شهربانو منصوریان: تا ۴۰ سالگی به مبارزه ادامه می‌دهم

02:34 ۷۴ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 1,075 0
شهربانو منصوریان: تا ۴۰ سالگی به مبارزه ادامه می‌دهم

مدال‌آور جهانی ووشو گفت: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم به قول‌های خود عمل کنیم و بهترین مدال‌هایی که می‌توانیم را برای ایران بگیریم و دست‌پر برگردیم و دوست داریم مسئولین نیز به قول‌هایی که داده‌اند عمل کرده و سکه‌هایی را که وعده داده بودند به همان شکل بدهند.

ایسنا

شهربانو منصوریان در گفت‌وگو با ایسنا، کرد: با آقای بهرمن که از بازیکنان و مربیان تیم ملی ووشو کشور بوده‌اند به علت حضورشان در اردوهای ملی آشنایی نزدیکی داشته‌ایم. ازآنجایی‌که همیشه مهاجرت باعث پیشرفت آدمی می‌شود دوست داشتم از سمیرم مهاجرت کنم و با پیشنهاد آقای بهرمن تصمیم گرفتم به بندرعباس آمده و شروع به فعالیت کنم.

این مدال‌آور جهانی ووشو تصریح کرد: تمرین‌هایم را آغاز کرده‌ام و هرروز برای آمادگی مسابقات جهانی تمرین می‌کنم و روزهای زوج در کنار بانوان ووشوی هرمزگان هستم.

منصوریان عنوان کرد: سطح ووشوی بانوان هرمزگان خوب است اما ووشوی آقایان خیلی بهتر است و بانوان نیاز به تمرین‌های بیشتری دارند و امیدوارم حضور من در پیشرفت آن‌ها تأثیرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: دو ماه دیگر مسابقات جهانی را در پیش دارم و معتقد هستم خواستن توانستن است، تمام تلاش خود را می‌کنم تا با بهترین رنگ از مسابقات جهانی به کشورم بازگردم.

شهربانو منصوریان: تا ۴۰ سالگی به مبارزه ادامه می‌دهم

این مدال‌آور جهانی ووشو بیان کرد: هنوز از مدال نقره‌ای که در بازی‌های آسیاییاینچئون۲۰۱۸ گرفتم ناراحت هستم و معتقدم می‌توانستم مدال طلا را از آن خود کنم، دلیل این اتفاق اشتباهات خودم بود، بازیکن چینی حریف قوی بود و قهرمانی جهان و آسیا را در کارنامه خود داشت، در راند اول ۶-۷ امتیاز جلو بودم و به دلیل هیجان سالن و نشنیدن صدای کوچ مربی را نشنیدم، از سکو نیز پرتاب شدم و یک‌بار هم دستکش حریف در دستانم جا ماند و همه این اشتباهات دست‌به‌دست هم دادند تا بازی را واگذار کنم و این مسئله خیلی ناراحتم می‌کند.

منصوریان ادامه داد: این‌که به گذشته برگردی اشتباه است اما اگر روزی می‌توانستم به عقب برگردم مطمئنم می‌توانستم با اختلاف زیاد بر حریف چینی‌ام پیروز شوم.

وی ابراز کرد: کشور چین بازیکنان زیادی در رشته ووشو دارد و سال‌به‌سال و روزبه‌روز بازیکنانش قوی‌تر می‌شوند، البته آقایان و بانوان ووشوی ما حرف اول را در جهان می‌زنند و پابه‌پای چینی‌ها جلو می‌روند.

این مدال‌آور جهانی ووشو اظهار کرد: بعد از بازی‌های آسیایی رئیس فدراسیون ووشو به قول پاداشی که داده بود عمل کرد اما وزارت ورزش و جوانان هنوز کاری برایمان انجام نداده است؛ قرار بود وزارت ورزش و جوانان به مدال‌آوران مسابقات آسیایی به‌عنوان پاداش سکه بدهد که گفتند آن را به ریال پرداخت می‌کنند امیدوارم پاداش‌ها را همان‌طور که قول داده بودند بدهند.

