چرا گلابگیری و سفر به کاشان اینقدر جذاب است؟

11:02 ۳۸۸ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 1,147 0
چرا گلابگیری و سفر به کاشان اینقدر جذاب است؟

برای سفر رفتن حتما نباید منتظر تعطیلات طولانی‌مدت بود و به هوای این‌که حالا یک روز بین تعطیلی هست بار سفر ببندیم و به مسافرت بریم، آن هم وقتی که همه تصمیم به سفر گرفتند و قصد دارند به مسافرت بروند. مسلم است که این نوع مسافرت مناسب دیدن جاهای تاریخی و سیاحتی نیست و جز ترافیک و شلوغی و اعصاب‌خردکنی و بنزین مصرف کردن و همه‌چیز را دو برابر قیمت پرداختن چیزی عاید ما نمی‌شود.

ایسنا

به گزارش ایسنا،بنابراعلامبوکینگویلا، فصل بهار مخصوصاً اردیبهشت و خرداد بهترین ماه برای سفر کردن است، چه‌بهتر که این مسافرت کوتاه، رفتن به کاشان باشد تا هم در وقتگلابگیریکه مخصوص این ماه است در آنجا باشیم و با مراسم زیبا و تاریخیگلابگیریآشنا شویم یا این‌که شب به دیدن آسمان کویر بنشینیم و زیبایی‌های نهفته آن را از نزدیک ببینیم و صبح از این شهر زیبا و تاریخی دیدن کنیم. پس بیایید با کاشان و آثار تاریخی آن آشنا شویم و سپس به سراغ مراسمگلابگیریبرویم.

ویژگی‌های شهر کاشان وگلابگیریدر اردیبهشت

شهرستان کاشان در استان اصفهان قرارگرفته و شهر کاشان مرکز این شهرستان است و در ۲۴۰ کیلومتری جنوب تهران قرار دارد. شهر کاشان در بین دشت زیبای کویر و دامنه کوه کرکس قرارگرفته و در بیشتر باغات که پوشیده شده از گل‌های محمدی و رز است زیبایی وصف‌ناپذیری به شهر بخشیده و همه‌ساله تعداد بسیار زیادی گردشگر داخلی و خارجی برای بازدید از شیوهگلابگیریدر این شهرستان به کاشان می‌آیند تا از نزدیک شاهد این پدیده زیبا شوند. بهترین وقت برای سفر به کاشان و بازدید باغات گل وگلابگیریدر آن به اوایل اردیبهشت تا اواسط خرداد برمی‌گردد. شهرستان کاشان را با باغات گل‌های محمدی و رز آن می‌شناسیم و برای همین موضوع است که همیشه هدف اصلی گردشگران داخلی و خارجی به‌ویژه در فصل بهار بوده است.»دو شهر قمصر و نیاسر از اواسط اردیبهشت به مدت دو تا سه هفته میزبان مهمانانی هستند که برای حضور در مراسمگلابگیریبه این شهرها سفر می‌کنند.‎

کاشت گل‎محمدی در ایران قدمتی حدود ۷ هزار ساله دارد و مراسمگلابگیریآئینی۱۰۰۰ ساله است که در طول زمان تغییراتی بسیارجزئیداشته است. گلاب قمصر که ازنظر مرغوبیت بهترین گلاب جهان بشمار می‌رود، ازنظر مذهبی نیز دارای ارج‌وقرب است. علاوه بر آنکه برای معطر کردن فضاهای مذهبیبکارمی‌رود، هرساله در تاریخ ۹ ذی‎الحجه خانه خدا توسط این گلاب ناب شسته می‌شود.

هرچند در دنیا قمصر را به‌عنوان مهد مرغوب‌ترین گلاب می‌شناسند، اما گلاب ناب در روستاهای ون،سار، سده ووادقانکه کمتر شناخته‌شده و توریستی هستند، تهیه می‌شود. در این روستاها که در مناطقی کوهستانی‌تر نسبت به قمصر و نیاسر قرار دارند، گل‌ها دیرتر شکوفا می‌شوند و گلاب غلیظ‌تری در آن‌ها تهیه می‌شود.

مرغوب‌ترین گلاب در این منطقه مربوط به روستایوادقانو ون است که در ۵۰ کیلومتری شمال کاشان، در مرز استان‌های قم، اصفهان و مرکزی قرار دارند. علاوه بر گلاب سایرعرقیجاتو کتیرای مرغوبی نیز وجود دارد. این شهرستان از لحاظ جمعیت دومین شهرستان استان اصفهان بوده و دارای پنج شهر کاشان، قمصر، نیاسر،جوشقانوبرزکمی‌باشد.

