جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

13:55 ۳۹۰ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 845 0
جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

کنفرانس سالیانه گوگل(Google I/O ۲۰۱۹) که در آن گوگل از جدیدترین دستاوردهای نرم افزاری خود پرده‌برداری کرد شب گذشته ساعت ۹:۳۰ به وقت تهران آغاز شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، ۷ مه بیش از ۷۰۰۰ توسعه دهنده در کنفرانس سالیانه گوگل که در سالنآمفیتئاتر "شورلاین"(Shoreline Amphitheater) در شهر "مانتینویو" ایالت کالیفرنیا برگزار شد، شرکت کردند.

کنفرانس ۲۰۱۹ گوگل از تاریخ ۷ تا ۹ مه در شهر "مانتینویو" برگزار خواهد شد. این مراسم برای توسعه دهندگان و علاقه مندان به دنیای فناوری به جریان می‌افتد.

طی این مراسم "سوندارپیچای" Sundar Pichai)‎) مدیر عامل اجرایی گوگل و "آپارناچناپراگادا"(Aparna Chennapragada) مدیر عامل گوگل از محصولات و فناوری‌های جدید گوگل رونمایی کرده و کمی درباره آنها صحبت کردند.

محصولاتی که گوگل در این مراسم از آنها رونمایی کرده به شرح زیر است.

"گوگلداپلکس"(Google Duplex)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

سال گذشته طی مراسم گوگلای/ او ۲۰۱۸، مدیر عامل اجرایی گوگل، از آخرین نوآوری خود در زمینه خدمات صوتی صحبت و از یک دستیار هوشمند با صدای کاملاً طبیعی رونمایی کرد که به صورت تلفنی قرار ملاقاتی را با فردی تنظیم می‌کند. این قابلیت "گوگلداپلکس"(Google Duplex) نام داشت. در این مکالمه این دستیار هوشمند با صدای بسیار طبیعی قرار ملاقاتی را به صورت تلفنی با فردی تنظیم می‌کرد. این هوش مصنوعی گوگل با یک فرد واقعی که در یک آرایشگاه کار می‌کرد تماس تلفنی برقرار کرد و از او برای کوتاهی مو وقت گرفت. طی مکالمه دوم این هوش مصنوعی با یک صدای مردانه با یک رستوران تماس گرفت تا یک میز رزرو کند این مکالمه به قدری طبیعی بود که آن فرد اصلاً متوجه نشد که در حال صحبت با یک ماشین است. اما طی کنفرانس دیروز گوگل از نسخه پیشرفته گوگلداپلکسکه طی آن این دستیار هوشمند علاوه بر رزرو رستوران می‌تواند خودرو کرایه کرده و یا بلیط سینما رزرو کند نیز رونمایی کرد.

"اندروید کیو"(Android Q)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

اواخر تابستان یا اوایل پاییز گوگل قرار است از نسخه بعدی سیستم عامل خود موسوم به "اندروید کیو"(Android Q) رونمایی کند. حریم خصوصی در نسخه بعدی سیستم عامل گوگل بیشتر نمایان خواهد بود. طی این کنفرانس گوگل اعلام کرد که گوشی‌های هوشمند تاشو از نسخه سیستم عامل جدید پشتیبانی خواهند کرد. گوگل همچنین درباره تغییرات نسخه "بتا ۳"(beta ۳) اندروید کیو نیز صحبت کرد.

دستگاه هوشمند "نست هاب مکس"(Nest Hub Max) گوگل

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

دستگاه" نست هاب مکس" شامل "گوگل هوم مکس" (Google Home Max)، "دوربین نست" و "گوگل هوم" (Hub Google Home) است. این دستگاه دارای یک نمایشگر هوشمند ۱۰ اینچی نیز است.

گوگل نست هاب مکس می‌تواند چهره کاربر را هنگام ورود به خانه تشخیص داده و یک صفحه خانگی شامل اعلانات تقویم یا اسلایدشویی از تصاویر خصوصی کاربران را نمایش دهد. همچنین می‌توان از نست هاب مکس برای برقراری تماس‌های ویدئویی نیز استفاده کرد.

