جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

13:55 ۷۳ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 497 0
جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

کنفرانس سالیانه گوگل(Google I/O ۲۰۱۹) که در آن گوگل از جدیدترین دستاوردهای نرم افزاری خود پرده‌برداری کرد شب گذشته ساعت ۹:۳۰ به وقت تهران آغاز شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، ۷ مه بیش از ۷۰۰۰ توسعه دهنده در کنفرانس سالیانه گوگل که در سالنآمفیتئاتر "شورلاین"(Shoreline Amphitheater) در شهر "مانتینویو" ایالت کالیفرنیا برگزار شد، شرکت کردند.

کنفرانس ۲۰۱۹ گوگل از تاریخ ۷ تا ۹ مه در شهر "مانتینویو" برگزار خواهد شد. این مراسم برای توسعه دهندگان و علاقه مندان به دنیای فناوری به جریان می‌افتد.

طی این مراسم "سوندارپیچای" Sundar Pichai)‎) مدیر عامل اجرایی گوگل و "آپارناچناپراگادا"(Aparna Chennapragada) مدیر عامل گوگل از محصولات و فناوری‌های جدید گوگل رونمایی کرده و کمی درباره آنها صحبت کردند.

محصولاتی که گوگل در این مراسم از آنها رونمایی کرده به شرح زیر است.

"گوگلداپلکس"(Google Duplex)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

سال گذشته طی مراسم گوگلای/ او ۲۰۱۸، مدیر عامل اجرایی گوگل، از آخرین نوآوری خود در زمینه خدمات صوتی صحبت و از یک دستیار هوشمند با صدای کاملاً طبیعی رونمایی کرد که به صورت تلفنی قرار ملاقاتی را با فردی تنظیم می‌کند. این قابلیت "گوگلداپلکس"(Google Duplex) نام داشت. در این مکالمه این دستیار هوشمند با صدای بسیار طبیعی قرار ملاقاتی را به صورت تلفنی با فردی تنظیم می‌کرد. این هوش مصنوعی گوگل با یک فرد واقعی که در یک آرایشگاه کار می‌کرد تماس تلفنی برقرار کرد و از او برای کوتاهی مو وقت گرفت. طی مکالمه دوم این هوش مصنوعی با یک صدای مردانه با یک رستوران تماس گرفت تا یک میز رزرو کند این مکالمه به قدری طبیعی بود که آن فرد اصلاً متوجه نشد که در حال صحبت با یک ماشین است. اما طی کنفرانس دیروز گوگل از نسخه پیشرفته گوگلداپلکسکه طی آن این دستیار هوشمند علاوه بر رزرو رستوران می‌تواند خودرو کرایه کرده و یا بلیط سینما رزرو کند نیز رونمایی کرد.

"اندروید کیو"(Android Q)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

اواخر تابستان یا اوایل پاییز گوگل قرار است از نسخه بعدی سیستم عامل خود موسوم به "اندروید کیو"(Android Q) رونمایی کند. حریم خصوصی در نسخه بعدی سیستم عامل گوگل بیشتر نمایان خواهد بود. طی این کنفرانس گوگل اعلام کرد که گوشی‌های هوشمند تاشو از نسخه سیستم عامل جدید پشتیبانی خواهند کرد. گوگل همچنین درباره تغییرات نسخه "بتا ۳"(beta ۳) اندروید کیو نیز صحبت کرد.

دستگاه هوشمند "نست هاب مکس"(Nest Hub Max) گوگل

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

دستگاه" نست هاب مکس" شامل "گوگل هوم مکس" (Google Home Max)، "دوربین نست" و "گوگل هوم" (Hub Google Home) است. این دستگاه دارای یک نمایشگر هوشمند ۱۰ اینچی نیز است.

گوگل نست هاب مکس می‌تواند چهره کاربر را هنگام ورود به خانه تشخیص داده و یک صفحه خانگی شامل اعلانات تقویم یا اسلایدشویی از تصاویر خصوصی کاربران را نمایش دهد. همچنین می‌توان از نست هاب مکس برای برقراری تماس‌های ویدئویی نیز استفاده کرد.

گوشی‌های هوشمند میان رده "پیکسل ۳ ا ی"(Pixel ۳A) و "پیکسل ۳ ای ایکس ال"(Pixel ۳A XL)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

از گوشی‌های هوشمند میان رده "پیکسل ۳ ای"(Pixel ۳A) و "پیکسل ۳ ای ایکس ال "(Pixel ۳A XL) طی این کنفرانس رونمایی شد. گوشی‌های "Pixel ۳A" و "Pixel ۳A XL" نسخه‌های ارزان‌تر گوشی‌های هوشمند "Pixel ۳"و "Pixel ۳XL" هستند. گوشی‌های مذکور علاوه بر طراحی زیبا و قیمت مناسب دارای دوربین‌هایی با کیفیت فوق العاده هستند. قیمت گوشی‌های"Pixel ۳A" و"Pixel ۳A XL" گوگل به ترتیب ۴۰۰ و ۴۷۹ دلار است.

