چرا گلابگیری و سفر به کاشان اینقدر جذاب است؟

11:02 ۱۴ روز و ۱۲ ساعت پیش ایسنا 158 0
چرا گلابگیری و سفر به کاشان اینقدر جذاب است؟

برای سفر رفتن حتما نباید منتظر تعطیلات طولانی‌مدت بود و به هوای این‌که حالا یک روز بین تعطیلی هست بار سفر ببندیم و به مسافرت بریم، آن هم وقتی که همه تصمیم به سفر گرفتند و قصد دارند به مسافرت بروند. مسلم است که این نوع مسافرت مناسب دیدن جاهای تاریخی و سیاحتی نیست و جز ترافیک و شلوغی و اعصاب‌خردکنی و بنزین مصرف کردن و همه‌چیز را دو برابر قیمت پرداختن چیزی عاید ما نمی‌شود.

ایسنا

به گزارش ایسنا،بنابراعلامبوکینگویلا، فصل بهار مخصوصاً اردیبهشت و خرداد بهترین ماه برای سفر کردن است، چه‌بهتر که این مسافرت کوتاه، رفتن به کاشان باشد تا هم در وقتگلابگیریکه مخصوص این ماه است در آنجا باشیم و با مراسم زیبا و تاریخیگلابگیریآشنا شویم یا این‌که شب به دیدن آسمان کویر بنشینیم و زیبایی‌های نهفته آن را از نزدیک ببینیم و صبح از این شهر زیبا و تاریخی دیدن کنیم. پس بیایید با کاشان و آثار تاریخی آن آشنا شویم و سپس به سراغ مراسمگلابگیریبرویم.

ویژگی‌های شهر کاشان وگلابگیریدر اردیبهشت

شهرستان کاشان در استان اصفهان قرارگرفته و شهر کاشان مرکز این شهرستان است و در ۲۴۰ کیلومتری جنوب تهران قرار دارد. شهر کاشان در بین دشت زیبای کویر و دامنه کوه کرکس قرارگرفته و در بیشتر باغات که پوشیده شده از گل‌های محمدی و رز است زیبایی وصف‌ناپذیری به شهر بخشیده و همه‌ساله تعداد بسیار زیادی گردشگر داخلی و خارجی برای بازدید از شیوهگلابگیریدر این شهرستان به کاشان می‌آیند تا از نزدیک شاهد این پدیده زیبا شوند. بهترین وقت برای سفر به کاشان و بازدید باغات گل وگلابگیریدر آن به اوایل اردیبهشت تا اواسط خرداد برمی‌گردد. شهرستان کاشان را با باغات گل‌های محمدی و رز آن می‌شناسیم و برای همین موضوع است که همیشه هدف اصلی گردشگران داخلی و خارجی به‌ویژه در فصل بهار بوده است.»دو شهر قمصر و نیاسر از اواسط اردیبهشت به مدت دو تا سه هفته میزبان مهمانانی هستند که برای حضور در مراسمگلابگیریبه این شهرها سفر می‌کنند.‎

کاشت گل‎محمدی در ایران قدمتی حدود ۷ هزار ساله دارد و مراسمگلابگیریآئینی۱۰۰۰ ساله است که در طول زمان تغییراتی بسیارجزئیداشته است. گلاب قمصر که ازنظر مرغوبیت بهترین گلاب جهان بشمار می‌رود، ازنظر مذهبی نیز دارای ارج‌وقرب است. علاوه بر آنکه برای معطر کردن فضاهای مذهبیبکارمی‌رود، هرساله در تاریخ ۹ ذی‎الحجه خانه خدا توسط این گلاب ناب شسته می‌شود.

هرچند در دنیا قمصر را به‌عنوان مهد مرغوب‌ترین گلاب می‌شناسند، اما گلاب ناب در روستاهای ون،سار، سده ووادقانکه کمتر شناخته‌شده و توریستی هستند، تهیه می‌شود. در این روستاها که در مناطقی کوهستانی‌تر نسبت به قمصر و نیاسر قرار دارند، گل‌ها دیرتر شکوفا می‌شوند و گلاب غلیظ‌تری در آن‌ها تهیه می‌شود.

