از اقدام انقلابی ایران در قبال برجام حمایت می‌کنیم- واکنش‌ اروپا نامتعارف و عصبی بود

14:05 ۳۸۷ روز و ۱۶ ساعت پیش ایسنا 776 0
از اقدام انقلابی ایران در قبال برجام حمایت می‌کنیم- واکنش‌ اروپا نامتعارف و عصبی بود

امام‌جمعه موقت تهران گفت: ما از اقدام مناسب و انقلابی ایران در کاهش تعهدات برجامی حمایت و تشکر می‌کنیم و یقین داریم گشایش‌های فراوان در پی دارد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه‌های سیاسی عبادی این هفته نماز جمعه تهران گفت: مساله روز ما اقدامی است که شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفت و رئیس‌جمهور محترم آن را نوشت. اقدامی که در مقابله با اقدامات آمریکا و کم کاری و ضعف اقدامات دولت‌های اروپایی به طور حقوقی و قانونی و مبتنی بر برجام طبق بند ۲۶ و ۳۶ انجام شد.
وی گفت: البته این اقدام می‌توانست سال گذشته بعد از خروج آمریکا از برجام انجام شود اما با تأخیر و با حوصله‌ورزی فراوان صورت گرفت. اگرچه یک اقدام حداقلی است اما گام مهم و انقلابی است برای تأمین منافع ملی ایران. انشاءالله با همین ادبیات و صلابت گام‌های بعدی بدون تأخیر و با زمان‌بندی برداشته شود و خوشبختانه گام‌های ایران دارای زمان‌بندی مشخص و شیوه اقدام دقیق است.
امام‌جمعه موقت تهران اظهار کرد: ما از این اقدام مناسب و انقلابی حمایت و تشکر می‌کنیم و یقین داریم گشایش‌های فراوان را در پی دارد. اکنون جامعه جهانی و اروپا در معرض یک امتحان بزرگ هستند. واکنش‌های اخیر آنها به این اقدام ایران، آن هم به یک اقدام قانونی و حقوقی که با تأخیر هم انجام شد نامتعارف و عصبی بود که از سوی دولت‌های اروپایی شاهد بودیم. این عصبانیت‌های اولیه نشان‌دهنده صحت اقدام ایران است و باید این راه ادامه یابد.
علی‌اکبری گفت: از ایران یک صدا شنیده می‌شود و امروز در سراسر کشور بعد از نماز جمعه ملت از این تصمیم یک پارچه دفاع می‌کنند و علیه دشمنان شعار می‌دهند. واقعیت میدان و شرایط عمومی نشان می‌دهد که دشمن آرایش جنگی در برابر ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف گرفته است اما نه در حوزه نظامی چون عرضه‌ای در این بخش ندارند. البته همان‌طور که رهبری گفتند حواس نیروهای مسلح و مردم جمع است.
وی ادامه داد: عمده مساله یک جنگ روانی _ شناختی با هدف رخنه در مردم ایران است. آنها می‌خواهند القا کنند ایران در محاصره سختی گرفتار شده و وضعیت مردم بحرانی است و شرایط در ایران شبیه شرایط مسلمانان در شعب ابی‌طالب است اما این یک مغالطه تاریخی است. اگر بنا بر قیاس باشد، باید گفت ما در شرایط جنگ احزاب هستیم، شرایطی دشوار اما امیدبخش. دشمن آخرین نفس‌های دشمنی خود را می‌کشد و جبهه ما آماده فتوحات بزرگ است. در جریان جنگ احزاب طراحی مشترک مشرکین و یهودیان یک ائتلاف بزرگ را ترتیب داد و راهبرد اصلی مشرکان رجزخوانی، ارعاب، عربده کشی، شایعه پراکنی و هراس افکنی با محاصره اقتصادی بود و در این میانه خیانت‌های داخلی و نفاق بیشتر ضربه می‌زد از این رو مؤمنان در معرض یک امتحان بزرگ قرار گرفتند.
