جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

13:55 ۱۵ روز و ۹ ساعت پیش ایسنا 102 0
جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

کنفرانس سالیانه گوگل(Google I/O ۲۰۱۹) که در آن گوگل از جدیدترین دستاوردهای نرم افزاری خود پرده‌برداری کرد شب گذشته ساعت ۹:۳۰ به وقت تهران آغاز شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، ۷ مه بیش از ۷۰۰۰ توسعه دهنده در کنفرانس سالیانه گوگل که در سالنآمفیتئاتر "شورلاین"(Shoreline Amphitheater) در شهر "مانتینویو" ایالت کالیفرنیا برگزار شد، شرکت کردند.

کنفرانس ۲۰۱۹ گوگل از تاریخ ۷ تا ۹ مه در شهر "مانتینویو" برگزار خواهد شد. این مراسم برای توسعه دهندگان و علاقه مندان به دنیای فناوری به جریان می‌افتد.

طی این مراسم "سوندارپیچای" Sundar Pichai)‎) مدیر عامل اجرایی گوگل و "آپارناچناپراگادا"(Aparna Chennapragada) مدیر عامل گوگل از محصولات و فناوری‌های جدید گوگل رونمایی کرده و کمی درباره آنها صحبت کردند.

محصولاتی که گوگل در این مراسم از آنها رونمایی کرده به شرح زیر است.

"گوگلداپلکس"(Google Duplex)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

سال گذشته طی مراسم گوگلای/ او ۲۰۱۸، مدیر عامل اجرایی گوگل، از آخرین نوآوری خود در زمینه خدمات صوتی صحبت و از یک دستیار هوشمند با صدای کاملاً طبیعی رونمایی کرد که به صورت تلفنی قرار ملاقاتی را با فردی تنظیم می‌کند. این قابلیت "گوگلداپلکس"(Google Duplex) نام داشت. در این مکالمه این دستیار هوشمند با صدای بسیار طبیعی قرار ملاقاتی را به صورت تلفنی با فردی تنظیم می‌کرد. این هوش مصنوعی گوگل با یک فرد واقعی که در یک آرایشگاه کار می‌کرد تماس تلفنی برقرار کرد و از او برای کوتاهی مو وقت گرفت. طی مکالمه دوم این هوش مصنوعی با یک صدای مردانه با یک رستوران تماس گرفت تا یک میز رزرو کند این مکالمه به قدری طبیعی بود که آن فرد اصلاً متوجه نشد که در حال صحبت با یک ماشین است. اما طی کنفرانس دیروز گوگل از نسخه پیشرفته گوگلداپلکسکه طی آن این دستیار هوشمند علاوه بر رزرو رستوران می‌تواند خودرو کرایه کرده و یا بلیط سینما رزرو کند نیز رونمایی کرد.

"اندروید کیو"(Android Q)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

اواخر تابستان یا اوایل پاییز گوگل قرار است از نسخه بعدی سیستم عامل خود موسوم به "اندروید کیو"(Android Q) رونمایی کند. حریم خصوصی در نسخه بعدی سیستم عامل گوگل بیشتر نمایان خواهد بود. طی این کنفرانس گوگل اعلام کرد که گوشی‌های هوشمند تاشو از نسخه سیستم عامل جدید پشتیبانی خواهند کرد. گوگل همچنین درباره تغییرات نسخه "بتا ۳"(beta ۳) اندروید کیو نیز صحبت کرد.

دستگاه هوشمند "نست هاب مکس"(Nest Hub Max) گوگل

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

دستگاه" نست هاب مکس" شامل "گوگل هوم مکس" (Google Home Max)، "دوربین نست" و "گوگل هوم" (Hub Google Home) است. این دستگاه دارای یک نمایشگر هوشمند ۱۰ اینچی نیز است.

گوگل نست هاب مکس می‌تواند چهره کاربر را هنگام ورود به خانه تشخیص داده و یک صفحه خانگی شامل اعلانات تقویم یا اسلایدشویی از تصاویر خصوصی کاربران را نمایش دهد. همچنین می‌توان از نست هاب مکس برای برقراری تماس‌های ویدئویی نیز استفاده کرد.

