راه‌اندازی پایانه ریلی سوخت در غرب کشور

17:53 ۳۸۹ روز و ۱۳ ساعت پیش ایسنا 839 0

معاون راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از راه‌اندازی پایانه ریلی سوخت غرب کشور در کرمانشاه خبر داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بابک احمدی امروز (۱۸ اردیبهشت) در جلسه تشکیل اداره کل راه‌آهن کرمانشاه و توسعه راه آهن منطقه با اشاره به اتصال کرمانشاه به خطوط ریلی کشور، گفت: قطعاً این حجم سرمایه گذاری برای خطوط ریلی، برای حجم اندک بار و مسافر طراحی نشده و باید حداکثر استفاده را از راه آهن داشت.
وی با اشاره به توانایی حمل بار بین ۱۵۰۰ تا بعضاً ۶۰۰۰ تن توسط هر یک از قطارهای باری، گفت: قطارهای باری در حقیقت کشتی‌های کوچک باری زمینی هستند و باید از ظرفیت آنها حداکثر استفاده صورت گیرد.
احمدی با بیان اینکه تردد کامیون‌های عراقی مشکلاتی را برای استان‌های مرزی مانند کرمانشاه و کردستان ایجاد کرده است، اظهار کرد: بهترین راهکار در این زمینه این است بار کامیون‌های عراقی در نزدیک‌ترین محل به مرز تخلیه شده و از آنجا توسط مسیر ریلی به بنادر منتقل شوند.
وی افزود: تشکیل این مسیرهای ترانزیتی هم موجب امنیت می‌شود و هم برای کشور ثروت آفرین است.
معاون راه‌آهن با بیان اینکه حمل بار بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن نیازمند خطوط آنتنی است، گفت: در همین راستا شش خط آنتنی در استان کرمانشاه شناسایی شده که باید در جهت حمل بهینه بار با همکاری سرمایه‌گذاران راه‌اندازی شوند.
وی افزود: برای راه اندازی هر ۵۰ کیلومتر خط آنتنی نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم و از همراهی استان جهت سرمایه‌گذاری در این حوزه کمک می‌خواهیم.
احمدی تصریح کرد: برای حمل بار در حجم‌های کمتر از ۳۰۰ هزار تن هم بحث راه اندازی دهکده لجستیک مطرح است که بار از طریق زمینی به این مراکز حمل و از طریق این مراکز توسط خطوط ریلی جابجا شود.
این مسئول تصریح کرد: بر اساس سند آمایش لجستیک کشور ۱۷ پهنه به عنوان مرکز لجستیک در کشور انتخاب شده است که از این تعداد یازده پهنه بصورت دهکده لجستیک، پنج پهنه بصورت لجستیک مرزی و یک مورد هم به عنوان پارک لجستیک خواهد بود و کرمانشاه در این میان برای راه اندازی دهکده لجستیک در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه راه اندازی این مرکز ممکن است زمان بر شود، گفت: اگر بخواهیم در کوتاه مدت از این طرح بهره مند شویم و کار حمل بار با خطوط ریلی توسعه یابد، می‌توانیم با حمل و نقل تلفیقی کار را پیش ببریم تا زمانی که دهکده راه‌اندازی می‌شود.
معاون بهره برداری و بازرگانی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از راه‌اندازی پایانه ریلی سوخت غرب کشور در کرمانشاه خبر داد و افزود: با راه اندازی این پایانه، سوختی که از کشور عراق به هریک از استان‌های مرزی وارد می‌شود در کرمانشاه تجمیع و از طریق خط ریلی استان به بنادر جنوبی منتقل می‌شود.
وی افزود: در همین راستا دو سرمایه‌ گذار را دعوت کرده‌ایم و چنانچه محدودیت‌های قانونی برطرف و سرمایه‌ گذار نهایی تعیین شود، کار شروع خواهد شد.
معاون بهره برداری و بازرگانی راه آهن جمهوری اسلامی ایران همچنین به مطلوبیت حمل بار با خطوط ریلی نسبت به حمل جاده‌ای اشاره کرد و افزود: در حال حاضر قیمت حمل بار با خطوط ریلی ۱۰ تا ۲۰ درصد کمتر از حمل جاده‌ای است.
وی مصرف گازوئیل قطارهای باری را یک هفتم مصرف کامیون‌ها در طول مسیر یکسان عنوان کرد و افزود: چنانچه قیمت سوخت هم آزاد شود، قطعاً حمل بار با خطوط ریلی بیش از پیش به صرفه خواهد شد.
احمدی در پایان تاکید کرد: راه‌اندازی اداره کل راه آهن در کرمانشاه قطعی است و به زودی این اداره کل در استان راه‌اندازی می‌شود.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