مرغوب‌ترین گلاب در این منطقه مربوط به روستایوادقانو ون است که در ۵۰ کیلومتری شمال کاشان، در مرز استان‌های قم، اصفهان و مرکزی قرار دارند. علاوه بر گلاب سایرعرقیجاتو کتیرای مرغوبی نیز وجود دارد. این شهرستان از لحاظ جمعیت دومین شهرستان استان اصفهان بوده و دارای پنج شهر کاشان، قمصر، نیاسر،جوشقانوبرزکمی‌باشد.

چرا گلابگیری و سفر به کاشان اینقدر جذاب است؟

در این منطقه بخصوص خود کاشان و اطراف آن تعداد زیادی اقامتگاه بوم گردی وجود دارد. اقامتگاه‌های بوم گردی در حقیقت خانه‌های سنتی هستند که بازسازی شده‌اند و به سبک هتل‌ها مهمان پذیرش می‌کنند. جذابیت این اقامتگاه‌ها با توجه به سنتی بودن آن‌ها و سبک معماری‌شان برای مسافران بسیار زیاد است.رزرو اقامتگاه بوم گردیاز طریق سایت‌های زیادی مانندبوکینگویلا انجام می‌شود. این اقامتگاه‌ها علاوه بر سبک معماری تجربه بومیان آن منطقه را نیز به شما نشان می‌دهند.

این شهرستان از جنوب به چند دهستان از اصفهان و از غرب به گلپایگان و محلات و از شمال و شمال غربی به شهرستان قم و از طرف شرق به دشت کویر وآرانو بیدگل منتهی می‌شود.
آب‌وهوای شهرستان کاشان در نقاط مختلف آن متغیر است ولی در نواحی مرتفع کمی سردسیر و در نواحی پست گرم و کویری است. آب این منطقه به دلیل مجاورت به دشت کویر کمی شور است. چشمه‌های مختلفی ازجمله چشمه فین، چشمه نیاسر و چشمهنابردر شهرستان وجود دارد که همه این چشمه‌ها معروف هستند.
البته شهرت کاشان فقط به علت گلاب وگلابگیریدر آن نیست بلکه به دلیل وجود تعداد بسیار زیادی کارخانه‌ها فرش ماشینی، تولید ورق گالوانیزه، تولید قطعات خودرو و مونتاژ و قدمت صنایع‌دستی و نساجی آن ازجمله مخملبافیو زربافی و حریربافی است. این شهرستان آثار تاریخی و دیدنی بسیار زیادی دارد و همان‌گونه که در قبل اشاره کردیم مردم و گردشگران داخلی و خارجی علاوه بر بازدید از مراسم زیبایگلابگیریبه دیدن مکان‌های تاریخی و زیبای معماری دوران گذشته به سیاحت در این نقاط می‌پردازند.

خانه بروجردی‌ها، باغ فین، مدرسه آقابزرگ کاشان، آرامگاه سهراب سپهری در روستای اردهال کاشان، آرامگاه بابا افضل کاشانی و روستای زیبای ابیانه، کاروانسرای مرنجاب، تپه‌هایسیلک، همه و همه از زیبایی‌های بی‌مانند کاشان است که این شهر را به یک شهر تاریخی توریستی مبدل کرده که هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

چرا گلابگیری و سفر به کاشان اینقدر جذاب است؟

چگونه مکان اقامتی در کاشان پیدا کنیم؟

اما یکی از موانع ما برای سفر کردن چه به شهر کاشان چه سایر شهرهای ایران نداشتن محل مناسبی برای اقامت است که هم بتواند آسایش ما را در سفر تضمین کند و هم هزینه آن‌چنانی برایمان در برنداشته باشد.
استارتاپبوکینگویلا این مشکل را برای گردشگران عزیزی که قصد سفر به هریک از شهرهای ایران را داشته باشند حل کرده است.

