شهربانو منصوریان: تا ۴۰ سالگی به مبارزه ادامه می‌دهم

02:34 ۹ روز و ۸ ساعت پیش ایسنا 167 0
شهربانو منصوریان: تا ۴۰ سالگی به مبارزه ادامه می‌دهم

مدال‌آور جهانی ووشو گفت: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم به قول‌های خود عمل کنیم و بهترین مدال‌هایی که می‌توانیم را برای ایران بگیریم و دست‌پر برگردیم و دوست داریم مسئولین نیز به قول‌هایی که داده‌اند عمل کرده و سکه‌هایی را که وعده داده بودند به همان شکل بدهند.

ایسنا

شهربانو منصوریان در گفت‌وگو با ایسنا، کرد: با آقای بهرمن که از بازیکنان و مربیان تیم ملی ووشو کشور بوده‌اند به علت حضورشان در اردوهای ملی آشنایی نزدیکی داشته‌ایم. ازآنجایی‌که همیشه مهاجرت باعث پیشرفت آدمی می‌شود دوست داشتم از سمیرم مهاجرت کنم و با پیشنهاد آقای بهرمن تصمیم گرفتم به بندرعباس آمده و شروع به فعالیت کنم.

این مدال‌آور جهانی ووشو تصریح کرد: تمرین‌هایم را آغاز کرده‌ام و هرروز برای آمادگی مسابقات جهانی تمرین می‌کنم و روزهای زوج در کنار بانوان ووشوی هرمزگان هستم.

منصوریان عنوان کرد: سطح ووشوی بانوان هرمزگان خوب است اما ووشوی آقایان خیلی بهتر است و بانوان نیاز به تمرین‌های بیشتری دارند و امیدوارم حضور من در پیشرفت آن‌ها تأثیرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: دو ماه دیگر مسابقات جهانی را در پیش دارم و معتقد هستم خواستن توانستن است، تمام تلاش خود را می‌کنم تا با بهترین رنگ از مسابقات جهانی به کشورم بازگردم.

شهربانو منصوریان: تا ۴۰ سالگی به مبارزه ادامه می‌دهم

این مدال‌آور جهانی ووشو بیان کرد: هنوز از مدال نقره‌ای که در بازی‌های آسیاییاینچئون۲۰۱۸ گرفتم ناراحت هستم و معتقدم می‌توانستم مدال طلا را از آن خود کنم، دلیل این اتفاق اشتباهات خودم بود، بازیکن چینی حریف قوی بود و قهرمانی جهان و آسیا را در کارنامه خود داشت، در راند اول ۶-۷ امتیاز جلو بودم و به دلیل هیجان سالن و نشنیدن صدای کوچ مربی را نشنیدم، از سکو نیز پرتاب شدم و یک‌بار هم دستکش حریف در دستانم جا ماند و همه این اشتباهات دست‌به‌دست هم دادند تا بازی را واگذار کنم و این مسئله خیلی ناراحتم می‌کند.

منصوریان ادامه داد: این‌که به گذشته برگردی اشتباه است اما اگر روزی می‌توانستم به عقب برگردم مطمئنم می‌توانستم با اختلاف زیاد بر حریف چینی‌ام پیروز شوم.

وی ابراز کرد: کشور چین بازیکنان زیادی در رشته ووشو دارد و سال‌به‌سال و روزبه‌روز بازیکنانش قوی‌تر می‌شوند، البته آقایان و بانوان ووشوی ما حرف اول را در جهان می‌زنند و پابه‌پای چینی‌ها جلو می‌روند.

این مدال‌آور جهانی ووشو اظهار کرد: بعد از بازی‌های آسیایی رئیس فدراسیون ووشو به قول پاداشی که داده بود عمل کرد اما وزارت ورزش و جوانان هنوز کاری برایمان انجام نداده است؛ قرار بود وزارت ورزش و جوانان به مدال‌آوران مسابقات آسیایی به‌عنوان پاداش سکه بدهد که گفتند آن را به ریال پرداخت می‌کنند امیدوارم پاداش‌ها را همان‌طور که قول داده بودند بدهند.

