادم. او مرا وارد فضای علمی کرد. قطبی یک فرد صادق است و من نکته منفی در او ندیدم. در دورانی که در تیم ملی بود بسیار زیاد به پرچم کشورش احترام می‌گذاشت. امیدوارم که میزبان خوبی برای آن‌ها باشیم.
او در مورد بازی هم بیان کرد: تیم فولاد خیلی خوب روی زمین بازی می‌کند و شکلش را پیدا کرده است. صخره خوبی هم مقابل تیم‌های صدر جدولی بوده است. ما هم از یک تورنمنت خیلی سنگین برگشته‌ایم و خدا را شکر پرچم‌دار بودن تیم ما، مایه افتخار ما و مردم ایران است.
منصوریان در مورد فولاد و همچنین تیم خودش هم اظهار کرد: مسیر رشد فولاد زودتر از ما هموار شد. آن‌ها پرسپولیس را بردند و مسیرشان هموار شد. ما بعداً اضافه شدیم و به همدیگر رسیدیم. ما در نیم فصل دوم با هم رقابت داشتیم اما نیم فصل دوم برای ما یک موفقیت بزرگ است. من هم قطبی را می‌شناسم که خیلی خوب به تیمش روحیه می‌دهد و هم از تیم فولاد شناخت داریم. ما تیم‌های حریف را هم خوب آنالیز می‌کنیم و هم بازیکنان ما خیلی خوب متوجه این آنالیز می‌شوند. در مجموع بازیکنان ما خیلی خوب هستند. ما یک خانواده هستیم و از ثانیه‌های حضورمان در تیم لذت می‌بریم. با هم گریه و خوشحالی می‌کنیم. وقتی یک نفر مصدوم می‌شود همه بالای سر او هستیم. من از مدیر آکادمی هم خواستم نزدیک ما باشد.
سرمربی ذوب‌آهن در مورد حواشی اطراف باشگاه هم توضیح داد: من از گوشه و کنار می‌شنوم. ما یک مدیرعامل باشگاه سرحال و قبراق داریم. از آن طرف یک مدیر کارخانه خوب و سرحال داریم. من فقط یک چیز را می‌دانم. خیلی از مواقع باید دست‌های‌مان در دست همدیگر باشد. امروز روزی است که دست مدیرعامل کارخانه و دست سعید آذری نباید از هم جدا شود. ما در بهترین زمان هستیم. اگر این دست به دست هم حلقه بخورد و دست‌های دو مدیر ما کل تیم را مثل پدر بغل کند، این تیم خیلی جای رشد دارد. ما جوانان خیلی خوبی داریم. بعضی از آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند در تیم بازی کنند. این‌ها فقط حمایت می‌خواهند. من برادر بازیکنان تیم هستم و می‌توانم پدر بعضی از بازیکنان هم باشم چون هم سن و سال پسر من هستند. اگر عزیزان دیگر این وسط بدو بدو نکنند من قول می‌دهم که این دو مدیر می‌توانند ذوب‌آهن را به یک نقطه اوج برسانند. پایه تیم ما آماده است. من از شهر اصفهان خیلی خوشم آمده است. من هم مثل شما حواشی را می‌شنوم ولی دوست ندارم وارد تیمم شود. تیم من سرباز شهر اصفهان است.
او در پاسخ به این پرسش که در صورت برکناری آذری آیا او هم از ذوب‌آهن جدا می‌شود، گفت: من به نقطه منفی ماجرا نگاه نمی‌کنم و همیشه مثبت هستم. چندین بار افتخار این را داشته‌ایم که مدیرعامل کارخانه حمایتش را از تیم اعلام کرده است. از طرفی آذری یک پای فینال بهترین مدیران لیگ بوده است. دوست ندارم به موضوع منفی فکر کنم. به اتفاقات دو روز پیش فکر می‌کنم. گل دومی که به الزورا زدیم صد در صد تاکتیکی بود. ما در تمرین آن را انجام داده بودیم. خیلی کم پیش می‌آید که من بین بازیکنان بالا و پایین بپرم. در رختکن برخلاف همیشه کمی بداخلاق هستم ولی آن روز، روزی بود که من احساس می‌کردم مردم ایران خوشحال هستند. این تیم با درایت آقای یزدی‌زاده و آذری به سرمنزل مقصود می‌رسد.
