آغاز جشنواره «جشن رمضان» از ۲۰ اردیبهشت‌ماه

15:22 ۳۸۸ روز و ۸ ساعت پیش ایسنا 1,229 0
آغاز جشنواره «جشن رمضان» از ۲۰ اردیبهشت‌ماه

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به دستور رییس جمهور برای توزیع یک بسته غذایی ویژه ماه مبارک رمضان بین مددجویان گفت: در کنار این بسته غذایی در ۱۶ شهرستان استان تهران نیز برنامه‌هایی به شکل گلریزان برای دریافت و توزیع کمک‌های مردمی در اولین فرصت برگزار خواهد شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، داریوش بیات‌نژاد از برگزاری جشنواره «جشن رمضان» و برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات تولیدی مددجویان بهزیستی از بیستم تا سی‌ویکم اردیبهشت‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران خبر داد و گفت: یکی از اهداف این نمایشگاه فراهم کردن فرصتی برای معرفی مسئولیت‌های سازمان بهزیستی به تمام اقشار مردم است. در واقع بهزیستی در کنار کمیته امداد امام خمینی (ره) قصد دارد تا به همه مردم و افکار عمومی در رابطه با دستاوردها و خدمات ارائه‌دهنده به مددجویان‌شان شناخت کافی دهد و بخش عظیمی از خدمات و زحماتی که در اختیار بخش گسترده‌ای از مردم قرار می‌گیرد را در معرض افکار عمومی قرار دهد.
وی در ادامه هدف دیگر برگزاری این نمایشگاه را جذب مشارکت‌های مردمی در حمایت از مددجویان بهزیستی عنوان کرد و گفت: در این نمایشگاه در کنار عرضه دست‌ساز محصولات مددجویان، خدمات تخصصی نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد. برای مثال غربالگری چشم در راستای شناسایی تنبلی چشم، ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای از سوی غرفه همیاران سلامت، ارائه‌ی مشاوره ژنتیک برای پیشگیری و کاهش معلولیت‌ها، عرصه محصولات فرهنگی و غیره بخشی از خدمات ارائه شده در ۹ غرفه تخصصی سازمان بهزیستی در این نمایشگاه است.
مدیرکل بهزیستی استان تهران به نقش برگزاری این نمایشگاه در رونق تولید و بازاریابی برای فروش محصولات مددجویان اشاره کرد و گفت: در حدود ۶۰ غرفه نیز مددجویان به فروش و عرضه محصولات خود خواهند پرداخت.
بیات‌نژاد در ادامه با اشاره به این‌که مردم استان تهران در سال گذشته با وجودمشکلات اقتصادی بسیار تا ۳۱ درصد نسبت به سال ۱۳۹۶ مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی‌شان را به سازمان بهزیستی افزایش دادند، تصریح کرد: همچنین نوعدوستی و همیاری مردم استان تهران در سیل اخیر و اعتماد عمومی آنها به بهزیستی نیز قابل ستایش است.
به گفته وی میزان کمک‌های نقدی مردم استان تهران در سال ۱۳۹۶، ۱۱ میلیارد تومان و کمک‌های غیرنقدی آنها حدود ۶۰ میلیارد تومان بود که این ارقام در بخش نقدی در سال ۱۳۹۷ به ۳۵ میلیارد تومان و در بخش غیرنقدی به ۷۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم افطار مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی با حضور رییس جمهور در شب گذشته، اظهار کرد: در این جلسه با دستور رییس جمهور بنا شد تا یک بسته غذایی ویژه مددجویان در ماه مبارک رمضان توزیع شود. همچنین در ۱۶ شهرستان استان تهران نیز ستادی برای گلریزان و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برگزار خواهد شد.
بیات‌نژاد با اشاره به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر عدم برگزاری مراسم افطار از محل بودجه‌های دولتی، گفت: امسال نیز سازمان بهزیستی با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی و مراسم گلریزان از محل کمک‌های خیرین مراسم افطاری را برگزار می‌کند، اما با توجه به دستور صریح وزیر و محدودیت‌های مالی حتی یک ریال از این مراسم از محل بودجه دولتی نخواهد بود.
مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به این‌که سال گذشته سازمان بهزیستی برای ایجاد ۲۳۰۰ فرصت شغلی تعهد داده بود، توضیح داد: با این وجود این سازمان ۳۳۷۵ شغل را برای مددجویان ایجاد کرد. با این وجود از محل ۲۳ میلیاردی که براساس تبصره ۱۶ باید در اختیار سازمان بهزیستی قرار می‌گرفت تنها ۱۵ میلیارد تومان از سوی بانک‌های عامل پذیرفته و پرداخت شد و از بین ۱۳۱۵ طرح معرفی شده به بانک‌ها ۱۰۸۱ طرح مورد پذیرش قرار گرفت، اما در نهایت به ۷۸۹ نفر تسهیلات پرداخت شد.
بیات‌نژاد در ادامه با بیان این‌که هنوز تعهد اشتغال سازمان بهزیستی در سال ۱۳۹۸ ابلاغ نشده است، گفت: با این وجود این سازمان برای ۲۶۳۰ نفر مددجو شرایط اشتغال آماده‌سازی کرده است تا به محض ابلاغ برنامه اشتغال سازمان بهزیستی این افراد معرفی شوند.
وی همچنین با اشاره به این‌که با وجود ابلاغ ۱۵ میلیارد تومان از محل بودجه‌های سال گذشته برای مناطق روستایی و عشایری تا امروز مشکل سامانه اداره کار حل نشده است، اظهار کرد: امروز با دستور استاندار بنا شد هرچه سریع‌تر مشکلات این سامانه برطرف شود.
مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه از آغاز پرداخت‌ یارانه سازمان بهزیستی به مراکز شبانه‌روزی و مراکز روزانه به شکل سامانه الکترونیکی خبر داد و گفت: در صورت پرداخت و تخصیص اعتبارات یارانه این مراکز  در اردیبهشت‌ماه به شکل الکترونیکی انجام خواهد شد. همچنین شماره‌حساب پشتیبان برای جلب کمک‌های مردمی که پیش از این طولانی بود با همکاری بانک رفاه به شماره حساب ۹۵۹۵۹۵۹۵۹۵ دریافت شد و آغاز به کار کرد.
به گزارش ایسنا، در بخش دیگری از این نشست قنبر،ی سرپرست معاونت امور نمایشگاهی نیز با اشاره به برگزاری نمایشگاه جشن رمضان با همکاری کمیته امداد و سازمان بهزیستی، اظهار کرد: در این نمایشگاه کار فرهنگی و اقتصادی به شکل توامان برای مددجویان و همه اقشار مردم برگزار خواهد شد. همچنین برنامه ضیافت رمضان نیز با همکاری صداوسیما از محل این نمایشگاه هر شب در شبکه پنج صداوسیما نمایش داده خواهد شد.
وی با اشاره به این‌که مددجویان دراین نمایشگاه محصولات خود را به فروش می‌رسانند، گفت: هدف اصلی این نمایشگاه این بود که مانند سایر کشورهای اسلامی نیز در ایران همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان فضای جشن ایجاد شود.
به گفته سرپرست معاونت امور نمایشگاهی، تسهیلات ویژه‌ای برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی برای دریافت غرفه در این نمایشگاه پیش‌بینی شده است و این نمایشگاه در هفت سالن از بیستم تا سی‌ویکم اردیبهشت از ساعت ۱۸ تا ۲۳ هر شب برگزار می‌شود.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

آذری: نه من و نه هیچ یک از اعضای مجمع در جریان پیش‌نویس اساسنامه نبودیم
مدیرعامل باشگاه فولاد می‌گوید نه او و نه دیگر اعضای مجمع، پیش نویس اساسنامه اصلاح شده فدراسیون فوتبال را پیش از ارسال به فیفا، ندیده‌اند.
کنترل شدن 95 درصد آتش سوزی جنگل‌های بهبهان
محمد جواد اشرفی امشب در اهواز، در رابطه با آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگهای بهبهان، اظهار کرد: تا حدودی هنوز در جنگل دود ناشی از آتش وجود دارد اما تقریباً 95 درصد آتش در جنگل‌های بهبهان کنترل شده است.
درخواست پیروانی برای اصلاح پروتکل‌های بهداشتی
مدیر تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید دو بند پروتکل‌های وزارت بهداشت کار را برای تیم‌های لیگ برتری سخت کرده است.
کمیسیون بررسی آزمایش کرونا در فوتبال تشکیل شد
ستاد مبارزه با کرونا در ورزش با تشکیل کمیسیونی صحت و سقم و کیفیت آزمایش‌های انجام شده توسط تیم‌های لیگ برتری را بررسی می‌کند.
فلزی که سریع کرونا را می‌کشد
طبق گفته یک دانشمند انگلیسی، دستگیره‌های درب‌های خانه و مکان‌های دیگر باید از جنس "مس" باشند تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.
