شهربانو منصوریان: تا ۴۰ سالگی به مبارزه ادامه می‌دهم

02:34 ۳۹۱ روز و ۱۶ ساعت پیش ایسنا 1,737 0
شهربانو منصوریان: تا ۴۰ سالگی به مبارزه ادامه می‌دهم

مدال‌آور جهانی ووشو گفت: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم به قول‌های خود عمل کنیم و بهترین مدال‌هایی که می‌توانیم را برای ایران بگیریم و دست‌پر برگردیم و دوست داریم مسئولین نیز به قول‌هایی که داده‌اند عمل کرده و سکه‌هایی را که وعده داده بودند به همان شکل بدهند.

ایسنا

شهربانو منصوریان در گفت‌وگو با ایسنا، کرد: با آقای بهرمن که از بازیکنان و مربیان تیم ملی ووشو کشور بوده‌اند به علت حضورشان در اردوهای ملی آشنایی نزدیکی داشته‌ایم. ازآنجایی‌که همیشه مهاجرت باعث پیشرفت آدمی می‌شود دوست داشتم از سمیرم مهاجرت کنم و با پیشنهاد آقای بهرمن تصمیم گرفتم به بندرعباس آمده و شروع به فعالیت کنم.

این مدال‌آور جهانی ووشو تصریح کرد: تمرین‌هایم را آغاز کرده‌ام و هرروز برای آمادگی مسابقات جهانی تمرین می‌کنم و روزهای زوج در کنار بانوان ووشوی هرمزگان هستم.

منصوریان عنوان کرد: سطح ووشوی بانوان هرمزگان خوب است اما ووشوی آقایان خیلی بهتر است و بانوان نیاز به تمرین‌های بیشتری دارند و امیدوارم حضور من در پیشرفت آن‌ها تأثیرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: دو ماه دیگر مسابقات جهانی را در پیش دارم و معتقد هستم خواستن توانستن است، تمام تلاش خود را می‌کنم تا با بهترین رنگ از مسابقات جهانی به کشورم بازگردم.

شهربانو منصوریان: تا ۴۰ سالگی به مبارزه ادامه می‌دهم

این مدال‌آور جهانی ووشو بیان کرد: هنوز از مدال نقره‌ای که در بازی‌های آسیاییاینچئون۲۰۱۸ گرفتم ناراحت هستم و معتقدم می‌توانستم مدال طلا را از آن خود کنم، دلیل این اتفاق اشتباهات خودم بود، بازیکن چینی حریف قوی بود و قهرمانی جهان و آسیا را در کارنامه خود داشت، در راند اول ۶-۷ امتیاز جلو بودم و به دلیل هیجان سالن و نشنیدن صدای کوچ مربی را نشنیدم، از سکو نیز پرتاب شدم و یک‌بار هم دستکش حریف در دستانم جا ماند و همه این اشتباهات دست‌به‌دست هم دادند تا بازی را واگذار کنم و این مسئله خیلی ناراحتم می‌کند.

منصوریان ادامه داد: این‌که به گذشته برگردی اشتباه است اما اگر روزی می‌توانستم به عقب برگردم مطمئنم می‌توانستم با اختلاف زیاد بر حریف چینی‌ام پیروز شوم.

وی ابراز کرد: کشور چین بازیکنان زیادی در رشته ووشو دارد و سال‌به‌سال و روزبه‌روز بازیکنانش قوی‌تر می‌شوند، البته آقایان و بانوان ووشوی ما حرف اول را در جهان می‌زنند و پابه‌پای چینی‌ها جلو می‌روند.

این مدال‌آور جهانی ووشو اظهار کرد: بعد از بازی‌های آسیایی رئیس فدراسیون ووشو به قول پاداشی که داده بود عمل کرد اما وزارت ورزش و جوانان هنوز کاری برایمان انجام نداده است؛ قرار بود وزارت ورزش و جوانان به مدال‌آوران مسابقات آسیایی به‌عنوان پاداش سکه بدهد که گفتند آن را به ریال پرداخت می‌کنند امیدوارم پاداش‌ها را همان‌طور که قول داده بودند بدهند.

