آغاز جشنواره «جشن رمضان» از ۲۰ اردیبهشت‌ماه

15:22 ۱۸ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 163 0
آغاز جشنواره «جشن رمضان» از ۲۰ اردیبهشت‌ماه

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به دستور رییس جمهور برای توزیع یک بسته غذایی ویژه ماه مبارک رمضان بین مددجویان گفت: در کنار این بسته غذایی در ۱۶ شهرستان استان تهران نیز برنامه‌هایی به شکل گلریزان برای دریافت و توزیع کمک‌های مردمی در اولین فرصت برگزار خواهد شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، داریوش بیات‌نژاد از برگزاری جشنواره «جشن رمضان» و برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات تولیدی مددجویان بهزیستی از بیستم تا سی‌ویکم اردیبهشت‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران خبر داد و گفت: یکی از اهداف این نمایشگاه فراهم کردن فرصتی برای معرفی مسئولیت‌های سازمان بهزیستی به تمام اقشار مردم است. در واقع بهزیستی در کنار کمیته امداد امام خمینی (ره) قصد دارد تا به همه مردم و افکار عمومی در رابطه با دستاوردها و خدمات ارائه‌دهنده به مددجویان‌شان شناخت کافی دهد و بخش عظیمی از خدمات و زحماتی که در اختیار بخش گسترده‌ای از مردم قرار می‌گیرد را در معرض افکار عمومی قرار دهد.
وی در ادامه هدف دیگر برگزاری این نمایشگاه را جذب مشارکت‌های مردمی در حمایت از مددجویان بهزیستی عنوان کرد و گفت: در این نمایشگاه در کنار عرضه دست‌ساز محصولات مددجویان، خدمات تخصصی نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد. برای مثال غربالگری چشم در راستای شناسایی تنبلی چشم، ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای از سوی غرفه همیاران سلامت، ارائه‌ی مشاوره ژنتیک برای پیشگیری و کاهش معلولیت‌ها، عرصه محصولات فرهنگی و غیره بخشی از خدمات ارائه شده در ۹ غرفه تخصصی سازمان بهزیستی در این نمایشگاه است.
مدیرکل بهزیستی استان تهران به نقش برگزاری این نمایشگاه در رونق تولید و بازاریابی برای فروش محصولات مددجویان اشاره کرد و گفت: در حدود ۶۰ غرفه نیز مددجویان به فروش و عرضه محصولات خود خواهند پرداخت.
بیات‌نژاد در ادامه با اشاره به این‌که مردم استان تهران در سال گذشته با وجودمشکلات اقتصادی بسیار تا ۳۱ درصد نسبت به سال ۱۳۹۶ مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی‌شان را به سازمان بهزیستی افزایش دادند، تصریح کرد: همچنین نوعدوستی و همیاری مردم استان تهران در سیل اخیر و اعتماد عمومی آنها به بهزیستی نیز قابل ستایش است.
به گفته وی میزان کمک‌های نقدی مردم استان تهران در سال ۱۳۹۶، ۱۱ میلیارد تومان و کمک‌های غیرنقدی آنها حدود ۶۰ میلیارد تومان بود که این ارقام در بخش نقدی در سال ۱۳۹۷ به ۳۵ میلیارد تومان و در بخش غیرنقدی به ۷۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم افطار مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی با حضور رییس جمهور در شب گذشته، اظهار کرد: در این جلسه با دستور رییس جمهور بنا شد تا یک بسته غذایی ویژه مددجویان در ماه مبارک رمضان توزیع شود. همچنین در ۱۶ شهرستان استان تهران نیز ستادی برای گلریزان و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برگزار خواهد شد.
بیات‌نژاد با اشاره به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر عدم برگزاری مراسم افطار از محل بودجه‌های دولتی، گفت: امسال نیز سازمان بهزیستی با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی و مراسم گلریزان از محل کمک‌های خیرین مراسم افطاری را برگزار می‌کند، اما با توجه به دستور صریح وزیر و محدودیت‌های مالی حتی یک ریال از این مراسم از محل بودجه دولتی نخواهد بود.
مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به این‌که سال گذشته سازمان بهزیستی برای ایجاد ۲۳۰۰ فرصت شغلی تعهد داده بود، توضیح داد: با این وجود این سازمان ۳۳۷۵ شغل را برای مددجویان ایجاد کرد. با این وجود از محل ۲۳ میلیاردی که براساس تبصره ۱۶ باید در اختیار سازمان بهزیستی قرار می‌گرفت تنها ۱۵ میلیارد تومان از سوی بانک‌های عامل پذیرفته و پرداخت شد و از بین ۱۳۱۵ طرح معرفی شده به بانک‌ها ۱۰۸۱ طرح مورد پذیرش قرار گرفت، اما در نهایت به ۷۸۹ نفر تسهیلات پرداخت شد.
بیات‌نژاد در ادامه با بیان این‌که هنوز تعهد اشتغال سازمان بهزیستی در سال ۱۳۹۸ ابلاغ نشده است، گفت: با این وجود این سازمان برای ۲۶۳۰ نفر مددجو شرایط اشتغال آماده‌سازی کرده است تا به محض ابلاغ برنامه اشتغال سازمان بهزیستی این افراد معرفی شوند.
وی همچنین با اشاره به این‌که با وجود ابلاغ ۱۵ میلیارد تومان از محل بودجه‌های سال گذشته برای مناطق روستایی و عشایری تا امروز مشکل سامانه اداره کار حل نشده است، اظهار کرد: امروز با دستور استاندار بنا شد هرچه سریع‌تر مشکلات این سامانه برطرف شود.
مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه از آغاز پرداخت‌ یارانه سازمان بهزیستی به مراکز شبانه‌روزی و مراکز روزانه به شکل سامانه الکترونیکی خبر داد و گفت: در صورت پرداخت و تخصیص اعتبارات یارانه این مراکز  در اردیبهشت‌ماه به شکل الکترونیکی انجام خواهد شد. همچنین شماره‌حساب پشتیبان برای جلب کمک‌های مردمی که پیش از این طولانی بود با همکاری بانک رفاه به شماره حساب ۹۵۹۵۹۵۹۵۹۵ دریافت شد و آغاز به کار کرد.
به گزارش ایسنا، در بخش دیگری از این نشست قنبر،ی سرپرست معاونت امور نمایشگاهی نیز با اشاره به برگزاری نمایشگاه جشن رمضان با همکاری کمیته امداد و سازمان بهزیستی، اظهار کرد: در این نمایشگاه کار فرهنگی و اقتصادی به شکل توامان برای مددجویان و همه اقشار مردم برگزار خواهد شد. همچنین برنامه ضیافت رمضان نیز با همکاری صداوسیما از محل این نمایشگاه هر شب در شبکه پنج صداوسیما نمایش داده خواهد شد.
وی با اشاره به این‌که مددجویان دراین نمایشگاه محصولات خود را به فروش می‌رسانند، گفت: هدف اصلی این نمایشگاه این بود که مانند سایر کشورهای اسلامی نیز در ایران همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان فضای جشن ایجاد شود.
به گفته سرپرست معاونت امور نمایشگاهی، تسهیلات ویژه‌ای برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی برای دریافت غرفه در این نمایشگاه پیش‌بینی شده است و این نمایشگاه در هفت سالن از بیستم تا سی‌ویکم اردیبهشت از ساعت ۱۸ تا ۲۳ هر شب برگزار می‌شود.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

تماس امن به اسنپ سمنان رسید
اسنپ امکان پنهان‌سازی شماره تلفن را به صورت آزمایشی برای کاربران استان سمنان فراهم کرده است. هموطنان این استان از امروز می‌توانند با استفاده از این امکان بدون نمایش شماره تماس خود در طول سفر اسنپ با یکدیگر تماس بگیرند.
تحلیل قیمت بلیت هواپیما برای یافتن بهترین راهکار
همین‌الان قیمت بلیت هواپیما تهران به کیش را برای ایام تعطیلات و روزهای تعطیل در ماه فروردین بررسی کردم که قیمتی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای ایرلاین‌های مختلف اعلام شده بود.
دانلود قسمت ششم سریال سالهای دور از خانه در حلال دانلود
قسمت ۶ سریال «سالهای دور از خانه» اسپین‌آف سریال کمدی «شاهگوش» به کارگردانی مجید صالحی و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی شنبه (۴ خرداد) توسط موسسه تصویرگستر پاسارگاد و سایت دانلود قانونی حلال دانلود توزیع شد.