گوشی‌های هوشمند میان رده "پیکسل ۳ ا ی"(Pixel ۳A) و "پیکسل ۳ ای ایکس ال"(Pixel ۳A XL)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

از گوشی‌های هوشمند میان رده "پیکسل ۳ ای"(Pixel ۳A) و "پیکسل ۳ ای ایکس ال "(Pixel ۳A XL) طی این کنفرانس رونمایی شد. گوشی‌های "Pixel ۳A" و "Pixel ۳A XL" نسخه‌های ارزان‌تر گوشی‌های هوشمند "Pixel ۳"و "Pixel ۳XL" هستند. گوشی‌های مذکور علاوه بر طراحی زیبا و قیمت مناسب دارای دوربین‌هایی با کیفیت فوق العاده هستند. قیمت گوشی‌های"Pixel ۳A" و"Pixel ۳A XL" گوگل به ترتیب ۴۰۰ و ۴۷۹ دلار است.

هوش مصنوعی

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

گوگل در حال استفاده از هوش مصنوعی و فناوری تشخیص صدا برای کمک به افراد دارای معلولیت است تا آنها بتوانند به طور مستقل و راحت‌تر زندگی می‌کند. گوگل با همکاری "مؤسسه توسعه درمانی ای. ال. اس"(ALS Therapy Development Institute) و "مؤسسه ابتکار ای. ال. اس" (ALS Residence Initiative) طی پروژه‌ای تحت عنوان "پروژه ایفوریا"(Project Euphoria) برای توسعه فناوری برای بیماران مبتلا به "اسکلروز جانبی آمیوتروفیک"(ALS) همکاری کرده است. ایده توسعه فناوری مذکور این است که دوست و خانواده افراد مبتلا به "اسکلروز جانبی آمیوتروفیک" بتوانند با کمک هوش مصنوعی عزیزانشان را بهتر درک کنند.

"گوگل گو" (Google go)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

"گوگل گو" (Google go) یک برنامه جستجو است. گوگل گو با بهره‌گیری از فهرست جستجوهای قبلی کاربر، اقدام به پیشنهاد مطالب مورد علاقه او می‌کند. این برنامه از جستجوی صوتی نیز پشتیبانی می‌کند و قادر به ترجمه مطالب به تمام زبان‌ها نیز است.

"دستیار گوگل" (Google Assistant)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

پس از گذشت سه سال از رونمایی از "دستیار گوگل"(Google Assistant) توسط "سوندارپیچای" مدیرعامل اجرایی گوگل، اکنون بزرگترین آپدیت آن عرضه شده است که ۱۰ برابر سریع‌تر از قبل پاسخ می‌دهد. در نمایش نسخه جدید دستیار هوشمند گوگل در رویداد ۲۰۱۹ گوگل علاوه بر نمایش سرعت فوق العاده این دستیار هوشمند، ویژگی‌های دیگری نیز به نمایش گذاشته شد. به عنوان مثال وقتی "مگی هولنجر" مدیر برنامه گوگل یک تاکسی اینترنتی درخواست کرد، دستیار هوشمند گوگل مکان فعلی وی را می‌دانست و بین هر درخواست نیز مجبور به صدا کردن گوگل اسیستنت برای فعال شدنش نبود. ضمن اینکه این افزایش سرعت نه تنها از دقت و درک آن کم نکرده است بلکه به آن افزوده است.

گوشی‌های هوشمند تاشو

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

دنیای فناوری گوشی‌های هوشمند همواره با نوآوری‌های جدید متحول می‌شود و به نظر می‌رسد گوشی‌های تاشو جدیدترین ایده فراگیر در بین شرکت‌های بزرگ شده است و خبر می‌رسد که اکنون گوگل نیز به این جرگه پیوسته است. گوگل در پاییز گذشته اعلام کرد که سیستم عامل اندروید از گوشی‌های تاشو پشتیبانی می‌کند. این اعلام نشان می‌دهد که گوگل حداقل این فناوری جدید را تحت نظر داشته است. آنها طی این مواسم به دلیل سوال یکی از حضار در این باره کمی درباره آن صحبت کردند اما درباره زمان قطعی عرضه آن چیزی نگفتند و تنها اعلام کردند که این فناوری بسیار مهم است، اما گوگل در حال حاضر فعلاً چیزی برای اعلام در این زمینه ندارد.

گوگل لنز

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

طی این کنفرانس آنها از نسخه پیشرفته‌تر "گوگل لنز"(Google Lens) رونمایی کردند. اکنون "گوگل لنز" می‌تواند در رستوان نیز به شما یاری رساند. هنگامیکه کاربر دوربین گوشی خود را به سمت منوی رستوران باز می‌کند، گوگل لنز می‌تواند با بررسی منوی رستوران، غذاهای محبوب آنجا را همراه با تصویر غذا به کاربر نشان دهد.