منصوریان افزود: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم به قول‌های خود عمل کنیم و بهترین مدال‌هایی که می‌توانیم را برای ایران بگیریم و دست‌پر برگردیم و دوست داریم مسئولین نیز به قول‌هایی که داده‌اند عمل کرده و سکه‌هایی را که وعده داده بودند به همان شکل بدهند.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های درآمد ورزشکاران بازی کردن در لیگ کشور است که من چند سال است به دلیل درآمد پایینش در لیگ بازی نمی‌کنم، بیشترین دستمزدی که برای بازیکنان لیگ ووشو وجود دارد ۱۰ میلیون تومان برای یک سال است؛ مبلغ قرارداد هر بازیکن ذخیره فوتبال ۸۰۰ میلیون تومان است و قرارداد یک‌ساله ما حتی در حد پول‌توجیبی این فوتبالیست‌ها نیست، البته فوتبالیست‌ها تلاش بسیاری می‌کنند و حقشان است اما حق ما هم این مبالغ کم نیست.

این مدال‌آور جهانی ووشو عنوان کرد: درآمدمان در این وضعیت اقتصادی کشور بسیار پایین است، ما هنوز موفق به خرید خانه نشده‌ایم و تا اقدام کردیم پولمان برای رهن خانه هم کم بود والآنشاید حتی توان خرید خودرو هم نداشته باشیم.

منصوریان خاطرنشان کرد: مسئولین قول‌هایی برای کار به مدال‌آوران داده‌اند اما دوندگی‌های زیادی دارد، تا نامه را بگیریم و مسئولین استانی پیگیری کنند مسیر طولانی دارد و خیلی از ورزشکاران تا آشنایی نداشتند نتوانستند سرکار روند.

وی ادامه داد: من چند سالی است که برای کار پیگیر هستم، البته من چند سالی کارمند شهرداری سمیرم بودم اما حقوق کارگری می‌گرفتم و هنوز نتوانسته‌ام از امکان استخدام ویژه قهرمانان استفاده کنم هر بار که نامه‌ای زده شده در استانداری اصفهان به مشکلاتی بر خورده و انجام نشده است.

این مدال‌آور جهانی ووشو بیان کرد: خواهرم سهیلا در حال تمرین در اصفهان است که او هم به‌زودی برای ادامه تمریناتش به بندرعباس می‌آید، الهه نیز در لیگ چین بازی می‌کند.

منصوریان ابراز کرد: آقای بهرمن خود را به ما ثابت کرده‌اند، اما از مسئولین استان هرمزگان نیز انتظار دارم که البته به‌جز اعضای شورای شهر تاکنون موفق به دیدار آن‌ها نشدم، هدف من این است که مسئولین بدانند به هرمزگان آمده‌ام، استانم برای این مهاجرت از من ناراحت است، دلم می‌خواهد شرایطم بهتر از استان خودم باشد.

وی ادامه داد: قول شرایط بهتر را آقای بهرمن به بنده داده است و اگر من استان هرمزگان را انتخاب کرده‌ام فقط و فقط به خاطر آقای بهرمن بوده است.

این مدال‌آور جهانی ووشو اظهار کرد: من عاشق ووشو و ووشوکاران هستم، وقتی دیدم آقای بهرمن آن‌قدر دغدغه ووشوی بانوان هرمزگان را دارد و پیشرفت بانوان برایش مهم است این کار را قبول کردم تا چراغی در دل بانوان ووشوکار هرمزگان روشن کنم؛ امیدوارم ووشوی بانوان هرمزگان رشد کرده و بازیکنان و مربیان خوبی در آن تربیت شوند.

منصوریان افزود: در حال حاضر ۳۳ ساله هستم و تا ۴۰ سالگی به بازی ادامه می‌دهم، اگر قوانین اجازه می‌داد تا ۵۰ سالگی و جایی که توان داشتم ادامه می‌دادم.

وی تصریح کرد: دوست داشتم شروع اسکانم در هرمزگان با یک کار خوب باشد، بعد از زلزله کرمانشاه همراه خواهرهایم در منطقه حضور داشتم اما در زمان سیل‌های اخیر بیماری برایم پیش آمد و عمل جراحی داشتم و نتوانستم حضور داشته باشم و دیدم بهتر است شروع اسکانم در هرمزگان با جمع‌آوری کمک‌های غیر نقدی برای مردم سیل‌زده همراه باشد که خوشبختانه استقبال خوبی هم از آن شد.