گوشی‌های هوشمند میان رده "پیکسل ۳ ا ی"(Pixel ۳A) و "پیکسل ۳ ای ایکس ال"(Pixel ۳A XL)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

از گوشی‌های هوشمند میان رده "پیکسل ۳ ای"(Pixel ۳A) و "پیکسل ۳ ای ایکس ال "(Pixel ۳A XL) طی این کنفرانس رونمایی شد. گوشی‌های "Pixel ۳A" و "Pixel ۳A XL" نسخه‌های ارزان‌تر گوشی‌های هوشمند "Pixel ۳"و "Pixel ۳XL" هستند. گوشی‌های مذکور علاوه بر طراحی زیبا و قیمت مناسب دارای دوربین‌هایی با کیفیت فوق العاده هستند. قیمت گوشی‌های"Pixel ۳A" و"Pixel ۳A XL" گوگل به ترتیب ۴۰۰ و ۴۷۹ دلار است.

هوش مصنوعی

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

گوگل در حال استفاده از هوش مصنوعی و فناوری تشخیص صدا برای کمک به افراد دارای معلولیت است تا آنها بتوانند به طور مستقل و راحت‌تر زندگی می‌کند. گوگل با همکاری "مؤسسه توسعه درمانی ای. ال. اس"(ALS Therapy Development Institute) و "مؤسسه ابتکار ای. ال. اس" (ALS Residence Initiative) طی پروژه‌ای تحت عنوان "پروژه ایفوریا"(Project Euphoria) برای توسعه فناوری برای بیماران مبتلا به "اسکلروز جانبی آمیوتروفیک"(ALS) همکاری کرده است. ایده توسعه فناوری مذکور این است که دوست و خانواده افراد مبتلا به "اسکلروز جانبی آمیوتروفیک" بتوانند با کمک هوش مصنوعی عزیزانشان را بهتر درک کنند.

"گوگل گو" (Google go)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

"گوگل گو" (Google go) یک برنامه جستجو است. گوگل گو با بهره‌گیری از فهرست جستجوهای قبلی کاربر، اقدام به پیشنهاد مطالب مورد علاقه او می‌کند. این برنامه از جستجوی صوتی نیز پشتیبانی می‌کند و قادر به ترجمه مطالب به تمام زبان‌ها نیز است.

"دستیار گوگل" (Google Assistant)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

پس از گذشت سه سال از رونمایی از "دستیار گوگل"(Google Assistant) توسط "سوندارپیچای" مدیرعامل اجرایی گوگل، اکنون بزرگترین آپدیت آن عرضه شده است که ۱۰ برابر سریع‌تر از قبل پاسخ می‌دهد. در نمایش نسخه جدید دستیار هوشمند گوگل در رویداد ۲۰۱۹ گوگل علاوه بر نمایش سرعت فوق العاده این دستیار هوشمند، ویژگی‌های دیگری نیز به نمایش گذاشته شد. به عنوان مثال وقتی "مگی هولنجر" مدیر برنامه گوگل یک تاکسی اینترنتی درخواست کرد، دستیار هوشمند گوگل مکان فعلی وی را می‌دانست و بین هر درخواست نیز مجبور به صدا کردن گوگل اسیستنت برای فعال شدنش نبود. ضمن اینکه این افزایش سرعت نه تنها از دقت و درک آن کم نکرده است بلکه به آن افزوده است.

گوشی‌های هوشمند تاشو

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

دنیای فناوری گوشی‌های هوشمند همواره با نوآوری‌های جدید متحول می‌شود و به نظر می‌رسد گوشی‌های تاشو جدیدترین ایده فراگیر در بین شرکت‌های بزرگ شده است و خبر می‌رسد که اکنون گوگل نیز به این جرگه پیوسته است. گوگل در پاییز گذشته اعلام کرد که سیستم عامل اندروید از گوشی‌های تاشو پشتیبانی می‌کند. این اعلام نشان می‌دهد که گوگل حداقل این فناوری جدید را تحت نظر داشته است. آنها طی این مواسم به دلیل سوال یکی از حضار در این باره کمی درباره آن صحبت کردند اما درباره زمان قطعی عرضه آن چیزی نگفتند و تنها اعلام کردند که این فناوری بسیار مهم است، اما گوگل در حال حاضر فعلاً چیزی برای اعلام در این زمینه ندارد.