در ابتدا نرم افزار گوگل لنز تنها بر روی گوشی‌های پیکسل گوگل قابل دسترسی و استفاده بود اما اکنون تمامی گوشی‌های مجهز به سیستم عامل اندروید می‌توانند از خدمات آن لذت ببرند به گونه‌ای که این اپلیکیشن در آخرین نسخه آن با دوربین اصلی برخی از گوشی‌های هوشمند سازگار شده است. همچنین کاربران در صورت نیاز به جست‌وجوی اطلاعات خاص می‌توانند به صورت مستقیم و بر روی دوربین خود گوشی به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

گوگل لنز برای بسیاری از گردشگران و توریست‌های خارجی کاربرد بالایی دارد چرا که آن‌ها بدون دانستن زبان مورد نظر هم قادر خواهند بود از نوع فروشگاه‌ها و محصولات ناآشنای آن کشور و همچنین اطلاعاتی از اماکن تاریخی سر راه خود مطلع و آگاه شوند.

گل لنز از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌برد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از لنز دوربین گوشی خود، تجربیات و اطلاعات گسترده بسیاری را به دست بیاورند.

هوش مصنوعی گوگل به کاربران اجازه می‌دهد تا با گرفتن دوربین گوشی مقابل اشیا، مکان‌های پیرامون، فروشگاه‌ها و اماکن تاریخی، تفریحی و عکس گرفتن از آنها، اطلاعات دقیق و جزئیات کلی آن را بدست آورند.

"گوگل مپ"(Google map)

جدیدترین فناوری‌های گوگل در کنفرانس سال ۲۰۱۹ معرفی شدند+فیلم

گوگل طی کنفرانس به نسخه جدید برنامه مشهور خود موسوم به "گوگل مپ" نیز اشاره کرد و گفت دارندگان گوشی‌های هوشمند پیکسل می‌توانند با آپدیت این برنامه از قابلیت جدید آن استفاده کنند. گوگل در نسخه جدید این برنامه با بهره گیری از فناوری واقعیت افزوده این امکان را به کاربر داده است تا به جای نگاه کردن به نقطه آبی روی نقشه، می‌تواند خیابان مورد نظر را در همان زمان مشاهده کند و فناوری واقعیت افزوده نیز با نشان دادن فلش، جهات مختلف را به او نشان می‌دهد.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