شهربانو منصوریان: تا ۴۰ سالگی به مبارزه ادامه می‌دهم

این مدال‌آور جهانی ووشو عنوان کرد: بعد از برنامه ماه‌عسل وقتی برای تمرین به پارک می‌رفتیم مردم دورمان جمع می‌شدند به‌گونه‌ای که نیروی انتظامی از ما خواست تمرین را متوقف کنیم و آن موقع فهمیدم مردم چقدر به ما لطف دارند.

منصوریان خاطرنشان کرد: مستند صفر تا سکو را ۱۰ بار دیگر هم ببینیم برایم تازگی دارد، این فیلم هنوز در بندرعباس اکران نشده و در صورت اکران حتماً حضور خواهم داشت و بار دیگر در کنار مردم بندرعباس به تماشای فیلم می‌نشینم.

وی ادامه داد: چندین سال فیلم‌برداری این فیلم طول کشیده بود، دوربین همیشه در خانه ما بود و دیدن نتیجه آن همیشه برایم لذت‌بخش است.

این مدال‌آور جهانی ووشو اضافه کرد: برنامه ماه‌عسل از طریق کمیته امداد سمیرم متوجه شدند خانواده‌ای تحت پوشش کمیته امداد وجود دارد که فرزندانش از صفر به قهرمانی رسیدند، برای تحقیق به سمیرم آمدند و بعد ما را دعوت کردند؛ ما در ابتدا دعوت را قبول نمی‌کردیم و فکر می‌کردیم دیدگاه مردم به ما بد می‌شود، چون این اتفاقات برایمان افتاده بود و خیلی‌ها در اردوهای ملی و باشگاه و جاهای مختلف به ما گفته بودند شما نان شب نداشتید و از ادبیاتی این‌چنینی استفاده کرده بودند اما وقتی این اتفاق افتاد دیدیم چقدر دید مردم وسیع است و به ما لطف دارند به‌گونه‌ای که وقتی با جمعی از هنرمندان به‌جایی می‌رفتیم مردم ترجیح می‌دادند با ما عکس بگیرند و این خیلی برای ما شیرین بود.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان نیز در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال‌ها به دنبال این بودم حرکتی را در جهت پیشرفت بانوان انجام دهم، آن اتفاق نمی‌افتاد چندین بار با فدراسیون صحبت‌هایی در خصوص اعزام یک مربی خانم خوب انجام دادیم اما به نتیجه‌ای نمی‌رسید.

علیرضا بهرمن افزود: به پیشنهاد یکی از مربیان خانم به این نتیجه رسیدیم که از خانم منصوریان دعوت کنیم و خدا را شکر صحبت کردیم و به نتیجه رسیدیم، امیدوارم این اتفاق منجر به پیشرفت و توسعه ووشوی بانوان هرمزگان شود.

وی تصریح کرد: از خانم منصوریان خواستم با هدفی جلو بروند که در یک سال آینده بتوانیم پیشرفت را در ووشوی هرمزگان ببینیم و تا سه سال آینده بازیکن ملی در بخشسان‌دایبانوان داشته باشیم، پتانسیل و استعدادهای خوبی هم در هرمزگان داریم و می‌توانیم این هدف را محقق کنیم.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان عنوان کرد: با توجه به اینکه خانم منصوریان از قهرمانان به نام ووشو کشور است و ازنظر فنی از بهترین بازیکنان دنیا محسوب می‌شود این اتفاق خواهد افتاد، به این شرط که خود بانوان ووشوکار بخواهند و خانواده‌ها اعتماد و صبوری کنند.

بهرمن خاطرنشان کرد: خانم منصوریان از زمانی که وارد استان شده ازنظر فنی کم نگذاشته است، بنابراین مهم است بتوانیم خواسته‌های خانم منصوریان و ووشوکاران استان را برآورده کنیم، من از مسئولین می‌خواهم به ما کمک کنند تا بتوانیم خانم منصوریان را سال‌ها در هرمزگان داشته باشیم.

