چرا گلابگیری و سفر به کاشان اینقدر جذاب است؟

11:02 ۷۱ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 388 0
چرا گلابگیری و سفر به کاشان اینقدر جذاب است؟

برای سفر رفتن حتما نباید منتظر تعطیلات طولانی‌مدت بود و به هوای این‌که حالا یک روز بین تعطیلی هست بار سفر ببندیم و به مسافرت بریم، آن هم وقتی که همه تصمیم به سفر گرفتند و قصد دارند به مسافرت بروند. مسلم است که این نوع مسافرت مناسب دیدن جاهای تاریخی و سیاحتی نیست و جز ترافیک و شلوغی و اعصاب‌خردکنی و بنزین مصرف کردن و همه‌چیز را دو برابر قیمت پرداختن چیزی عاید ما نمی‌شود.

ایسنا

به گزارش ایسنا،بنابراعلامبوکینگویلا، فصل بهار مخصوصاً اردیبهشت و خرداد بهترین ماه برای سفر کردن است، چه‌بهتر که این مسافرت کوتاه، رفتن به کاشان باشد تا هم در وقتگلابگیریکه مخصوص این ماه است در آنجا باشیم و با مراسم زیبا و تاریخیگلابگیریآشنا شویم یا این‌که شب به دیدن آسمان کویر بنشینیم و زیبایی‌های نهفته آن را از نزدیک ببینیم و صبح از این شهر زیبا و تاریخی دیدن کنیم. پس بیایید با کاشان و آثار تاریخی آن آشنا شویم و سپس به سراغ مراسمگلابگیریبرویم.

ویژگی‌های شهر کاشان وگلابگیریدر اردیبهشت

شهرستان کاشان در استان اصفهان قرارگرفته و شهر کاشان مرکز این شهرستان است و در ۲۴۰ کیلومتری جنوب تهران قرار دارد. شهر کاشان در بین دشت زیبای کویر و دامنه کوه کرکس قرارگرفته و در بیشتر باغات که پوشیده شده از گل‌های محمدی و رز است زیبایی وصف‌ناپذیری به شهر بخشیده و همه‌ساله تعداد بسیار زیادی گردشگر داخلی و خارجی برای بازدید از شیوهگلابگیریدر این شهرستان به کاشان می‌آیند تا از نزدیک شاهد این پدیده زیبا شوند. بهترین وقت برای سفر به کاشان و بازدید باغات گل وگلابگیریدر آن به اوایل اردیبهشت تا اواسط خرداد برمی‌گردد. شهرستان کاشان را با باغات گل‌های محمدی و رز آن می‌شناسیم و برای همین موضوع است که همیشه هدف اصلی گردشگران داخلی و خارجی به‌ویژه در فصل بهار بوده است.»دو شهر قمصر و نیاسر از اواسط اردیبهشت به مدت دو تا سه هفته میزبان مهمانانی هستند که برای حضور در مراسمگلابگیریبه این شهرها سفر می‌کنند.‎

کاشت گل‎محمدی در ایران قدمتی حدود ۷ هزار ساله دارد و مراسمگلابگیریآئینی۱۰۰۰ ساله است که در طول زمان تغییراتی بسیارجزئیداشته است. گلاب قمصر که ازنظر مرغوبیت بهترین گلاب جهان بشمار می‌رود، ازنظر مذهبی نیز دارای ارج‌وقرب است. علاوه بر آنکه برای معطر کردن فضاهای مذهبیبکارمی‌رود، هرساله در تاریخ ۹ ذی‎الحجه خانه خدا توسط این گلاب ناب شسته می‌شود.

هرچند در دنیا قمصر را به‌عنوان مهد مرغوب‌ترین گلاب می‌شناسند، اما گلاب ناب در روستاهای ون،سار، سده ووادقانکه کمتر شناخته‌شده و توریستی هستند، تهیه می‌شود. در این روستاها که در مناطقی کوهستانی‌تر نسبت به قمصر و نیاسر قرار دارند، گل‌ها دیرتر شکوفا می‌شوند و گلاب غلیظ‌تری در آن‌ها تهیه می‌شود.

مرغوب‌ترین گلاب در این منطقه مربوط به روستایوادقانو ون است که در ۵۰ کیلومتری شمال کاشان، در مرز استان‌های قم، اصفهان و مرکزی قرار دارند. علاوه بر گلاب سایرعرقیجاتو کتیرای مرغوبی نیز وجود دارد. این شهرستان از لحاظ جمعیت دومین شهرستان استان اصفهان بوده و دارای پنج شهر کاشان، قمصر، نیاسر،جوشقانوبرزکمی‌باشد.

چرا گلابگیری و سفر به کاشان اینقدر جذاب است؟

در این منطقه بخصوص خود کاشان و اطراف آن تعداد زیادی اقامتگاه بوم گردی وجود دارد. اقامتگاه‌های بوم گردی در حقیقت خانه‌های سنتی هستند که بازسازی شده‌اند و به سبک هتل‌ها مهمان پذیرش می‌کنند. جذابیت این اقامتگاه‌ها با توجه به سنتی بودن آن‌ها و سبک معماری‌شان برای مسافران بسیار زیاد است.رزرو اقامتگاه بوم گردیاز طریق سایت‌های زیادی مانندبوکینگویلا انجام می‌شود. این اقامتگاه‌ها علاوه بر سبک معماری تجربه بومیان آن منطقه را نیز به شما نشان می‌دهند.