چرا گلابگیری و سفر به کاشان اینقدر جذاب است؟

در این منطقه بخصوص خود کاشان و اطراف آن تعداد زیادی اقامتگاه بوم گردی وجود دارد. اقامتگاه‌های بوم گردی در حقیقت خانه‌های سنتی هستند که بازسازی شده‌اند و به سبک هتل‌ها مهمان پذیرش می‌کنند. جذابیت این اقامتگاه‌ها با توجه به سنتی بودن آن‌ها و سبک معماری‌شان برای مسافران بسیار زیاد است.رزرو اقامتگاه بوم گردیاز طریق سایت‌های زیادی مانندبوکینگویلا انجام می‌شود. این اقامتگاه‌ها علاوه بر سبک معماری تجربه بومیان آن منطقه را نیز به شما نشان می‌دهند.

این شهرستان از جنوب به چند دهستان از اصفهان و از غرب به گلپایگان و محلات و از شمال و شمال غربی به شهرستان قم و از طرف شرق به دشت کویر وآرانو بیدگل منتهی می‌شود.
آب‌وهوای شهرستان کاشان در نقاط مختلف آن متغیر است ولی در نواحی مرتفع کمی سردسیر و در نواحی پست گرم و کویری است. آب این منطقه به دلیل مجاورت به دشت کویر کمی شور است. چشمه‌های مختلفی ازجمله چشمه فین، چشمه نیاسر و چشمهنابردر شهرستان وجود دارد که همه این چشمه‌ها معروف هستند.
البته شهرت کاشان فقط به علت گلاب وگلابگیریدر آن نیست بلکه به دلیل وجود تعداد بسیار زیادی کارخانه‌ها فرش ماشینی، تولید ورق گالوانیزه، تولید قطعات خودرو و مونتاژ و قدمت صنایع‌دستی و نساجی آن ازجمله مخملبافیو زربافی و حریربافی است. این شهرستان آثار تاریخی و دیدنی بسیار زیادی دارد و همان‌گونه که در قبل اشاره کردیم مردم و گردشگران داخلی و خارجی علاوه بر بازدید از مراسم زیبایگلابگیریبه دیدن مکان‌های تاریخی و زیبای معماری دوران گذشته به سیاحت در این نقاط می‌پردازند.

خانه بروجردی‌ها، باغ فین، مدرسه آقابزرگ کاشان، آرامگاه سهراب سپهری در روستای اردهال کاشان، آرامگاه بابا افضل کاشانی و روستای زیبای ابیانه، کاروانسرای مرنجاب، تپه‌هایسیلک، همه و همه از زیبایی‌های بی‌مانند کاشان است که این شهر را به یک شهر تاریخی توریستی مبدل کرده که هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

چرا گلابگیری و سفر به کاشان اینقدر جذاب است؟

چگونه مکان اقامتی در کاشان پیدا کنیم؟

اما یکی از موانع ما برای سفر کردن چه به شهر کاشان چه سایر شهرهای ایران نداشتن محل مناسبی برای اقامت است که هم بتواند آسایش ما را در سفر تضمین کند و هم هزینه آن‌چنانی برایمان در برنداشته باشد.
استارتاپبوکینگویلا این مشکل را برای گردشگران عزیزی که قصد سفر به هریک از شهرهای ایران را داشته باشند حل کرده است.

بوکینگویلا وب‌سایتی طراحی کرده که در آن عزیزانی که قصد سفر به هرکجای ایران را دارند می‌توانند با مراجعه به این سایت و جستجوی مقصد موردنظر طیف وسیعی از اقامتگاه‌ها و ویلاها را به همراه عکس‌ها و مشخصات و قیمت هر ویلا مشاهده کنند و سپس با در نظر گرفتن تمامی جوانب اقامتگاه موردنظر را انتخاب کنند و آن را به‌صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن رزرو کنند و سپس با خیال راحت اقدام به سفر کنند.اجاره سوئیت در کاشانبا این روش به‌راحتی و با چند کلیک امکان‌پذیر است.

گردشگران بسیاری هستند که دوست دارند وقتی به شهری سفر می‌کنند، به‌جای اقامت در هتل‌های استاندارد، با اهالی همان شهر روبرو شده و در خانه محلی‌ها ساکن شوند، سبک واقعی زندگی مردم را ببینید، غذاهای محلی را میل کنند و با آداب و رسوم آن‌ها آشنا شوند.بوکینگویلا این فرصت را در اختیار مسافران قرار داده است.

حالا وقت آن رسیده تا بدون استرس و صرف کمترین هزینه تدارکات یک سفر به‌یادماندنی را در این فصل زیبایی به مکان‌هایی مثل کاشان که واقعاً در این فصل زیبایی شگفت‌انگیزی دارند را دید و دست‌به‌کار شوید و به سایتبوکینگویلا مراجعه کنید و ویلای موردعلاقه‌تان را رزرو کنید و راه بیفتید برای سفر.

