میرزایی: انتظار می‌رود اروپا در ضرب الاجل تعیین شده گام‌های عملی برای حفظ برجام بردارد

09:23 ۳۸۸ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 1,125 0
میرزایی: انتظار می‌رود اروپا در ضرب الاجل تعیین شده گام‌های عملی برای حفظ برجام بردارد

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایران بار دیگر به اروپایی‌ها فرصت داده تا در غالب اینستکس و تفاهمات برجام در راستای حفظ برجام اقدام عملی انجام دهند گفت: امروز ایران در موقعیتی قرار گرفته که باید تصمیمی برای حفظ منافع و امنیت و استقلال خودش اتخاذ کند.

ایسنا

جلال میرزایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ضرورت استفاده کشورهای باقی مانده در برجام از ضرب الاجل ۶۰ روزه تعیین شده، بیان کرد: از زمانی که آمریکا از برجام خارج شده است یک سال می‌گذرد و در این مدت نیز اروپایی‌ها در انجام تعهدات خود برای حفظ برجام تعلل کردند. این اقدام اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها ایران را به جایی رساندند که به سمت کاهش تعهداتش پیش برود.
وی در ادامه اظهار کرد: ایران با وجود رفتار آمریکا و اروپا تاکنون دست به اقدامی نزده که مخل حسن روابط و ملاحظات دیپلماتیک شود و امروز نیز بار دیگر ۶۰ روز به اروپایی‌ها فرصت داده تا در غالب اینستکس و سایر تفاهماتی که در برجام آمده است به تعهدات خود عمل کنند.
نماینده مردم ایلام در مجلس تصریح کرد: امروز ما تحت تحریم‌های ظالمانه‌ای قرار گرفته‌ایم که این تحریم‌ها، حتی ملاحظات انسانی و حقوق بشری را زیر پا گذاشته است. امروز ایران در موقعیتی قرار گرفته که باید تصمیمی برای حفظ منافع و امنیت و استقلال خودش اتخاذ کند.
وی در ادامه تاکید کرد: قطعاً ایران از ظرفیت‌های حقوقی موجود در برجام استفاده خواهد کرد. به نظر می‌رسد که اروپایی‌ها تا به امروز توانایی لازم برای انجام تعهداتشان با توجه به فشارهای آمریکا نداشته‌اند و مدام امروز و فردا کرده‌اند. اکنون اروپایی‌ها باید از این ضرب
الاجل تعیین شده استفاده کنند.
میرزایی در ادامه با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی با تردید به اروپایی‌ها نگاه می‌کند خاطر نشان کرد: انتظار داریم تا اروپایی‌ها در این ۶۰ روز تعیین شده گام‌های عملی بردارند و از بدتر شدن شرایط پیشگیری کنند. امروز آمریکایی‌ها نیز بی میل نیستند که ایران به سمتی برود که شرایط سخت‌تر شود و آنان اجماعی علیه جمهوری اسلامی ایجاد کنند و تنش را در منطقه به اوج برسانند.
وی در پایان گفت: افزایش درگیری‌ها در منطقه در نهایت به ضرر اروپایی‌ها و کشورهای آسیای شرقی تمام خواهد شد و نا امنی در خلیج فارس به ضرر اروپاست. انتظار می‌رود اروپایی‌ها متوجه اقدامات آمریکا باشند و تصمیمات درستی اتخاذ کنند. آمریکا در این چند سال از هرگونه فشار به کشورهای آسیای شرقی و اروپایی‌ها
بیمی نداشته است. امیدواریم اروپایی‌ها تا دیر نشده است متوجه واقعیت‌ها شده و تصمیمات عاقلانه
ای اتخاذ کنند. امروز چشم انداز به آینده با توجه به فعل و انفعلات و تک روی آمریکا چندان امیدوار کننده در راستای حفظ امنیت کشورهای منطقه و آسیای شرقی و اروپا نیست.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

