راه‌اندازی پایانه ریلی سوخت در غرب کشور

17:53 ۷۲ روز و ۱۲ ساعت پیش ایسنا 327 0

معاون راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از راه‌اندازی پایانه ریلی سوخت غرب کشور در کرمانشاه خبر داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بابک احمدی امروز (۱۸ اردیبهشت) در جلسه تشکیل اداره کل راه‌آهن کرمانشاه و توسعه راه آهن منطقه با اشاره به اتصال کرمانشاه به خطوط ریلی کشور، گفت: قطعاً این حجم سرمایه گذاری برای خطوط ریلی، برای حجم اندک بار و مسافر طراحی نشده و باید حداکثر استفاده را از راه آهن داشت.
وی با اشاره به توانایی حمل بار بین ۱۵۰۰ تا بعضاً ۶۰۰۰ تن توسط هر یک از قطارهای باری، گفت: قطارهای باری در حقیقت کشتی‌های کوچک باری زمینی هستند و باید از ظرفیت آنها حداکثر استفاده صورت گیرد.
احمدی با بیان اینکه تردد کامیون‌های عراقی مشکلاتی را برای استان‌های مرزی مانند کرمانشاه و کردستان ایجاد کرده است، اظهار کرد: بهترین راهکار در این زمینه این است بار کامیون‌های عراقی در نزدیک‌ترین محل به مرز تخلیه شده و از آنجا توسط مسیر ریلی به بنادر منتقل شوند.
وی افزود: تشکیل این مسیرهای ترانزیتی هم موجب امنیت می‌شود و هم برای کشور ثروت آفرین است.
معاون راه‌آهن با بیان اینکه حمل بار بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن نیازمند خطوط آنتنی است، گفت: در همین راستا شش خط آنتنی در استان کرمانشاه شناسایی شده که باید در جهت حمل بهینه بار با همکاری سرمایه‌گذاران راه‌اندازی شوند.
وی افزود: برای راه اندازی هر ۵۰ کیلومتر خط آنتنی نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم و از همراهی استان جهت سرمایه‌گذاری در این حوزه کمک می‌خواهیم.
احمدی تصریح کرد: برای حمل بار در حجم‌های کمتر از ۳۰۰ هزار تن هم بحث راه اندازی دهکده لجستیک مطرح است که بار از طریق زمینی به این مراکز حمل و از طریق این مراکز توسط خطوط ریلی جابجا شود.
این مسئول تصریح کرد: بر اساس سند آمایش لجستیک کشور ۱۷ پهنه به عنوان مرکز لجستیک در کشور انتخاب شده است که از این تعداد یازده پهنه بصورت دهکده لجستیک، پنج پهنه بصورت لجستیک مرزی و یک مورد هم به عنوان پارک لجستیک خواهد بود و کرمانشاه در این میان برای راه اندازی دهکده لجستیک در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه راه اندازی این مرکز ممکن است زمان بر شود، گفت: اگر بخواهیم در کوتاه مدت از این طرح بهره مند شویم و کار حمل بار با خطوط ریلی توسعه یابد، می‌توانیم با حمل و نقل تلفیقی کار را پیش ببریم تا زمانی که دهکده راه‌اندازی می‌شود.
معاون بهره برداری و بازرگانی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از راه‌اندازی پایانه ریلی سوخت غرب کشور در کرمانشاه خبر داد و افزود: با راه اندازی این پایانه، سوختی که از کشور عراق به هریک از استان‌های مرزی وارد می‌شود در کرمانشاه تجمیع و از طریق خط ریلی استان به بنادر جنوبی منتقل می‌شود.
وی افزود: در همین راستا دو سرمایه‌ گذار را دعوت کرده‌ایم و چنانچه محدودیت‌های قانونی برطرف و سرمایه‌ گذار نهایی تعیین شود، کار شروع خواهد شد.
معاون بهره برداری و بازرگانی راه آهن جمهوری اسلامی ایران همچنین به مطلوبیت حمل بار با خطوط ریلی نسبت به حمل جاده‌ای اشاره کرد و افزود: در حال حاضر قیمت حمل بار با خطوط ریلی ۱۰ تا ۲۰ درصد کمتر از حمل جاده‌ای است.
وی مصرف گازوئیل قطارهای باری را یک هفتم مصرف کامیون‌ها در طول مسیر یکسان عنوان کرد و افزود: چنانچه قیمت سوخت هم آزاد شود، قطعاً حمل بار با خطوط ریلی بیش از پیش به صرفه خواهد شد.
احمدی در پایان تاکید کرد: راه‌اندازی اداره کل راه آهن در کرمانشاه قطعی است و به زودی این اداره کل در استان راه‌اندازی می‌شود.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

در این مواقع هرگز آب ننوشید!
نوشیدن آب در کنار هزاران فوایدی که دارد اگر در مواقعی خاص انجام شود، برای شما مشکلات و بیماری هایی را به وجود می آورد.
توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
نمره دولت که ۲۰ است تا نظر مردم چه باشد!
رئیس‌جمهور می‌گوید مردم هر روز از طریق فضای مجازی به حاکمیت نمره می‌دهند.
گفت و شنود- خواب
یارو خواب دید که دارد درازترین ماکارونی دنیا را می‌خورد! از خواب که بیدار شد، دید نصف کش شلوارش را خورده است!
کانال خیالی و توخالی اینستکس واقعاً «مهم» است؟!
در حالی که دو هفته از آخرین دروغ برجامی اروپا می‌گذرد، آقای روحانی در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود، تبادل از طریق اینستکس را «مهم» توصیف کرد!
واکنش باشگاه تراکتور به خبر جذب آساموا ژیان
باشگاه تراکتور اعلام کرد که مهاجم غنایی در لیست خرید دنیزلی برای فصل بعد نیست.
ناو لینکلن شق‌القمر کرد یک تفنگدار آمریکایی گم شد!
ارتش آمریکا اعلام کرد یکی از نظامیان مستقر روی عرشه ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» به دریا سقوط کرده و در حال حاضر عملیات جست‌وجو برای یافتن وی در جریان است.
کمک ناخواسته باشگاه استقلال به تیم مشهدی
باشگاه استقلال در جریان پرداخت مطالبات پروپئیچ در فیفا ناخواسته کمکی را هم به باشگاه پدیده داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت منطبق نیست
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید آمارهای اقتصادی روحانی منطبق با واقعیت نیست.
مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
در این مواقع هرگز آب ننوشید!
نوشیدن آب در کنار هزاران فوایدی که دارد اگر در مواقعی خاص انجام شود، برای شما مشکلات و بیماری هایی را به وجود می آورد.