امام جمعه موقت تهران گفت: جریان نفاق دائم در جامعه تزریق سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی دشمن داشت و منافقین این گوش و آن گوش می‌خواندند و خطاب به مردم می‌گفتند، اینجا دیگر جای زندگی نیست باید برویم و اگر آرامش می‌خواهیم راهی جز سازش نداریم اما مؤمنان با تاسی به پیامبر و اعتماد به وعده الهی وقتی حضور دشمنان را دیدند گفتند این حضور دشمن برای جامعه مؤمن جز ازدیاد در مقاومت و ایمان و تسلیم در پیشگاه الهی ره‌آورد دیگری نداشت. امروز ملت مؤمن و علوی ما به نیابت از جریان ناب مؤمنان در این مسیر حضور دارد و آمریکا و رژیم اسرائیل به فضل الهی و با مقاومت ملت انشالله گردن این قلدرهای زمان را خواهد شکست و کمرشان به خاک می‌نشیند. مردم عزیز ما در ادامه راه عزت به پیامبر و امیرمومنان اقتدار می‌کنند و این دیو سرگردان عربده کش یعنی رئیس‌جمهور کم خرد آمریکا را و همراهانش را با تدبیر و برنامه و مقاومت از صحنه خارج خواهند کرد.
وی ادامه داد: جبهه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا رفتارهای غیرطبیعی دارد. واقعیت نشان می‌دهد دشمن مستاصل است و منحنی رو به افولی را نشان می‌دهد و این فریادها، فریادها یک غول در حال مرگ است. رفتارهای ناپخته و مضحک و احمقانه رئیس‌جمهور عجیب و غریب آمریکا اعتبار این کشور را در افکار جهانی کاهش داده است. خروج از معاهدات بین‌المللی و پیمان‌شکنی و بدعهدی و خروج از برجام. اخیراً هم ادعاهای خنده‌دارش را شنیدید که از وقتی از برجام خارج شدم هر هفته در خیابان‌های تهران اغتشاش است و همین‌طور درباره ادعای به صفر رساندن فروش نفت ایران.
علی‌اکبری تصریح کرد: هندسه قدرت به نفع مقاومت و جمهوری اسلامی در حال تغییر است. آنها در کنار گوش خودشان نتوانستند در برابر کودتای آمریکایی در ونزوئلا موفق شوند. آنها مدعی هستند ایران حتی در آنجا هم هست اگر این طور باشد که نشانه قدرت ایران است اما این طور نیست و خودتان هم می‌دانید. ایران فرمول مقاومت را به ملت‌های جهان آموزش داده است.
وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها نتوانستند اجماع سراسری را علیه ایران ترتیب دهند و حتی منطقه اروپا هم آن گونه که باید و شاید با آمریکا هماهنگ نشد. مردم اروپا آمادگی هزینه بیشتر از این را ندارند. انگلیس گرفتار برگزیت است، فرانسه ماجرای قیام مردم و جلیقه زردها را دارد و ماجرا هم تمام نمی‌شود. این‌ها گرفتارانی هستند که برایشان امکان رویارویی با ایران نیست.
وی ادامه داد: قدرت‌های آسیایی هم با اقدامات آمریکا همکاری نکردند نه چین و نه روسیه. اما درباره منطقه غرب آسیا یا خاورمیانه که طعمه اصلی آمریکاست و برای تصاحب ثروت عظیم این منطقه بیشترین سرمایه‌گذاری را داشته‌اند، یک حسرت بزرگ دارند چون تمام برنامه‌های‌شان به هم ریخته است. آنها در این منطقه متحد با وفا و توانمند ندارند. نمونه اصلی آن هم رژیم آل سعود است، یک دیکتاتور که دیدید ۳۷ نفر را به چه شکل کشت. چهار سال است ماشین جنگی سعودی در برابر ملت یمن به گل نشسته است. جریان داعش هم دیدید به چه روزی درآمده است و نفس‌های آخرش را می‌کشد.