منصوریان در خصوص اتفاقاً و حواشی آخر بازی تیمش با الزورا که به درگیری‌هایی منجر شد، گفت: تصویر فیلم‌برداری ورزشگاه کاملاً مهندسی شده بود. کسانی که کار را تنظیم می‌کردند شاید یک صدم اتفاقات را نشان دادند. اتفاق از جایی شروع شد که اصلاً در تلویزیون نشان داده نشد. وقتی ما عقب افتادیم بازیکنان الزورا خیلی خودشان را به زمین می‌زدند. البته آن‌ها برای برقراری دوباره نظم خیلی تلاش کردند. وقتی فخرالدینی می‌خواست توپ بگیرد تا بازی را شروع کند آن‌ها توپ را به او نمی‌دادند. اوج آن زمانی بود که گل دوم را زدیم و آن‌ها دیدند که از لیگ قهرمانان در حال حذف هستند. از کوره در رفتند. آن چیزی که ما در ورزشگاه دیدم متفاوت بود با آن چیزی که شما در تلویزیون دیدید. خدا را شکر که قاسم آن مشت را خورد چون اگر نمی‌خورد سه نفر دیگر نزدیک او بودند تا او را بزنند. سمت نیمکت ما را نشان نمی‌دادند. به سمت نیمکت ما شیشه نوشابه پرت می‌کردند. بعد از گل مساوی آن‌ها به زمین پریدند. برای یک لحظه نزدیک ۲۰ نفر از آن‌ها درون زمین بودند اما تصاویر سنگ پرت کردن فخرالدینی را نشان داد. من کار او را تأیید نمی‌کنم. ولی باید بدانیم چه اتفاق افتاده بود. کار ما تدافعی بود. وقتی به شما حمله می‌کنند نمی‌توانید بگویید به خاطر قوانین AFC کاری نمی‌کنم تا با مشت بزنند. وقتی به ایران و ایرانی فحش بدهند شما به هم می‌ریزید.
او افزود: من با تمام وجود برای پرچم کشورم می‌جنگم. کسی به پرچم کشورم توهین کند انگار به خانواده‌ام توهین کرده‌اند. با این تفاسیر خودداری کردم. من ۱۰ دقیقه فقط بیست صندل لنگه به لنگه از زمین جمع کردم. من کار بازیکنانم را تأیید نمی‌کنم. ما باید بیشتر خویشتن‌دار باشیم ولی آن‌ها حالت دفاعی به خودشان گرفتند. من از رئیس باشگاه خواستم این موضوع را انتقال بدهند که چرا فخرالدینی آن کار را کرد. ما برای جنگ نرفته بودیم. ولی دست بازیکنان، سرمربی و مسئولان الزورا درد نکند. آن‌ها خیلی حرفه‌ای رفتار کردند. در مجموع به فوتبال عراق تبریک می‌گویم که بعد از ۱۸ سال به مسابقات برگشتند. شور فوتبال در آن‌جا مثل ایران است. اگر بتوانند این اتفاقات را کنترل کنند. ما با تمام وجود کربلا را دوست داریم. آن‌جا پایگاه شیعیان است. ما به دیده احترام نگاه می‌کنیم. من لب خط از ۱۰ کلمه‌ای که می‌گویم ۸ تای آن یا ابوالفضل است. دوست داشتم آن اتفاقات نمی‌افتاد و ما دوباره به آن‌جا می‌رفتیم ولی شرایط مطلوب نیست.
منصوریان در مورد شباهت کامبک‌های تیمش با کامبک‌های لیورپول و تاتنهام در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: من از بچگی طرفدار رئال و میلان بودم. من برای بارسلونا دعا نکردم. وقتی بعد از بازی با الزورا مدیر رسانه‌ای تیم به من گفت بارسا هم باخته خیلی خوشحال‌تر شدم. کامبک زدن خیلی ما را اذیت می‌کند چون انرژی زیادی از ما می‌گیرد اما اینکه میل برگشتن در بازیکنان ما است باعث افتخار مجموعه ماست.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

نایب قهرمانی شطرنج باز ایران در مسابقات جوانان آسیا
روز نهایی مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان آسیا در بخش پسران پیگیری شد و نماینده ایران موفق شد مقام نایب قهرمان این مسابقات را کسب کند.
مثل داعشی‌ها پسرم را کتک زده‌اند- ضاربان همچنان آزاد هستند!
پدر محسن قاسمی می‌گوید: ضاربان پسرش از داعشی‌ها هم بدتر هستند.
۷ کرونایی در تیم صنعت نفت آبادان
تست کرونای هفت عضو تیم فوتبال صنعت نفت آبادان مثبت شد.
نبی: باشگاه‌ها به اقتدار فوتبال ایران در سطح جهان آسیب نرسانند
دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: بیان دیدگاه‌ها می‌بایست در مسیری انجام شود که به کلیت فوتبال کشور و اقتدار فوتبال ما در سطح قاره کهن آسیبی وارد نکند.
نماینده دولت وفاق لیبی روسیه را ˮشریک مهمˮ در ثبات کشورش خواند
معاون نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، دفتر دادستان کل لیبی در روزهای آینده بیانیه‌ای صریح درباره سرنوشت شهروندان روس بازداشت شده در این کشور منتشر می‌کند.
آمادگی چین برای همکاری با آلمان و اتحادیه اروپا در برابر چالش‌های جهانی
رئیس‌جمهوری چین امروز، پنج‌شنبه بر آمادگی کشورش برای همکاری با آلمان و اتحادیه اروپا جهت تقویت روابط استراتژیک، پایبندی به چند جانبه گرایی و رویارویی با چالش‌های جهانی و تلاش مشترک برای اعتماد بیشتر تاکید کرد. یکی از مقامات دولت برلین نیز اعلام کرد، اتحادیه اروپا و چین توافق کردند تا نشست مهم و کلیدی را که برای ماه سپتامبر برنامه‌ریزی شده بود به خاطر پاندمی ویروس کرونا به تعویق اندازند.