منصوریان افزود: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم به قول‌های خود عمل کنیم و بهترین مدال‌هایی که می‌توانیم را برای ایران بگیریم و دست‌پر برگردیم و دوست داریم مسئولین نیز به قول‌هایی که داده‌اند عمل کرده و سکه‌هایی را که وعده داده بودند به همان شکل بدهند.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های درآمد ورزشکاران بازی کردن در لیگ کشور است که من چند سال است به دلیل درآمد پایینش در لیگ بازی نمی‌کنم، بیشترین دستمزدی که برای بازیکنان لیگ ووشو وجود دارد ۱۰ میلیون تومان برای یک سال است؛ مبلغ قرارداد هر بازیکن ذخیره فوتبال ۸۰۰ میلیون تومان است و قرارداد یک‌ساله ما حتی در حد پول‌توجیبی این فوتبالیست‌ها نیست، البته فوتبالیست‌ها تلاش بسیاری می‌کنند و حقشان است اما حق ما هم این مبالغ کم نیست.

این مدال‌آور جهانی ووشو عنوان کرد: درآمدمان در این وضعیت اقتصادی کشور بسیار پایین است، ما هنوز موفق به خرید خانه نشده‌ایم و تا اقدام کردیم پولمان برای رهن خانه هم کم بود والآنشاید حتی توان خرید خودرو هم نداشته باشیم.

منصوریان خاطرنشان کرد: مسئولین قول‌هایی برای کار به مدال‌آوران داده‌اند اما دوندگی‌های زیادی دارد، تا نامه را بگیریم و مسئولین استانی پیگیری کنند مسیر طولانی دارد و خیلی از ورزشکاران تا آشنایی نداشتند نتوانستند سرکار روند.

وی ادامه داد: من چند سالی است که برای کار پیگیر هستم، البته من چند سالی کارمند شهرداری سمیرم بودم اما حقوق کارگری می‌گرفتم و هنوز نتوانسته‌ام از امکان استخدام ویژه قهرمانان استفاده کنم هر بار که نامه‌ای زده شده در استانداری اصفهان به مشکلاتی بر خورده و انجام نشده است.

این مدال‌آور جهانی ووشو بیان کرد: خواهرم سهیلا در حال تمرین در اصفهان است که او هم به‌زودی برای ادامه تمریناتش به بندرعباس می‌آید، الهه نیز در لیگ چین بازی می‌کند.

منصوریان ابراز کرد: آقای بهرمن خود را به ما ثابت کرده‌اند، اما از مسئولین استان هرمزگان نیز انتظار دارم که البته به‌جز اعضای شورای شهر تاکنون موفق به دیدار آن‌ها نشدم، هدف من این است که مسئولین بدانند به هرمزگان آمده‌ام، استانم برای این مهاجرت از من ناراحت است، دلم می‌خواهد شرایطم بهتر از استان خودم باشد.

وی ادامه داد: قول شرایط بهتر را آقای بهرمن به بنده داده است و اگر من استان هرمزگان را انتخاب کرده‌ام فقط و فقط به خاطر آقای بهرمن بوده است.

این مدال‌آور جهانی ووشو اظهار کرد: من عاشق ووشو و ووشوکاران هستم، وقتی دیدم آقای بهرمن آن‌قدر دغدغه ووشوی بانوان هرمزگان را دارد و پیشرفت بانوان برایش مهم است این کار را قبول کردم تا چراغی در دل بانوان ووشوکار هرمزگان روشن کنم؛ امیدوارم ووشوی بانوان هرمزگان رشد کرده و بازیکنان و مربیان خوبی در آن تربیت شوند.

منصوریان افزود: در حال حاضر ۳۳ ساله هستم و تا ۴۰ سالگی به بازی ادامه می‌دهم، اگر قوانین اجازه می‌داد تا ۵۰ سالگی و جایی که توان داشتم ادامه می‌دادم.

وی تصریح کرد: دوست داشتم شروع اسکانم در هرمزگان با یک کار خوب باشد، بعد از زلزله کرمانشاه همراه خواهرهایم در منطقه حضور داشتم اما در زمان سیل‌های اخیر بیماری برایم پیش آمد و عمل جراحی داشتم و نتوانستم حضور داشته باشم و دیدم بهتر است شروع اسکانم در هرمزگان با جمع‌آوری کمک‌های غیر نقدی برای مردم سیل‌زده همراه باشد که خوشبختانه استقبال خوبی هم از آن شد.

شهربانو منصوریان: تا ۴۰ سالگی به مبارزه ادامه می‌دهم

این مدال‌آور جهانی ووشو عنوان کرد: بعد از برنامه ماه‌عسل وقتی برای تمرین به پارک می‌رفتیم مردم دورمان جمع می‌شدند به‌گونه‌ای که نیروی انتظامی از ما خواست تمرین را متوقف کنیم و آن موقع فهمیدم مردم چقدر به ما لطف دارند.