حاج علی‌اکبری اظهار کرد: امروز در منطقه نه فقط هسته‌های مقاومت بلکه جبهه و زنجیره طلایی مقاومت را داریم. اما متحد اصلی آمریکا در منطقه یعنی رژیم اسرائیل در سراشیبی سقوط کامل و اضمحلال است. طرح ضعیف معامله قرن هم به جایی نرسید و نمونه تازه رسوایی آن را در حمله اخیر به غزه شاهد بودید. از قدرت افسانه‌ای اسرائیل چیزی باقی نمانده است.
امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که دشمنان ایران در منحنی سقوط هستند و در این میانه ملت ایران به عنوان پرچم مقاومت در منطقه و جهان منحنی رو به صعود در تمامی زمینه‌ها را طی می‌کند. ملت ایران یکپارچه، متحد و مقاوم با رهبری رشید و شجاع وسط میدان هستند. آخرین امتحان ملت ایران این جریان سیل بود. در این جریان با آن قوت و سرعت دیدید چه حماسه بزرگی آفریده شد و همه نیروهای مسلح، هلال احمر، نیروهای جهادی و مردم وارد کار شدند و کاری پرافتخار انجام گرفت.
وی خطاب به مسئولان و مدیران کشور اظهار کرد: همان‌طور که مسئولان در شرایط سیل وعده دادند امروز عمل کنند و مساجد و پایگاه‌ها و ائمه جمعه به کمک‌ها ادامه دهند تا به نتیجه مطلوب برسیم. در جریان سیل نشان دادید می‌شود چگونه وارد میدان شد انتظار داریم در جریان اقتصادی که احتکارگران و منافقین و زیاده‌خواهان به جان مردم افتادند وارد میدان شوید. معتقدیم می‌توان در این زمینه از مردم کمک گرفت و برنامه‌ریزی کرد و جلوی سیل گرانی را هم گرفت. این جریان قابل مدیریت است و راه‌حل دارد. از جوانان مؤمن کاردان کمک باید گرفت. مردم حاضرند هزینه عزت‌شان را بدهند. اما هزینه سوء تدبیرها و تنبلی‌ها را که نباید بدهند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

سرمربی تیم ملی اسکی بانوان: به هیچ وجه تمرینات را قطع نمی‌کنیم- اسکی ورزش گرانی است
سمیرا زرگری گفت: اسکی در سطح قهرمانی بسیار پرهزینه است و با گران شدن ارز وضعیت بدتر هم شده است.
بلبلی: شرایط استقلال بهتر شده- اگر بازیکنی کرونا بگیرد، چه کسی پاسخگوست؟
بازیکن تیم فوتبال استقلال می‌گوید فشار زیادی در تمرینات آبی‌پوشان پایتخت وجود دارد.
بررسی تاثیر رژیم غذایی کتوژنیک بر تسکین میگرن
این فرضیه مطرح است که رژیم غذایی کتوژنیک سردردهای میگرنی و علائم آن را تسکین میدهد اما آیا شواهد علمی، تایید کننده این ادعا هستند؟
تجمع دانش‌آموزان در حوزه‌های امتحانی، ممنوع- عدم رعایت بهداشت در مدارس را اطلاع دهید
امتحانات حضوری دانش آموزان پایه نهم از ششم خرداد آغاز شده و امتحانات نهایی نیز از ابتدای هفته آینده، 17 خرداد آغاز می شود. رعایت پروتکل های بهداشتی برای برگزاری امتحانات مورد تاکید وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت است و اگر مدرسه ای از آن تخطی کرد دانش آموزان می توانند موارد را به مراجع مربوط گزارش کنند.