منصوریان افزود: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم به قول‌های خود عمل کنیم و بهترین مدال‌هایی که می‌توانیم را برای ایران بگیریم و دست‌پر برگردیم و دوست داریم مسئولین نیز به قول‌هایی که داده‌اند عمل کرده و سکه‌هایی را که وعده داده بودند به همان شکل بدهند.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های درآمد ورزشکاران بازی کردن در لیگ کشور است که من چند سال است به دلیل درآمد پایینش در لیگ بازی نمی‌کنم، بیشترین دستمزدی که برای بازیکنان لیگ ووشو وجود دارد ۱۰ میلیون تومان برای یک سال است؛ مبلغ قرارداد هر بازیکن ذخیره فوتبال ۸۰۰ میلیون تومان است و قرارداد یک‌ساله ما حتی در حد پول‌توجیبی این فوتبالیست‌ها نیست، البته فوتبالیست‌ها تلاش بسیاری می‌کنند و حقشان است اما حق ما هم این مبالغ کم نیست.

این مدال‌آور جهانی ووشو عنوان کرد: درآمدمان در این وضعیت اقتصادی کشور بسیار پایین است، ما هنوز موفق به خرید خانه نشده‌ایم و تا اقدام کردیم پولمان برای رهن خانه هم کم بود والآنشاید حتی توان خرید خودرو هم نداشته باشیم.

منصوریان خاطرنشان کرد: مسئولین قول‌هایی برای کار به مدال‌آوران داده‌اند اما دوندگی‌های زیادی دارد، تا نامه را بگیریم و مسئولین استانی پیگیری کنند مسیر طولانی دارد و خیلی از ورزشکاران تا آشنایی نداشتند نتوانستند سرکار روند.

وی ادامه داد: من چند سالی است که برای کار پیگیر هستم، البته من چند سالی کارمند شهرداری سمیرم بودم اما حقوق کارگری می‌گرفتم و هنوز نتوانسته‌ام از امکان استخدام ویژه قهرمانان استفاده کنم هر بار که نامه‌ای زده شده در استانداری اصفهان به مشکلاتی بر خورده و انجام نشده است.

این مدال‌آور جهانی ووشو بیان کرد: خواهرم سهیلا در حال تمرین در اصفهان است که او هم به‌زودی برای ادامه تمریناتش به بندرعباس می‌آید، الهه نیز در لیگ چین بازی می‌کند.

منصوریان ابراز کرد: آقای بهرمن خود را به ما ثابت کرده‌اند، اما از مسئولین استان هرمزگان نیز انتظار دارم که البته به‌جز اعضای شورای شهر تاکنون موفق به دیدار آن‌ها نشدم، هدف من این است که مسئولین بدانند به هرمزگان آمده‌ام، استانم برای این مهاجرت از من ناراحت است، دلم می‌خواهد شرایطم بهتر از استان خودم باشد.

وی ادامه داد: قول شرایط بهتر را آقای بهرمن به بنده داده است و اگر من استان هرمزگان را انتخاب کرده‌ام فقط و فقط به خاطر آقای بهرمن بوده است.

این مدال‌آور جهانی ووشو اظهار کرد: من عاشق ووشو و ووشوکاران هستم، وقتی دیدم آقای بهرمن آن‌قدر دغدغه ووشوی بانوان هرمزگان را دارد و پیشرفت بانوان برایش مهم است این کار را قبول کردم تا چراغی در دل بانوان ووشوکار هرمزگان روشن کنم؛ امیدوارم ووشوی بانوان هرمزگان رشد کرده و بازیکنان و مربیان خوبی در آن تربیت شوند.

منصوریان افزود: در حال حاضر ۳۳ ساله هستم و تا ۴۰ سالگی به بازی ادامه می‌دهم، اگر قوانین اجازه می‌داد تا ۵۰ سالگی و جایی که توان داشتم ادامه می‌دادم.