منصوریان خاطرنشان کرد: مستند صفر تا سکو را ۱۰ بار دیگر هم ببینیم برایم تازگی دارد، این فیلم هنوز در بندرعباس اکران نشده و در صورت اکران حتماً حضور خواهم داشت و بار دیگر در کنار مردم بندرعباس به تماشای فیلم می‌نشینم.

وی ادامه داد: چندین سال فیلم‌برداری این فیلم طول کشیده بود، دوربین همیشه در خانه ما بود و دیدن نتیجه آن همیشه برایم لذت‌بخش است.

این مدال‌آور جهانی ووشو اضافه کرد: برنامه ماه‌عسل از طریق کمیته امداد سمیرم متوجه شدند خانواده‌ای تحت پوشش کمیته امداد وجود دارد که فرزندانش از صفر به قهرمانی رسیدند، برای تحقیق به سمیرم آمدند و بعد ما را دعوت کردند؛ ما در ابتدا دعوت را قبول نمی‌کردیم و فکر می‌کردیم دیدگاه مردم به ما بد می‌شود، چون این اتفاقات برایمان افتاده بود و خیلی‌ها در اردوهای ملی و باشگاه و جاهای مختلف به ما گفته بودند شما نان شب نداشتید و از ادبیاتی این‌چنینی استفاده کرده بودند اما وقتی این اتفاق افتاد دیدیم چقدر دید مردم وسیع است و به ما لطف دارند به‌گونه‌ای که وقتی با جمعی از هنرمندان به‌جایی می‌رفتیم مردم ترجیح می‌دادند با ما عکس بگیرند و این خیلی برای ما شیرین بود.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان نیز در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال‌ها به دنبال این بودم حرکتی را در جهت پیشرفت بانوان انجام دهم، آن اتفاق نمی‌افتاد چندین بار با فدراسیون صحبت‌هایی در خصوص اعزام یک مربی خانم خوب انجام دادیم اما به نتیجه‌ای نمی‌رسید.

علیرضا بهرمن افزود: به پیشنهاد یکی از مربیان خانم به این نتیجه رسیدیم که از خانم منصوریان دعوت کنیم و خدا را شکر صحبت کردیم و به نتیجه رسیدیم، امیدوارم این اتفاق منجر به پیشرفت و توسعه ووشوی بانوان هرمزگان شود.

وی تصریح کرد: از خانم منصوریان خواستم با هدفی جلو بروند که در یک سال آینده بتوانیم پیشرفت را در ووشوی هرمزگان ببینیم و تا سه سال آینده بازیکن ملی در بخشسان‌دایبانوان داشته باشیم، پتانسیل و استعدادهای خوبی هم در هرمزگان داریم و می‌توانیم این هدف را محقق کنیم.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان عنوان کرد: با توجه به اینکه خانم منصوریان از قهرمانان به نام ووشو کشور است و ازنظر فنی از بهترین بازیکنان دنیا محسوب می‌شود این اتفاق خواهد افتاد، به این شرط که خود بانوان ووشوکار بخواهند و خانواده‌ها اعتماد و صبوری کنند.

بهرمن خاطرنشان کرد: خانم منصوریان از زمانی که وارد استان شده ازنظر فنی کم نگذاشته است، بنابراین مهم است بتوانیم خواسته‌های خانم منصوریان و ووشوکاران استان را برآورده کنیم، من از مسئولین می‌خواهم به ما کمک کنند تا بتوانیم خانم منصوریان را سال‌ها در هرمزگان داشته باشیم.

وی بیان کرد: کارمان را تازه شروع کرده‌ایم و تازه امروز خانم منصوریان و همسرش در منزلی که برایشان تدارک دیدیم ساکن می‌شوند، تا امروز در هتل هرمز و مهمانسرای شهرداری اسکان داشتند، از آقایان محمدمهدی جهانبخش و بهادری در شهرداری بندرعباس و آقای قاضی، مدیر هتل هرمز تشکر می‌کنیم.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان ابراز کرد: آقای قاضی چون ووشوکار است و دغدغه ووشو دارد همیشه در کنار ما بوده است، سال‌هاست میزبان بازیکنان ووشو است، از ۲۷ خرداد تا ۱۳ تیر نیز که اردو تیم ملی جوانان ووشو کشور است بازیکنان در این هتل اسکان خواهند داشت.