«رومینا» قربانی تعصبی جاهلانه‌ شد که به غلط ناموس‌پرستی نام گرفته است
یک حقوقدان گفت: رومینا اشرفی، قربانی اقتدارگرایی مردانه توام با تعصب جاهلانه و بی‌شرافتی شد که در فرهنگ ما به غلط نام آن را ناموس پرستی گذاشته‌اند.
نمایندگان مجلس یازدهم توجه لازم را به وصایای حضرت امام(ره) داشته باشند
نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به مبانی وصایای حضرت امام خمینی (ره) گفت: اگر نمایندگان مجلس یازدهم می‌خواهند به خوبی عمل کنند باید به موضوعات ارزشمندی همچون وصایای حضرت امام خمینی (ره) توجه لازم را داشته باشند.
چه کسانی مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند؟
یک کارشناس حوزه کار و کارگر درباره شرایط بیمه بیکاری به بیمه شدگان توضیحاتی داد.
افزایش احتمال آتش سوزی مراتع و جنگل‌ها با گرم شدن هوا
سرهنگ جمشید محبت خانی به مردم نسبت به وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها با گرم‌تر شدن هوا هشدار داد.
طلبه‌ همه‌فن‌ حریف -از برق‌کاری و زنبورداری تا کارآفرینی با چوب +عکس
طلبه جوان بابلی که در حوزه علمیه مشغول است، در اوقات فراغتش دست به کارآفرینی های متعدد در حوزه کشاورزی، نجاری و زنبورداری زد تا نشان دهد، در همین اوضاع و احوال اقتصادی هم می توان به جنگ با بیکاری رفت و به جهش تولید کمک کرد.
چگونه مشمول پاداش های قبض برق می شویم؟ -شرایط لازم برای رایگان شدن قبوض برق
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: برای مشترکان خوش‌مصرف پاداش در نظر گرفته شده است، تا جایی که حتی مشترکان می‌توانند با مدیریت مصرف قبوض برق خود را رایگان کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نگاهی به کیا سلتوس ۲۰۲۱
این گزارش به مروری بر مشخصات و قابلیتهای خودروی جدید و شاسی بلند کیا سلتوس ۲۰۲۱ می پردازد.
اگر کارت سوختمان گم شد چه کنیم؟ -نحوه در خواست المثنی کارت هوشمند سوخت
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: افرادی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند می‌بایست برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی در سریع‌ترین زمان ممکن به پلیس+ ۱۰ اطلاع دهند.
محموله کمکی بخش خصوصی ایران تحویل مقامات افغانستان شد
محموله کمکی بخش خصوصی ایران به کشور دوست و همسایه افغانستان جهت مقابله با بیماری کووید-۱۹، عصر یکشنبه(۱۱ خرداد) طی مراسمی در محل وزارت بهداشت افغانستان تحویل مقامات این کشور شد.
غفور به ایران باز می گردد؟
دلیل عدم حضور پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران در تیم مودنا مشخص شد.
از سر گیری لیگ برتر با منفی شدن تست کرونای فوتبالیست ها
تست اخیر از بازیکنان لیگ برتر انگلیس نشان می‌دهد هیچ‌کدام مبتلا به ویروس کرونا نیستند.
تایید اعتبارنامه ۲۷۳ نماینده-استعلام از شورای نگهبان درباره سه منتخب مجلس یازدهم
توصیه قالیباف به نمایندگان: از تریبون مجلس فقط برای حل مسائل مردم استفاده کنید
انتقاد دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از بی توجهی به سیاست‌های کلی محیط زیست
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۱ خرداد ایسنا
خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۱۱ خرداد ماه
احتمال تشکیل جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در هفته آینده
درخواست نماینده فلاورجان از قوه قضائیه برای ورود به ماجرای مرگ آسیه پناهی
بشیری: دولت در عرصه‌های مختلف کُند عمل می‌کند
نظری: مردم از مجلس انتظار نظم دارند
عنابستانی: مجلس گرفتار روزمرگی نشود