هوش مصنوعی

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

گوگل در حال استفاده از هوش مصنوعی و فناوری تشخیص صدا برای کمک به افراد دارای معلولیت است تا آنها بتوانند به طور مستقل و راحت‌تر زندگی می‌کند. گوگل با همکاری "مؤسسه توسعه درمانی ای. ال. اس"(ALS Therapy Development Institute) و "مؤسسه ابتکار ای. ال. اس" (ALS Residence Initiative) طی پروژه‌ای تحت عنوان "پروژه ایفوریا"(Project Euphoria) برای توسعه فناوری برای بیماران مبتلا به "اسکلروز جانبی آمیوتروفیک"(ALS) همکاری کرده است. ایده توسعه فناوری مذکور این است که دوست و خانواده افراد مبتلا به "اسکلروز جانبی آمیوتروفیک" بتوانند با کمک هوش مصنوعی عزیزانشان را بهتر درک کنند.

"گوگل گو" (Google go)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

"گوگل گو" (Google go) یک برنامه جستجو است. گوگل گو با بهره‌گیری از فهرست جستجوهای قبلی کاربر، اقدام به پیشنهاد مطالب مورد علاقه او می‌کند. این برنامه از جستجوی صوتی نیز پشتیبانی می‌کند و قادر به ترجمه مطالب به تمام زبان‌ها نیز است.

"دستیار گوگل" (Google Assistant)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

پس از گذشت سه سال از رونمایی از "دستیار گوگل"(Google Assistant) توسط "سوندارپیچای" مدیرعامل اجرایی گوگل، اکنون بزرگترین آپدیت آن عرضه شده است که ۱۰ برابر سریع‌تر از قبل پاسخ می‌دهد. در نمایش نسخه جدید دستیار هوشمند گوگل در رویداد ۲۰۱۹ گوگل علاوه بر نمایش سرعت فوق العاده این دستیار هوشمند، ویژگی‌های دیگری نیز به نمایش گذاشته شد. به عنوان مثال وقتی "مگی هولنجر" مدیر برنامه گوگل یک تاکسی اینترنتی درخواست کرد، دستیار هوشمند گوگل مکان فعلی وی را می‌دانست و بین هر درخواست نیز مجبور به صدا کردن گوگل اسیستنت برای فعال شدنش نبود. ضمن اینکه این افزایش سرعت نه تنها از دقت و درک آن کم نکرده است بلکه به آن افزوده است.

گوشی‌های هوشمند تاشو

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

دنیای فناوری گوشی‌های هوشمند همواره با نوآوری‌های جدید متحول می‌شود و به نظر می‌رسد گوشی‌های تاشو جدیدترین ایده فراگیر در بین شرکت‌های بزرگ شده است و خبر می‌رسد که اکنون گوگل نیز به این جرگه پیوسته است. گوگل در پاییز گذشته اعلام کرد که سیستم عامل اندروید از گوشی‌های تاشو پشتیبانی می‌کند. این اعلام نشان می‌دهد که گوگل حداقل این فناوری جدید را تحت نظر داشته است. آنها طی این مواسم به دلیل سوال یکی از حضار در این باره کمی درباره آن صحبت کردند اما درباره زمان قطعی عرضه آن چیزی نگفتند و تنها اعلام کردند که این فناوری بسیار مهم است، اما گوگل در حال حاضر فعلاً چیزی برای اعلام در این زمینه ندارد.

گوگل لنز

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

طی این کنفرانس آنها از نسخه پیشرفته‌تر "گوگل لنز"(Google Lens) رونمایی کردند. اکنون "گوگل لنز" می‌تواند در رستوان نیز به شما یاری رساند. هنگامیکه کاربر دوربین گوشی خود را به سمت منوی رستوران باز می‌کند، گوگل لنز می‌تواند با بررسی منوی رستوران، غذاهای محبوب آنجا را همراه با تصویر غذا به کاربر نشان دهد.

در ابتدا نرم افزار گوگل لنز تنها بر روی گوشی‌های پیکسل گوگل قابل دسترسی و استفاده بود اما اکنون تمامی گوشی‌های مجهز به سیستم عامل اندروید می‌توانند از خدمات آن لذت ببرند به گونه‌ای که این اپلیکیشن در آخرین نسخه آن با دوربین اصلی برخی از گوشی‌های هوشمند سازگار شده است. همچنین کاربران در صورت نیاز به جست‌وجوی اطلاعات خاص می‌توانند به صورت مستقیم و بر روی دوربین خود گوشی به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

گوگل لنز برای بسیاری از گردشگران و توریست‌های خارجی کاربرد بالایی دارد چرا که آن‌ها بدون دانستن زبان مورد نظر هم قادر خواهند بود از نوع فروشگاه‌ها و محصولات ناآشنای آن کشور و همچنین اطلاعاتی از اماکن تاریخی سر راه خود مطلع و آگاه شوند.

گل لنز از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌برد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از لنز دوربین گوشی خود، تجربیات و اطلاعات گسترده بسیاری را به دست بیاورند.

هوش مصنوعی گوگل به کاربران اجازه می‌دهد تا با گرفتن دوربین گوشی مقابل اشیا، مکان‌های پیرامون، فروشگاه‌ها و اماکن تاریخی، تفریحی و عکس گرفتن از آنها، اطلاعات دقیق و جزئیات کلی آن را بدست آورند.