وی تصریح کرد: دوست داشتم شروع اسکانم در هرمزگان با یک کار خوب باشد، بعد از زلزله کرمانشاه همراه خواهرهایم در منطقه حضور داشتم اما در زمان سیل‌های اخیر بیماری برایم پیش آمد و عمل جراحی داشتم و نتوانستم حضور داشته باشم و دیدم بهتر است شروع اسکانم در هرمزگان با جمع‌آوری کمک‌های غیر نقدی برای مردم سیل‌زده همراه باشد که خوشبختانه استقبال خوبی هم از آن شد.

شهربانو منصوریان: تا ۴۰ سالگی به مبارزه ادامه می‌دهم

این مدال‌آور جهانی ووشو عنوان کرد: بعد از برنامه ماه‌عسل وقتی برای تمرین به پارک می‌رفتیم مردم دورمان جمع می‌شدند به‌گونه‌ای که نیروی انتظامی از ما خواست تمرین را متوقف کنیم و آن موقع فهمیدم مردم چقدر به ما لطف دارند.

منصوریان خاطرنشان کرد: مستند صفر تا سکو را ۱۰ بار دیگر هم ببینیم برایم تازگی دارد، این فیلم هنوز در بندرعباس اکران نشده و در صورت اکران حتماً حضور خواهم داشت و بار دیگر در کنار مردم بندرعباس به تماشای فیلم می‌نشینم.

وی ادامه داد: چندین سال فیلم‌برداری این فیلم طول کشیده بود، دوربین همیشه در خانه ما بود و دیدن نتیجه آن همیشه برایم لذت‌بخش است.

این مدال‌آور جهانی ووشو اضافه کرد: برنامه ماه‌عسل از طریق کمیته امداد سمیرم متوجه شدند خانواده‌ای تحت پوشش کمیته امداد وجود دارد که فرزندانش از صفر به قهرمانی رسیدند، برای تحقیق به سمیرم آمدند و بعد ما را دعوت کردند؛ ما در ابتدا دعوت را قبول نمی‌کردیم و فکر می‌کردیم دیدگاه مردم به ما بد می‌شود، چون این اتفاقات برایمان افتاده بود و خیلی‌ها در اردوهای ملی و باشگاه و جاهای مختلف به ما گفته بودند شما نان شب نداشتید و از ادبیاتی این‌چنینی استفاده کرده بودند اما وقتی این اتفاق افتاد دیدیم چقدر دید مردم وسیع است و به ما لطف دارند به‌گونه‌ای که وقتی با جمعی از هنرمندان به‌جایی می‌رفتیم مردم ترجیح می‌دادند با ما عکس بگیرند و این خیلی برای ما شیرین بود.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان نیز در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال‌ها به دنبال این بودم حرکتی را در جهت پیشرفت بانوان انجام دهم، آن اتفاق نمی‌افتاد چندین بار با فدراسیون صحبت‌هایی در خصوص اعزام یک مربی خانم خوب انجام دادیم اما به نتیجه‌ای نمی‌رسید.

علیرضا بهرمن افزود: به پیشنهاد یکی از مربیان خانم به این نتیجه رسیدیم که از خانم منصوریان دعوت کنیم و خدا را شکر صحبت کردیم و به نتیجه رسیدیم، امیدوارم این اتفاق منجر به پیشرفت و توسعه ووشوی بانوان هرمزگان شود.

وی تصریح کرد: از خانم منصوریان خواستم با هدفی جلو بروند که در یک سال آینده بتوانیم پیشرفت را در ووشوی هرمزگان ببینیم و تا سه سال آینده بازیکن ملی در بخشسان‌دایبانوان داشته باشیم، پتانسیل و استعدادهای خوبی هم در هرمزگان داریم و می‌توانیم این هدف را محقق کنیم.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان عنوان کرد: با توجه به اینکه خانم منصوریان از قهرمانان به نام ووشو کشور است و ازنظر فنی از بهترین بازیکنان دنیا محسوب می‌شود این اتفاق خواهد افتاد، به این شرط که خود بانوان ووشوکار بخواهند و خانواده‌ها اعتماد و صبوری کنند.