گوگل لنز

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

طی این کنفرانس آنها از نسخه پیشرفته‌تر "گوگل لنز"(Google Lens) رونمایی کردند. اکنون "گوگل لنز" می‌تواند در رستوان نیز به شما یاری رساند. هنگامیکه کاربر دوربین گوشی خود را به سمت منوی رستوران باز می‌کند، گوگل لنز می‌تواند با بررسی منوی رستوران، غذاهای محبوب آنجا را همراه با تصویر غذا به کاربر نشان دهد.

در ابتدا نرم افزار گوگل لنز تنها بر روی گوشی‌های پیکسل گوگل قابل دسترسی و استفاده بود اما اکنون تمامی گوشی‌های مجهز به سیستم عامل اندروید می‌توانند از خدمات آن لذت ببرند به گونه‌ای که این اپلیکیشن در آخرین نسخه آن با دوربین اصلی برخی از گوشی‌های هوشمند سازگار شده است. همچنین کاربران در صورت نیاز به جست‌وجوی اطلاعات خاص می‌توانند به صورت مستقیم و بر روی دوربین خود گوشی به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

گوگل لنز برای بسیاری از گردشگران و توریست‌های خارجی کاربرد بالایی دارد چرا که آن‌ها بدون دانستن زبان مورد نظر هم قادر خواهند بود از نوع فروشگاه‌ها و محصولات ناآشنای آن کشور و همچنین اطلاعاتی از اماکن تاریخی سر راه خود مطلع و آگاه شوند.

گل لنز از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌برد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از لنز دوربین گوشی خود، تجربیات و اطلاعات گسترده بسیاری را به دست بیاورند.

هوش مصنوعی گوگل به کاربران اجازه می‌دهد تا با گرفتن دوربین گوشی مقابل اشیا، مکان‌های پیرامون، فروشگاه‌ها و اماکن تاریخی، تفریحی و عکس گرفتن از آنها، اطلاعات دقیق و جزئیات کلی آن را بدست آورند.

"گوگل مپ"(Google map)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

گوگل طی کنفرانس به نسخه جدید برنامه مشهور خود موسوم به "گوگل مپ" نیز اشاره کرد و گفت دارندگان گوشی‌های هوشمند پیکسل می‌توانند با آپدیت این برنامه از قابلیت جدید آن استفاده کنند. گوگل در نسخه جدید این برنامه با بهره گیری از فناوری واقعیت افزوده این امکان را به کاربر داده است تا به جای نگاه کردن به نقطه آبی روی نقشه، می‌تواند خیابان مورد نظر را در همان زمان مشاهده کند و فناوری واقعیت افزوده نیز با نشان دادن فلش، جهات مختلف را به او نشان می‌دهد.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