"گوگل مپ"(Google map)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

گوگل طی کنفرانس به نسخه جدید برنامه مشهور خود موسوم به "گوگل مپ" نیز اشاره کرد و گفت دارندگان گوشی‌های هوشمند پیکسل می‌توانند با آپدیت این برنامه از قابلیت جدید آن استفاده کنند. گوگل در نسخه جدید این برنامه با بهره گیری از فناوری واقعیت افزوده این امکان را به کاربر داده است تا به جای نگاه کردن به نقطه آبی روی نقشه، می‌تواند خیابان مورد نظر را در همان زمان مشاهده کند و فناوری واقعیت افزوده نیز با نشان دادن فلش، جهات مختلف را به او نشان می‌دهد.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری ایران
علم و فناوری ایران

آخرین اخبار

انبار لوازم الکتریکی در آتش سوخت
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از وقوع حریق در طبقه منفی چهار یک مجتمع تجاری در خیابان لاله‌زار خبر داد.
تازه‌ترین تیزر فیلم پرفروش «شبی که ماه کامل شد» منتشر شد- فیلم
تازه‌ترین تیزر فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار منتشر شد.
شرط باشگاه استقلال برای جدایی باقری
مدیران باشگاه استقلال تنها در حالی حاضر به جدایی مهاجم شان هستند که این بازیکن به صورت قرضی به تیم دیگری بپیوندد.
پوست مصنوعی که ۱۰۰۰ برابر سریع‌تر از پوست انسان عمل می‌کند
پژوهشگران "دانشگاه ملی سنگاپور"، نوعی پوست مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند سیگنال‌های عصبی را ۱۰۰۰ برابر سریع‌تر از پوست انسان ارسال کند.
ایران قهرمان وزنه‌برداری معلولان جهان شد
تیم ملی وزنه‌برداری معلولان ایران به مقام نخست مسابقات قهرمانی جهان در بخش مردان دست یافت و در مجموع نیز سوم شد.
آخرین رویداد نجومی تیرماه را فردا شاهد باشید
آخرین رخداد نجومی تیرماه در آسمان عصرگاهی فردا یکشنبه رخ خواهد داد.
توافق اولیه پرسپولیس با مهاجم خارجی
مسئولان باشگاه پرسپولیس که به دنبال جذب یک مهاجم خارجی بودند با یکی از گزینه‌های مدنظر خود به توافق اولیه رسیدند.
استقلال در چه پستی بازیکن می‌خواهد؟
خروجی های پرتعداد استقلال در نقل و انتقالات باعث شده این تیم در پست های مختلف نیاز مبرم به جذب بازیکن داشته باشد.
اتصال تمام مدارس به شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال
آذری جهرمی گفت: براساس توافق نامه منعقد شده تا پایان سال، مدارس را به شبکه ملی اطلاعات منتقل می‌کنیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آغاز بیستمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان بانک سرمایه
بیستمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه جرائم اقتصادی برگزار شد.
راز استجابت دعا چیست؟
ویدئویی از سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان درباره شرط استجابت دعا را در اینجا مشاهده کنید.
رقابت؛ راه‌کار حل نگرانی رئیس قوه قضائیه
اخیراً آیت‌الله رئیسی در دیدار مسئولان قضایی در خصوص سهولت دسترسی مردم به عدالت ابراز نگرانی کرد و گفت: باید برای افرادی که توانایی گرفتن وکیل ندارند دسترسی راحت به عدالت را فراهم کرد. مرکز وکلای قوه قضائیه با افزایش وکیل در کشور می‌تواند بار دیگر انحصار موجود در بازار وکالت را از بین برد و این دغدغه‌ی آیت‌الله رئیسی را به نحو احسن برطرف کند.
برگزاری جشنواره فیلم شهر آیا اقدام تبلیغاتی شهردار است؟
فیروز حناچی به اقدامات تبلیغاتی علاقه خاصی نشان داد. رنگ‌کردن دیوارهای بدنمای شهر و دوچرخه‌سواری شهردار تهران، به‌رغم اینکه از طرف بسیاری از ناظران مورد نقد جدی قرار گرفت.
توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
بهبود ایمنی درمانی سرطان با یک واکسن تقویت کننده
دیگر نیاز به پر کردن مجدد دندان نیست
احتمال ابتلا به سرطان فرزندان مادران چاق زیاد است
شکوفه‌های گیلاس در یک کهکشان+عکس
تقلید کار گروهی مورچه‌ها توسط ربات‌های ساخت سوئیسی‌ها و ژاپنی‌ها
تست پرواز فضاپیمای ˮاستارهاپرˮ هفته آینده انجام می‌شود
ابداع دارویی که به طرز شگفت‌آوری در مقابل سرطان می‌ایستد
حل معمای کما و افسردگی با ام.آر.آی 4 روزه
یک سیستم خودکار برای تغییر آثار هنری!
ثبت تصویر پدیده ˮدرهم‌تنیدگی کوانتومیˮ برای اولین بار