وی بیان کرد: کارمان را تازه شروع کرده‌ایم و تازه امروز خانم منصوریان و همسرش در منزلی که برایشان تدارک دیدیم ساکن می‌شوند، تا امروز در هتل هرمز و مهمانسرای شهرداری اسکان داشتند، از آقایان محمدمهدی جهانبخش و بهادری در شهرداری بندرعباس و آقای قاضی، مدیر هتل هرمز تشکر می‌کنیم.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان ابراز کرد: آقای قاضی چون ووشوکار است و دغدغه ووشو دارد همیشه در کنار ما بوده است، سال‌هاست میزبان بازیکنان ووشو است، از ۲۷ خرداد تا ۱۳ تیر نیز که اردو تیم ملی جوانان ووشو کشور است بازیکنان در این هتل اسکان خواهند داشت.

بهرمن اضافه کرد: در شهریورماه امسال نیز اردوی تیم ملی بزرگ‌سالان بانوان ووشو را در بندرعباس خواهیم داشت و سعی می‌کنیم اردوی پایانی تیم ملی بزرگ‌سالان آقای کشور را نیز در بندرعباس برگزار کنیم.

وی اظهار کرد: ما هنوز کار خود را به‌صورت جدی آغاز نکرده‌ایم، بعد از اسکان خانم منصوری تصمیم داریم تبلیغات محیطی را آغاز کنیم و امیدواریم همان‌طور که مجموعه شهرداری تاکنون از ما حمایت کرده کماکان از حضور خواهران منصوری استفاده و به ما کنند.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان افزود: ثمره حضور این خواهران بعدها دیده می‌شود، چراکه خواهران منصوری علاوه بر اینکه در ورزش قهرمانی فعال هستند در کارهای فرهنگی و خیرخواهانه نیز بسیار فعال هستند و همیشه در مسائل اجتماعی پای‌کار بوده‌اند؛ قطعاً در آینده نهادهایی مثل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، کمیته امداد و هلال‌احمر می‌توانند از این ظرفیت برای جذب و جلب رضایت مردم استفاده کنند.

بهرمن تصریح کرد: از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس درخواست داریم بیلبوردهایی در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم تبلیغات خود را آغاز کنیم، با آغاز تبلیغات قطعاً تعداد بانوان ووشوکار بندرعباس افزایش می‌یابند.

وی عنوان کرد: ما تنها به خانه ووشو اکتفا نکردیم و بعد از آغاز فعالیت رسمی کارهای دیگری را نیز آغاز می‌کنیم، بنا داریم کلاسی در شرق و کلاسی در غرب بندرعباس در محله دوهزار برای بانوان برگزار کنیم چراکه عمده استعدادهای ما در این محله فقیرنشین هستند، ما حقوق خانم منصوریان را پرداخت می‌کنیم تا برای این افراد کلاس رایگان برگزار کرده و کشف استعداد کند.گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