درآمدزایی از برنامه‌نویسی برای  اندروید
برای افزایش درآمد تکنیک‌های مختلفی وجود دارد که استفاده از برخی از آن‌ها به‌طور قطعی درآمد شما را بیشتر می‌کند! یکی از کارهایی که این روزها صرف‌نظر از موقعیت جغرافیایی که هستید می‌تواند موجب افزایش درآمدتان شود، برنامه‌نویسی برای پلتفرم‌های مختلف، از جمله اندروید است!
خرید تلفن پاناسونیک
تلفن‌ها این روزها در دو نوع بیسیم و رومیزی در بازار موجود هستند. البته انتخاب کردن بین مدل‌های مختلف موجود در بازار کار آسانی نیست.
با اماکن دیدنی جدید کیش آشنا شوید!
سفر همیشه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین موارد مطرح است. افراد بر اساس نیازها و اولویت‌هایشان مقصد سفر خود را انتخاب می‌کنند. آگاهی از جاذبه‌های هر مقصد گردشگری به‌عنوان فاکتوری کلیدی در صرفه‌جویی در زمان و هزینه به شمار می‌رود.
شرمنده‌ایم خرمشهر!
مسئولان سازمان لیگ گفته‌اند به این دلیل فینال جام حذفی در خرمشهر برگزار نمی‌شود که هوای آنجا گرم است، لابد در فصل‌های گذشته خرداد خرمشهر به خنکای چله زمستان بود!
ورود جدی دولت به فاز کنترل نظام توزیع کالا
رئیس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان معتقد است، قبل از اینکه نگران گرانفروشی‌ها باشیم باید مشکلات تأمین و توزیع را حل کرد.
مقام شصت و پنجم پرتوآذر در کاپ جهانی چک- کسب سه امتیاز دیگر برای المپیک
بانوی رکابزن ایران در کاپ جهانی کوهستان چک در رده شصت و پنجم قرار گرفت.
ملی‌پوش دوچرخه سواری: رکابزنان ایرانی را در خارج دوپینگی می‌دانند
نفر سوم دوچرخه سواری امید آسیا از مشکلاتی که بر سر راه رکابزنان وجود دارد پرده برداشت و گفت: اگر امکانات داشتیم کولاک می‌کردیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری- تی‌شرت ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!
آزادکار وزن ۶۱ کیلوگرم ایران پس از کسب مدال طلای جام ساساری ایتالیا، به دلیل این که با تی‌شرت ورزشی بر روی سکوی اهدای مدال حاضر شد، مدال طلای خود را با سهل‌انگاری از دست داد.
۵ سرباز رومانیایی در قندهار زخمی شدند
نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در افغانستان تأیید کرده‌اند که یک کاروان این نیروها در منطقه دند ولایت قندهار هدف یک انفجار قرار گرفته است.
درمان‌های جایگزینِ جراحی زانو
درد زانو از جمله مشکلاتی است که برخی پزشکان انجام عمل جراحی را برای درمان آن پیشنهاد می‌کنند اما چه روش‌های جایگزین دیگری برای این عارضه وجود دارد؟
استفتائات جدید رهبرانقلاب؛ از قضا و کفاره روزه تا خلوت زن و مرد
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری استفتائات جدید (خرداد ماه) حضرت آیت الله خامنه‌ای را منتشر کرد.
والنسیا با شکست بارسلونا قهرمان کوپا دل ری شد
والنسیا توانست بارسلونا را در دیدار نهایی کوپا دل ری شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
آماده باش دستگاه‌های امدادی تهران برای مقابله با طوفان امروز
برگزاری جلسه فوق‌العاده کمیسیون تأمین نظم و امنیت مسابقات ورزشی
نشست کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده
مسئولان در قبال خانواده‌های آسیب‌پذیر سخت‌گیری بیهوده نکنند
وجود خزانه معین استان تهران موضوعیتی ندارد
پلمب انبار یک فروشگاه زنجیره ای با 130 تن برنج تقلبی
آغاز ساخت قطارهای مترویی با ترخیص قطعات واگن از گمرک زنجان
آزمایش برنج‌های ناخالص شهروند - پیامکِ شهردار درباره طرح ترافیک خبرنگاران
لزوم اصلاح الگوی مصرف آب در مدیریت شهری تهران
وجود ۵۰۰ هزار مسکن خالی درتهران-بورس بازی زمین و مستغلات بزرگترین مانع تحولات شهری