آموزش
آموزش

آخرین اخبار

تشکیل کارگروه ویژه برای مبارزه با دارو و مکمل‌های غیرمجاز در بدنسازی
سرپرست جدید فدراسیون بدنسازی از تشکیل کارگروه ویژه با متخلفان دارو و مکمل‌های غیر مجاز در بدنسازی خبر داد و گفت: در این کار گروه از دستگاه‌های نظارتی و امنیتی نیز دعوت خواهیم کرد.
اهدای مدال آسیایی تیم بسکتبال نفت به بیمارستان طالقانی آبادان
سرپرست تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در راستای ارج نهادن به زحمات سربازان خط مقدم جبهه مبارزه با بیماری کرونا، مدال برنز آسیایی این تیم را به کادر درمانی بیمارستان طالقانی آبادان اهدا کرد.
ورزشکاران المپیکی برزیل در اروپا تمرین می‌کنند
کمیته ملی المپیک برزیل اعلام کرد ورزشکاران را برای تمرین کردن به کشورهای اروپایی می‌فرستد.
میراسماعیلی: تجربه درخشان از من بیشتر است- مسئولان ورزش نقشی در آمدن او نداشتند
رییس فدراسیون جودو با تاکید بر اینکه تجربه محمد درخشان مخصوصا در مباحث بین المللی بیشتر از اوست، گفت: تمام قدرتمان را جمع کرده ایم تا هر آنچه که در توانمان است برای دفاع از حقانیت ورزش ایران و جودو به دادگاه CAS ارائه کنیم.
حمید سوریان کاندیدای ایران در انتخابات هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی
حمید سوریان نابغه کشتی فرنگی جهان به عنوان نماینده رسمی فدراسیون کشتی ایران برای حضور در انتخابات هیأت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی معرفی شد.
حسینی: بهترین عملکردم را در ترابزون نشان خواهم داد
مدافع تیم ملی فوتبال ایران امیدوار است بتواند در ترابزون اسپور درخشش خود را ادامه دهد.
پروتکل فیفا برای بازگشت به فوتبال در دوران کرونا منتشر شد
متن کامل پروتکل فیفا برای بازگشت به فعالیت‌های فوتبالی در زمان کرونا منتشر شد.
واکنش نبی به خبر تعلیق فدراسیون فوتبال
دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران خبر تعلیق این فدراسیون را تکذیب کرد.
گفتگوی تلفنی ترامپ و پوتین
رئیس جمهور آمریکا و رئیس جمهور روسیه درباره برنامه‌های امسال " اجلاس گروه ۷" گفت‌وگو کردند.
سرکوب معترضان در نزدیکی کاخ سفید صدای سران دموکرات سنا را درآورد
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رهبر اقلیت دموکرات سنای این کشور با صدور بیانیه مشترکی استفاده از گاز اشک آور و سرکوب از سوی پلیس علیه معترضان صلح طلب در نزدیکی کاخ سفید را محکوم کردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خبر خوب ظریف
وزیر خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرامش خبر خوبی را خطاب به مخاطبانش منتشر کرد.
اعتراضات اخیر آمریکا آتش زیرخاکستری است که فوران کرده است
یک کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار کرد: اعتراضات اخیر در آمریکا آتش زیر خاکستر بوده که در حال حاضر فوران کرده است.
نقش پررنگ ۵ ربات در مبارزه با ویروس‌ کرونا
از زمان شیوع بیماری کووید-۱۹ تاکنون ربات‌های زیادی برای ضدعفونی بیمارستان‌ها و انجام بسیاری از کارها توسعه داده شده‌اند، که طی این خبر به معرفی پنج مورد از آنها می‌پردازیم.
باقرزاده: المپیک برگزار نشود، شمشیربازی ضرر می‌کند- در مناطق سفید سالن  نداریم
رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: در صورتی که المپیک توکیو برگزار نشود شمشیربازی متضرر خواهد شد اما المپیک برگزار می شود و ما تیم ایده الی را راهی بازی ها می کنیم.
ملوان دیگر به مریم ایراندوست احتیاجی ندارد!
سرمربی سابق تیم ملوان بندرانزلی در مورد احتمال بازگشت دوباره خود به این تیم گفت: فکر می‌کنم ملوان دیگر به مریم ایراندوست نیاز ندارد.
تشخیص چند دهه زودتر بیماری آلزایمر با یافته جدید دانشمند ایرانی
کشف لکه‌های بزرگ بر روی سطح ستاره‌های بسیار داغ
تلسکوپ غول‌پیکر چین به دنبال بیگانه‌ها خواهد گشت
روش درمانی جدید برای یکی از انواع نادر سرطان خون
ساخت ˮقمقمه هوشمندˮ که میزان مصرف آب را زیر نظر می‌گیرد
نقش پررنگ ۵ ربات در مبارزه با ویروس‌ کرونا
ابداع جلیقه‌ای که بدن کاربر را خنک می‌کند
چین ۲ ماهواره به مدار ارسال کرد
ˮپروکسیما-بیˮ ممکن است بیشتر از تصور ما شبیه زمین باشد
بینش‌های جدیدی در مورد یک داروی ضد افسردگی