انتهایرپرتاژخبری


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

سرمربی تیم ملی اسکی بانوان: به هیچ وجه تمرینات را قطع نمی‌کنیم- اسکی ورزش گرانی است
سمیرا زرگری گفت: اسکی در سطح قهرمانی بسیار پرهزینه است و با گران شدن ارز وضعیت بدتر هم شده است.
بلبلی: شرایط استقلال بهتر شده- اگر بازیکنی کرونا بگیرد، چه کسی پاسخگوست؟
بازیکن تیم فوتبال استقلال می‌گوید فشار زیادی در تمرینات آبی‌پوشان پایتخت وجود دارد.
بررسی تاثیر رژیم غذایی کتوژنیک بر تسکین میگرن
این فرضیه مطرح است که رژیم غذایی کتوژنیک سردردهای میگرنی و علائم آن را تسکین میدهد اما آیا شواهد علمی، تایید کننده این ادعا هستند؟
تجمع دانش‌آموزان در حوزه‌های امتحانی، ممنوع- عدم رعایت بهداشت در مدارس را اطلاع دهید
امتحانات حضوری دانش آموزان پایه نهم از ششم خرداد آغاز شده و امتحانات نهایی نیز از ابتدای هفته آینده، 17 خرداد آغاز می شود. رعایت پروتکل های بهداشتی برای برگزاری امتحانات مورد تاکید وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت است و اگر مدرسه ای از آن تخطی کرد دانش آموزان می توانند موارد را به مراجع مربوط گزارش کنند.
«رومینا» قربانی تعصبی جاهلانه‌ شد که به غلط ناموس‌پرستی نام گرفته است
یک حقوقدان گفت: رومینا اشرفی، قربانی اقتدارگرایی مردانه توام با تعصب جاهلانه و بی‌شرافتی شد که در فرهنگ ما به غلط نام آن را ناموس پرستی گذاشته‌اند.
نمایندگان مجلس یازدهم توجه لازم را به وصایای حضرت امام(ره) داشته باشند
نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به مبانی وصایای حضرت امام خمینی (ره) گفت: اگر نمایندگان مجلس یازدهم می‌خواهند به خوبی عمل کنند باید به موضوعات ارزشمندی همچون وصایای حضرت امام خمینی (ره) توجه لازم را داشته باشند.
چه کسانی مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند؟
یک کارشناس حوزه کار و کارگر درباره شرایط بیمه بیکاری به بیمه شدگان توضیحاتی داد.
افزایش احتمال آتش سوزی مراتع و جنگل‌ها با گرم شدن هوا
سرهنگ جمشید محبت خانی به مردم نسبت به وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها با گرم‌تر شدن هوا هشدار داد.
طلبه‌ همه‌فن‌ حریف -از برق‌کاری و زنبورداری تا کارآفرینی با چوب +عکس
طلبه جوان بابلی که در حوزه علمیه مشغول است، در اوقات فراغتش دست به کارآفرینی های متعدد در حوزه کشاورزی، نجاری و زنبورداری زد تا نشان دهد، در همین اوضاع و احوال اقتصادی هم می توان به جنگ با بیکاری رفت و به جهش تولید کمک کرد.
چگونه مشمول پاداش های قبض برق می شویم؟ -شرایط لازم برای رایگان شدن قبوض برق
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: برای مشترکان خوش‌مصرف پاداش در نظر گرفته شده است، تا جایی که حتی مشترکان می‌توانند با مدیریت مصرف قبوض برق خود را رایگان کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نگاهی به کیا سلتوس ۲۰۲۱
این گزارش به مروری بر مشخصات و قابلیتهای خودروی جدید و شاسی بلند کیا سلتوس ۲۰۲۱ می پردازد.
اگر کارت سوختمان گم شد چه کنیم؟ -نحوه در خواست المثنی کارت هوشمند سوخت
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: افرادی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند می‌بایست برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی در سریع‌ترین زمان ممکن به پلیس+ ۱۰ اطلاع دهند.
محموله کمکی بخش خصوصی ایران تحویل مقامات افغانستان شد
محموله کمکی بخش خصوصی ایران به کشور دوست و همسایه افغانستان جهت مقابله با بیماری کووید-۱۹، عصر یکشنبه(۱۱ خرداد) طی مراسمی در محل وزارت بهداشت افغانستان تحویل مقامات این کشور شد.
غفور به ایران باز می گردد؟
دلیل عدم حضور پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران در تیم مودنا مشخص شد.
از سر گیری لیگ برتر با منفی شدن تست کرونای فوتبالیست ها
تست اخیر از بازیکنان لیگ برتر انگلیس نشان می‌دهد هیچ‌کدام مبتلا به ویروس کرونا نیستند.
خریدی متفاوت را با ۱۹ کالا تجربه کنید
با ثبت دامنه در وب‌رمز اولین گام ورود به دنیای وب را محکم بردارید
دانلود قسمت سیزدهم سریال هم گناه
امکان اعطای مالکیت فروش سهام عدالت به صورت غیرحضوری در بانک سینا
قدردانی وزیر تعاون از اقدامات یکی از شرکت های تابعه بانک رفاه در مبارزه با کرونا
راهنمای خرید مودم یوتل V۳۰۴F
مجله لیان استور
اطلاعاتی در مورد خرید دوچرخه
ارزان‌ترین و بهترین منطقه شهریار برای خرید باغ ویلا
اطلاعات کاربردی درباره موتوربرق که روزی به کارتان می‌آید!