این شهرستان از جنوب به چند دهستان از اصفهان و از غرب به گلپایگان و محلات و از شمال و شمال غربی به شهرستان قم و از طرف شرق به دشت کویر وآرانو بیدگل منتهی می‌شود.
آب‌وهوای شهرستان کاشان در نقاط مختلف آن متغیر است ولی در نواحی مرتفع کمی سردسیر و در نواحی پست گرم و کویری است. آب این منطقه به دلیل مجاورت به دشت کویر کمی شور است. چشمه‌های مختلفی ازجمله چشمه فین، چشمه نیاسر و چشمهنابردر شهرستان وجود دارد که همه این چشمه‌ها معروف هستند.
البته شهرت کاشان فقط به علت گلاب وگلابگیریدر آن نیست بلکه به دلیل وجود تعداد بسیار زیادی کارخانه‌ها فرش ماشینی، تولید ورق گالوانیزه، تولید قطعات خودرو و مونتاژ و قدمت صنایع‌دستی و نساجی آن ازجمله مخملبافیو زربافی و حریربافی است. این شهرستان آثار تاریخی و دیدنی بسیار زیادی دارد و همان‌گونه که در قبل اشاره کردیم مردم و گردشگران داخلی و خارجی علاوه بر بازدید از مراسم زیبایگلابگیریبه دیدن مکان‌های تاریخی و زیبای معماری دوران گذشته به سیاحت در این نقاط می‌پردازند.

خانه بروجردی‌ها، باغ فین، مدرسه آقابزرگ کاشان، آرامگاه سهراب سپهری در روستای اردهال کاشان، آرامگاه بابا افضل کاشانی و روستای زیبای ابیانه، کاروانسرای مرنجاب، تپه‌هایسیلک، همه و همه از زیبایی‌های بی‌مانند کاشان است که این شهر را به یک شهر تاریخی توریستی مبدل کرده که هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

چرا گلابگیری و سفر به کاشان اینقدر جذاب است؟

چگونه مکان اقامتی در کاشان پیدا کنیم؟

اما یکی از موانع ما برای سفر کردن چه به شهر کاشان چه سایر شهرهای ایران نداشتن محل مناسبی برای اقامت است که هم بتواند آسایش ما را در سفر تضمین کند و هم هزینه آن‌چنانی برایمان در برنداشته باشد.
استارتاپبوکینگویلا این مشکل را برای گردشگران عزیزی که قصد سفر به هریک از شهرهای ایران را داشته باشند حل کرده است.

بوکینگویلا وب‌سایتی طراحی کرده که در آن عزیزانی که قصد سفر به هرکجای ایران را دارند می‌توانند با مراجعه به این سایت و جستجوی مقصد موردنظر طیف وسیعی از اقامتگاه‌ها و ویلاها را به همراه عکس‌ها و مشخصات و قیمت هر ویلا مشاهده کنند و سپس با در نظر گرفتن تمامی جوانب اقامتگاه موردنظر را انتخاب کنند و آن را به‌صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن رزرو کنند و سپس با خیال راحت اقدام به سفر کنند.اجاره سوئیت در کاشانبا این روش به‌راحتی و با چند کلیک امکان‌پذیر است.

گردشگران بسیاری هستند که دوست دارند وقتی به شهری سفر می‌کنند، به‌جای اقامت در هتل‌های استاندارد، با اهالی همان شهر روبرو شده و در خانه محلی‌ها ساکن شوند، سبک واقعی زندگی مردم را ببینید، غذاهای محلی را میل کنند و با آداب و رسوم آن‌ها آشنا شوند.بوکینگویلا این فرصت را در اختیار مسافران قرار داده است.

حالا وقت آن رسیده تا بدون استرس و صرف کمترین هزینه تدارکات یک سفر به‌یادماندنی را در این فصل زیبایی به مکان‌هایی مثل کاشان که واقعاً در این فصل زیبایی شگفت‌انگیزی دارند را دید و دست‌به‌کار شوید و به سایتبوکینگویلا مراجعه کنید و ویلای موردعلاقه‌تان را رزرو کنید و راه بیفتید برای سفر.

انتهایرپرتاژخبری


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

در این مواقع هرگز آب ننوشید!
نوشیدن آب در کنار هزاران فوایدی که دارد اگر در مواقعی خاص انجام شود، برای شما مشکلات و بیماری هایی را به وجود می آورد.
توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
نمره دولت که ۲۰ است تا نظر مردم چه باشد!
رئیس‌جمهور می‌گوید مردم هر روز از طریق فضای مجازی به حاکمیت نمره می‌دهند.
گفت و شنود- خواب
یارو خواب دید که دارد درازترین ماکارونی دنیا را می‌خورد! از خواب که بیدار شد، دید نصف کش شلوارش را خورده است!
کانال خیالی و توخالی اینستکس واقعاً «مهم» است؟!
در حالی که دو هفته از آخرین دروغ برجامی اروپا می‌گذرد، آقای روحانی در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود، تبادل از طریق اینستکس را «مهم» توصیف کرد!
واکنش باشگاه تراکتور به خبر جذب آساموا ژیان
باشگاه تراکتور اعلام کرد که مهاجم غنایی در لیست خرید دنیزلی برای فصل بعد نیست.
ناو لینکلن شق‌القمر کرد یک تفنگدار آمریکایی گم شد!
ارتش آمریکا اعلام کرد یکی از نظامیان مستقر روی عرشه ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» به دریا سقوط کرده و در حال حاضر عملیات جست‌وجو برای یافتن وی در جریان است.
کمک ناخواسته باشگاه استقلال به تیم مشهدی
باشگاه استقلال در جریان پرداخت مطالبات پروپئیچ در فیفا ناخواسته کمکی را هم به باشگاه پدیده داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت منطبق نیست
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید آمارهای اقتصادی روحانی منطبق با واقعیت نیست.
مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
در این مواقع هرگز آب ننوشید!
نوشیدن آب در کنار هزاران فوایدی که دارد اگر در مواقعی خاص انجام شود، برای شما مشکلات و بیماری هایی را به وجود می آورد.