جهاد دانشگاهی
جهاد دانشگاهی

آخرین اخبار

اسنوکرباز ایران به جمع حرفه‌ای‌ها راه یافت
اسنوکرباز ایران پس از کسب ۶ پیروزی در جدول شماره یک رقابت‌های اسنوکر کیو اسکول در مرحله آخر این رقابت‌ها نیز به پیروزی دست یافت و برای دومین بار جواز حضور در بین حرفه‌ای‌های جهان را کسب کرد.
ترافیک فوق‌سنگین در محورهای هراز و فیروزکوه
علی سلیمانی اظهار داشت: در حال حاضر تردد انواع وسایل نقلیه از جنوب به شمال محور هراز فوق سنگین است و در محدوده امامزاده هاشم (ع) با پس زدگی بار ترافیکی رو به رو هستیم، اما به مرور خودروها در حال عبور از محور هستند.
خودروی بمب‌گذاری‌شده در الانبار عراق منفجر شد
شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی فوری از انفجار یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در منطقه القائم در غرب استان الانبار عراق خبر داد.
آتش‌سوزی گسترده در فلسطین اشغالی
رسانه‌های رژیم صهیونیستی از وقوع دو مورد آتش‌سوزی گسترده در مرکز سرزمین‌های اشغالی و مناطق نزدیک به مرز نوار غزه خبر می‌دهند.
روسیه به تحرکات نظامی آمریکا در مرزهایش هشدار داد
ماریا زاخاراوا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد دلایل فراوانی وجود دارد که مسکو باور کند هدف آمریکا از استقرار ایستگاه راداری در نروژ و مرز‌های روسیه، اقدامات جاسوسی است.
جهاد اسلامی دوباره قصد حمله موشکی دارد
رژیم صهیونیستی مدعی است که مقاومت فلسطین در غزه قصد دارد در آینده نزدیک علیه سرزمین‌های اشغالی اطراف نوار غزه موشک و راکت شلیک کند.به گزارش وب‌سایت خبری «متابعات»، یک سازمان امنیتی رژیم صهیونیستی پنجشنبه (۲ خرداد) این گونه ارزیابی کرده است که این جنبش جهاد اسلامی فلسطین شاید دست به حمله موشکی جدید علیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه بزند.این سازمان به نقل از منابع امنیتی مدعی شد که ایران، جهاد اسلامی را به این حمله تشویق می‌کند، ولی این جزئیات این تحریک و تشویق مشخص نیست.بر اساس ادعای این سازمان امنیتی رژیم صهیونیستی، در صورت ادامه فشارهای آمریکا علیه ایران، سرزمین‌های اشغالی شاهد حملات بیشتر از سمت غزه خواهد بود.گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه از جمله حماس و جهاد اسلامی طی جنگ دو روزه اخیر (اواسط اردیبهشت) در پاسخ به حملات صهیونیست‌ها به راهپیمایی غزه، توانستند با شلیک صدها راکت و موشک به مواضع صهیونیست‌ها، آن‌ها را به پذیرش توافق آتش‌بس با وساطت طرف مصری مجبور کنند (جزئیات بیشتر).به رغم ادعاهای مطرح شده در خصوص دلایل این حمله و اینکه ایران پشت این حمله است، تنش اخیر نتیجه طفره رفتن ر
نانسی پلوسی: استیضاح ترامپ در حال حاضر ناپخته است
«نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز پنجشنبه گفت استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در حال حاضر اقدامی «ناپخته» و «بسیار تفرقه‌‌انداز» است.
ظریف در راه اسلام‌آباد
ظریف عازم اسلام‌آباد شد.
نخست وزیر پاکستان پیروزی مودی در انتخابات هند را تبریک گفت
«عمران‌ خان»، نخست‌وزیر پاکستان در پیامی پیروزی «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در انتخابات این کشور را تبریک گفت.
امیرعبداللهیان: تداوم وعده های بی‌عمل اروپا به خروج تهران از برجام منجر می‌شود
مدیرکل سیاسی وزارت خارجه آلمان با دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شهر زیرزمینی نوش آباد بازگشایی می‌شود
عضو شورای اسلامی شهر نوش آباد گفت: در توافق انجام شده با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، شهر زیرزمینی نوش‌آباد در روزهای آینده برای بازدید گردشگران بازگشایی می‌شود.
ترافیک فوق‌سنگین در محورهای هراز و فیروزکوه
علی سلیمانی اظهار داشت: در حال حاضر تردد انواع وسایل نقلیه از جنوب به شمال محور هراز فوق سنگین است و در محدوده امامزاده هاشم (ع) با پس زدگی بار ترافیکی رو به رو هستیم، اما به مرور خودروها در حال عبور از محور هستند.
نخست وزیر پاکستان پیروزی مودی در انتخابات هند را تبریک گفت
«عمران‌ خان»، نخست‌وزیر پاکستان در پیامی پیروزی «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در انتخابات این کشور را تبریک گفت.
امیرعبداللهیان: تداوم وعده های بی‌عمل اروپا به خروج تهران از برجام منجر می‌شود
مدیرکل سیاسی وزارت خارجه آلمان با دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.
دوری از قرآن عامل خواری و ذلت مسلمانان است
یک نویسنده و پژوهشگر قرآنی در نشست تخصصی «پژوهش‌های علمی در قرآن» در غرفه خانه کتاب در بیست و هفتمین نمایشگاه قرآن با اشاره به آیه ۷۸ سوره نمل گفت: دانشمندان به عملکرد حواس پنج‌گانه دست یافته‌اند اما درباره قلب به عنوان یک خروجی که در این آیه بیان شده، هنوز اطلاعی ندارند و به علم آن دست نیافته‌اند.
ریزشهاب‌واره‌ها در حال تغییر اتمسفر عطارد هستند
نخستین تصاویر از اتاق تاکسی پرنده ایرباس منتشر شد
ربات دوپایی که بسته‌های پستی را تحویل می‌دهد+فیلم
فهرست هوشمند در انبارهای فضایی
پرتاب ناموفق ماهواره چینی
اسم خود را با ˮمارس ۲۰۲۰ˮ به مریخ بفرستید
کشف اولین رنگ قرمز در یک فسیل باستانی
جعبه حسگرهای ˮبوشˮ برای استفاده در خودروهای پرنده خودران
ویدئو - از تولید بلندترین صدای جهان تا دستاورد تازه در درمان سرطان
مونالیزای کوانتومی!