بهرمن خاطرنشان کرد: خانم منصوریان از زمانی که وارد استان شده ازنظر فنی کم نگذاشته است، بنابراین مهم است بتوانیم خواسته‌های خانم منصوریان و ووشوکاران استان را برآورده کنیم، من از مسئولین می‌خواهم به ما کمک کنند تا بتوانیم خانم منصوریان را سال‌ها در هرمزگان داشته باشیم.

وی بیان کرد: کارمان را تازه شروع کرده‌ایم و تازه امروز خانم منصوریان و همسرش در منزلی که برایشان تدارک دیدیم ساکن می‌شوند، تا امروز در هتل هرمز و مهمانسرای شهرداری اسکان داشتند، از آقایان محمدمهدی جهانبخش و بهادری در شهرداری بندرعباس و آقای قاضی، مدیر هتل هرمز تشکر می‌کنیم.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان ابراز کرد: آقای قاضی چون ووشوکار است و دغدغه ووشو دارد همیشه در کنار ما بوده است، سال‌هاست میزبان بازیکنان ووشو است، از ۲۷ خرداد تا ۱۳ تیر نیز که اردو تیم ملی جوانان ووشو کشور است بازیکنان در این هتل اسکان خواهند داشت.

بهرمن اضافه کرد: در شهریورماه امسال نیز اردوی تیم ملی بزرگ‌سالان بانوان ووشو را در بندرعباس خواهیم داشت و سعی می‌کنیم اردوی پایانی تیم ملی بزرگ‌سالان آقای کشور را نیز در بندرعباس برگزار کنیم.

وی اظهار کرد: ما هنوز کار خود را به‌صورت جدی آغاز نکرده‌ایم، بعد از اسکان خانم منصوری تصمیم داریم تبلیغات محیطی را آغاز کنیم و امیدواریم همان‌طور که مجموعه شهرداری تاکنون از ما حمایت کرده کماکان از حضور خواهران منصوری استفاده و به ما کنند.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان افزود: ثمره حضور این خواهران بعدها دیده می‌شود، چراکه خواهران منصوری علاوه بر اینکه در ورزش قهرمانی فعال هستند در کارهای فرهنگی و خیرخواهانه نیز بسیار فعال هستند و همیشه در مسائل اجتماعی پای‌کار بوده‌اند؛ قطعاً در آینده نهادهایی مثل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، کمیته امداد و هلال‌احمر می‌توانند از این ظرفیت برای جذب و جلب رضایت مردم استفاده کنند.

بهرمن تصریح کرد: از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس درخواست داریم بیلبوردهایی در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم تبلیغات خود را آغاز کنیم، با آغاز تبلیغات قطعاً تعداد بانوان ووشوکار بندرعباس افزایش می‌یابند.

وی عنوان کرد: ما تنها به خانه ووشو اکتفا نکردیم و بعد از آغاز فعالیت رسمی کارهای دیگری را نیز آغاز می‌کنیم، بنا داریم کلاسی در شرق و کلاسی در غرب بندرعباس در محله دوهزار برای بانوان برگزار کنیم چراکه عمده استعدادهای ما در این محله فقیرنشین هستند، ما حقوق خانم منصوریان را پرداخت می‌کنیم تا برای این افراد کلاس رایگان برگزار کرده و کشف استعداد کند.گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