بهرمن اضافه کرد: در شهریورماه امسال نیز اردوی تیم ملی بزرگ‌سالان بانوان ووشو را در بندرعباس خواهیم داشت و سعی می‌کنیم اردوی پایانی تیم ملی بزرگ‌سالان آقای کشور را نیز در بندرعباس برگزار کنیم.

وی اظهار کرد: ما هنوز کار خود را به‌صورت جدی آغاز نکرده‌ایم، بعد از اسکان خانم منصوری تصمیم داریم تبلیغات محیطی را آغاز کنیم و امیدواریم همان‌طور که مجموعه شهرداری تاکنون از ما حمایت کرده کماکان از حضور خواهران منصوری استفاده و به ما کنند.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان افزود: ثمره حضور این خواهران بعدها دیده می‌شود، چراکه خواهران منصوری علاوه بر اینکه در ورزش قهرمانی فعال هستند در کارهای فرهنگی و خیرخواهانه نیز بسیار فعال هستند و همیشه در مسائل اجتماعی پای‌کار بوده‌اند؛ قطعاً در آینده نهادهایی مثل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، کمیته امداد و هلال‌احمر می‌توانند از این ظرفیت برای جذب و جلب رضایت مردم استفاده کنند.

بهرمن تصریح کرد: از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس درخواست داریم بیلبوردهایی در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم تبلیغات خود را آغاز کنیم، با آغاز تبلیغات قطعاً تعداد بانوان ووشوکار بندرعباس افزایش می‌یابند.

وی عنوان کرد: ما تنها به خانه ووشو اکتفا نکردیم و بعد از آغاز فعالیت رسمی کارهای دیگری را نیز آغاز می‌کنیم، بنا داریم کلاسی در شرق و کلاسی در غرب بندرعباس در محله دوهزار برای بانوان برگزار کنیم چراکه عمده استعدادهای ما در این محله فقیرنشین هستند، ما حقوق خانم منصوریان را پرداخت می‌کنیم تا برای این افراد کلاس رایگان برگزار کرده و کشف استعداد کند.گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

نایب قهرمانی شطرنج باز ایران در مسابقات جوانان آسیا
روز نهایی مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان آسیا در بخش پسران پیگیری شد و نماینده ایران موفق شد مقام نایب قهرمان این مسابقات را کسب کند.
مثل داعشی‌ها پسرم را کتک زده‌اند- ضاربان همچنان آزاد هستند!
پدر محسن قاسمی می‌گوید: ضاربان پسرش از داعشی‌ها هم بدتر هستند.
۷ کرونایی در تیم صنعت نفت آبادان
تست کرونای هفت عضو تیم فوتبال صنعت نفت آبادان مثبت شد.
نبی: باشگاه‌ها به اقتدار فوتبال ایران در سطح جهان آسیب نرسانند
دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: بیان دیدگاه‌ها می‌بایست در مسیری انجام شود که به کلیت فوتبال کشور و اقتدار فوتبال ما در سطح قاره کهن آسیبی وارد نکند.
نماینده دولت وفاق لیبی روسیه را ˮشریک مهمˮ در ثبات کشورش خواند
معاون نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، دفتر دادستان کل لیبی در روزهای آینده بیانیه‌ای صریح درباره سرنوشت شهروندان روس بازداشت شده در این کشور منتشر می‌کند.
آمادگی چین برای همکاری با آلمان و اتحادیه اروپا در برابر چالش‌های جهانی
رئیس‌جمهوری چین امروز، پنج‌شنبه بر آمادگی کشورش برای همکاری با آلمان و اتحادیه اروپا جهت تقویت روابط استراتژیک، پایبندی به چند جانبه گرایی و رویارویی با چالش‌های جهانی و تلاش مشترک برای اعتماد بیشتر تاکید کرد. یکی از مقامات دولت برلین نیز اعلام کرد، اتحادیه اروپا و چین توافق کردند تا نشست مهم و کلیدی را که برای ماه سپتامبر برنامه‌ریزی شده بود به خاطر پاندمی ویروس کرونا به تعویق اندازند.
چین تحریم‌های ترامپ درباره هنگ کنگ را محکوم کرد
دولت چین به تحریم‌های دونالد ترامپ واکنش نشان داد و هشدار داد که تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه هنگ کنگ برخلاف قوانین سازمان تجارت جهانی است.
افشای اسامی تیم عراقی در مذاکرات استراتژیک با واشنگتن
کارشناس امنیتی عراق امروز (پنج‌شنبه) جزئیات تیم مذاکره کننده که نماینده این کشور در مذاکرات استراتژیک قریب‌الوقوع بین بغداد و واشنگتن خواهد بود را فاش کرد.
ویدئو - ۸ دقیقۀ مرگبار؛ «جورج فلوید» چگونه کشته شد؟
چند روز از مرگ «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست چند افسر پلیس شهر مینیاپولیس آمریکا می‌گذرد و اعتراضات در این کشور همچنان ادامه دارد. او در جریان بازداشت از سوی مأموران پلیس کشته شد. به‌تازگی در پرونده این شهروند ۴۶ ساله، یک افسر پلیس برای قتل درجه ۲ مجرم شناخته شد و سه افسر دیگر هم به مشارکت در قتل محکوم شدند. نیویورک‌تایمز با انتشار ویدئویی، جریان ورود پلیس به محل جرم، چگونگی بازداشت فلوید و مرگ او در این رویداد را بررسی کرده است. در این ویدئو، که با صحنه‌های دلخراشی همراه است، جزئیاتی از این حادثه را خواهید دید.
نظارت بر طراحی و اجرای تاسیسات برق در تمام اماکن
براساس تفاهمنامه سه جانبه میان وزارتخانه‌های نیرو، مسکن و سازمان نظام مهندسی، از این پس ناظران سازمان نظام مهندسی در فرایند نظارت خود از ساختمان‌های در حال احداث، علاوه بر بازدید از موارد فنی مربوط به ساختمان، موارد برقی از جمله حفظ فاصله و رعایت حریم شبکه برق، ارتینگ ساختمان و غیره را نیز مورد نظاررت دقیق‌تر قرار خواهند داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

