افزایش ۵۰ درصدی حمایت صندوق نوآوری از حضور شرکت‌های فناور در نمایشگاه‌های خارج

03:48 ۳۸۹ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 717 0
افزایش ۵۰ درصدی حمایت صندوق نوآوری از حضور شرکت‌های فناور در نمایشگاه‌های خارج

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از افزایش حمایت 50 درصدی این صندوق از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های بین‌المللی خبر داد و گفت: در صورتی که عناوین نمایشگاهی در لیست این نمایشگاه‌ها نبود، شرکت‌ها می‌توانند اسامی آنها را اعلام کنند تا در صورت تایید به این فهرست اضافه شود.

ایسنا

دکتر علی وحدت در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در راستای توسعه بازار صادراتی و گسترش همکاری‌های بین‌المللی فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان، از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام به حمایت از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های معتبر خارجی در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ شده است.
وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۷ بیش از ۷۸ درخواست برای حضور در این نمایشگاه‌ها از طریق سامانه "غزال" صندوق ثبت شد، اظهار کرد: از این تعداد ۶۲ درخواست منجر به حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های معتبر خارجی شد.
وحدت مبلغ حمایت صندوق از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های بین‌المللی خارجی در سال ۱۳۹۷ را بیش از ۸۶۷ میلیون تومان ذکر کرد و یادآور شد: دفتر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در سال ۱۳۹۸ نیز حمایت خود از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند صادراتی در نمایشگاه‌های معتبر خارجی را نیز ادامه خواهد داد.
به گفته وی در فهرست نمایشگاه‌های مصوب سال ۱۳۹۸، بیش از ۳۶ نمایشگاه معتبر خارجی در نظر گرفته شده است و میزان حمایت از حضور هر شرکت دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های تأیید شده با افزایش ۵۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۷، به ۶۰ میلیون تومان در سال رسیده است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان امکان ثبت درخواست برای حضور مستقل در نمایشگاه‌های خارجی یا حضور در پاویون ملی ایران در این نمایشگاه‌ها را دارند، ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند درخواست خود برای دریافت حمایت و حضور در نمایشگاه‌های معتبر خارجی را از طریق سامانه غزال ارسال کنند.
به گفته وی، لیست نمایشگاه‌های خارجی مورد حمایت صندوق نوآوری در سال ۹۸ به این شرح است: ردیف حوزه نمایشگاه کشور تاریخ برگزاری ۱ فناوری اطلاعات و ارتباطات پاویون IT ایران در افغانستان افغانستان-کابل خرداد ۹۸ مخابرات، الکترونیک و فناوری اطلاعات اربیل عراق-اربیل ۲۳ تا ۲۶ خرداد ۹۸ باکوتل آذربایجان-باکو ۱۲ تا ۱۵ آذر GSM Mobile world Congress بارسلونا-اسپانیا فوریه ۲۰۲۰ ۲ تجهیزات و فناوری نفت نفت، گاز و پتروشیمی مالزی-کوالالامپور ۲۸ تا ۳۰ آبان ADIPEC امارات-ابوظبی ۲۰ تا ۲۳ آبان Basra Oil Gas عراق-بصره ۱۲ تا ۱۵ آذر ۳ تجهیزات پزشکی Medical Fair Asia تایلند-بانکوک ۲۰ تا ۲۲ شهریور Oman Health عمان-مسقط اول تا سوم مهر Medica آلمان-دوسلفدورف ۲۷ تا ۳۰ آبان Russian Health Care Week روسیه-مسکو ۱۱ تا ۱۵ آذر Arab Health امارات-دبی ۷ تا ۱۰ بهمن ۴ دارو و سلامت سلامت سوریه سوریه-دمشق ۲۱ تا ۲۴ فروردین Labvolution آلمان-دوسلدوروف ۳۱ اردیبهشت تا ۲ خرداد CPHI چین-شانگهای ۲۸ تا ۳۰ خرداد EXpopharm آلمان-مونیخ ۳ تا ۶ مهر CHPI آلمان-فرانکفورت ۱۴ تا ۱۷ آبان ۴ مواد و ساخت پیشرفته ChinaPlas 2019 چین-گوانگجو ۳۱ اردیبهشت تا ۲ خرداد plasteurasia ترکیه-استانبول ۱۳ تا ۱۵ آذر K The World's No.1 Trade Fair
آلمان-دوسلدروف ۲۵ تا ۳۰ آذر ۵ صنایع هوایی MAKS MOSCOW AEROSALON روسیه-مسکو اول تا ۶ مرداد Dubai Airshow 2019 امارات-دبی ۲۶ تا ۳۰ آبان Eurasia ترکیه-استانبول - ۶ کشاورزی و گیاهان دارویی Vitafoods Asia سنگاپور-سنگاپور ۳ تا ۴ شهریور Agri Tech هند-بنگلور ۹ تا ۱۱ شهریور GROWTECH ترکیه-آنتالیا ۷ تا ۱۰ آذر VIV MEA امارات-ابوظبی ۱۹ تا ۲۱ اسفند ۷ رسانه IBC - International Broadcasting Convention هلند-آمستردام ۲۲ تا ۲۶ شهریور ۸ نساجی itma 2019 اسپانیا-بارسلونا ۳۰ خرداد تا ۵ تیر ۹ برق، الکترونیک و انرژی Middle East Electricity امارات-شارجه ۱۵ تا ۱۷ اسفند Aquatech China چین-شانگهای ۱۳ تا ۱۵ خرداد ۱۰ فناوری نانو China International Nano Fair 2019 چین-شانگهای ۱۳ تا ۱۵ خرداد ۱۱ شیرینی و شکلات شیرین و شکلات آلمان (ISM) آلمان-کلن ۱۳ تا ۱۶ بهمن ۱۲ مختلط بازرگانی بازسازی سوریه سوریه ۲۶ تا ۳۰ شهریور China International Import Expo 2019 چین-شانگهای ۱۴ تا ۱۹ آبان رئیس صندوق نوآوری خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند نمایشگاه خارجی مدنظر خود را که در فهرست اعلامی موجود نیست، طی نامه‌ای از طریق ایمیل به آدرس (Tejarisazi@nsfund.ir) ارسال کنند تا مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تأیید به فهرست حمایتی اضافه شود.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

