آغاز جشنواره «جشن رمضان» از ۲۰ اردیبهشت‌ماه

15:22 ۷۵ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 533 0
آغاز جشنواره «جشن رمضان» از ۲۰ اردیبهشت‌ماه

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به دستور رییس جمهور برای توزیع یک بسته غذایی ویژه ماه مبارک رمضان بین مددجویان گفت: در کنار این بسته غذایی در ۱۶ شهرستان استان تهران نیز برنامه‌هایی به شکل گلریزان برای دریافت و توزیع کمک‌های مردمی در اولین فرصت برگزار خواهد شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، داریوش بیات‌نژاد از برگزاری جشنواره «جشن رمضان» و برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات تولیدی مددجویان بهزیستی از بیستم تا سی‌ویکم اردیبهشت‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران خبر داد و گفت: یکی از اهداف این نمایشگاه فراهم کردن فرصتی برای معرفی مسئولیت‌های سازمان بهزیستی به تمام اقشار مردم است. در واقع بهزیستی در کنار کمیته امداد امام خمینی (ره) قصد دارد تا به همه مردم و افکار عمومی در رابطه با دستاوردها و خدمات ارائه‌دهنده به مددجویان‌شان شناخت کافی دهد و بخش عظیمی از خدمات و زحماتی که در اختیار بخش گسترده‌ای از مردم قرار می‌گیرد را در معرض افکار عمومی قرار دهد.
وی در ادامه هدف دیگر برگزاری این نمایشگاه را جذب مشارکت‌های مردمی در حمایت از مددجویان بهزیستی عنوان کرد و گفت: در این نمایشگاه در کنار عرضه دست‌ساز محصولات مددجویان، خدمات تخصصی نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد. برای مثال غربالگری چشم در راستای شناسایی تنبلی چشم، ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای از سوی غرفه همیاران سلامت، ارائه‌ی مشاوره ژنتیک برای پیشگیری و کاهش معلولیت‌ها، عرصه محصولات فرهنگی و غیره بخشی از خدمات ارائه شده در ۹ غرفه تخصصی سازمان بهزیستی در این نمایشگاه است.
مدیرکل بهزیستی استان تهران به نقش برگزاری این نمایشگاه در رونق تولید و بازاریابی برای فروش محصولات مددجویان اشاره کرد و گفت: در حدود ۶۰ غرفه نیز مددجویان به فروش و عرضه محصولات خود خواهند پرداخت.
بیات‌نژاد در ادامه با اشاره به این‌که مردم استان تهران در سال گذشته با وجودمشکلات اقتصادی بسیار تا ۳۱ درصد نسبت به سال ۱۳۹۶ مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی‌شان را به سازمان بهزیستی افزایش دادند، تصریح کرد: همچنین نوعدوستی و همیاری مردم استان تهران در سیل اخیر و اعتماد عمومی آنها به بهزیستی نیز قابل ستایش است.
به گفته وی میزان کمک‌های نقدی مردم استان تهران در سال ۱۳۹۶، ۱۱ میلیارد تومان و کمک‌های غیرنقدی آنها حدود ۶۰ میلیارد تومان بود که این ارقام در بخش نقدی در سال ۱۳۹۷ به ۳۵ میلیارد تومان و در بخش غیرنقدی به ۷۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم افطار مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی با حضور رییس جمهور در شب گذشته، اظهار کرد: در این جلسه با دستور رییس جمهور بنا شد تا یک بسته غذایی ویژه مددجویان در ماه مبارک رمضان توزیع شود. همچنین در ۱۶ شهرستان استان تهران نیز ستادی برای گلریزان و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برگزار خواهد شد.
بیات‌نژاد با اشاره به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر عدم برگزاری مراسم افطار از محل بودجه‌های دولتی، گفت: امسال نیز سازمان بهزیستی با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی و مراسم گلریزان از محل کمک‌های خیرین مراسم افطاری را برگزار می‌کند، اما با توجه به دستور صریح وزیر و محدودیت‌های مالی حتی یک ریال از این مراسم از محل بودجه دولتی نخواهد بود.
مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به این‌که سال گذشته سازمان بهزیستی برای ایجاد ۲۳۰۰ فرصت شغلی تعهد داده بود، توضیح داد: با این وجود این سازمان ۳۳۷۵ شغل را برای مددجویان ایجاد کرد. با این وجود از محل ۲۳ میلیاردی که براساس تبصره ۱۶ باید در اختیار سازمان بهزیستی قرار می‌گرفت تنها ۱۵ میلیارد تومان از سوی بانک‌های عامل پذیرفته و پرداخت شد و از بین ۱۳۱۵ طرح معرفی شده به بانک‌ها ۱۰۸۱ طرح مورد پذیرش قرار گرفت، اما در نهایت به ۷۸۹ نفر تسهیلات پرداخت شد.
بیات‌نژاد در ادامه با بیان این‌که هنوز تعهد اشتغال سازمان بهزیستی در سال ۱۳۹۸ ابلاغ نشده است، گفت: با این وجود این سازمان برای ۲۶۳۰ نفر مددجو شرایط اشتغال آماده‌سازی کرده است تا به محض ابلاغ برنامه اشتغال سازمان بهزیستی این افراد معرفی شوند.
وی همچنین با اشاره به این‌که با وجود ابلاغ ۱۵ میلیارد تومان از محل بودجه‌های سال گذشته برای مناطق روستایی و عشایری تا امروز مشکل سامانه اداره کار حل نشده است، اظهار کرد: امروز با دستور استاندار بنا شد هرچه سریع‌تر مشکلات این سامانه برطرف شود.
مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه از آغاز پرداخت‌ یارانه سازمان بهزیستی به مراکز شبانه‌روزی و مراکز روزانه به شکل سامانه الکترونیکی خبر داد و گفت: در صورت پرداخت و تخصیص اعتبارات یارانه این مراکز  در اردیبهشت‌ماه به شکل الکترونیکی انجام خواهد شد. همچنین شماره‌حساب پشتیبان برای جلب کمک‌های مردمی که پیش از این طولانی بود با همکاری بانک رفاه به شماره حساب ۹۵۹۵۹۵۹۵۹۵ دریافت شد و آغاز به کار کرد.
به گزارش ایسنا، در بخش دیگری از این نشست قنبر،ی سرپرست معاونت امور نمایشگاهی نیز با اشاره به برگزاری نمایشگاه جشن رمضان با همکاری کمیته امداد و سازمان بهزیستی، اظهار کرد: در این نمایشگاه کار فرهنگی و اقتصادی به شکل توامان برای مددجویان و همه اقشار مردم برگزار خواهد شد. همچنین برنامه ضیافت رمضان نیز با همکاری صداوسیما از محل این نمایشگاه هر شب در شبکه پنج صداوسیما نمایش داده خواهد شد.
وی با اشاره به این‌که مددجویان دراین نمایشگاه محصولات خود را به فروش می‌رسانند، گفت: هدف اصلی این نمایشگاه این بود که مانند سایر کشورهای اسلامی نیز در ایران همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان فضای جشن ایجاد شود.
به گفته سرپرست معاونت امور نمایشگاهی، تسهیلات ویژه‌ای برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی برای دریافت غرفه در این نمایشگاه پیش‌بینی شده است و این نمایشگاه در هفت سالن از بیستم تا سی‌ویکم اردیبهشت از ساعت ۱۸ تا ۲۳ هر شب برگزار می‌شود.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

با خواندن این سوره ده برابر قطره‌های برف و باران از خداوند حسنه بگیرید
سوره انفطار هشتاد و دومین سوره قرآن است که در جزء سی ام قرار دارد.