بیمار روانی در زاهدان سر همسرش بیخ تا بیخ برید + جزئیات
مردی ۶۲ ساله در زاهدان همسرش را به طرز هولناکی در منزلش به قتل رساند.
لبخندی که مسیر یک پرونده طلاق را در دادگاه تغییر داد
زن میانسال روی صندلی دادگاه نشسته بود و با نگاهی پر از افسوس و حسرت به پسر و عروسش نگاه می‌کرد.
نوشیدنی که زود پیرتان می‌کند
طبق نتایج یک پژوهش جدید نوشیدن روزانه نوشابه‌های شیرین گازدار، پیر شدن سلول‌های بدن انسان را سرعت می‌بخشد.
آخرین فرصت ثبت‌نام رانندگان تاکسی در سامانه سپند
مرتضی ضامنی به آخرین وضعیت ثبت نام رانندگان متقاضی در سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان دانش آموزی) اشاره کرد و گفت: رانندگانی که قصد فعالیت در حوزه سرویس مدارس را دارند می توانند تا 10 مرداد با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت در شهرهای سراسر کشور بجز تهران نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.
دانه‌های مفید برای سلامت قلب
افزودن دانه‌های خوراکی به رژیم غذایی، روشی آسان برای تقویت سیستم دفاعی بدن در برابر فاکتور‌های خطرزا برای سلامت قلب است.
افزایش طول عمر با مصرف این غذاها
تحقیقات نشان می‌دهد مصرف غذاهای غنی از فیبر، یعنی مصرف بیش از 30 گرم فیبر در طول روز باعث می‌شود تا خطر مرگ و بروز بیماری‌های غیرقابل‌انتقال کاهش چشمگیری پیدا کند.
درآمد ۵۰ هزار میلیارد تومانی اقتصاد ایران از استارت‌آپ‌ها
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید در حال حاضر ۵۰ هزار میلیارد تومان از اقتصاد ایران مبتنی بر اقتصاد دیجیتال است و این رقم در ۵ سال آینده باید به ۵۰ میلیارد دلار برسد.
رقیبی برای نفت ایران نیست
در حالی که عربستان و امارات زیر پرچم آمریکا سعی در حذف ایران از بازار بین‌المللی نفت داشته‌اند، وزیر نفت کشورمان برای چندمین بار تاکید کرده است که هیچ کشوری نمی‌تواند جای نفت ایران را پر کند.
برای خرید آپارتمان در سبلان چقدر باید پرداخت کرد؟
برای خرید یک آپارتمان ۷۲ متری در منطقه سبلان باید ۵۷۰ میلیون تومان پرداخت کرد.
بهشت زمین‌خواران کجاست؟
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن با بیان "با اجرای احکام قضایی، تهران را به جهنم زمین‌خواران تبدیل می‌کنیم"، گفت: تخریب ۶۰ ویلا در منطقه سولقان در دستور کار قرار گرفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصمیم عجیب کالدرون درباره تمرینات پرسپولیس
سرمربی آرژانتینی باشگاه پرسپولیس، تصمیمی جالب را گرفت.
ارزهای دیجیتالی مثل قیچی دو لبه است
الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تعیین و تکلیف در خصوص ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: امروز کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه ویژه ای در این خصوص با حضور وزیر اقتصاد، نیرو، صنعت معدن و تجارت، رؤسای بانک مرکزی، مخابرات و پدافند غیر عامل داشت و مفصل در این خصوص بحث و گفتگو صورت گرفت.
پوشش پرستاران در زمان قاجار- عکس
تصویری از پوشش پرستاران در بیمارستان زنان و زایمان که در اواخر قاجاریه به ثبت رسیده است.
۲۰ درصد صنعت کشور در تهران
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در همایش بزرگداشت روز صنعت و معدن درباره اقدامات رفع مشکلات صنعت تولید اظهار کرد: کشور ما سرمایه‌های انسانی و طبیعی فراوانی دارد که از این ظرفیت نتوانستیم استفاده کنیم در فضای بین‌المللی هم رتبه‌بندی خوبی نداریم.
چه کسی ریاست «دیدبان هسته‌ای» را بر عهده می‌گیرد؟
دو عضو ارشد آژانس اتمی که یکی اهل رومانی و دیگری اهل آرژانتین است، تلاش می‌کنند تا به عنوان مدیرکل بعدی این سازمان بین‌المللی انتخاب شوند.