طرح قانون‌گذاران آمریکایی برای مقابله با هرگونه سرمایه‌گذاری مرتبط با ارتش چین
یک سند که به دست خبرگزاری رویترز رسیده مشخص کرده گروهی از قانونگذاران جمهوری خواه آمریکا در حال برنامه ریزی برای رونمایی از قوانینی طی روزهای آینده با هدف جلوگیری از سرمایه گذاری‌های آمریکایی‌ها در شرکت‌های نظامی خارجی دارای ارتباط با ارتش چین هستند.
همه‌پرسی استقلال در ˮکالدونیای‌ جدیدˮ به تعویق افتاد
پیشنهاد به تعویق افتادن همه‌پرسی استقلال در "کالدونیای‌ جدید"،‌ مجموعه‌ای از جزایر تحت تملک فرانسه در اقیانوس آرام، با استقبال نسبی استقلال طلبان روبرو شده است.
معترضان ضد بولسونارو  با گاز اشک‌آور سرکوب شدند
پلیس برزیل اعلام کرد، از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن صدها معترض ضد دولتی در بزرگترین شهر این کشور استفاده شد.
انصارالله یمن: تظاهرات آمریکا در اعتراض به نژادپرستی و وحشی‌گری آن است
سخنگوی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که تظاهرات گسترده در آمریکا در اعتراض به نژادپرستی و وحشی‌گری نظام حاکم بر این کشور است.
ابتلای ۳۰ زندانی در امارات به کرونا زیر ذره‌بین حقوقدانان
فعالان و نهادهای حقوقی امارات فاش کردند که تاکنون ۳۰ زندانی در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
سفیر آمریکا: تحریم‌های ما علیه حزب‌الله لبنان احتمالا حامیانش را هم دربربگیرد
سفیر آمریکا در بیروت تاکید کرد، تحریم‌های جدید کشورش حزب‌الله لبنان را هدف قرار می‌دهند اما این تحریم‌ها شامل افراد حامی این حزب نیز خواهد شد.
کارمند سعودی جزئیات جدیدی را از بازداشت شاهزادگان در هتل ریتز منتشر کرد
یک کارمند سابق عربستانی جزئیات جدیدی از کمپین به اصطلاح "مبارزه با فساد" ولیعهد عربستان علیه شاهزادگان و تجار منتشر کرد.
کشته شدن ۷ تروریست در جنوب کرکوک- بازداشت عضو داعش در نزدیکی مرزهای عراق و سوریه
فرمانده عملیات مشترک در کرکوک از کشته شدن هفت تروریست داعشی در جریان عملیات امنیتی در این استان خبر داد. اداره اطلاعات نظامی عراق نیز از دستگیری یکی از اعضای گروه تروریستی داعش در نزدیکی نوار مرزی سوریه خبر داد.
حرکت ترکیه در راستای تبدیل شدن به یک قدرت پهپادی جدید
ترکیه می‌خواهد از نظر تجهیزات جنگی خودکفا شود. در این راستا به طور فزاینده‌ای در زمینه تولید پهپاد در حال پیشرفت است. داماد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، یکی از شخصیت‌های کلیدی در توسعه پهپاد است.
مخالفت سوریه با دخالت‌های خارجی در امور چین
یک مسؤول وزارت خارجه سوریه با اشاره به حمایت دمشق از تصمیم مجلس نمایندگان خلق چین برای تصویب قانونی جهت بهبود ساختار راهکارهای قانونی و اجرایی هنگ کنگ تاکید کرد، دمشق با دخالت‌های خارجی در امور چین به ویژه دخالت‌های آمریکا و دیگر کشورهای غربی مخالف است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