چین تحریم‌های ترامپ درباره هنگ کنگ را محکوم کرد
دولت چین به تحریم‌های دونالد ترامپ واکنش نشان داد و هشدار داد که تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه هنگ کنگ برخلاف قوانین سازمان تجارت جهانی است.
افشای اسامی تیم عراقی در مذاکرات استراتژیک با واشنگتن
کارشناس امنیتی عراق امروز (پنج‌شنبه) جزئیات تیم مذاکره کننده که نماینده این کشور در مذاکرات استراتژیک قریب‌الوقوع بین بغداد و واشنگتن خواهد بود را فاش کرد.
ویدئو - ۸ دقیقۀ مرگبار؛ «جورج فلوید» چگونه کشته شد؟
چند روز از مرگ «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست چند افسر پلیس شهر مینیاپولیس آمریکا می‌گذرد و اعتراضات در این کشور همچنان ادامه دارد. او در جریان بازداشت از سوی مأموران پلیس کشته شد. به‌تازگی در پرونده این شهروند ۴۶ ساله، یک افسر پلیس برای قتل درجه ۲ مجرم شناخته شد و سه افسر دیگر هم به مشارکت در قتل محکوم شدند. نیویورک‌تایمز با انتشار ویدئویی، جریان ورود پلیس به محل جرم، چگونگی بازداشت فلوید و مرگ او در این رویداد را بررسی کرده است. در این ویدئو، که با صحنه‌های دلخراشی همراه است، جزئیاتی از این حادثه را خواهید دید.
نظارت بر طراحی و اجرای تاسیسات برق در تمام اماکن
براساس تفاهمنامه سه جانبه میان وزارتخانه‌های نیرو، مسکن و سازمان نظام مهندسی، از این پس ناظران سازمان نظام مهندسی در فرایند نظارت خود از ساختمان‌های در حال احداث، علاوه بر بازدید از موارد فنی مربوط به ساختمان، موارد برقی از جمله حفظ فاصله و رعایت حریم شبکه برق، ارتینگ ساختمان و غیره را نیز مورد نظاررت دقیق‌تر قرار خواهند داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

قرارداد کادرفنی تیم ملی فوتسال یک‌سال تمدید می‌شود
با تعویق جام جهانی فوتسال، فدراسیون فوتبال قرارداد کادرفنی تیم ملی فوتسال را یکسال تمدید می‌کند.
فروش اینترنتی ˮداروˮ خوب است یا بد؟
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران درباره قوانین مربوط به فروش اینترنتی دارو از طریق داروخانه‌ها و یا فضای مجازی، توضیح داد.
۱۳ نکته تغذیه‌ای برای بهبودیافتگان کووید۱۹
بنابر اعلام متخصصان، بیماری کووید۱۹ همچنان بیماری است که اطلاعات نسبت به آن اندک است و اشخاص زیادی در سراسر جهان روزانه به آن مبتلا می‌شوند و بهبود می‌یابند. در این میان توجه به برخی نکات در دوره نقاهت بیماری می‌تواند به کاهش سریع‌تر عوارض بیماری کمک کند. برخی از این نکات در حوزه تغذیه موثر خواهند بود.
پاسخ رایتل به خبر انتشار اطلاعات مشترکان
رایتل در خصوص موضوع انتشار اطلاعات پنج و نیم میلیون مشترک این اپراتور رایتل اعلام کرد اخبار منتشره درخصوص درخواست فرد باجگیر از رایتل کذب محض است و حدس اصلی رایتل در خصوص نشر اطلاعات، توسط منشاء انسانی مربوط‌ به سال ۹۴ و پیش از آن است.
برگزاری مراسم مجازی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام (ره) در هلند
مراسم سی و یکمین سالگرد رحلت رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در هلند، مرکز فرهنگی ثقلین و مکتب قرآن و اهل بیت (ع) اروپا و مجمع اهل بیت (ع) هلند به صورت مجازی برگزار شد.
۷ کرونایی در تیم صنعت نفت آبادان
نبی: باشگاه‌ها به اقتدار فوتبال ایران در سطح جهان آسیب نرسانند
نظر علی کریمی درباره تعطیل شدن یا ادامه دادن لیگ برتر
ماجرای دعوای وریا غفوری و خلیل‌زاده چیست؟
بازی دوستانه لیگ برتری‌ها با مجوز شفاهی؟
تست کرونای مجدد بازیکنان استقلال منفی شد
۹۰ روز تا ورود سرخابی ها به بورس؟
سرمربی داماش: ۳ کرونایی داریم- شرایط بدنی‌ تیم‌های لیگ یک مثل هم است
فولاد آماده آغاز لیگ، نفتی‌ها درگیر مشکلات مالی
بیرانوند هفته آینده پرسپولیس را ترک می‌کند