منظور از اعطای کارت سهام عدالت به سهام داران چیست؟
بائی گفت: این طرح اعطای کارت برای سهام عدالت قرار بود اول برای سهام داران غیر مستقیم عملیاتی شود.
کاهش سرانه مصرف شیر در کشور به ۸۰ کیلو در سال-افت چشمگیر توزیع شیر در مدارس
مدیر روابط عمومی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ضمن اشاره به صادرات شیر، مشکلات صنعت لبنیات، به کاهش سرانه مصرف شیر در کشور اشاره کرد و گفت: سرانه مصرف شیر در ایران طی دو دهه اخیر از ۹۵ کیلو به ۸۰ کیلو کاهش یافته است.
آتش‌سوزی خائیز به طور کامل مهار شد +عکس
فرماندار کهگیلویه گفت: آتش‌سوزی خائیز کامل مهار شده و نیروهای مستقر در حال پایش منطقه هستند.
قابل توجه دارندگان سهام عدالت
تمام دارندگان سهام عدالت که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به درگاه sahamedalat.ir از وضعیت دارایی خود در ۳۶ شرکت بورسی مطلع شوند و کسانی که برای ورود به سامانه با مشکل مواجه هستند، باید اطلاعات خود را به‌روز رسانی کنند.
ورود حداکثر 3 خودرو توسط هر سرمایه‌گذار خارجی، آن هم به طور موقت مجاز شد
معاون فنی و امورگمرکی گمرک ایران از امکان ورود موقت سه دستگاه خودروی سواری توسط سرمایه گذاران خارجی خبر داد.
فراوان‌ترین نام فرزندان در سال ۹۸
«امیرعلی» و «فاطمه» فراوان‌ترین نام انتخابی خانواده های ایرانی است که برای نوزادان خود از ابتدای فروردین تا پایان سال ۹۸ انتخاب کرده‌اند.
افزایش تنش‌ها میان هند و پاکستان با اتهام جاسوسی به دیپلمات‌ها
به دنبال متهم شدن دو کارمند سفارت پاکستان در هند به جاسوسی، اسلام آباد نیز به این مساله واکنش نشان داده و اتهام زنی‌ها را شدیدا محکوم کرد.
اینفوگرافیک - تاثیر کرونا بر تشدید فقر در جهان
بر اساس گزارش مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی، با شیوع ویروس کرونا جمعیت آسیب‌پذیر مناطق مختلف جهان با فقر بیشتری نسبت به قبل روبرو شده است. در اینفوگرافیک تأثیرپذیری مناطق مختلف جهان از شیوع این ویروس به همراه اطلاعاتی درباره ایران را مشاهده خواهید کرد.
آمار تولید دو خودروساز داخلی
براساس آمار منتشر شده، دو خودروساز بزرگ ایران در دو ماهه ابتدایی سال جاری، در مجموع ۱۰۹ هزار و ۷۹۴ دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که این میزان تولید در مقایسه با آمار تولید ارائه شده در اردیبهشت سال ۱۳۹۸ رشد حدود ۱.۳ درصدی را نشان می‌دهد.
تصمیم روحانی در مورد طرح ترافیک
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور به موضوع اجرای طرح ترافیک ورود کرده است،‌گفت: شهردار موافق اجرای طرح از روز شنبه 17 خرداد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

افراد مبتلا به اوتیسم، درک حسی قوی‌تری دارند
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود به این نتیجه رسیدند که افراد مبتلا به اوتیسم، درک حسی بالایی دارند.
سرمربی تیم ملی اسکی بانوان: به هیچ وجه تمرینات را قطع نمی‌کنیم- اسکی ورزش گرانی است
سمیرا زرگری گفت: اسکی در سطح قهرمانی بسیار پرهزینه است و با گران شدن ارز وضعیت بدتر هم شده است.
چه کسانی مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند؟
یک کارشناس حوزه کار و کارگر درباره شرایط بیمه بیکاری به بیمه شدگان توضیحاتی داد.
افزایش احتمال آتش سوزی مراتع و جنگل‌ها با گرم شدن هوا
سرهنگ جمشید محبت خانی به مردم نسبت به وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها با گرم‌تر شدن هوا هشدار داد.
طلبه‌ همه‌فن‌ حریف -از برق‌کاری و زنبورداری تا کارآفرینی با چوب +عکس
طلبه جوان بابلی که در حوزه علمیه مشغول است، در اوقات فراغتش دست به کارآفرینی های متعدد در حوزه کشاورزی، نجاری و زنبورداری زد تا نشان دهد، در همین اوضاع و احوال اقتصادی هم می توان به جنگ با بیکاری رفت و به جهش تولید کمک کرد.
نماینده مردم ساوجبلاغ: مساله اقتصاد و فرهنگ از مهم‌ترین اولویت‌های مجلس یازدهم است
سلیمی: مجلس یازدهم مسائل را از مردم پنهان نکند
نمایندگان مجلس یازدهم توجه لازم را به وصایای حضرت امام(ره) داشته باشند
نیکزاد: موضوع تولید خودروی ملی⁩ را تا انتها پیگیری می‌کنم
نماینده کهگیلویه: آتش سوزی خائیز فاجعه زیست محیطی تمام عیار بود
پیام تبریک حناچی به قالیباف
انتخابات فراکسیون زنان سه‌شنبه هفته جاری برگزار می‌شود
دهمرده: قیمت سر به فلک کشیده خودرو  و مسکن چه توجیهی دارد؟
توضیحات سخنگوی شعبه ۱۲ درباره اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون
تذکرات کتبی نمایندگان مجلس یازدهم به مسئولان اجرایی کشور