حمله موشکی یمنی ها به عمق عربستان حامل پیام جدی است
تهران – ایرنا- حمله پهپادی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی انصارالله یمن به عمق عربستان نشان داد که نیروهای یمنی با توسعه فناوری موشکی خود و طراحی انواع پهپادها توانسته اند در معادلات نبرد تغییرات راهبردی به وجود آورند.
ایران هراسی با هدف ممانعت از پیشرفت های این کشور است
بیروت - ایرنا - 'عبدالله کتمتو' هماهنگ کننده 'انجمن علما برای یاری رساندن به فلسطین' تاکید کرد: هدف دشمنان از گسترش ایران هراسی در جهان جلوگیری از ادامه پیشرفت های این کشور است.
دروازه های اعتماد را به روی یکدیگر بگشاییم
کابل - ایرنا - رئیس انجمن رسانه های جنوب آسیا در افغانستان (سفما) همکاری رسانه های ایران و افغان را به مثابه گشودن درهای اعتماد به روی افکار عمومی دو طرف تعبیر کرد.
ژنرال پاکستانی بر آمادگی کشورش برای هر حادثه پیش بینی نشده تا کید کرد
تهران- ایرنا- 'قمر جواد باجوا'، رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان گفت، کشورش برای هرگونه حادثه پیش بینی نشده آماده است.
درآمد هنگفت طالبان از دریافت هزینه گمرکی
تهران- ایرنا- درآمدهای سالانه طالبان از طریق دریافت هزینه های گمرکی و جمع آوری زکات در افغانستان به 22 میلیارد افغانی می رسد؛ علاوه بر این قاچاق مواد مخدر، زورگیری و سرقت‌ های مسلحانه، استخراج غیرقانونی معادن از منابع اصلی درآمد طالبان در افغانستان هستند.
واشنگتن تایمز:ترامپ مذاکرات صلح افغانستان رادر خفا پیگیر است
تهران - ایرنا - روزنامه واشنگتن تایمز می‌نویسد، مذاکرات صلح افغانستان میان مامور دولت دونالد ترامپ و نمایندگان طالبان در حالی انجام می‌گیرد که جزئیات این مذاکرات هرگز با دولت کابل مطرح نمی‌شود و امور در خفا دنبال می شود.
نزاع فیلیپین و کانادا بر سر زباله
تهران- ایرنا- رئیس جمهوری فیلیپین که در هفته های اخیر از دولت کانادا به طور رسمی خواسته بود تا صدها تن زباله ارسالی به این کشور را بازگرداند، پس از پاسخ نگرفتن از کانادا ،این کشور را تهدید به جنگ کرده و در اقدامی جدید دستور فراخوانی سفیر کشورش را از اوتاوا داده است.
شرکت های اماراتی تمایل به سرمایه گذاری درگوادر پاکستان دارند
تهران - ایرنا - روزنامه 'نیشن' پاکستان به نقل از سفیر امارات متحده عربی در اسلام آباد اعلام کرد که شرکت های اماراتی تمایل به سرمایه گذاری در بندر گوادر پاکستان دارند.
تداوم سکانداری راست گرایان افراطی در استرالیا
تهران - ایرنا - اسکات موریسون رهبر حزب حاکم محافظه کار لیبرال – ملی موفق شد در چهل و ششمین انتخابات سراسری استرالیا که روز گذشته برگزار شد، با کنار زدن بیل شورتن رهبر حزب اپوزیسیون کارگر نخست وزیری خود را احتمالا برای آینده دراین کشور تثبیت کند. البته حضور موریسون تازمانی تضمین شده است که وی از سوی حزبش مورد حمایت قرار گیرد.
حضور هندی ها در پای صندوق های رای آخرین مرحله انتخابات سراسری
تهران- ایرنا- هندی ها امروز(یکشنبه) در هفتمین و آخرین مرحله انتخابات سراسری این کشور شرکت کردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
چگونه در خواب هم وزن کم کنیم؟
آیا همچنان در تلاشید تا وزنتان کم شود؟ برای شما راهکار‌هایی داریم تا حتی وقتی که در خواب هستید هم وزن کم کنید.
دعای روز سیزدهم ماه رمضان
دعای سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان به‌همراه شرحی بر آن منتشر شد.
۳ راهکار برای کاهش قیمت خودرو + جزئیات
عضو کمیسیون صنایع مجلس راه‌کار‌های کاهش قیمت خودرو را تشریح کرد.
صعود حمیده عباسعلی به فینال کاراته سری آ ترکیه - ۶ نماینده ایران حذف شدند
حیدری از انتخابات ریاست فدراسیون  کشتی انصراف داد
صعود احمدی به فینال تکواندو قهرمانی جهان- ایران در انتظار اولین طلا
قهرمانی یاران برادران استکی در چلنج کاپ اروپا
صعود سروش احمدی به نیمه نهایی تکواندو قهرمانی جهان - برخورداری و همتی حذف شدند
کناره‌گیری علیرضا حیدری از حضور در انتخابات فدراسیون کشتی
داورزنی:منتظر نتیجه بررسی صلاحیت نامزدهای فدراسیون کشتی هستیم
سرپرست دبیری فدراسیون کشتی منصوب شد
داورزنی: به محض رسیدن تائید صلاحیتها انتخابات کشتی برگزار می‌شود
دبیر جدید فدراسیون کشتی انتخاب شد