بوکینگویلا وب‌سایتی طراحی کرده که در آن عزیزانی که قصد سفر به هرکجای ایران را دارند می‌توانند با مراجعه به این سایت و جستجوی مقصد موردنظر طیف وسیعی از اقامتگاه‌ها و ویلاها را به همراه عکس‌ها و مشخصات و قیمت هر ویلا مشاهده کنند و سپس با در نظر گرفتن تمامی جوانب اقامتگاه موردنظر را انتخاب کنند و آن را به‌صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن رزرو کنند و سپس با خیال راحت اقدام به سفر کنند.اجاره سوئیت در کاشانبا این روش به‌راحتی و با چند کلیک امکان‌پذیر است.

گردشگران بسیاری هستند که دوست دارند وقتی به شهری سفر می‌کنند، به‌جای اقامت در هتل‌های استاندارد، با اهالی همان شهر روبرو شده و در خانه محلی‌ها ساکن شوند، سبک واقعی زندگی مردم را ببینید، غذاهای محلی را میل کنند و با آداب و رسوم آن‌ها آشنا شوند.بوکینگویلا این فرصت را در اختیار مسافران قرار داده است.

حالا وقت آن رسیده تا بدون استرس و صرف کمترین هزینه تدارکات یک سفر به‌یادماندنی را در این فصل زیبایی به مکان‌هایی مثل کاشان که واقعاً در این فصل زیبایی شگفت‌انگیزی دارند را دید و دست‌به‌کار شوید و به سایتبوکینگویلا مراجعه کنید و ویلای موردعلاقه‌تان را رزرو کنید و راه بیفتید برای سفر.