آسیب دیدگی جدی یکی از بدلکاران، تصویربرداری فیلم پرطرفدار را متوقف کرد
روز گذشته در پی آسیب دیدگی شدید یکی از بدلکاران فیلم سینمایی «سریع و خشن»، ساخت این فیلم برای مدتی متوقف شده است.
اولین بازیگر سریال «ارباب حلقه ها» مشخص شد- عکس
کمپانی آمازون اولین بازیگر خود را برای سریال مورد انتظار خود به نام «ارباب حلقه ها» معرفی کرد.
پیام وزیر ارشاد به جشنواره موسیقی جوان
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پیام داد.
تازه ترین خبرها از فینال مسابقه پرطرفدار «کودک شو»
«کودک شو» یک مسابقه خانوادگی است که در آن خانواده‌ها برای دریافت جایزه بزرگ با هم رقابت می‌کنند.
واکنش هاشمی به شعارهای مردم در فضای مجازی علیه خودش
رئیس شورای شهر تهران بیان داشت:‌متأسفانه شعارهایی در فضاهای مجازی داده می‌شود که من را خطاب قرار می دهند و به دلیل اینکه گمان می‌کنند من هنوز در مترو هستم شعار می‌دهند «هاشمی، هاشمی استعفا، استعفا» در حالی که من اعمال نظر مدیریتی در دستگاه اجرایی ندارم.
گزارش تلفیقی حساب‌های مالی شهرداری زیر ذره‌بین شورای شهر
محسن هاشمی در صحن امروز شورای شهر تهران در ارتباط با گزارش تلفیقی حساب‌های مالی شهرداری و سازمان‌های وابسته به آن اظهار داشت: آقای الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه درخواستی از ما داشته که افراد متخلف در این حسابرسی به قوه قضائیه معرفی شوند.
توقیف یک دستگاه خودروی تیبا حین حمل تریاک
رئیس کلانتری ۲۱۱ قلعه نو گفت: دو مرد که قصد داشتند مقدار دو کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک را به تهران برسانند، دستگیر شدند.
دستگیری سارقان مسلح زورگیر محدوده میدان فردوسی
سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو سارق زورگیر موبایل قاپ در مرکز شهر خبر داد.
نگاهی به تغییر نام خیابان نجات‌الهی به گذر صنایع دستی
حسین بختیاری، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل مجمع ملی هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی درباره تاثیر طرح گذر صنایع‌ دستی در رونق بازار این حوزه، اظهار کرد: محلی به نام خیابان استاد نجات‌الهی سال‌هاست که در حوزه صنایع دستی فعالیت می‌کند و نصب تابلویی به نام «گذر صنایع دستی»، اقدامی نیست که بخواهیم آن را تا این اندازه بزرگ کنیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصمیم عجیب کالدرون درباره تمرینات پرسپولیس
سرمربی آرژانتینی باشگاه پرسپولیس، تصمیمی جالب را گرفت.
ارزهای دیجیتالی مثل قیچی دو لبه است
الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تعیین و تکلیف در خصوص ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: امروز کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه ویژه ای در این خصوص با حضور وزیر اقتصاد، نیرو، صنعت معدن و تجارت، رؤسای بانک مرکزی، مخابرات و پدافند غیر عامل داشت و مفصل در این خصوص بحث و گفتگو صورت گرفت.
امکان تخصیص و هزینه‌کرد 1300 میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت توسعه متروی تهران
حسن رسولی از امکان تخصیص و هزینه‌کرد 1300 میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه مترو با کمک رئیس‌کل بانک مرکزی خبر داد.
مبلغ قرارداد طارمی با تیم پرتغالی چقدر است؟
مهدی طارمی که از پرسپولیس پیشنهاد داشت به ریوه‌آوه پرتغال پیوست.
علیخانی استعداد خود را کشف کرد- شن بازی جذاب داوران در ˮعصر جدیدˮ
با پخش قسمت چهارم از مرحله نیمه نهایی، عصر جدید در آستانه آغاز مرحله فینال قرار گرفت.