افراد مبتلا به اوتیسم، درک حسی قوی‌تری دارند
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود به این نتیجه رسیدند که افراد مبتلا به اوتیسم، درک حسی بالایی دارند.
سرمربی تیم ملی اسکی بانوان: به هیچ وجه تمرینات را قطع نمی‌کنیم- اسکی ورزش گرانی است
سمیرا زرگری گفت: اسکی در سطح قهرمانی بسیار پرهزینه است و با گران شدن ارز وضعیت بدتر هم شده است.
چه کسانی مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند؟
یک کارشناس حوزه کار و کارگر درباره شرایط بیمه بیکاری به بیمه شدگان توضیحاتی داد.
افزایش احتمال آتش سوزی مراتع و جنگل‌ها با گرم شدن هوا
سرهنگ جمشید محبت خانی به مردم نسبت به وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها با گرم‌تر شدن هوا هشدار داد.
طلبه‌ همه‌فن‌ حریف -از برق‌کاری و زنبورداری تا کارآفرینی با چوب +عکس
طلبه جوان بابلی که در حوزه علمیه مشغول است، در اوقات فراغتش دست به کارآفرینی های متعدد در حوزه کشاورزی، نجاری و زنبورداری زد تا نشان دهد، در همین اوضاع و احوال اقتصادی هم می توان به جنگ با بیکاری رفت و به جهش تولید کمک کرد.
واگذاری پایش ماهواره‌ای اراضی گندم و پایش سیل به بخش خصوصی
افزایش خواص ضدعفونی‌کننده‌ها با نانو ذرات نقره
وقوع زمین لرزه نسبتا شدید در ˮخنجˮ استان فارس
سازمان همکاری‌های علمی بین‌المللی به مرکز تبدیل می‌شود
جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی امسال برگزار نمی‌شود
افزایش عملکرد باغات میوه با نهال‌های اصلاح شده محققان
خسارت شرکت‌های فناور در پروژه‌ ملی موقعیت‌یابی ناوگان حمل و نقل-تجهیز ۳۵۰ هزار کامیون فناوری
حضور ۶ شرکت فناور در سامانه ˮسپهتنˮ
ساخت کیت تشخیص مولکولی کرونا در ۵۵ دقیقه
امکان موقعیت‌یابی خودروها و شناورهای دریایی با سامانه‌های ماهواره‌ای محققان کشور