قرارداد کادرفنی تیم ملی فوتسال یک‌سال تمدید می‌شود
با تعویق جام جهانی فوتسال، فدراسیون فوتبال قرارداد کادرفنی تیم ملی فوتسال را یکسال تمدید می‌کند.
فروش اینترنتی ˮداروˮ خوب است یا بد؟
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران درباره قوانین مربوط به فروش اینترنتی دارو از طریق داروخانه‌ها و یا فضای مجازی، توضیح داد.
۱۳ نکته تغذیه‌ای برای بهبودیافتگان کووید۱۹
بنابر اعلام متخصصان، بیماری کووید۱۹ همچنان بیماری است که اطلاعات نسبت به آن اندک است و اشخاص زیادی در سراسر جهان روزانه به آن مبتلا می‌شوند و بهبود می‌یابند. در این میان توجه به برخی نکات در دوره نقاهت بیماری می‌تواند به کاهش سریع‌تر عوارض بیماری کمک کند. برخی از این نکات در حوزه تغذیه موثر خواهند بود.
پاسخ رایتل به خبر انتشار اطلاعات مشترکان
رایتل در خصوص موضوع انتشار اطلاعات پنج و نیم میلیون مشترک این اپراتور رایتل اعلام کرد اخبار منتشره درخصوص درخواست فرد باجگیر از رایتل کذب محض است و حدس اصلی رایتل در خصوص نشر اطلاعات، توسط منشاء انسانی مربوط‌ به سال ۹۴ و پیش از آن است.
برگزاری مراسم مجازی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام (ره) در هلند
مراسم سی و یکمین سالگرد رحلت رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در هلند، مرکز فرهنگی ثقلین و مکتب قرآن و اهل بیت (ع) اروپا و مجمع اهل بیت (ع) هلند به صورت مجازی برگزار شد.
مثل داعشی‌ها پسرم را کتک زده‌اند- ضاربان همچنان آزاد هستند!
به دنبال طلای المپیک در مرغداری + عکس
حضور داوران ایرانی در وبینار اتحادیه جهانی کشتی
واکنش جردن باروز به اوضاع آمریکا: سه شنبه سیاه!
بازدید وزیر ورزش از فدراسیون کشتی
میراسماعیلی: تجربه درخشان از من بیشتر است- مسئولان ورزش نقشی در آمدن او نداشتند
حمید سوریان کاندیدای ایران در انتخابات هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی
آخرین وضعیت پرونده تعلیق جودوی ایران در CAS
احدی: زمان برگزاری لیگ بوکس بسیار مهم است- کمیته ملی المپیک به زد و بندها توجه کند
هشدار تکواندوکار المپیکی ایران: ادامه تمرینات انفرادی انگیزه را از بین می‌برد