اعتراض علیه رفتارهای نژادپرستانه در آمریکا به آلمان رسید
رسانه‌های دولتی آلمان روز (شنبه) از بروز موجی از اعتراضات نسبت به قتل "جورج فلوید" در مقابل سفارت آمریکا در برلین خبر دادند.
خیابان‌های جنگ‌زده شهر «مینیاپولیس» آمریکا- فیلم
خیابان‌های جنگ‌زده شهر «مینیاپولیس» آمریکا پس از اعتراضات دو روز اخیر به قتل شهروند سیاه‌پوست توسط پلیس را خواهید دید.
بسیج گارد ملی ایالت مینه‌سوتا برای اولین بار از جنگ جهانی دوم
فرماندار مینه‌سوتا امروز (شنبه) تاکید کرد، برای اولین بار از زمان جنگ جهانی دوم، بسیج کامل گارد ملی را اعلام می‌کند تا به "ویرانی ناخواسته" از اعتراضاتی که او به گردن معترضانی انداخت که به این ایات تعلق ندارند، پایان دهد.
گزارش تکان‌دهنده نماینده کنگره از مینه سوتا
عمر در این پیام گفت: من اکنون در خیابان سی و هشتم هستم، جایی که یک افسر پلیس جان جورج فلوید را گرفت. اغلب در شهر مینیاپلیس، نه تنها عدالت به تعویق می افتد، بلکه به طور کامل برقرار نمی شود.
روسیه اتهام‌زنی آمریکا درباره چاپ اسکناس تقلبی برای حفتر را محکوم کرد
وزارت امور خارجه روسیه امروز (شنبه) در بیانیه‌ای اتهامات آمریکا مبنی بر اینکه یک شرکت وابسته به دولت مسکو پول تقلبی برای لیبی چاپ کرده است، رد کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ادغام یا الحاق؛ سرنوشت معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه چه می‌شود؟
در حالی که پیش از این صحبت از ادغام معاونت‌های پیشگیری و فرهنگی قوه‌قضائیه در میان بود، اما حالا الحاق معاونت فرهنگی در معاونتی دیگر مطرح است.
ترامپ: آمریکا روابط با سازمان بهداشت جهانی را قطع کرد
رییس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که کشورش روابط با سازمان بهداشت جهانی را از امروز (جمعه) قطع خواهد کرد.
کاهش حریق فضای سبز در گرو اندیشیدن راهکارهای لازم
طبق آماری که آتش‌نشانی تهران اعلام کرده در سالی که گذشت حدود یک چهارم آتش‌سوزی‌های رخ داده در پایتخت مربوط به فضای سبز بوده است؛ فضاهایی که امسال نیز نگرانی‌ زیادی در مورد وقوع حریق در آن‌ها وجود دارد و متاسفانه از ابتدای سال تاکنون مواردی از حریق نیز در آن رخ داده است. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به بررسی این موضوع پرداخته است.
سیف‌پور: درگیری یک کشتی‌گیر با تختی صحت ندارد
دارنده ۲ طلا و یک نقره جهان و یک برنز المپیک و همدوره‌ای جهان پهلوان تختی، گفت: قسمتی از فیلم جهان پهلوان تختی که نشان دهنده درگیری یکی دو کشتی‌گیر با او در رختکن است، صحت ندارد چرا که همه تیم او را دوست داشتند و احترام زیادی برای او قائل بودند.
دیاباته به تهران بازگشت
مهاجم اهل مالی استقلال پس از دریافت مطالباتش به ایران بازگشت.
مدیرکل جدید روابط عمومی شورای عالی استان‌ها منصوب شد
تعیین تکلیف اجرای طرح ترافیک در جلسه شنبه آینده ستاد ملی کرونا
ابلاغ شیوه‌نامه اعطای مجوز اقامت ۵ ساله به سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی
تاکسی‌ها مجاز به سوار کردن بیش از سه مسافر نیستند
بهبود شرایط زندگی سگ‌های بدون صاحب در آرادکوه
ورود ˮبدون ماسکˮممنوع
از توزیع آسان مواد مخدر تا خطر جدی بافت فرسوده در منطقه 7
تشکیل ائتلافی از شهرداری کلانشهرهای جهان برای همکاری‌های مشترک
نصب برچسب‌های دو نرخی در تاکسی‌های پایتخت- کاهش ۶۰ درصدی مسافران
امروز هوای پایتخت مطلوب است