انتهایرپرتاژخبری


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

اسنوکرباز ایران به جمع حرفه‌ای‌ها راه یافت
اسنوکرباز ایران پس از کسب ۶ پیروزی در جدول شماره یک رقابت‌های اسنوکر کیو اسکول در مرحله آخر این رقابت‌ها نیز به پیروزی دست یافت و برای دومین بار جواز حضور در بین حرفه‌ای‌های جهان را کسب کرد.
ترافیک فوق‌سنگین در محورهای هراز و فیروزکوه
علی سلیمانی اظهار داشت: در حال حاضر تردد انواع وسایل نقلیه از جنوب به شمال محور هراز فوق سنگین است و در محدوده امامزاده هاشم (ع) با پس زدگی بار ترافیکی رو به رو هستیم، اما به مرور خودروها در حال عبور از محور هستند.
خودروی بمب‌گذاری‌شده در الانبار عراق منفجر شد
شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی فوری از انفجار یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در منطقه القائم در غرب استان الانبار عراق خبر داد.
آتش‌سوزی گسترده در فلسطین اشغالی
رسانه‌های رژیم صهیونیستی از وقوع دو مورد آتش‌سوزی گسترده در مرکز سرزمین‌های اشغالی و مناطق نزدیک به مرز نوار غزه خبر می‌دهند.
روسیه به تحرکات نظامی آمریکا در مرزهایش هشدار داد
ماریا زاخاراوا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد دلایل فراوانی وجود دارد که مسکو باور کند هدف آمریکا از استقرار ایستگاه راداری در نروژ و مرز‌های روسیه، اقدامات جاسوسی است.
جهاد اسلامی دوباره قصد حمله موشکی دارد
رژیم صهیونیستی مدعی است که مقاومت فلسطین در غزه قصد دارد در آینده نزدیک علیه سرزمین‌های اشغالی اطراف نوار غزه موشک و راکت شلیک کند.به گزارش وب‌سایت خبری «متابعات»، یک سازمان امنیتی رژیم صهیونیستی پنجشنبه (۲ خرداد) این گونه ارزیابی کرده است که این جنبش جهاد اسلامی فلسطین شاید دست به حمله موشکی جدید علیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه بزند.این سازمان به نقل از منابع امنیتی مدعی شد که ایران، جهاد اسلامی را به این حمله تشویق می‌کند، ولی این جزئیات این تحریک و تشویق مشخص نیست.بر اساس ادعای این سازمان امنیتی رژیم صهیونیستی، در صورت ادامه فشارهای آمریکا علیه ایران، سرزمین‌های اشغالی شاهد حملات بیشتر از سمت غزه خواهد بود.گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه از جمله حماس و جهاد اسلامی طی جنگ دو روزه اخیر (اواسط اردیبهشت) در پاسخ به حملات صهیونیست‌ها به راهپیمایی غزه، توانستند با شلیک صدها راکت و موشک به مواضع صهیونیست‌ها، آن‌ها را به پذیرش توافق آتش‌بس با وساطت طرف مصری مجبور کنند (جزئیات بیشتر).به رغم ادعاهای مطرح شده در خصوص دلایل این حمله و اینکه ایران پشت این حمله است، تنش اخیر نتیجه طفره رفتن ر
نانسی پلوسی: استیضاح ترامپ در حال حاضر ناپخته است
«نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز پنجشنبه گفت استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در حال حاضر اقدامی «ناپخته» و «بسیار تفرقه‌‌انداز» است.
ظریف در راه اسلام‌آباد
ظریف عازم اسلام‌آباد شد.
نخست وزیر پاکستان پیروزی مودی در انتخابات هند را تبریک گفت
«عمران‌ خان»، نخست‌وزیر پاکستان در پیامی پیروزی «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در انتخابات این کشور را تبریک گفت.
امیرعبداللهیان: تداوم وعده های بی‌عمل اروپا به خروج تهران از برجام منجر می‌شود
مدیرکل سیاسی وزارت خارجه آلمان با دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شهر زیرزمینی نوش آباد بازگشایی می‌شود
عضو شورای اسلامی شهر نوش آباد گفت: در توافق انجام شده با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، شهر زیرزمینی نوش‌آباد در روزهای آینده برای بازدید گردشگران بازگشایی می‌شود.
هند محموله مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار کشف و ضبط کرد
دهلی نو- ایرنا - گارد ساحلی هند اعلام کرد که یک محموله بزرگ مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار را از یک قایق پاکستانی در نزدیکی آب های ساحلی گجرات کشف و ضبط کرده است .
آب روی ماست را دور نریزید
آبی که در سطح روی ماست قرار می‌گیرد ماده‌ای پر خاصیت است که اغلب دور ریخته می‌شود.
دولت انگلیس ارائه طرح جدید برگزیت را به تعویق انداخت
لندن – ایرنا – یک سخنگوی دولت انگلیس روز پنجشنبه در سخنانی که از مقدمات استعفای «ترزا می» حکایت دارد، اعلام کرد که برنامه دولت برای ارائه طرح جدید چگونگی خروج این کشور از اتحادیه اروپا به تعویق افتاده است.
از رکورد تولید پلی اتیلن تا آغاز بازسازی 20 هزار خانه سیل زده
استان ها -ایرنا- رکورد تولید پلی اتیلن در پتروشیمی مهاباد، مهلت دادگاه به متهمان پدیده، تخصیص هزار میلیارد ریال به طرح های سفر رییس جمهوری، توسعه چابهار از اولویت های وزارت خارجه و آغاز بازسازی 20 هزار خانه سیل زده عناوین اخبار و گزارش هایی است که طی 24 ساعت گذشته بر روی خروجی اخبار استان های ایرنا منتشر شده است.
با گوش‌گیر عایق صدا به مقابله با آلودگی‌های صوتی برویم
با خدا صحبت کن!
چاپ کارت شناسایی pvc با طول عمر بالا امکان‌پذیر است؟
دیدنگار، مرجع معتبر خریدوفروش دوربین عکاسی کارکرده
یک قدم برای صاحبان عصای سفید
چگونه فطریه و کفاره خود را به دست نیازمندان واقعی برسانیم؟
تحقق ۳۴۰ میلیارد ریال سود از سوی بانک گردشگری
دریافت کارت بازرگانی و هر آنچه درباره آن باید بدانیم
درمان رگ به رگ شدن (کشیدگی) کمر با استراحت، فیزیوتراپی، دارو و ورزش
چگونه خودرو را برای فصل گرما آماده کنید؟