نایب رییس بانوان وزنه برداری: به دلیل خستگی می روم-حاشیه ها کم نشده بود استعفا نمی‌دادم
نایب رییس بانوان مستعفی فدراسیون وزنه برداری گفت: به دلیل اینکه نیاز به استراحت دارم استعفا دادم و حاشیه در وزنه برداری بانوان هم به حداقل رسیده است و با خیال راحت می روم.
وقوع آتش‌سوزی‌ جنگلی طی ماه‌ها آینده دور از انتظار نیست
در پی وقوع ۱۱۰ فقره آتش‌سوزی درعرصه‌های طبیعی استان‌های جنوبی و زاگرسی طی هفته گذشته، عضو هیات مدیره انجمن نهضت سبز زاگرس احتمال وقوع آتش‌سوزی طی ماه‌های آینده را دور از انتظار نمی‌داند و می‌گوید: به علت بارش‌های خوب در فصل بهاروعدم حضور دام در برخی مناطق حفاظت شده، پوشش گیاهی انبوه شده و خشکی این گیاهان، مناطق مختلف را مستعد بروز آتش‌سوزی می‌کند.
تاکید بر نوشیدن آب در روزهای گرم سال
مشاور رئیس انجمن تغذیه ایران با بیان اینکه با قرار گرفتن در هوای گرم امکان گرمازدگی فراهم می‌شود، به ارائه راهکارهایی برای حفظ آب میان‌بافتی بدن در مقابله با گرمازدگی پرداخت.
پاسخی به ابهامات چرایی برج‌سازی در منطقه ۲۲
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران به برخی شائبات در مورد ادامه ساخت و ساز در منطقه ۲۲ پاسخ داد.
کارکنان کدام غول‌های تکنولوژی همچنان دورکارند؟
کارکنان بسیاری از شرکتهای فعال در حوزه تکنولوژی تحت تاثیر شیوع گسترده و پاندمی کرونا باید همچنان به دورکاری خود ادامه دهند.
نگاهی به ساعتهای هوشمند برتر ۲۰۲۰
این گزارش به مروری بر بهترین و محبوب ترین ساعتهای هوشمند موجود در بازارهای جهانی در سال جاری میلادی می‌پردازد.
بازگشت پرواز اهواز - تهران به فرودگاه به‌دلیل نقص فنی
مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان از بازگشت پرواز اهواز - تهران به فرودگاه اهواز، به‌دلیل نقص فنی خبر داد.
نحوه دریافت و اجرای سفارش فروش مشمولین سهام عدالت ابلاغ شد
سازمان بورس فرم درخواست فروش سهام عدالت و نحوه دریافت و اجرای سفارش فروش مشمولین سهام را به کلیه شرکت‌های کارگزاری ابلاغ کرد.
بدهکارترین کشورهای جهان کدامند؟
به دنبال شیوع کرونا، میزان بدهی اقتصادهای بزرگ به شدت افزایش یافته است. پیش‌بینی می‌شود که مجموع بدهی‌های جهان شامل بدهی‌های دولت، شرکت‌ها و بدهی‌های خارجی تا پایان سال جاری به حدود ۳۰۰ تریلیون دلار برسد که در طول تاریخ بی‌سابقه بوده است.
تمرین پرسپولیس در حضور بازرس بهداشتی برگزار شد
تمرین ۹۰ دقیقه‌ای تیم فوتبال پرسپولیس در حالی پیگیری شد که یک بازرس بهداشتی برای بررسی و نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در محل تمرین سرخپوشان حاضر شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داوری که قاچاقچی مواد و دختران شد!
اسلاوکو وینچیچ داور ۴۰ ساله اهل کشور اسلوونی درست در جایی که نباید حضور پیدا می‌کرد، دیده شد و با سر زدن پلیس همه چیزش را باخت.
بیماری گریوز چیست؟ تشخیص و درمان
در بیماری گریوز، غده تیروئید به صورت منتشر به میزان ۳-۲ برابر بزرگ می‌شود. تیروئید قوام سفتی دارد و ممکن است تریل یا برویی بر روی آن وجود داشته باشد.
برگزاری اولین نشست کمیته داوران والیبال
نخستین نشست کمیته داوران فدراسیون والیبال، روز دوشنبه برگزار می‌شود.
اگر هنگام زلزله در اتوبوس یا مترو بودیم چه کار کنیم؟
به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، اگر هنگام زلزله در اتوبوس، خودرو یا مترو بودیم باید تا پایان یافتن زمین لرزه ها، صبر کنیم و از خروج خودداری کنیم.
اولین و گران‌ترین خرید یحیی لو رفت
شنیده‌ها حکایت از آن دارد که دانیال اسماعیلی‌فر سرلیست یحیی گل‌محمدی برای فصل آتی است.
پرداخت ۹۴۰۰ میلیارد تومان به سیل زدگان
بوئینگ ۷۳۷ مکس به آسمان‌ باز می‌گردد
پایه حقوق برای کارگران مهمتر از حق مسکن است
مجلس یازدهم راه رونق مسکن را هموار می‌کند؟
پروازهای بین‌المللی به یونان از سرگرفته می‌شود
احتمال ازسرگیری پروازهای ایران به ترکیه تا دو ماه آینده
نظارت نادرست عامل سرقت‌ها و حوادث ریلی
کسادی بازار مسکن در مناطق ارزان‌قیمت
برقراری فاصله‌گذاری اجتماعی در هواپیما تا پایان تابستان ۲۰۲۰
نرخ بیکاری ژاپن در بالاترین سطح سه سال اخیر